Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Książki poszukiwane
PostNapisane: środa, 26 sierpnia 2009, 17:42 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Niestety nie ma jak dostać tego w Polsce, ale może ktoś ma przypadkiem jakąś zapasową,elektroniczną, wersję tej książki, którą mógłby pożyczyć?

Juha Pentikäinen
Shamanism and Northern ecology


PS Dzięki Agni za jej prezentację, doprawdy nie wiem jakim cudem mi umknęła ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 26 sierpnia 2009, 18:08 
Dosyc duze jej fragmenty sa na google books. Tak na smaczek zanim skombinujesz calosc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 sierpnia 2009, 10:53 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Wiem, wiem, znalazłem i czytam, ale niestety brakuje w nich co ciekawszych fragmentów (np nie dowiedziałem się niestety czy autor na podstawie swoich badań uznaje szamanizm za praktykę religijno-magiczną czy za chorobę psychopatologiczną a przyznam, że sam się często nad tym zastanawiam ;) ). Dlatego mam nadzieję, ze uda mis ię zdobyć całość, bo zapowiada się naprawdę zacnie :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Książki poszukiwane
PostNapisane: środa, 19 stycznia 2011, 19:32 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 11:43
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
W kwestii problemu o którym piszesz Hakkenie, polecam Szyjewskiego "Szamanizm" to jak na razie najbardziej wyważona książka w tej tematyce na jaką trafiłam.

_________________
"Kiedy wszystkie skomplikowane rachunki okazują się fałszywe, kiedy nawet filozofowie nie mają nam już nic do powiedzenia, można bez wyrzutów sumienia zwrócić się w stronę przypadkowego szczebiotania ptaków albo w stronę odległej przeciwwagi gwiazd"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Książki poszukiwane
PostNapisane: czwartek, 20 stycznia 2011, 19:42 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 22:35
Posty: 28
myślę że Szyjewskiego to Hakken zna już na pamięć :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Książki poszukiwane
PostNapisane: niedziela, 6 lutego 2011, 14:43 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 11:43
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Pewnie zna:), ale ja po przeczytaniu jego książki po raz pierwszy zobaczyłam badacza, który nie stara się deprecjonować doświadczeń szamańskich a jednocześnie rzetelnie przeprowadza przez wszystkie zagadnienia związane z tą tematyką. Szyjewski, jako religioznawca bardzo mi imponuje swoim faktycznie naukowym podejściem, które nie charakteryzuje się zamknięciem w paradygmacie monizmu materialistycznego, co niestety zbyt często dotyka zachodnich badaczy. Chcąc być uznani za prawdziwą naukę zbytnio przywiązują się do metodologii nauk ścisłych i chcą naśladować metody i język a uważam, że to bardzo źle wychodzi badanym dziedzinom, szczególnie religioznawstwu. Dlatego jestem tak zachwycona Szyjewskim, który rzetelnie, kompetentnie ale jednocześnie nie stronniczo, ani na rzecz szamanizmu ani przeciw niemu, opowiada o religijności.
Uff...poniosło mnie;) Zwyczajnie jestem fanką :mrgreen:

_________________
"Kiedy wszystkie skomplikowane rachunki okazują się fałszywe, kiedy nawet filozofowie nie mają nam już nic do powiedzenia, można bez wyrzutów sumienia zwrócić się w stronę przypadkowego szczebiotania ptaków albo w stronę odległej przeciwwagi gwiazd"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Książki poszukiwane
PostNapisane: niedziela, 8 maja 2011, 23:26 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 20:48
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
" nie dowiedziałem się niestety czy autor na podstawie swoich badań uznaje szamanizm za praktykę religijno-magiczną czy za chorobę psychopatologiczną a przyznam, że sam się często nad tym zastanawiam "
Hakkenie jak możesz podążać szamańską ścieżką i szukać na zewnątrz odpowiedzi na potwierdzenie słuszności tego co robisz ?
Czyżby twoje wewnętrzne wizje nie dawały tobie potwierdzenia słuszności i prawdziwości tego czego doświadczasz?

_________________
Kto­kol­wiek bie­rze na siebie ry­zyko by­cia sędzią Praw­dy i Wie­dzy, sta­je się pośmiewis­kiem bogów.Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Książki poszukiwane
PostNapisane: piątek, 13 maja 2011, 16:36 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Eaglespirit napisał(a):
" nie dowiedziałem się niestety czy autor na podstawie swoich badań uznaje szamanizm za praktykę religijno-magiczną czy za chorobę psychopatologiczną a przyznam, że sam się często nad tym zastanawiam "
Hakkenie jak możesz podążać szamańską ścieżką i szukać na zewnątrz odpowiedzi na potwierdzenie słuszności tego co robisz ?
Czyżby twoje wewnętrzne wizje nie dawały tobie potwierdzenia słuszności i prawdziwości tego czego doświadczasz?


1. Nie podążam żadną ścieżką a już tym bardziej szamańską.
2. Nigdzie nie szukam potwierdzenia słuszności tego co robię.
3. Moje wewnętrzne wizje wyraźnie potwierdziły, że jestem szalony jak Marcowy Królik.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL