Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 13:20

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 19:25 
Elwen napisał(a):
Tworzymir napisał(a):
Uważam że propagowanie homoseksualizmu jest w jakimś sensie powiązane ze zjawiskiem metroseksualności


O, fantastycznie- mnie od dawna zastanawia, co właściwie oznacza to fascynujące "propagowanie homoseksualizmu". Na czym to właściwie polega? I w jaki sposób efekt tego "propagowania" wpływa na świat dookoła?
Byłabym wdzięczna za wyjaśnienia, Tworzymirze, bo ta zagadka nurtuje mnie odkąd usłyszałam to sformułowanie po raz pierwszy.


Chodzi o to, że coś co jest sprzeczne z naturą, obrzydliwe dla wielu osób jest pokazywane w mediach jako normalne !! Mam nadzieję że wraz z coraz większym naciskiem środowisk "homo" działania te w Polsce napotkają jednak na opór ! Nie chciałbym aby moje dziecko musiało oglądac dwóch panów chadzających za rączkę - lub obściskiwujących się publicznie - bo patrząc na różniaste parady o to też się rozchodzi. Zresztą ja znam kilku "homo" i prawie wszyscy otwarcie drwią z normalnych heteroseksualnych osób i jeszcze plotą bzdury o rodzinie homo które to powinny miec prawa adopcji - jak słyszę takie rzeczy to ciśnienie mi się podnosi , poza tym mieszkałem z dwoma gejami kilka miesięcy - oni również głosili swoje chore poglądy i naśmiewali się z "heteryków" ! Dzisiejsze porąbane czasy każą nam tolerowac niemal wszystko ! Dziś homo a jutro zoofile , zresztą ostatnio oglądałem program o budowie ośrodka (poprzez jakichś mnichów) którzy chcą tam leczyc pedofili - cała inwestycja miała byc położona obok dużego osiedla - ludzie się przeciwiali, później komentował to psycholog który stwierdził że tak wygląda nietolerancja i że ci pedofile nie są nienormalni ani nawet chorzy tylko "inni" jak słyszę takie rzeczy to się zaczynam poważnie obawiac o normalnośc takiego psychologa.

Zresztą dla mnie to koniec tematu.Brzydzę się homoseksualistami
i tyle , odpowiedziałem tylko i wyłącznie na prośbę Elwen.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 19:30 
Lucky napisał(a):
Już tłumaczę. To wynika z tego, że katolicka propaganda usiłuje wmówić narodowi, że homosexualixzm można nabyć. Ponieważ nie chcą robić tego wprost, mówią o "propagowaniu homosexualizmu", z czego poniekąd wynika, że w rzeczy samej można go propagować w sensie przekonywania do bycia homosexualistą.


Trafiłeś jak kulą w płot ! Homoseksualizm w pewnym sensie da się nabyc - znam i to bardzo dobrze jedną osobę która była najnormalniej w świecie hetero a w wieku niemal 30-lat stwierdziła że jednak jest biseksualna - wszystko zaczęło się od zadawania się z ludźmi spod "tęczowego sztandaru" człowiek ten uzyskał z nimi kontakt przy okazji pewnej manifestacji - na której ja i kilka mi znajomych osób też było ! Sam osobnik przyznał się kiedyś że oni go niejako przekonali do tego i teraz już nie odczuwa dyskomfortu gdy robi to z facetem ! Serio ! To nie jest żadna ściema !!!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 19:35 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Na temat homosexualizmu napisano już trochę na tym forum - nie ma sensu zaczynać od nowa. Mylisz się kompletnie, aczkolwiek sprawa jest nieco bardziej złożona, co wynika z biegunowości sexualności - nikt nie jest do końca hetero ani homo, tylko gdzieś pośrodku, przy czym zwykle jedna z tych orientacji jest nieuświadamiana. Poczytaj wątek o homosexualiźmie.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 19:44 
Lucky napisał(a):
Na temat homosexualizmu napisano już trochę na tym forum - nie ma sensu zaczynać od nowa. Mylisz się kompletnie, aczkolwiek sprawa jest nieco bardziej złożona, co wynika z biegunowości sexualności - nikt nie jest do końca hetero ani homo, tylko gdzieś pośrodku, przy czym zwykle jedna z tych orientacji jest nieuświadamiana. Poczytaj wątek o homosexualiźmie.


Nawijasz jak Ci inni mętni cisi propagatorzy - niedługo wyjdzie że każdy z nas może byc ufoludkiem i świecic w nocy na zielono - tylko musi to sobie uświadomic.

DLa mnie taka dyskusja nie ma sensu - bo ja "homo" nie szanuję i szanowac nie mam zamiaru - toleruję ich - jak widac - znam kilku a nie latam za nimi z siekierą, nie wysyłam i pogróżek , nie ośmieszam ich publicznie itd.... Ale gdyby taka parka zaczęła się przy mnie obściskiwac - chocby na złośc (oni jak zauważyłem lubią robic "heterykom" na złośc) to bez żadnego zastanowienia przyłożył bym im w zęby :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 19:51 
Tworzymir napisał(a):
Ale gdyby taka parka zaczęła się przy mnie obściskiwac - chocby na złośc (oni jak zauważyłem lubią robic "heterykom" na złośc) to bez żadnego zastanowienia przyłożył bym im w zęby :)


To jednak nie tolerujesz ich. Wiekszosc ludzi raczej by sobie albo poszla usiasc gdzie indziej i zostawila parke w spokoju, niech sie caluja do woli albo poprosila grzecznie o zmiane zachowania. Dawania komukolwiek po zebach nie pochwalam zazwyczaj ale moglabym je jeszcze zrozumiec gdyby jakis gej zaczal sie do ciebie na sile podwalac i nie reagowalby na twoje protesty. Inaczej to jest to niepotrzebna agresja, niegodna kaplana.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 19:51 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Tworzymirze! Iskra nie zarzuciła ci rasizmu, a jedynie zaproponowała żartem taki a nie inny tytuł toppicu. Nie rozumiem, czemu traktujesz każdą wypowiedź osobiście.

Tworzymir napisał(a):
Lucky napisał(a):
Cytuj:
wystarczy już ciotkowatych i 100% tolerancyjnych chłopców.

Czyżbyś uważał, że nie jesteś ciotkowaty, bo nie tolerujesz homosexualistów? :D
Mężczyźni są coraz bardziej ciotowaci ,(...) problem z kupnem czegoś w czym nie wyglądał bym jak ostatnia ciota....

To metroseksualizm a nie homo :roll:
Znam facetów hetero i metro, co się stroją, znam homo, co nie są metro i wyglądają "normalnie" (znów będzie dyskusja, jaki wygląd jest "normalnym" :roll: )

A już w ogóle nie rozumiem, czemu pijesz do ciotek. Z tego, co wiem, ciotka to kobieta, więc trudno tu o "geystyle". Myślę że niejedna z moich ciotek mogłaby się czuć urażona takim porównaniem. W końcu każda kobieta uważa, że jej styl jest niepowtarzalny ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:01 
agni napisał(a):
Tworzymir napisał(a):
Ale gdyby taka parka zaczęła się przy mnie obściskiwac - chocby na złośc (oni jak zauważyłem lubią robic "heterykom" na złośc) to bez żadnego zastanowienia przyłożył bym im w zęby :)


To jednak nie tolerujesz ich. Wiekszosc ludzi raczej by sobie albo poszla usiasc gdzie indziej i zostawila parke w spokoju, niech sie caluja do woli albo poprosila grzecznie o zmiane zachowania. Dawania komukolwiek po zebach nie pochwalam zazwyczaj ale moglabym je jeszcze zrozumiec gdyby jakis gej zaczal sie do ciebie na sile podwalac i nie reagowalby na twoje protesty. Inaczej to jest to niepotrzebna agresja, niegodna kaplana.


Droga Aqni - a co ma wspólnego jakiekolwiek "kapłaństwo" z nietolerancją do osób homoseksualnych ?? Po prostu dwóch facetó całujących się razi dotkliwie moje pojęcie estetyki i tyle.....Każdy ma prawo do posiadania takich a nie innych poglądów ...czyli osoby nie tolerujące homoseksualizmu nie mogą
pełnic roli Żercy ?? Kto tak mówi i dlaczego ??? Wiara jest wiarą a poglądy poglądami , ja tak długo jak nie będę musiał oglądac na ulicy "migdalących" się "homo" tak długo będę tolerancyjny.Niech sobie biorą śluby- ich sprawa , niech się kochają w swoich domach w swoich klubach - ich sprawy i ich tyłki . Niech sobie nawet za rączke chadzają -też ich sprawa ale żadnego obściskiwania się - nie chcę aby moje dzieci musiały w przyszłości oglądac takie sceny .I żeby nie było - Lesbijki brzydzą mnie tak samo jak Geje , zaś "migdalenie" się w miejscu publicznym jest nie na miejscu również dla par "mieszanych"


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 02:13
Posty: 135
Lokalizacja: Kraków
Rozumiem, Tworzymirze, że "przyłożenie homo w zęby" jest widokiem, który Twoje dzieci mogą oglądać?
Fakt faktem, ostre "migdalenie się" na ulicy budzi moją niechęć- która wynika przede wszystkim z faktu, że w moich oczach miłość jest piękna, a najpiękniejsza wtedy, kiedy nie jest wycierana w kurzu ulicy i między ptasimi odchodami ławeczek w parku. Dla mnie przeżywanie miłości jest bardzo bliskie, jeśli nie równoznaczne, przeżywaniu sacrum i jako takie, powinno być traktowane z odpowiednim szacunkiem- który ciężko znaleźć w "obściskiwaniu się" w tramwaju.
Natomiast wolę oglądać nawet tak traktowaną miłość i pozytywne uczucia, niż akty agresji i ingerowania przez nie w- jakby na to nie patrzeć- cudze życie. I nie ma tu najmniejszego znaczenia, jakiej płci są uczestnicy któregokolwiek z tych zdarzeń.

A co do tolerancji i pełnienia roli jakiegokolwiek "przewodnika"- homoseksualizm jest częścią świata, świata, który jest wielki i niesłychanie różnorodny. Świata, który jest, jaki jest i który zdaje się uczyć pokory wobec siebie w każdym swoim przejawie. Człowiek, który z tej lekcji coś wyniósł, nie będzie oceniał niczego, nawet tego, co ciężko mu zaakceptować i zrozumieć zbyt radykalnie- bo nie umie tak naprawdę stwierdzić, co by się stało, gdyby tego elementu zabrakło, gdyby został zmieniony na coś innego. Kategorie "dobra" i "zła", "normalności" i "nienormalności" możemy odnosić tylko do siebie- a niezależnie od naszych doświadczeń i przekonań, nie możemy stwierdzić na pewno, "po której stronie" znajdą się elementy, które oceniamy, gdy przyłoży się je do większej skali- wszechświata.
Jeśli ktoś patrzy na wszystko w tych "swoich" kategoriach i nie umie się wyłamać poza nie- jak może prowadzić innych, którzy mogą te ogólne pojęcia "przykładać" do świata całkiem inaczej?
Przynajmniej ja tak to widzę, może Agni wyjaśni to inaczej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:47 
Każdy ma swoje zasady - ja mam takie a nie inne , każdy ma jakieś pojęcie estetyki - ja mam takie a nie inne .Myślę że musicie zrozumiec że są ludzie których homoseksualizm odstręcza i wyraźnie brzydzi - i mają do tego takie samo prawo jak "homo" do spokojnego życia , i to ich życie będzie nad wyraz spokojne tak długo aż nie będą się "migdalic" na moich oczach.Przemoc to też ludzka rzecz - ważne by stosowac ją tylko w wyjątkowych sytuacjach i nie przesadzic.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:53 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Cytuj:
Każdy ma swoje zasady - ja mam takie a nie inne , każdy ma jakieś pojęcie estetyki - ja mam takie a nie inne .Myślę że musicie zrozumiec że są ludzie których homoseksualizm odstręcza i wyraźnie brzydzi - i mają do tego takie samo prawo jak "homo" do spokojnego życia , i to ich życie będzie nad wyraz spokojne tak długo aż nie będą się "migdalic" na moich oczach.Przemoc to też ludzka rzecz - ważne by stosowac ją tylko w wyjątkowych sytuacjach i nie przesadzic.


Osobiście nie mam zamiaru rozumieć takich zachowań i niczego nie muszę.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:57 
Lucky napisał(a):
Cytuj:
Każdy ma swoje zasady - ja mam takie a nie inne , każdy ma jakieś pojęcie estetyki - ja mam takie a nie inne .Myślę że musicie zrozumiec że są ludzie których homoseksualizm odstręcza i wyraźnie brzydzi - i mają do tego takie samo prawo jak "homo" do spokojnego życia , i to ich życie będzie nad wyraz spokojne tak długo aż nie będą się "migdalic" na moich oczach.Przemoc to też ludzka rzecz - ważne by stosowac ją tylko w wyjątkowych sytuacjach i nie przesadzic.


Osobiście nie mam zamiaru rozumieć takich zachowań i niczego nie muszę.


Więc wobec tego nie myśl nawet że takie osoby jak ja zapałają empatią do homoseksualistów.Myślę że starczy tego ....takie mam zdanie na ten temat i go nie zmienię.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:15 
Elwen swietnie powiedziane - nic dodac nic ujac

Tworzymir napisał(a):
Droga Aqni - a co ma wspólnego jakiekolwiek "kapłaństwo" z nietolerancją do osób homoseksualnych ??


Masz racje mozna byc nie tolerancyjnym i byc kaplanem. Pelno takich wsrod muzulmanskich kaplanow a i wsrod ksiezy katolickich takich tez nie brakuje. Moj blad ze myslalam ze my poganie jestesmy lub tez dazymy do tego zeby wiecej rozumiec i akceptowac.

Tworzymir napisał(a):
czyli osoby nie tolerujące homoseksualizmu nie mogą pełnic roli Żercy ?? Kto tak mówi i dlaczego ???


Jesli twoja grupa uwaza ze jestes dobrym zerca to nam nic do tego czy mozesz czy nie mozesz pelnic takiej roli. Ale ..... choc nie jestem Rodzimowierca to jednak zalezy mi na tym zeby mieli oni dobra opinie. Zla opinia o polskich poganach dotarla nawet do Anglii. Nie raz spotkalam sie z negatywna reakcja wsrod europejskich pogan ktorzy slyszeli o swastykach i nacjonalizmie polskich pogan. Robie co moge zeby to zmienic, inni tez robia i mamy nadziej ze to wystarczy.

Zastanawiam sie czy to naprawde taki wspanialy patriotyzm -znieslawianie w ten sposob imienia polskich pogan. Ja nie mowie tu o tobie bo nie wiem na ile twoja grupa jest nacjonalistyczna ale wiem ze takie grupy istnieja. Jesli rodzimowierca mowi ze chce lac innych po mordzie to ludzie to zapamietaja i rzutowac to bedzie na ogolna opinie o rodzimowiercach. Jest to niesprawiedliwe wzgledem rodzimowiercow takich jak Poswist czy Lesza ktorzy zasluguja na nasz szacunek, a takze naszej reszty ktora choc nie rodzimowiercza to jednak poganska.

Jesli twoja rola Zercy nie ogranicza sie do rytualow ale wymaga takze nauczania innych to nasza troska jest uzasadniona. Jesli przekazujesz ta swoja nienawisc tym ktorych nauczasz to dla nas wszystkich jest to niepowetowana strata wiec wybacz jesli wyrazimy swoje uczucia. Wiekszosc z nas chce zyc w liberalnym tolerancyjnym spoleczenswie. Z wieloma rzeczami o ktorych piszesz na temat wiary i poczucia sacrum zgadzam sie. Tym bardziej - wielka szkoda ze reszte pogladow masz jakie masz. Jak pisalam wczesniej ja tych kaplanow fanatykow innych religii ktorzy nawolywuja do nietolerancji tez nie uwazam za kaplanow.

Tworzymir napisał(a):
I żeby nie było - Lesbijki brzydzą mnie tak samo jak Geje , zaś "migdalenie" się w miejscu publicznym jest nie na miejscu również dla par "mieszanych"


Mowisz jak moherowy berecik lub mlodziez wszechpolska/chrzescijanska czy jak jej tam. Slyszalam takie poglady w ustach ksiezy. Moze masz inna wiare od nich ale mnie sie wydaje ze jestes taki sam jak oni.

I jeszcze nawiaze do wczensiejszego postu w krorym napisales:
[quote="Tworzymir"] Nietolerancja powiadasz....a gdyby ktoś zechciał uprawiac seks np. ze swoim pupilem - psem czy kotem - to też byś go tolerowała ?? Dla jednego nienormalny jest stosunek ze zwierzęciem , dla drugiego z osobą tej samej płci - czy to znaczy że osoba nie akceptująca homoseksualizmu jest mniej uduchowiona ?? [quote]

Nie bede ci mowic gdzie przebiegaja moje prywatne granice zachowan seksulanych bo to niczyja sprawa, powiem tylko ze moja tolerancja idzie dalej niz moje prywatne preferencje. Nie mniej jednak odpowiadajac na twoje pytanie - owszem tolerowalabym o ile nikt nie krzywdzi nikogo. Wiem ze trudno jednoznacznie zadecydowac czy zwierze czerpie przyjemnosc czy cierpi podczas aktu ale chyba jakies przeslanki tego daje, nie uogolnialabym wiec a roztrzasala ten problem na indywidualnych przypadkach. Nie mniej jednak jesli potepilabym taki akt to nie ze wzgledu na to kto w nim bierze udzial ale ze wzgledu na to czy ktos cierpi czy nie. na wykopaliskach w afryce bylam swiadkiem jak pod naszym stolem gdzie jedlismyobiad kot swoim jezyczkiem sprawial przyjemnosc pewnej bardzo zlosliwej malpce ktora byla tak wniebowzieta ze az zapomniala krasc nam jedzenie z talerzy. Widac takie miedzyssakowe zachowania sa tez naturalne.


Ostatnio edytowano piątek, 3 kwietnia 2009, 21:35 przez agni, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:31 
Agni ! Oddziel wreszcie RELIGIĘ od ŚWIATOPOGLĄDU ! Rodzimowierca powinien szanowac przyrodę - bo to ona tak naprawdę stanowi "obiekt" kultu , warto żeby szanował Słowiańskie zwyczaje.Reszta to jego prywatna sprawa .Nikogo nie nagabuje - ale też nie kryje się ze swoimi poglądami.Jestem dobrym człowiekiem i nikogo nie krzywdzę - po prostu homoseksualiści mnie odstręczają i brzydzą a ich zachowanie uważam za nienaturalne i wstrętne i mam odwagę o tym powiedziec. Bardzo ładnie elegancko a jednocześnie PEWNIE i ŚMIAŁO odpowiedziało na to kwestie ZW. Słowiańska wiara - mają nawet to w swoim FAQ , podobnie RKP również nie gloryfikuje tego typu tolerancji - stara się unikac tematu - i w sumie dobrze robi .Uznajmy że nie było tematu - zaś ja i tak się do homoseksualistów nie przekonam dla mnie są obrzydliwi i basta.To że większośc Katolików ma takie a nie inne spojrzenie na tą sprawę - to zbieg okoliczności ja z Katolicyzmem nie mam nic wspólnego - nie odpowiada mi to wyznanie jak i każde Chrześcijańskie.Poza tym znów mylisz pojęcie Tolerancji a Akceptacji powiązanej z Empatią .

Ps. Swastyka jest znakiem bardzo starym , używają go nawet Hindusi , Jest to symbol solarny - dla Rodzimowiercy uznawany za pozytywny znak ochronny - sam noszę niedużą prawoskrętną swarzycę na ramieniu kurtki i nie widzę powiązania z faszyzmem !
Swastyka sama w sobie nie jest zła - wszystko zależy od kontekstu w jakiej się jej używa. Kiedyś na Jarym ( bodajże w 2001 lub 2002 roku) mieliśmy nawet ognisko ofiarne w kształcie Swarzycy - niesamowity efekt !


PS.Byłbym zapomniał - Ci geje z którymi mieszkałem na stancji - na szczęście krótko mieli ciekawe fuchy , jeden był muzykiem a drugi ORGANISTĄ W KOŚCIELE RZ_KATOLICKIM ! Jakoś się nie wychylał ze swoją orientacją ! Ponadto uważał się za gorliwego katolika , miał dobre konszachty z jednym proboszczem który był wyjątkowo cięty na homoseksualistów ! To dopiero hipokryzja !!


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:40 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Agni - Ty sie nie kloc o swastyki, bo Ci przypomne nasza dyskusje o triskielach :P

Tworzymir - akurat ZWSW maja to dosc obciachowo opisane, ja i moi znajomi mamy z tego niezla polewe... "jak dab z lipa" :D Caly problem w tym, ze to jest wlasnie nienaturalne ;) Mogliby to wreszcie zmienic, poetyckie to jest, ale w tym temacie wypada bardziej smiesznie niz powaznie :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:43 
Hajdamaka napisał(a):
Tworzymir - akurat ZWSW maja to dosc obciachowo opisane, ja i moi znajomi mamy z tego niezla polewe... "jak dab z lipa" :D Caly problem w tym, ze to jest wlasnie nienaturalne ;) Mogliby to wreszcie zmienic, poetyckie to jest, ale w tym temacie wypada bardziej smiesznie niz powaznie :)


Co prawda to prawda .....Ale wiadomo o co chodzi :D


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:55 
Tworzymir napisał(a):
Agni ! Oddziel wreszcie RELIGIĘ od ŚWIATOPOGLĄDU ! !


Alez religia dyktuje ci twoj sposob zycia - tak samo swiatopoglad. Kiedys, w czasach poganskich religia byla bardzo powiazana ze swiatopogladem, polityka i wszystkimi innymi wymiarami zycia w spoleczenstwie. Twoja religia jest wyrazem tego jak postrzegasz swiat czyli twojego swiatopogladu. Czy na pewno mozna te dwa zjawiska oddzielic. Twoi przodkowie poganie slowianscy z ktorych jestes tak dumny (choc podobno twoja slowianskosc jest tylko udowodniona do czwartego pokolenia - wiec nie dotyka jeszcze poganskich czasow) nie rozrozniali pomiedzy swiatopogladem a religia. Jesli swoja religie wyznajesz calym soba to i swiatopoglad powinien sie zgadzac.

Tworzymir napisał(a):
Poza tym znów mylisz pojęcie Tolerancji a Akceptacji powiązanej z Empatią.


Nie nie myle. Jesli wrocisz do mojego poprzedniego posta i przeczytasz to co tam dopisalam w miedzyczasie to zobaczysz ze moja tolerancja idzie poza granice ktorych ja sama prywatnie sie trzymam. O to wlasnie chodzi w tolerancji zeby rozumiec i dac prawo istnienia i wyrazania swojej osobowosci ludziom ktorzy mysla i czuja inaczej niz my. Jesli ktos jest taki jak my to tolerancja wzglednem tych osob nie wchodzi w rachube. jedyne dla czego nie wolno miec tolerancji to brak tolerancji (jak pisal Lucky) a i tu niestety mamy za duzo tolerancji.

Tworzymir napisał(a):
Ps. Swastyka jest znakiem bardzo starym , używają go nawet Hindusi , Jest to symbol solarny - dla Rodzimowiercy uznawany za pozytywny znak ochronny - sam noszę niedużą prawoskrętną swarzycę na ramieniu kurtki i nie widzę powiązania z faszyzmem !


Nie musisz mi mowic czym jest swastyka. Calkowicie dobrze orientuje sie w jej historii. Jelsi przeczytasz dyskusie na temat jakie symbole slowianskie powinny byly sie znalesc na koszulce polskiej sekcji PFI to dowiesz sie ze ja rowniez jestem za tym zeby tym pieknym starozytnym symbolom przywroci ich dawna swietnosc i znaczenie. Ale w przypadku swastyki ktora ucierpiala najwiecej to musi byc robione niezwykle ostroznie zeby nie zranic uczuc innych ludzi. Polaczenie swastyki z homofobia i nacjonalizmem jak w wypadku slowianskiej wiary niestety zbyt mocna przypomina pana z wasikiem o ktorym wczesniej wspominales. On tez kazal gejom nosic rozwe opaski na ramionach o nacjonalizmie juz nie wspomianjac.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:57 
Hajdamaka napisał(a):
Agni - Ty sie nie kloc o swastyki, bo Ci przypomne nasza dyskusje o triskielach :P


ha kocie - ja pisalam swojego posta a ty tutaj w miedzyczasie tego. No to juz ci odpowiedzialm na to w tym poprzednim.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 02:13
Posty: 135
Lokalizacja: Kraków
Tworzymir napisał(a):
Oddziel wreszcie RELIGIĘ od ŚWIATOPOGLĄDU !

Religia wpływa często na światopogląd, a światopogląd na religię. Wiara wiąże sie z pewną wizją świata, a wizja świata narzuca nam konkretne nakazy etyczne. Np. jeśli uwierzymy że wszystko jest bogiem (Bogiem, Jahwe, Boginią, wsio rawno), łatwo możemy wysnuć zakaz niszczenia czy krzywdzenia- bo niszczenie części boga jest świętokradztwem.
Wiara i religia są częścią światopoglądu, nierozerwalnie związanymi ze sobą i drastyczne oddzielanie ich od siebie nie ma większego sensu.

Tworzymir napisał(a):
Rodzimowierca powinien szanowac przyrodę - bo to ona tak naprawdę stanowi "obiekt" kultu , warto żeby szanował Słowiańskie zwyczaje.


Co rozumiesz przez "przyrodę", jakie są "Słowiańskie zwyczaje"? Jeśli coś ma się szanować, warto wiedzieć, co się szanuje. Ty już wcześniej pisałeś, że szczegółowe badania nad historią słowiańszczyzny wydają Ci się bezsensowne w kontekście wiary. Więc, jakie zwyczaje uważasz za "słowiańskie", czym jest "przyroda", którą czcisz? Kim jesteś Ty sam wobec obiektu swojego kultu i wobec swojej słowiańskości?
Poza tym, jeśli Twoja wiara to tylko "szanowanie przyrody", a bogowie- jak sam wcześniej pisałeś, stanowią w niej tylko "tradycyjny ozdobnik" czym to się różni od proekologicznego ateizmu? Jaki sens mają czynności kultowe, które wykonujesz? Czy mają znaczenie dla świata wokół Ciebie, czy tylko dla Ciebie? Czy wiesz, co robisz, kiedy odmawiasz religijne formuły i wykonujesz gesty związane ze sprawowaniem kultu?

Tworzymir napisał(a):
Swastyka jest znakiem bardzo starym , używają go nawet Hindusi , Jest to symbol solarny - dla Rodzimowiercy uznawany za pozytywny znak ochronny - sam noszę niedużą prawoskrętną swarzycę na ramieniu kurtki i nie widzę powiązania z faszyzmem !
Swastyka sama w sobie nie jest zła - wszystko zależy od kontekstu w jakiej się jej używa. Kiedyś na Jarym ( bodajże w 2001 lub 2002 roku) mieliśmy nawet ognisko ofiarne w kształcie Swarzycy - niesamowity efekt !

Symbole mają takie znaczenie, jakie im nadamy. Swarzyca kiedyś miała przepiękną wymowę, ale dzisiaj jest w dużym stopniu "skażona" znaczeniem, jakie zostało jej nadane przez Hitlera i niestety, trzeba brać pod uwagę również ten fakt. A ognisko ofiarne w kształcie swarzycy każe mi zadać jeszcze jedno pytanie, wiążące się z poprzednimi- czy budowanie go w takim a nie innym kształcie, miało jakieś znaczenie? Czy może chodziło jedynie o ten "niesamowity efekt"?


Ostatnio edytowano sobota, 4 kwietnia 2009, 01:09 przez Elwen, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:03 
Śmieszne nawet to co piszesz :D Rodzimowierstwo jest takie wspaniałe bo właśnie NICZEGO NIE DYKTUJE ! ew. pogłębia szacunek do przyrody jako takiej ! Również nie wyklucza Nacjonalizmu ! Tak długo jak ktoś jawnie nie nawiązuje do jak to ujęłaś "Pana z wąsem" i jego ideologii czyli Narodowego Socjalizmu, nie nawołuje do nienawiści rasowej to ja nie widzę problemu.Jak na razie uważam Słowiańską wiarę za mój nr. 1 pod względem formalnych związków religijnych , zgadzam się właściwie z wszystkim co jako wspólnota mają do powiedzenia - rozważam nawet nad wstąpieniem do nich - najbliższy oddział mam w Koszalinie.Poza tym mają o wiele ciekawsze i barwiejsze oprawy obrzędów niż RKP - który czasem formą obrządku i używanymi do tego słowami przypomina Chrześcijański.....Również wielki plus za to, że w elegancki ale zdecydowany sposób informują o swoim stosunku do homoseksualizmu. Ja tam w SW nie widzę nawet nacjonalizmu - może jesteś przeczulona


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:13 
Elwen

Nie chcę niczego ani nikogo niszczyc napiszę po raz wtóry PO PROSTU NIE TOLERUJĘ HOMOSEKSUALISTÓW !! Czy to takie trudne ?? Czy z tego powodu muszą byc zaraz jakieś wrzuty związane z faszyzmem /nazizmem ??

Są zwyczaje które przetrwały w niemal niezmienionej formie - lub w niezbyt zmienionej , np. marzanna , dożynki i chocby w dzisiejszej formie należy je szanowac żeby nie zanikły - warto w miarę możliwości przywracac im dawny wydźwięk - chocby po trochu.
Ja przecistawiam się jedynie rygorystycznemu rekonstrukcjonizmowi który gdy się z nim przesadzi zabije każde z wierzeń !

Co do Swastyki - a raczej Swarzycy - to guzik mnie obchodzi że naziści go używali , Chrześcijanie mordowali nie gorzej pod znakiem krzyża zginęło może jeszcze więcej osób a jakoś nikt nie zabrania nosic krzyżyków !!! Piękno Swarzycy polega również na jej doskonałej proporcji geometrycznej - co w połączeniu z ogniem daje wyjątkowy efekt - czy to złe że ktoś dba o oprawę obrzędu w taki sposób ?? Rodzimowiercy z Białorusi , Rosji na kupalnockę palą często drewniane swarzyce w formie okrągłej 4 lub 8 ramiennej i zapalone spuszczają z pagórków - to też wg. Ciebie jest w jakiś sposób "złe" ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 02:13
Posty: 135
Lokalizacja: Kraków
Nie atakuję Cię, przykład panteizmu i zakazu niszczenia, był tylko przykładem i nie rozumiem, dlaczego od razu uznałeś go za oskarżenie.

Pytania, które zadałam, nie miały na celu oceniania czegokolwiek. Generalnie rzecz biorąc, niczego nie rozpatruję w kategoriach "dobra" czy "zła", uzywając tych pojęć co najwyżej roboczo, na pogrupowanie pewnych przeciwieństw. Dlaczego tak robię, pisałam już wcześniej.
Gdy pisałam poprzedniego posta, zadałam dość proste pytania, na które wydaje mi się, że łatwo odpowiedzieć, gdy ma się ugruntowane, spójne poglądy. Twoja odpowiedź jest dość szczątkowa i posługuje się kolejnym, dość enigmatycznym pojęciem "dawnego wydźwięku".
Efekt jest taki, że zaczynam odnosić wrażenie, że Twoje poglądy i Twoja religijność bazują na jakichś luźnych, pozbawionych głębszego znaczenia hasłach, które powtarzasz za kimś, kompletnie odarte z kontekstu i treści, nie bardzo rozumiejąc, co się za nimi kryje. Twoja agresja w odpowiedziach i doszukiwanie się ataku w każdym słowie wydają się to potwierdzać.
Umiesz udowodnić mi, że się mylę? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:43 
Elwen napisał(a):
Nie atakuję Cię, przykład panteizmu i zakazu niszczenia, był tylko przykładem i nie rozumiem, dlaczego od razu uznałeś go za oskarżenie.

Pytania, które zadałam, nie miały na celu oceniania czegokolwiek. Generalnie rzecz biorąc, niczego nie rozpatruję w kategoriach "dobra" czy "zła", uzywając tych pojęć co najwyżej roboczo, na pogrupowanie pewnych przeciwieństw. Dlaczego tak robię, pisałam już wcześniej.
Gdy pisałam poprzedniego posta, zadałam dość proste pytania, na które wydaje mi się, że łatwo odpowiedzieć, gdy ma się ugruntowane, spójne poglądy. Twoja odpowiedź jest dość szczątkowa i posługuje się kolejnym, dość enigmatycznym pojęciem "dawnego wydźwięku".
Efekt jest taki, że zaczynam odnosić wrażenie, że Twoje poglądy i Twoja religijność bazują na jakichś luźnych, pozbawionych głębszego znaczenia hasłach, które powtarzasz za kimś, kompletnie odarte z kontekstu i treści, nie bardzo rozumiejąc, co się za nimi kryje. Twoja agresja w odpowiedziach i doszukiwanie się ataku w każdym słowie wydają się to potwierdzać.
Umiesz udowodnić mi, że się mylę? :)


Słuchaj ...a czy ja proszę Cię żebyś mi coś udowadniała ??


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 02:13
Posty: 135
Lokalizacja: Kraków
Nie- po prostu uważam, że jeśli ktoś chce być traktowany poważnie, powinien umiec bronić swoich tez i poglądów, bez dziecinnej agresji.
U Ciebie, niestety, ta umiejętność wydaje się być dość słabo rozwinięta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:49 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Cytując zasady członkowstwa Międzynarodowej Federacji Pogańskiej:

Cytuj:
Trzy zasady członkostwa

Federacja Pogańska nie istnieje w celu promowania jednego aspektu bądź ścieżki pogańskiej. Nie rości sobie także pretensji do reprezentowania wszystkich pogan. Istnieje raczej jako organizacja skupiająca członków wywodzących się z różnych nurtów. Wszyscy poganie powyżej 18 lat są mile widziani, niezależnie od tego jaką pogańską ścieżką podążają. Jednakże powinni utożsamiać się z trzema zasadami, które nadają Federacji wspólny cel na którym się skupia:

1. Miłość i braterstwo z Naturą. Cześć dla siły życiowej i wiecznie odnawiających się cykli życia i śmierci.

2. Pozytywna moralność, w której jednostka jest odpowiedzialna za odkrywanie i rozwój swojej prawdziwej natury w harmonii ze światem zewnętrznym i społecznością. Zasada ta często jest wyrażana jako „Czyń swoją wolę, dopóki nikogo nie krzywdzisz” .

3. Uznanie boskości, która wykracza poza podział na płeć, honorujące zarówno żeński, jak i męski aspekt bóstwa.


Obawiam się, Tworzymirze, że nie kwalifikujesz się do podstawowych założeń, w szczególności do punktu drugiego.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:54 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Tworzymir, Elwen juz nie raz nam wszystkim udowodnila, ze jej wiara jest refleksyjna i gleboka. Chcesz byc traktowany powaznie czy jak kolejny udajacy doroslego new age'owy fluff? Padly "proste" pytania czym dla Ciebie sa bogowie, sacrum, konkretna sciezka. Odpowiedz, albo nikt nie potraktuje Cie wiecej powaznie - wiesz ilu znamy pogan, ktorzy tak naprawde tylko tak sie nazywaja w mlodzienczym buncie? Nie znamy Cie, laczy nas tylko internet - nie obrazaj sie, ze pytamy. Ty tez mozesz pytac.

Lucky - bez przesady, nie wyganiaj Tworzymira tylko dlatego, ze ma inne poglady niz Ty.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 22:57 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Cytuj:
Lucky - bez przesady, nie wyganiaj Tworzymira tylko dlatego, ze ma inne poglady niz Ty.


Nie wyganiam, nie jestem zresztą od wyganiania na tym forum, jednak nie chcę być kojarzony z takimi poglądami. To na prawdę godzi w nas wszystkich.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:00 
Moment...a Gej to męski pierwiastek czy żeński ?? a Lesbijka ??? Poza tym jakim cudem homoseksualizm może byc naturalny ?? w naturze są obecne różne wykolejenia - co nie znaczy że należy uznac to za normalnośc .Jeśli homoseksualizm był tak samo naturalny jak heteroseksualizm to natura wymyśliła by inny sposób na rozmnażanie się wśród ssaków niż kontakt osobnika męskiego z żeńskim - gdzie więc w stosunku homoseksualnym widzicie normalnośc i naturalnośc ??

Ps. Ja wcale nie chce zostac członkiem Waszej Federacji - nie potrzebuję tego - przynajmniej jak na razie - chyba i tak mam prawo pisać.Żeczywiście to bardzo dziecinne i płytkie że nie akceptuje czegoś co jest NIENORMALNE ! i dla mnie obrzydliwe ?? Szanuje Naturę i ona dla mnie jest Bogiem , jednak szanuję również Słowiańskie Rodzime Tradycje i zwyczaje - uważam się za Rodzimowiercę - i nie potrzebuję do tego niczyjego potwierdzenia !Tylko tyle i aż tyle .Nikt i nigdy nie przekona mnie że homoseksualiści są normalni !

Wiary jako takiej nie ma sensu udowadniac - i nie powinno się tego robic ......

Co do New Age - przyganiał kocioł Garnkowi ! A Wicca to co to niby jest ?? Młodzieńczy bunt ?? Ciekawe .....coraz Bliżej mi już do 30-stki....no ale przecież zawsze się znajdzie ktoś kto wie lepiej 8)


Ostatnio edytowano piątek, 3 kwietnia 2009, 23:04 przez Tworzymir, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Mam wrażenie, że w dyskusji spiera się postawa zamknięta i konfrontacyjna z tolerancyjną, empatyczną, otwartą, refleksyjną i chłonną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:03 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
K...a! Zaciales sie czy co? Elwen pytala Cie o cos calkiem innego. Z homoseksualizmem przenies sie do watku w dziale Magiel.

I nie, jak zamierzasz pisac glupoty (wierze w cos...eee...no...eee....natura...eee....tradycje...eee) to nie mozesz tu pisac - dbamy o dobra forme forum. Ja bardzo chetnie Cie poslucham, ale jak dasz mi powod do tego, abym Cie sluchal. O bogach, o naturze, o rodzimowierstwie. O homoseksualizmie tylko offtopowo w dziale Magiel.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:04 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 18:32
Posty: 37
Lokalizacja: z gór/Wawa
Bez przesady, jeszcze jeden taki tekst i ostrzegam, załatwię Ci wylot z forum z hukiem, postaram się o to. Są naprawdę granice przyzwoitości a Ty je przekroczyłeś dzisiaj kilkanaście razy.

_________________
"Only in silence the word,
only in dark the light,
only in dying life:
bright the hawk's fly
on the empty sky"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL