Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:29

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 19:05 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 19:06
Posty: 52
Co myślicie o nakręceniu filmu o pogańskich czasach w Polsce? Ja mam już nawet 2 pomysły (niestety narazie ich nie podam :twisted: )

_________________
Zapraszam na mojego bloga :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 19:52 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Jeśli tylko poza "pogańskim klimatem" będzie zachowana poprawność historyczna - chociażby w kostiumach i akcesoriach używanych przez bohaterów - to czemu nie, fajna idea :) (tak, zboczenie osoby bawiącej się w rekonstrukcje historyczne).

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 20:37 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Czyż pogańskie czasy w Polsce właśnie się nie zaczynają? :twisted:

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: czwartek, 23 czerwca 2011, 21:25 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 19:06
Posty: 52
Krucza napisał(a):
Jeśli tylko poza "pogańskim klimatem" będzie zachowana poprawność historyczna - chociażby w kostiumach i akcesoriach używanych przez bohaterów - to czemu nie, fajna idea :) (tak, zboczenie osoby bawiącej się w rekonstrukcje historyczne).


Oczywiście, że tak przynajmniej w tym jednym co mi chodzi po głowie, bo związany by był z historią Polski.

Poszukiwacz napisał(a):
Czyż pogańskie czasy w Polsce właśnie się nie zaczynają? :twisted:


Rozchodziło mi się o czasy pogańskie przedchrześcijańskie :wink:

Jeżeli spodobałby się Wam pomysł, to można by taki film zrobić. Tylko jest problem - pieniądze, może jakaś zbiórka...

_________________
Zapraszam na mojego bloga :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: piątek, 24 czerwca 2011, 02:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Pieniądze to jedno, drugie, ważniejsze - to ludzie, którym będzie się chciało poświęcić swój czas, umiejętności,
wiedzę, a może i sprzęt, żeby podziałać.
Amatorskie filmy da się kręcić na niezłym poziomie za małą kasę jeśli jest ekipa osób
odpowiednio zaangażowanych w projekt. Zacznij od zebrania takiej ekipy.

Cytuj:
Oczywiście, że tak przynajmniej w tym jednym co mi chodzi po głowie, bo związany by był z historią Polski.


Piszesz na początku że film ma być "o pogańskich czasach w Polsce" - więc w zasadzie można by wyznaczyć dla niego
jakieś pi razy drzwi ramy chronologiczne, a co za tym idzie - nie robić totalnej ściemy z kostiumami, akcesoriami, etc.
Pytanie, czy chodzi Ci o "pogańskie czasy" na terenach dzisiejszej Polski (równie dobrze i w starożytności lub kiedykolwiek, trochę różnych ludów się nam tutaj przewaliło i większość jakoś nie była chrześcijanami ;-)),
czy o początki państwa polskiego.

No ale to rozważania na wyrost, bo tak czy siak najpierw musiałabyś mieć sprecyzowany pomysł i mocną ekipę pod wezwaniem,
bo bez tego wyjdzie kicha.

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2011, 22:35 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 19:06
Posty: 52
Krucza napisał(a):
Pieniądze to jedno, drugie, ważniejsze - to ludzie, którym będzie się chciało poświęcić swój czas, umiejętności,
wiedzę, a może i sprzęt, żeby podziałać.
Amatorskie filmy da się kręcić na niezłym poziomie za małą kasę jeśli jest ekipa osób
odpowiednio zaangażowanych w projekt. Zacznij od zebrania takiej ekipy.


Miałbyś na oku jakiegoś sponsora? :roll: No właśnie byłby ktoś zainteresowany udział w tworzeniu? Jeśli tak to czym mógłby się zająć?

Krucza napisał(a):
Piszesz na początku że film ma być "o pogańskich czasach w Polsce" - więc w zasadzie można by wyznaczyć dla niego
jakieś pi razy drzwi ramy chronologiczne, a co za tym idzie - nie robić totalnej ściemy z kostiumami, akcesoriami, etc.
Pytanie, czy chodzi Ci o "pogańskie czasy" na terenach dzisiejszej Polski (równie dobrze i w starożytności lub kiedykolwiek, trochę różnych ludów się nam tutaj przewaliło i większość jakoś nie była chrześcijanami ;-)),
czy o początki państwa polskiego.

No ale to rozważania na wyrost, bo tak czy siak najpierw musiałabyś mieć sprecyzowany pomysł i mocną ekipę pod wezwaniem,
bo bez tego wyjdzie kicha.


Chodzi mi jedno jedno i drugie po głowie. Jeden film o początkach państwa polskiego a drugi bez związku z historią, czyli o zwykłych pogańskich czasach na terenach dzisiejszej Polski.

_________________
Zapraszam na mojego bloga :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: środa, 29 czerwca 2011, 23:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale jeśli masz tam jakąś uczelnię artystyczną,
to chociażby tam jest szansa na znalezienie kogoś kto się co nieco zna na rzeczy
od strony technicznej. Od strony sprzętowej można sobie radzić nawet za pomocą
kamer w dobrej jakości cyfrówkach - myśmy w każdym razie takimi kręcili na uczelni
i efekty nie były złe. Więcej kombinowania byłoby z oświetleniem, znalezieniem kogoś kto ogarnie
dźwięk, montaż, charakteryzację, stroje...
Z tym, że tak czy siak lepiej jeśli "trzon" ekipy jest zgrany i zaangażowany, bo w razie
konfliktów nie cała ekipa się posypie ;)

Widziałaś może "Dawno temu w Iłży"? To film amatorski, nakręcony przez ludzi bawiących się
w rekonstrukcje historyczne 13wieczne. Zajęło im zrobienie go chyba 3 lata, ale jest naprawdę
niezły jak na tego typu produkcję. No i nie wydali na niego majątku - za to kontakty, umiejętności, czas...
(choćby kwestia strojów i wyposażenia - zaangażowani byli ludzie z odtwórstwa więc mieli swoje, etc).
Tu blog jego reżysera, na którym opisywał swoje perypetie przy kręceniu: http://panrezyser.blog.pl/
A film do ściągnięcia ze strony projektu.

Drugi, w zupełnie innym klimacie - http://www.youtube.com/watch?v=rzQMGMuD1sU - też całkiem całkiem,
chłopaki zrobili go za coś ok. 200 dolców + czas, umiejętności, zaangażowanie ekipy ;)

Myślę, że jeśli serio serio chcesz się zająć takim projektem - a będzie przy nim, jeśli ma być porządnie, mnóstwo roboty,
to powinnaś napisać kilka słów: o czym ma być (może jakiś fragment scenariusza czy choćby bardziej sprecyzowana wizja?),
jak sobie wyobrażasz całe przedsięwzięcie, jakim zapleczem już dysponujesz (znajomi z umiejętnościami? jakiś teren gdzie można działać?
kontakt do miłego leśniczego żeby z lasu ekipy nie pogonił?),
- bo w ciemno to ciężko oczekiwać, żeby ktoś się rzucał na główkę w takie coś :)

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: niedziela, 3 lipca 2011, 22:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Ależ fajne rzeczy omawiacie :D Właśnie jestem na wstępnym etapie organizacji czegoś takiego.

Mam grupkę, z którą omawiałem (całość w sferze projektów) serię 5 filmików po 10 min z czasów kultury przeworskiej. Jest zarys scenariusza tzn cel filmu - oś wokół której wszystko się kręci, koncepcja poszczególnych części, niektóre rozwiązania scen, możliwość zaangażowania udziału fachowców w scenie walk (mają część uzbrojenia). Jest główne miejsce (plan zdjęciowy), będą ze dwie - trzy chaty, makieta studni.
To czego brakuje to jednak kasa na artefakty. A konkretnie - brak ceramiki przeworskiej. Jest produkowana ale skoro mieli jej tyle, że archeolodzy żartobliwie twierdzą, iż Wandalowie odżywiali się wyłącznie płynami, to musi jej być naprawdę dużo. Brak strojów (częściowo). Potrzeba jeszcze z pięć kompletów, od butów do nakryć głowy.
Nie mamy jeszcze części aktorów, zwłaszcza dziewczyn. Nimi zajmiemy się jednak po zdobyciu reszty. Plus braki drobnych, ale w potrzebnych rzeczach - kosmetyki. Musimy znaleźć część plenerów.

Potrzebne są również konsultacje. Zarówno dotyczące produkcji jak i epoki.
Chętnie bym porozmawiał z kimś, kto ma doświadczenia w produkcji czegoś takiego. Potrzeba mi wiedzy o możliwościach wypożyczania strojów i sprzętu (od domowego typu ceramika, naczynia drewniane i klepkowe, osprzęt koni po broń). Przydałyby się konsultacje dotyczące realiów epoki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 01:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Po sprzęt i pomoc (statyści na przykład) uderzaj do grup rekonstruujących epokę,
na ile mi wiadomo, to ktoś się w Polsce może znaleźć z tych klimatów
(i jest to na tyle mało popularne, że prawdopodobnie będą mieli poprawnie zrobiony sprzęt i stroje).
Z tym, że podejrzewam, że prędzej by wyszło "wypożyczenie" wraz z właścicielami,
bo mało kto chce narażać pod cudzą opieką wyposażenie za często grubą kasę.
W kwestiach typowo technicznych może mogłaby pomóc ekipa od "Dawno temu w Iłży" właśnie -
w końcu czego jak czego doświadczenia im nie brakuje. Pytanie czy mają czas i chęć odpowiadać na pytania ;)
No a konsultacje to już pewnie musiałyby być u jakiegoś naukowca.

Jakbyś kiedyś miał taki pomysł w klimatach wczesnośredniowiecznych to chętnie pomożemy ;-)

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 01:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Przejrzałem podlinkowaną stronę "Dawno temu w Iłży" ale mam wrażenie, że to już zawodowcy. Przy montażu i dźwięku pracowało dla nich regularne studio. A teraz są zajęci bo robią film o spadochroniarzu z czasów wojny. Opis trudności nieco mnie przeraził - cztery i pół roku na film to dla nas nie do udźwignięcia. Myślę również, że nie udźwignęlibyśmy współpracy z nimi finansowo, wiesz, zastanawiamy się nad garnkami a cóż tu mówić o studio.
O rekonstrukcjonistach myśleliśmy. Mamy trochę późniejszych i chcielibyśmy ich przerobić, podrasować na starszych. Wiele elementów ubioru i broni do wykorzystania.
Myślę, że musimy dopracować organizację, podliczyć, i poszukać sponsora. Bez kasy nie da rady.

Film im wyszedł piękny :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 02:16 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Mnie tez cos naszlo na tego typu sprawy ale nie wiem czy to co planuje miesci sie w jakimkolwiek poganstwie. Anyway - have fun and good luck!

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 03:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Poświście - oni się poniekąd stali zawodowcami właśnie w trakcie tej pracy - np. to że montowali i udźwiękawiali w studio
wynikało z tego, że jeden z nich tam pracował i mogli po nocy siedzieć i działać - a przy okazji rozwinęli się do poziomu pełnej profeski.
Innymi słowy - wykorzystywali swoje umiejętności, znajomości, to że ktoś pracuje tam, a ktoś inny jest muzykiem, a ktoś jeszcze wizażystą.
Natomiast wspominając o nich, chodziło mi raczej o podpytanie ich właśnie jak to wszystko ogarnąć, co było najtrudniejsze etc,
a nie angażowanie ich w Wasz projekt :)

Całkiem dobre programy do montażu da się załatwić i poza takim profesjonalnym studiem + oczywiście potrzeba dobrego kompa
który uciągnie obróbkę (ja mam dobry sprzęt, a pamiętam że już przy montowaniu minutowych filmików na uczelnie zdarzało mu się nie wydalać,
co dopiero przy składaniu czegoś większego).

Cztery lata to jest właśnie to o czym wcześniej pisałam - jeśli nie ma się dużej kasy na zatrudnienie zawodowców,
to trzeba poświęcić dużo czasu - taka "równoważna wymiana" ;) Albo się daje kasę za poświęcenie czasu przez kogoś, albo samemu go poświęca ;-)
Im więcej uzyskacie od sponsorów tym mniej czasu poświęcicie.
Im więcej ludzi z umiejętnościami uda się Wam pozyskać spośród przyjaciół - tym mniej kasy potrzebujecie.

A z jakiego okresu macie tych ludzi? Bo część rzeczy da się podciągnąć (niektóre elementy strojów się dużo nie zmieniały, mogą ujść itemy jak drewniane naczynia czy noże),
ale duża część - przede wszystkim biżuteria, dużo broni, część ubiorów - nie da rady, albo będzie to bardzo bardzo naciągane - ofc co kto lubi i jak mu zależy,
ja np. jak bym miała robić coś półśrodkami to bym zostawiła to do czasu znalezienia sposobów na zrobienie na 100% ;) No ale pewnie o takich detalach sam wiesz, skoro taki pomysł macie :)

Kiedyś z ekipą mieliśmy pomysł na nakręcenie krótkiego filmiku, takiego stylizowanego na dłuższy trailer w klimacie wczesnego średniowiecza lub okresu Wędrówek Ludów - mamy dobre stroje (nasze własne, a dbamy o poziom hstoryczności), mamy akcesoria, mamy czym to nagrać, mamy jak to zmontować, mamy osoby potrafiące zrobić charakteryzację, muzykę... i co się okazuje?
Nie mamy jak zebrać wszystkich tych czynników do kupy, bo każdy ma też własne życie, projekty, inne pasje. No i w ten sposób projekt na razie został zawieszony na czas nieokreślony ;)
Czas, umiejętności, znajomości i trochę kasy - najważniejsze czynniki. Całą resztę da się załatwić/obejść/ukraść :D

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: środa, 6 lipca 2011, 01:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Dziękuję za zainteresowanie i porady. Wszystko sobie zrzuciłem i przestudiuję zastanawiając się. Blog "Dawno temu..." już przestudiowałem :)
Nasz okres to przeżywanie się kultury przeworskiej. Nie chcemy niczego naciągać. Lepiej mniej ale zgodnie z epoką niż coś anachronicznego.
Grupa, którą mógłbym wykorzystać to z grubsza Wikingowie. Część broni zaczepnej, noże, tarcze (po doklejeniu przeworskich umb), elementy ubiorów da się wykorzystać. Oczywiście sporo trzeba będzie zdobyć.
Bez sponsorów się nie obejdzie. Jednak pociągnę ten projekt, najwyżej się nie uda.

Jeszcze raz dziękuję za konsultację. I proszę o więcej:
Ile mieliście kamer, i jakie? I co do tego (mikrofony, oświetlenie itp)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: środa, 6 lipca 2011, 02:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Hyhy, dobrze ujęte, "z grubsza Wikingowie" ;-)
Właściwie takim "z grubsza" można by określić większość ekip które się w Polsze bawią we wczesne...
Tak już zupełnie offtopowo - jaka to ekipa? Z świętokrzyskiego (zgaduję, że to Twoje okolice?) kojarzę tylko jedną, KH Hird :)

Na uczelni mieliśmy sprzęt bardzo pro, do projektów domowych używaliśmy w większości
kamer z aparatów cyfrowych, teraz są już całkiem dobrej jakości.
Z oświetleniem co kto miał, ja osobiście używałam lamp studyjnych do foto.
W planach "trailera" kwestię oświetlenia zostawiliśmy do przemyślenia na czas, kiedy rzecz się wyklaruje,
bo jednak w plenerze to trudniejsze zagadnienie.

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: czwartek, 7 lipca 2011, 15:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Krucza napisał(a):
Hyhy, dobrze ujęte, "z grubsza Wikingowie" ;-)
Pisząc z grubsza nie miałem zastrzeżeń do jakichś niedoróbek lecz fakt przystawania do KH Hird :D osób młodych, kompletujących dopiero ekwipunek, i część słowiańską Hirdu (nie wiem czy jeszcze istnieje). Nie rozmawiałem jeszcze z nimi o projekcie, o którym tu piszę. Jednak sądzę, że mi pomogą. Kiedyś próbowałem zrobić projekt z udziałem Hirdu, finansowany z zewnątrz, ale nie wyszedł. Ze Zbyszkiem znam się czasów licealnych, byliśmy w harcerstwie w zaprzyjaźnionych szczepach.
Ten projekt robimy w innej ekipie http://www.hutnia.pl

/ technika /
Mamy jedna amatorską kamerę, nie najgorszą - JVC Everio coś tam. Myślimy, że powinny być trzy kamery. W ostateczności dwie i dobry aparat. Chodzi o to by filmować na raz z kilku ujęć ograniczając powtórzenia i czas filmowania (więcej materiału do montażu).

/ oświetlenie /
Oświetlenie chcemy rozwiązać wykorzystując reflektory samochodowe przerobione na szperacze. Pewnie jakieś stare, z odzysku. Mogą być nawet lekko podrdzewiałe (aby nie za bardzo). Ich zalety:
- dostępność i reflektorów, i żarówek
- mocne żarówki o różnej temperaturze barwowej (żarowe, halogeny i ksenony)
- zasilanie na 12V z powszechnie dostępnych akumulatorów
- możliwość zasilania bezpośrednio z samochodów
- łatwość doładowywania akumulatorów zarówno w samochodzie jak i w domu
- możliwość doświetlania samochodami
- możliwość zasilania reflektorów z sieci via prostownik
- łatwość zakładania przesłon i filtrów
- bezpieczne napięcie.
Pomyślcie o takim rozwiązaniu.

Na mikrofonach się nie znam ale myślę, że nic szczególnego nas tam nie zaskoczy.

Obecny pomysł na kasę, to po opracowaniu preliminarzu i budżetu wystąpienie do Regionalnego Programu Operacyjnego o kasę z puli na promocję regionu.

Dalszy ciąg
Przeszedł inny projekt, który powinien nam dać trochę umiejętności związanych z filmem. Studia najlepszych filmów, ćwiczenia z pisania scenariuszy, filmowania (dwie kamery plus te posiadane), montażu, aktorskie i pozaaktorskie środki wyrazu, coś tam jeszcze. Całość na wiosnę. Potem ruszamy z własnym filmem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: film o pogaństwie w polsce
PostNapisane: piątek, 23 grudnia 2011, 01:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
No to projekt przygotowawczy, mający dać wiedzę, ruszył. Tu filmik zrobiony przy okazji jednych z pierwszych zajęć: http://www.tv.maslow.info.pl/informacyj ... 2011r.html
Siedzę sobie i pilnie słucham. Sporo nowych informacji. Przydatnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL