Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 13:44

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Program ekologiczny AFA
PostNapisane: wtorek, 9 kwietnia 2013, 11:53 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Stały program ekologiczny to coś co przez wiele organizacji pogańskich (również asatryjskich) często jest zaniedbywane. Ponieważ Asatru Folk Assembly taki program posiada od lat działając na rzecz energii odnawialnej i "ekologicznych" samowystarczalnych farm i domów postanowiłem własnie od tego zacząć w polskim oddziale. Oczywiście u nas będzie to wyglądało o wiele skromniej - na początek chce uruchomić cykliczne sprzątanie lasów i stała zbiórke karmy dla bezdomnych zwierząt. Oczywiście jest też miejsce na inne projekty z czasem o wiele większe - tutaj jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły.

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Program ekologiczny AFA
PostNapisane: wtorek, 9 kwietnia 2013, 19:51 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cieszy mnie to i oczywiście widzę możliwości współpracy.
Mam w związku z tym pytanie: czy Asatru Folk Assembly ma w Polsce lub będzie miał osobowość prawną?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Program ekologiczny AFA
PostNapisane: wtorek, 9 kwietnia 2013, 20:46 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
W Polsce jeszcze nie - myśle że będzie pora to załatwiać po 6 miesiącach bo tyle trwa okres próbny mojej działalności :wink: Wszystko też jest kwestia tego jak będzie się cały projekt rozwijał - narazie moja "prowincja" to nie tylko Polska ale cała Europa Północna poza Skandynawią tak naprawde ujęte razem. Jeśli wszystko będzie szło dobrze i będzie sporo pracy to chciałby inne kraje oddać komuś kto będzie mógł pomóc a samemu ograniczyć się do Polski - jeśli zaś projekt będzi się rozwijał powoli to spokojnie dam rade z działanością w kilku państwach.
Może warto wyjasnić że AFA działa tu może troche inaczej niż większość organizacji kładąc spory nacisk na realne działania i budowanie wspierającej się społeczności (mimo że członkowie są rozsiani po całym świecie) np nie wydaje sie kupy kasy na promocje paneli słonecznych ale jeśli ktoś z członków chce sobie takie zbudować to zawsze znajdzie się ktoś kto się na tym zna i pomorze w ten czy inny sposób. Nie wiem jak mocno jest rozwiniety projek z panelami bo się nim akurat mało interesowałem ale takich i podobnych jest naprawde sporo - o wielu nawet nie da się dowiedzieć jesli nie jesteś w AFA albo kogoś z tamtąd nie zapytasz bo są zupełnie lokalne, dostosowane do lokalnych warunków, możliwości itd i nie ma sensu o nich trąbić w mediach. No bo i po co komuś z pustyni w Teksasie projekt sprzątania lasów albo po co mnie projekt produkowania gazu ziemnego z odchodów świń jak ich nie choduje? :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Program ekologiczny AFA
PostNapisane: środa, 17 kwietnia 2013, 14:23 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
No i pierwsza akcja programu ekologicznego ruszyła - https://www.facebook.com/#!/events/308321302632553/
Mimo tego że większość osób w AFA jest daleko od Polski spotkała się z dużym entuzjazmem i powinniśmy szybko przesłać od siebie sporą paczke dla kociaków - oby inni nie zostali w tyle :wink: A i bogini Freja napewno nam wynagrodzi za pomaganie kotom :)

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL