Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:54

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mandragora
PostNapisane: czwartek, 22 stycznia 2009, 13:50 
Zamierzam wysiac nasiona Mandragory Lekarskiej, jednak slyszalm kilka dosc niejasnych opini na temat uprawy tej roslinki. Ciekawa jestem czy na naszym Madrym Forum sa ludzie, ktorzy maja doswiadczenie w tej materii :) Moze wiecie w jakiej temp. powinno sie wysiewac Mandragore albo do jakiej ziemi? Czy pojemnik musi byc wysoki/duzy ( podbno nie znosza przesadzania)? Kazda porada mile widziana :)
Pozdrawiam,

Albruna


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 23 stycznia 2009, 04:36 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 18 stycznia 2009, 03:49
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
to wyguglałam http://gardenbed.com/m/2317.cfm
A skąd masz nasionka?
Jak byłam młodą truuuuuuuuuuu mroczną nastolatka to chciałam buchnąć mandragorę z ogrodu botanicznego...ale jakiś @#$%@ posadził ja w miejscu gdzie się 3 ścieżki zbiegały i się nie dało :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 23 stycznia 2009, 10:08 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Co do nasionek to ostatnio widziałem na allegro - 10zł za trzy nasionka - generalnie duzo ale to i tak łatwiej niż kupic dorosłą roślinke bo w polsce z tym ciężko na maxa.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 23 stycznia 2009, 12:16 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 18 stycznia 2009, 03:49
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
U nas na razie jakikolwiek plany hodowlane nie wchodzą w grę- dziecie zwane Lucyferem powoli nabiera zdolności wkraczania w każde miejsce które nie jest zamknięte na klucz albo nie jest położone 2 metry nad ziemią :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 23 stycznia 2009, 13:27 
Morgana deZ napisał(a):
to wyguglałam http://gardenbed.com/m/2317.cfm
A skąd masz nasionka?


Dzieki za linka :) Powoli zaczyna mi sie ukladac plan dzialania, musze sie dobrze upewnic zanim je posieje( patrze na te nasionka z taka czuloscia jakby to moje dzieci byly ;)
Serfujac po necie natrafilam na sklep z Kornwalii, ktory sprzedaje podobne ziele i tak mnie jakos zainspirowalo:
http://www.spiritgarden.co.uk/cart/inde ... m(Mandrake)/Mandrake
Potem znalazlam jeszcze kilka innych sklepow. Jednak nie wiem czy robia wysylke do Polski, wiec moze warto poszukac na alegro.

Ale skoro Lucyfer taki wszedobylski, to moze faktycznie lepiej sie wsztrzymac z ta uprawa, jeszcze by sie poczestowal szatanskim jabluszkiem, a to by mu chyba na zdrowie nie wyszlo ;)

Asusie 10 zl za 3 nasionka to nie jest az tak drogo. Ja placilam za 10 szt. 5 funtow + przesylka.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 23 stycznia 2009, 22:29 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 18 stycznia 2009, 03:49
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
Lucyfer jest ogromnie wszędobylski a przy tym ma skłonność do częstownia się wszystkim czym się da...aczkolwiek ulubionym obiektem jego zakusów są szklanki , kieliszki i wszelkie butelki :twisted: Troszke przerarzajacy jest widok póltora rocznego dziecka czatujacego przy drzwiach łazienki by wkraść się tam i z ekstatyczną mina porwać pusta flaszke po winie( bo z normalnego kosza na śmieci przestaliśmy korzystać po tym jak był przeszukiwany srednio raz na pół godziny 8)
A wracajac do naszych baranów eeeeeeeeee znaczy mandragory mam nadzieję ze bedziesz zdawać relacje z hodowli,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 stycznia 2009, 02:02 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 02:14
Posty: 23
kilka dni temu wpadłam na pomysł, żeby także wysiać mandragorę. Najtansze nasiona znalazłam tu http://www.smartshop.pl/mandragora-seeds-p-298.html

a spekulacje na temat uprawy na forum http://www.forum.sandemo.pl/viewtopic.php?t=631

jak będzie rosnąć, to podsyłaj fotki:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 stycznia 2009, 19:07 
Morgana deZ napisał(a):
Lucyfer jest ogromnie wszędobylski a przy tym ma skłonność do częstownia się wszystkim czym się da...


He he... tak poltora roczne poganiatka to chyba najslodszy widok. Kiedy moja mala czarodziejka byla w tym wieku to gustowala w kremie Nivea. Pewnego dnia dorwala sie do kremu i skonsumowala polowe a reszte wsmarowala sobie w ubranie, wlosy i zrobila urocza bila maseczke na twarzy. Cale szczescie, ze to nie byla czarna pasta do butow :D


Evidriel- czy Twoja roslinka juz kielkuje? Wysiewalas ja do ogrodu czy do doniczki? Podobno najlepiej kilkuje w niskiej temperaturze. Choc niektorzy mowia, ze wzeszla im rowniez w pokojowej. Hmmm... Coz poeksperymentuje :)

Bede zdawac relacje z przebiegu uprawy.
Pozdrawiam,
Albruna


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 25 stycznia 2009, 02:09 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 21 września 2007, 02:14
Posty: 23
jakos przedwczoraj wpadłam na pomysł, żeby ją wysiać:D tak więc jeszcze nie mam nawet nasionek:) ale niedlugo zamierzam wysiać.

mi sie wydawalo, że powinna rosnąc w wysokiej temperaturze, choć może jestem niedoinformowana. Gdzieś czytałam, że to ma być mocno nasłonecznione miejsce.

Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 28 lipca 2009, 12:51 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 17 lipca 2009, 11:22
Posty: 24
Lokalizacja: mazury
a ja noszę wisiorek z mandragorą...miast pentakla,który w pracy pewnie wywołałby burzę;)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL