Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 25 czerwca 2026, 00:53

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: wykład Krzysztofa Azarewicza w Poznaniu
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 12:18 
W imieniu TNBMPW zapraszam na poznański wykład Krzysztofa Azarewicza (Lashtal Press) na temat ilustracji Księgi kłamstw Aleistera Crowleya.

Wykład odbędzie się:

23 lutego w DS Jovita, sala B, ul. Zwierzyniecka 7 o godz. 16.30.
Poznań


Kilka słów o tym wydarzeniu:

Wbrew wszelkim pozorom kilka niewielkich ilustracji i zdjec zawartych w Księdze kłamstw przekazuje wiele osobliwych historii.
Krzysztof Azarewicz zabierze Was na magiczne tour de force, podczas ktorego przedstawi zagadnienia, teorie, a takze historyczne postaci, do ktorych owe ilustracje nawiązują.
Prezentacja ta ma na celu odkrycie szerszego kontekstu Księgi kłamstw oraz umożliwienie wgladu w niektóre jej części w nowym i żywszym świetle.

Podczas wykładu zostana poruszone takie zagadnienia jak:

· Relacje pomiedzy zdjeciem Crowleya ze strony tytułowej, a ostatnim rozdziałem Księgi kłamstw,
· Sceptycyzm i ekstaza Ksiegi klamstw w kontekscie Swietych Ksiag Thelemy i innych pism Bestii,
· Laylah i tajemnice Różokrzyża,
· Ewokacja Bartzabela, Ryty Eleuzyjskie i inne magiczne orgie,
· Seksualna i kabalistyczna symbolika pieczęci Wielkiej Nierzadnicy Babalon,
· Gnostycki Talizman Księgi kłamstw, jego zwiazki z tradycja hermetyczna i kultem fallicznym.

Po zakończeniu formalnej części przejdziemy do dyskusji poświęconej Księdze kłamstw. Ta część programu nie będzie miała charakteru panelowego, lecz raczej socjalny i nieformalny, niemniej mamy nadzieję, iż stworzy znakomitą platformą do wymiany idei, które swe źródło znajdą w omawianej pozycji.

Po wykładzie i dyskusji planujemy przenieść się w bardziej kameralne miejsce, by dać możliwość prowadzenia bardziej prywatnej rozmowy. Ze względu na zamknięty charakter tego spotkania chętnych do uczestniczenia w tym ostatnim, prywatnym cyklu proszę o kontakt na priv.

Zapraszam. Jeśli chcecie o coś spytać proszę śmiało pisać.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 2 lutego 2009, 13:50 przez nocny, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 13:15 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Jak rozumiem to będzie w Poznaniu? (jakoś nie mogłem się dopatrzyć informacji dotyczącej miasta w tekście ;) )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 13:47 
Jak sugeruje tytuł tematu spotkanie odbędzie się w Poznaniu. Może faktycznie jest najciemniej pod latarnią więc dopisałem lokalizację.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 14:01 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
nocny napisał(a):
Jak sugeruje tytuł tematu spotkanie odbędzie się w Poznaniu.


Hehe, nauka z tego płynie prosta: "czytaj temat do końca bo zrobisz z siebie idiotę, jak Hakken"

Ech, szkoda, że to w Poznaniu bo zapowiada się ciekawie :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 14:18 
Hakken napisał(a):
Ech, szkoda, że to w Poznaniu bo zapowiada się ciekawie :(


Dlaczego szkoda? Pociągi kursują. Wystarczy kupić bilet i po 3 godzinach jesteś na miejscu. DS Jowita jest niedaleko dworca. To samo centrum.

Skoro Poznaniacy mogą nawiedzać Warszawę, mogą Warszawiacy nawiedzać Poznań. Ta sama droga. :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 14:34 
na otarcie łez mogę powiedzieć, że identyczny wykład odbędzie się w Krakowie:
22 luty, Kraków, Kawiarnia Naukowa, ul. Jakuba 29-31, godzina 19.00

Hakken, kupuj bilet, przyjeżdżaj i nie marudź :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 14:45 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
23 to poniedziałek. mogę nieco wcześniej wyjść z pracy jak to jest wawa, ale nie dam rady zdobyć dnia wolnego, nie wspominając już o tym, że następnego dnia trzeba rano wstawać. Niestety, proza życia :/

Może w tą niedzielę w Kraku się uda, no, ale zobaczymy co i jak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:18 
przyłożysz odpowiedni rytuał i dostaniesz nawet tydzień wolnego ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 15:38 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
to się nazywa L4 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 16:31 
mamy ten sam grimuar? :shock:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 2 lutego 2009, 16:55 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
O tak nazywa się "Codex Laboris". Magia w nim zawarta jest naprawdę potężna!

:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 8 marca 2009, 11:32 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Sprawozdanie z wykładu Krzysztofa Azarewicza w Krakowie zamieszczone na blogu portalu Ciemnosc.com
[url=http://ciemnosc.com/blog/62-prawdziwe-sprawozdanie-z-%E2%80%9Eksiegi-klamstw%E2%80%9D]Prawdziwe sprawozdanie ? z „Księgi Kłamstw” !
[/url]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL