Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 17:04

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Przemijanie
PostNapisane: poniedziałek, 27 czerwca 2011, 17:43 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Przemijanie. Czujecie to?
Jeśli tak to jak to odbieracie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przemijanie
PostNapisane: wtorek, 28 czerwca 2011, 11:22 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 13:09
Posty: 39
Lokalizacja: Polska - wschód
Nie przemijam tylko codziennie, w każdej chwili sposobię się do Przejścia, a moja materialna skorupa zasili obieg pod postacią popiołu.
Rozwój i zdobywanie Wiedzy/pod każda postacią/ to priorytety rządzące Metawszechświatem. Aby doświadczać obu potrzebne jest doświadczanie życia jako Materia i Energia.

_________________
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.
Pieśń o stworzeniu Ea
[Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przemijanie
PostNapisane: wtorek, 28 czerwca 2011, 21:57 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2011, 10:04
Posty: 76
Lokalizacja: u zbiegu woj. Łódzkiego / Opolskiego / Wielkopolskiego... chatka pod lasem
eee... tam! a ja przemijam... tak po prostu, zwyczajnie. Ani nie silę się na udawanie młodszego niż jestem (jak wielu ludzi w mmoim i starszym wieku), ani nie posilam się wiedzą o przyszłych wcieleniach... gdyż takowej nie posiadam. Mogę jedynie się ich domyślać, ale żem jest kiep i ułom :lol: (jak sądzę) to będę musiał na własnej skórze najpierw tego doświadczyć.
Generalnie przemijanie mnie nie boli, bo ciągle jestem zajęty sprawami, które mnie interesują...
Temat śmierci tez mnie nie przeraża jakoś (choć wielu moich znajomych już nieżyje), bo również jestem jej ciekawy... w sensie tej mojej własnej :)... co będzie dalej :D

a tak poza tym... ten PoKER to był żart :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przemijanie
PostNapisane: czwartek, 30 czerwca 2011, 01:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Gostomysł napisał(a):
ten PoKER to był żart :roll:
Za późno. Ruszyło więc jest.
Spytałem o przemijanie bo mnie wpieniło jak mi niezłe laski na pan zaczęły mówić. Później było gorzej. Zaczęły się odnosić do mnie z szacunkiem. Kompletna kicha.
Poza tym już wiem, że pewnych rzeczy w życiu nie zrobię. Trochę pewnie idzie i o możliwości ale w większym stopniu o chęci. O przewartościowanie dążeń.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Przemijanie
PostNapisane: piątek, 1 lipca 2011, 21:55 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 6 maja 2011, 23:16
Posty: 13
Lokalizacja: Natangia
Czasem patrze jak moje cialo sie starzeje i... usmiecham sie:) Zewnetrzne zmiany to swiadectwo drogi jaka przeszedlem. Czasem dociera do mnie uplyw czasu jako takie "kap, kap", wykapujace sekundy jakby wykapujace zycie. I tez mnie to cieszy, tak na spokojnie.
Ale jak patrze na moje dzieci, jak rosna, jak mija ich dziecinstwo, to jakos tak smutno sie robi. Dla nich chcailbym powstrzymac przemijanie, zeby jak najdluzej byly dziecmi. Dla siebie nie. Taka jest kolej rzeczy.

_________________
zobaczymy, co się stanie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przemijanie
PostNapisane: sobota, 2 lipca 2011, 11:40 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2011, 10:04
Posty: 76
Lokalizacja: u zbiegu woj. Łódzkiego / Opolskiego / Wielkopolskiego... chatka pod lasem
Scibor napisał(a):
Dla nich chcailbym powstrzymac przemijanie, zeby jak najdluzej byly dziecmi. Dla siebie nie. Taka jest kolej rzeczy.


A po co powstrzymywać przemijanie? Przmiejanie jest istotą wszystkiego, istotą ruchu we wszechswiecie, zatem istotą życia. Dzieciństwo czy młodość bez perspektywy dojrzałości czy starości nie ma sensu i nie ma wartości. Doceniamy te okresy wlaśnie dzięki uzyskaniu perspektywy lat starszych.

Ja osobiście nie chciałbym zatrzymywac, ani cofać czasu. Wtedy byłem piekniejszy ;) i młodszy, silniejszy, pełen energii, wokó mnie mnóstwo ludzi... ale nie miałem tej wiedzy, doświadczenia co obecnie. Cofając sie do czasu dzieciństwa musiałbym w istotny sposób też skretynieć (bo nie da się być młodym i beztroskim i mieć jednocześnie tą samą wiedzę, co się ma teraz - jak niektórzy by chcieli :D). A ja raczej z wielką ciekawością czekam na kolejne lata mojego życia nie mogąc sie doczekać, cóż za wiedzę i doświadczenie mogą mi jeszcze one przynieść.
I w podobny sposób myślę o momencie śmierci... cóż za niepowtarzalna okazja do obserwacji dla człowieka przedkładającego doświadczenie nad teorię :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Przemijanie
PostNapisane: poniedziałek, 4 lipca 2011, 01:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
A ja chrzanię wiedzę, doświadczenie i niepowtarzalną okazję obserwacji.
Wolałbym "w istotny sposób skretynieć", za to "mieć siłę, energię, młodość i te mnóstwo ludzi wokół". No po prostu fajnie było.
A doświadczenie? Niektóre wspomnienia nie dają spokoju, orzą psyche bez zmiłowania, zabierają radość. Nie jest tak, że doświadczenie daje spokój. Często daje ją niewiedza (nie zawsze, wiem, wiem). Czyż nie jest tak, że niedoświadczeni, niemądrzy są szczęśliwi? (nie zawsze, wiem, wiem).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL