Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest sobota, 30 marca 2024, 00:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: niedziela, 18 października 2009, 17:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Czesc,ok niezle to bylo,i ciekawe co piszesz,ale serio nie mam pojecia o co w tym chodzi. :) Napisz co myslisz o ideii szamanizmu i jesli jestes wlasnowierca jakie sa zalozenia twojej wiary?Moze skoncentrujmy sie bardziej na duchowym wymiarze tego forum,jesli jestesmy w tym dziale.Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 03:34 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Mr.Magick napisał(a):
Czesc,ok niezle to bylo,i ciekawe co piszesz,ale serio nie mam pojecia o co w tym chodzi. :) Napisz co myslisz o ideii szamanizmu i jesli jestes wlasnowierca jakie sa zalozenia twojej wiary?Moze skoncentrujmy sie bardziej na duchowym wymiarze tego forum,jesli jestesmy w tym dziale.Pozdrawiam.

Hej:) jeśli chodzi o sprawy techniczne, cóż - ten wątek w jakiś sposób ich dotyczył, więc pomyślałem, że doradzę. Jakby co, proszę się zgłaszać na priv, jestem wprawiony w technologiach internetowych.
A zostawiając tę specyficzną gałąź wiedzy tajemnej, jaką jest - co by nie mówić - informatyka i programowanie :)) powiem tak: o swojej ścieżce już wspominałem w Powitaniu. Niemniej mogę wspomnieć jeszcze raz i co nieco rozwinąć:) Otóż przede wszystkim jestem rodzimowiercą słowiańskim, a mój nick pochodzi z czasów, gdy jeszcze szukałem swojej ścieżki. Może kiedyś go zmienię, nie wiem - na razie mi z nim dobrze :) Podejście mam raczej panteistyczne, bo za główną manifestację Bogów uważam siły Przyrody, ale absolutnie nie neguję i nie odrzucam istnienia świata duchowego oraz "innych kanałów komunikacji ze światem wyższym", takich jak mistycyzm, joga, magia czy szamanizm. Uważam je za sprawdzone i realne. Do szamanizmu i animizmu mam stosunek bardzo pozytywny, pobyt na Ślęży i wspaniałe obrzędy tam zorganizowane utwierdziły mnie w moim stanowisku. Sam nie jestem szamanem, natomiast animizm jako religię mam w pewnym sensie we krwi :) i to nie tylko z powodu animistycznych elementów w rodzimowierstwie słowiańskim. Ale to już dłuższy temat...
A jaka jest Twoja ścieżka?
Pozdrawiam!!
w.

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 27 października 2009, 20:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Moja sciezka?Coz,zaczalem od radiestezji,temat niegrozny krzywdy sobie nie mozna zrobic :) Pozniej zaczalem uzywac wahadla w leczeniu kolorami i zajalem sie ogolnie leczeniem.Jednak caly czas to nie bylo to,czegos mi brakowalo.Po kolei przechodzilem przez kolejne etapy poznajac kolejne kierunki:tarota,magie sympatyczna,spirytyzm,egzorcyzmy(ja bylem egzorcyzmowany,teraz egzorcyzmuje w ostatecznosci)kabale,praslowianskie religie pierwotne az w koncu znalazlem,Magie Rytualna.Od wielu lat ja uprawiam z powodzeniem,pomaga mi w zyciu i stala sie moim stylem zycia.Jakis czas temu znalazlem PFI tak ze mam sie wkoncu z kim podzielic i wymienic doswiadczeniami.W listopadzie ide na swoje pierwsze spotkanie PFI w Rotterdamie,mam nadzieje ze bedzie OK.Tak wyglada w wielkim skrocie moja sciezka do teraz.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 17:06 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 17 września 2008, 20:45
Posty: 20
Lokalizacja: Poznań
Skoro interesowałeś się szamanizmem pewnie nie zaskoczę cię (a może jednak) jak powiem że szamanem nie można zostać bo się chce. Szamanizm to powołanie, a nie wybór, każdego szamana wybierają duchy, nie można więc zostać nim bo się chce.

Spotkalam sie z roznymi tezami na temat szamanizmu i wedlug moich informacji funkcja szamana mogla byc dziedziczna jak rowniez "do wyuczenia".

Szamanizm to własnie przede wszytkim służba grupie która uznaje w tobie swojego szamana, a nie "uniwersalna ścieżka duchowego rozwoju".

O jakim szamanizmie rozmawiamy? Przepraszam, nie mam na ten temat duzej wiedzy, ale o ile mi wiadomo, szamanizm byl "podejsciem do zycia" ludow pierwotnych, np. Ameryki PN - tam kazdy celebrowal pewne rytualy i kontaktowal sie z duchami na wlasny uzytek (np. rytualne posty), funkcja SZAMANA zas byla czyms innym i tu sie zgadzam - szaman byl przewodnikiem duchowym.

No ale jak już cię duchy wybrały to maż do wyboru "their way or high way".

Moge spytac, jak poznac, ze Cie duchy wybraly? Moze byc na Twoim przykladzie... na priv-a :P

No chyba że cie duchy wołają, ale o tym już byś wiedział, i pisał :)

A jak ktos jest cholernym sceptykiem, yyyyy? :P

_________________
Na niczym sie nie znam i jestem tu PRZYPADKIEM


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2010, 13:56 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Raven napisał(a):
Spotkalam sie z roznymi tezami na temat szamanizmu i wedlug moich informacji funkcja szamana mogla byc dziedziczna jak rowniez "do wyuczenia".


Nie ma czegoś takiego jak szamanizm dziedziczny, po prostu zdarzają się rodziny w których bywa więcej szamanów. Nikt nie zostaje szamanem tylko dlatego, że jego mama czy dziadek nimi byli. Zresztą nawet Ci wywodzący się z rodzin szczycących się dużą ilością szamanów musieli uczyć się tak samo jak inni.
Na Stepach i Syberii uważa się, że jeśli brak szamana wielkiego (naznaczonego przez duchy) można wyuczyć kogoś by stał się szamanem małym, ale nawet taki bez akceptacji ze strony duchów nic nie zrobi.

Raven napisał(a):
Przepraszam, nie mam na ten temat duzej wiedzy, ale o ile mi wiadomo, szamanizm byl "podejsciem do zycia" ludow pierwotnych, np. Ameryki PN - tam kazdy celebrowal pewne rytualy i kontaktowal sie z duchami na wlasny uzytek (np. rytualne posty), funkcja SZAMANA zas byla czyms innym i tu sie zgadzam - szaman byl przewodnikiem duchowym.


Trochę jak Radio Erewań ;) Po pierwsze nie była a jest i nie w Ameryce Płn tylko w Azji na terenach Syberii i Wielkich Stepów. Po drugie termin "szamanizm" mówi nie o indywidualnych praktykach religijno-magicznych a właśnie o roli szamana jako łącznika między światami. Rola szamana jako przewodnika duchowego jest wtórna wobec niej.

Raven napisał(a):
Moge spytac, jak poznac, ze Cie duchy wybraly? Moze byc na Twoim przykladzie... na priv-a :P


Ciężko tu generalizować, każdy przypadek jest inny, bo dotyczy to głębokiej zmiany wewnętrznej. Najprościej scharakteryzować to jako rozpad osobowości. Czujesz się trochę tak jakbyś wariował, odczuwasz pełen dualizm świata itp.

Raven napisał(a):
A jak ktos jest cholernym sceptykiem, yyyyy? :P


To ląduje w cholernym wariatkowie na cholernych psychotropach.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 11:14 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 sierpnia 2011, 15:18
Posty: 9
Dobra a wracając do tematu, czy to podforum już jest czy nie? Bo jak jest to chętnie się zapiszę, jak nie ma też na przyszlośc prosze mnie wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam

_________________
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy. ("Mort" T. Pratchett)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 14:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Możesz sobie założyć e-mailową prywatną grupę dyskusyjną, widoczna tylko dla zarejestrowanych wzorem np. tej https://groups.google.com/group/rodzimo ... skie?hl=pl (analogiczna dostępna dla wszystkich do przeglądania wygląda np. tak: https://groups.google.com/group/rodzima ... wian?hl=pl )


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 16:19 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 sierpnia 2011, 15:18
Posty: 9
Dzięki za info. W zasadzie nie chce nic tworzyć, miałam zamiar dołączyć. :)

_________________
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy. ("Mort" T. Pratchett)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 21:24 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Hej Szepcie, podforum istnieje, chociaz od jakiegos czasu jest uspione. Info na PW :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ukryte Forum
PostNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 21:42 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 sierpnia 2011, 15:18
Posty: 9
Serdeczne dzięki :D

_________________
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy. ("Mort" T. Pratchett)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL