Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 18:12 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Filmik na YT
tutaj
3/5 ludzkości są zarażone złym duchem. Zły czai się wszędzie: w pomalowanych na czarno paznokciach, irokezie, heavy metalu, emo...
Wymiękam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 19:19 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
czarny - kolor jaskrawy jak cholera :lol:
a pan ksiundz to chyba jakiś ślunzok jest, bo akcent przepiękny :D

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2011, 20:01 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
To trochę przerażające jest, jak ktoś widzi szatany w czytaniu pism innych religii i pozytywnym myśleniu. :shock: Proponuję dobrego psychiatrę panu księdzu.

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 01:29 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Slyszac takie wypowiedzi zarowno na YT jak i na zywo powaznie sie zastanawiam czy przypadkiem ortodoksyjny katolicyzm a juz napewno fanatyzm nie jest czyms w rodzaju opetania przez....

No wlasnie - przez co jezeli "ducha glupoty" nie bierzemy pod uwage L:D

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 01:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Ciekawe, że jeśli facet ubiera się na czarno, mówią o nim metal, s(z)atanista.
Jeśli facet nosi sukienkę, mówią o nim ciota, pedał.
Natomiast jeśli nosi czarną sukienkę, mówią "szczęść boże".
:o


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 07:58 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 13:09
Posty: 39
Lokalizacja: Polska - wschód
Zawsze mnie fascynował jeden problem, no i przy okazji śmieszył. Obywatel Szatan jest przecież z ich bajki, a oni podrzucają go każdemu, aby tylko dalej od siebie jak niechciane kukułcze jajo(przepraszam Kukułki), a to pierwotnym kulturom jakie na swojej drodze napotykali "misjonarze" z krwawymi mieczami w rękach, a to ateistom, a to nam poganom, l paru innym na dokładkę.Bożek JHWH wysmażył sobie tego gościa, który notabene był jego ukochanym synusiem, a po kie licho dał mu taką paskudną misję? Ano po to by móc do woli wyżywać się najpierw na tzw. Narodzie Wybranym, a że mu było mało widocznie w ciągu wieków apetyt gościowi wyraźnie wzrósł, to do tego używania sobie na ludziach dołożył wcale pokaźną trzódkę chrześcijan, z której wyłonił się jej "czarny odłam" sataniści, których z kolei opanowała całkowita amnezja i albo palą głupa, albo... no właśnie. W każdym razie zdają się nie pamiętać skąd ich ród, a to chyba nie ładnie. Jedno im trzeba przyznać umieją pięknie straszyć.

Teraz jeśli pozwolicie będzie mniej śmiesznie, na Węgrzech wysmażono nową konstytucję(to wiadomość z wczoraj ukazała się na Wirtualnej Polsce), otóż "bracia od szklanki" wpisali do niej szereg "wartości chrześcijańskich", obawiam się, że Madziarowie stworzyli niebezpieczny precedens w środku Europy, który de facto stworzył państwo wyznaniowe. Oby nie okazało się to zaraźliwe?!

_________________
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.
Pieśń o stworzeniu Ea
[Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 20 kwietnia 2011, 09:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:59
Posty: 137
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Ten ksiądz sam ma głos jakby był opętany. Niedługo to we wszystkim będą dopatrywać Szatana i grzechu. Śmiech na sali... :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 10:45 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 09:35
Posty: 114
Lokalizacja: Przemyśl
Nie wiem co ten ksiądz pali albo bierze, ale ja też to chcę :D Szatański odlot :twisted:

_________________
Wybieraj, śmiałku z obcych stron:
Uderz w ten dzwon
I czekaj na niebezpieczeństwa
Lub do szaleństwa
Łam sobie głowę, co byś przeżył,
Gdybyś uderzył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 10:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Demon! A imię jego KARATE!!! :lol:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 11:18 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Ludziska zapisujemy się na naukę czytania z moczu? :D irydologia to coś więcej niż myślałem ale ksiądz proboszcz mnie oświecił

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 11:44 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
MorAmarth napisał(a):
Zawsze mnie fascynował jeden problem, no i przy okazji śmieszył. Obywatel Szatan jest przecież z ich bajki, a oni podrzucają go każdemu, aby tylko dalej od siebie jak niechciane kukułcze jajo(przepraszam Kukułki)


Ja kiedys w rozmowie z pewna chrzescijanka w momencie jak zaczely padac argumenty ad satanum powiedzialam tylko ze "szatan jest chrzescijaninem a ja odrzucam wszystko co chrzescijanskie" i uslyszlam tylko cisze...

Cos w tym jest nie sadzisz?

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 11:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 09:35
Posty: 114
Lokalizacja: Przemyśl
Kallisto napisał(a):
Demon! A imię jego KARATE!!! :lol:


Ja, niżej podpisany oświadczam, że jestem wyznawcą demona powyżej wymienionego :twisted:

Osu!!!!
Starwolf

_________________
Wybieraj, śmiałku z obcych stron:
Uderz w ten dzwon
I czekaj na niebezpieczeństwa
Lub do szaleństwa
Łam sobie głowę, co byś przeżył,
Gdybyś uderzył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 11:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 09:35
Posty: 114
Lokalizacja: Przemyśl
Neri napisał(a):
MorAmarth napisał(a):
Zawsze mnie fascynował jeden problem, no i przy okazji śmieszył. Obywatel Szatan jest przecież z ich bajki, a oni podrzucają go każdemu, aby tylko dalej od siebie jak niechciane kukułcze jajo(przepraszam Kukułki)


Ja kiedys w rozmowie z pewna chrzescijanka w momencie jak zaczely padac argumenty ad satanum powiedzialam tylko ze "szatan jest chrzescijaninem a ja odrzucam wszystko co chrzescijanskie" i uslyszlam tylko cisze...

Cos w tym jest nie sadzisz?



Wyjaśnienie, dlaczego szatan jest podrzucany wszystkim jest proste. BO DLACZEGO KTOŚ MA MIEĆ LEPIEJ!!!
To tak jakby żonaty powiedział do kawalera "musimy cię ożenić, bo dlaczego masz mieć lepiej" :D

_________________
Wybieraj, śmiałku z obcych stron:
Uderz w ten dzwon
I czekaj na niebezpieczeństwa
Lub do szaleństwa
Łam sobie głowę, co byś przeżył,
Gdybyś uderzył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 14:26 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 18 czerwca 2010, 13:20
Posty: 22
Lokalizacja: Łódź
Ale chyba trochę przesadzacie z tym szatanem. To normalne, że jak ktoś przyjmuje pewien światopogląd, to dopasowuje świat do niego. Skoro chrześcijanie wierzą, że za grzechy, zło i odwrócenie się od ich boga odpowiada szatan, to o każdym, kto tak postępuje mówią, że został opętany. No... Proste. Dlaczego mają mówić o poganach jako o wierzących w innych bogów, skoro oni wierzą, że innych bogów nie ma?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 21 kwietnia 2011, 18:23 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 13:09
Posty: 39
Lokalizacja: Polska - wschód
Neri "szatan jest chrzescijaninem a ja odrzucam wszystko co chrzescijanskie" i uslyszlam tylko cisze...
Coś w tym jest nie sądzisz?

Nie wątpliwie, ja ten sam problem przedstawiłem sataniście i również dopadła mnie cisza, widocznie jedni uważają szatana za czarną owcę w rodzinie i obłożoną taboo, a drudzy mają ten sam stosunek do jhwh i jego syna Joszuy.

"Egan Wolf" Ale chyba trochę przesadzacie z tym szatanem.

Nie uważam, abym przesadzał ten problem teologiczny tak naprawdę jest dla chrześcijan, tych świadomych, (bo u katolików zwłaszcza polskich wiedza biblijna jest żadna niestety), dość kłopotliwy, a kłopoty najlepiej zrzucić na "innych", ateistów, pogan innowierców itp. "Pierwszy pionek Boga" jest ze wszech miar niewygodny z jednej strony jest ojcem zła, a z drugiej skąd pojawiło się u niego parcie na ścieżkę lewej ręki, i gdyby nie istniał nie byłoby żadnego aktu zbawienia wykonanego przez kolejnego pionka w jego boskich rączętach Joszuy ben Josifa za pomocą innego pionka Judasza. Problem z jhwh polega na tym, iż zawsze poświęca najlepszych i nie widać, aby był im wdzięczny za wykonanie czarnej roboty wydaje się, że jest wręcz odwrotnie. Jest takie wyjaśnienie zła przez Augustyna - "Zło jest to coś co nie istnieje, a powinno zaistnieć, gdyż tylko dobro może zaistnieć." - podoba się (cytowałem z pamięci w warstwie pojęciowej się nie mylę, ale dosłowności mogłem gdzieś się chlapnąć, to z góry przepraszam), tylko znam te wyjaśnienie bardzo długo i dalej ni w ząb nie rozumiem go, bo mam przed oczyma np. torturowane dzieci, to niech on im powie, że zło to niezaistnienie jakiegoś czynu, który winien był zaistnieć.

_________________
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.
Pieśń o stworzeniu Ea
[Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2011, 19:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 czerwca 2010, 01:34
Posty: 193
Lokalizacja: Kraków
nota bene
ksiądz nazywa się Natanek, o ile wiem; jest dr. hab. historii kościoła i ma za sobą pewne zakazy nauczania
http://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Natanek
http://nauka-polska.pl/dhtml/raporty/lu ... 49&lang=pl

regularni czytelnicy "Nie" powinni go znać, nawet jakoś niedawno (do pół roku) coś o nim było

_________________
Telkontar.504

[...] ludzka cywilizacja rozkwitnie dopiero wtedy, kiedy runie ostatni kamień ostatniej świątyni, roztrzaskując czaszkę ostatniego kapłana[...] - "Kłamliwi bogowie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: niedziela, 15 maja 2011, 13:44 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 20:48
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
Cytuj:
Nie uważam, abym przesadzał ten problem teologiczny tak naprawdę jest dla chrześcijan, tych świadomych, (bo u katolików zwłaszcza polskich wiedza biblijna jest żadna niestety), dość kłopotliwy, a kłopoty najlepiej zrzucić na "innych", ateistów, pogan innowierców itp. "Pierwszy pionek Boga" jest ze wszech miar niewygodny z jednej strony jest ojcem zła, a z drugiej skąd pojawiło się u niego parcie na ścieżkę lewej ręki, i gdyby nie istniał nie byłoby żadnego aktu zbawienia wykonanego przez kolejnego pionka w jego boskich rączętach Joszuy ben Josifa za pomocą innego pionka Judasza. Problem z jhwh polega na tym, iż zawsze poświęca najlepszych i nie widać, aby był im wdzięczny za wykonanie czarnej roboty wydaje się, że jest wręcz odwrotnie. Jest takie wyjaśnienie zła przez Augustyna - "Zło jest to coś co nie istnieje, a powinno zaistnieć, gdyż tylko dobro może zaistnieć." - podoba się (cytowałem z pamięci w warstwie pojęciowej się nie mylę, ale dosłowności mogłem gdzieś się chlapnąć, to z góry przepraszam), tylko znam te wyjaśnienie bardzo długo i dalej ni w ząb nie rozumiem go, bo mam przed oczyma np. torturowane dzieci, to niech on im powie, że zło to niezaistnienie jakiegoś czynu, który winien był zaistnieć


Napisałeś
Cytuj:
"Pierwszy pionek Boga" jest ze wszech miar niewygodny z jednej strony jest ojcem zła, a z drugiej skąd pojawiło się u niego parcie na ścieżkę lewej ręki, i gdyby nie istniał nie byłoby żadnego aktu zbawienia wykonanego przez kolejnego pionka w jego boskich rączętach Joszuy ben Josifa za pomocą innego pionka Judasza.


Pytanie gdzie od poczatku bibli pojawia się "Pierwszy pionek Boga" otóż w alegorycznej opowieści o ogrodzie Eden gdzie pojawia się on pod postacią węża ale gdyby nie on (wąż) my ludzie nie mieli byśmy możliwości rozszerzenia własnej świadomości na drodze ewolucji bo tylko świadomość rozróżniająca daje nam taką możliwość.
W drugiej odsłonie "Pierwszy pionek Boga" został przedstawiony jako jeden z aniołów Boga Lucyfer co oznacza tego który niesie światło .Eliphas Levi w Wysokiej Magii napisł "Lucyfer Kabały wcale nie jest złym i przeklętym aniołem ;jest on aniołem ,który oświeca i odnawia płomieniem, który go spala.Dla aniołów pokoju jest on tym ,czym kometa dla łagodnych gwiazd konstelacji wiosennych."
I jak widac nigdzie tu nie ma opisu ani potwierdzenia bestaialskich czynów jakich ludzie dopuszczaja sie w imię tej Boskiej energii . Jest ona tak samo niezbędna dla naszej ewolucji i wzrastania jak dzień dla nocy.
W Ewangeli jest opis kuszenia Jezusa na pustyni , i tak samo jak Siddhartha Gautama (Budda) pod drzewem bodhi Jezus odrzucił to co "ziemskie" a co było symbolizowane przez diabła w ewangeli i demona mare w buddyzmie.
I tu w wyraźny sposób pokazane zostało to iż to co "ziemskie" cielesna powłoka ,zaszyty i potega należą to tego przemijającego swiata i są tylko pewnym etapem w naszej wędrówce do doskonałości.Oznacza to że to co ziemskie jest niezbedne dla naszego wzrastania ,ale nie powinno być naszym celem a w szczególności nie powinniśmy zapominać naszym boskim pochodzeniu.
Problemem natomist jest to iż ludzie kochaja popadać w skrajności,a winą za swoje zwyrodnienia obarczać nadprzyrodzone moce.
Cytuj:
i gdyby nie istniał nie byłoby żadnego aktu zbawienia wykonanego przez kolejnego pionka w jego boskich rączętach Joszuy ben Josifa za pomocą innego pionka Judasza


Nie zgadzam się tym iż jakoby Bóg wykorzytał Jezusa i Judasza. Czytałeś może Vedy ?
Napisane jest tam iż po wielu tysiącach inkarnacji niektórzy ludzie osiągają stan oświecenia.Wyzwalając sie z koła reinkarnacji staja się ośweconymi Mistrzami.Mistrzowie tacy dzielą sie na dwie grupy tych co ida "wyżej" i tych co z miłości i wspólczucia pozostają przy ludzkości inkarnujac sie nadal aby wspierać "podnoszenie ludzkości"
Takich mistrzów nazwano Awatarami, czyli boską inkarnacją na ziemi.
Być może i Jezus i Judasz kierując sie miłością i wspóczuciem poświęcili siebie dla dobra ludzi ?

Osobiście uważam że to co dzisiaj nazywa sie chrześcijaństwem nie ma nic wspólnego ze z wspaniała nauką jaką przekazał mistrz Jezus a którą mogę nazwać mistycznym chrześcijaństwem.

_________________
Kto­kol­wiek bie­rze na siebie ry­zyko by­cia sędzią Praw­dy i Wie­dzy, sta­je się pośmiewis­kiem bogów.Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: niedziela, 15 maja 2011, 20:50 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Z poglądami tego księdza zapoznałem się jakiś czas temu, widze że wszyscy na niego trafiamy :wink: Są radykalne i śmieszne ale nie wzięły się z nikąd- np czytanie tekstów "nie-katolickich" to grzech według oficjalnego nauczania Krk. Samo czytanie nie popieranie treści. A grzech to dzieło szatana - tu mamy prostą retoryke.

Św. Josemaria Escriva głosił w jednej ze swych książek że "to wstyd iż garstka nieprzyjaciół Boga żyje z powodu tchórzostwa i zaniedbania ludzi wierzących" - cytat nie jest dokładny ale wiernie oddaje przesłanie tego pana. Książka ta (Kuźnia albo Bruzda już nie pamiętam) jest do dziś drukowana i promowana w środowiskach katolickich.

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 18 maja 2011, 08:53 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 13:09
Posty: 39
Lokalizacja: Polska - wschód
Eaglespirit.
Z całym szacunkiem, chociaż interpretacja jest ciekawa i oryginalna wydaje się zupełnie nieuprawniona. W części swego postu udowadniasz jedynie, że przekazy biblijne są nie spójne i w dużej części ze sobą sprzeczne, choćby i te odnoszące się do szatana. Bożek JHWH co by o nim nie sądzić to w Starym Testamencie jawi się jako okrutnik i despota. Widocznie w ciągu mileniów obrzydł mu jego mroczny wizerunek i postanowił go ocieplić, ale mentalność nie tak łatwo zmienić i znowu posłużył się Pionkami i okrucieństwem, aby dopełnić hipokryzji to wszystko w imię Miłości. Osobiście w związku z tym wolę jego nienawiść jest uczciwsza, jego Miłość pachnie mi stosami inkwizycji i piekłem. Co do Ved nie wydaje mi się, aby wiązanie ze sobą tak odległych tradycji było słuszne. Tu nic się nie klei, chociaż jak wspominałem interpretacja i powiązania są oryginalne, zupełnie nie uprawnione. To nieprzystające do siebie tradycje religijne w swojej strukturze, a eschatologii szczególnie. Bliżej Słowianom do hinduizmu niż semitom do buddyjskiej drogi. A wracając do szatana, zauważ, że Nowy Testament już wyraźnie określił tę postać. Z jednym się zgodzę de facto twórcą współczesnego chrześcijaństwa nie jest Joszua z Nazaretu, Paweł z Tarsu dlatego powinno te wyznanie nazywać się "pawlizmem". Na marginesie znam tradycję, która mówi o podróży Jezusa [Issy] na Daleki Wschód gdzie zaznajomił się z naukami buddyzmu. Ciekawie opisał to Rerich w swojej książce "Ałtaj- Himalaje", polecam.

_________________
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.
Pieśń o stworzeniu Ea
[Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 18 maja 2011, 19:38 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 20:48
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
No właśnie, Jezus nie tylko odbył podróż do Indi ale również do innych miejsc. Jeżeli chodzi o podobieństwa i różnice między religiami to polecam zapoznaznać się z Bhagavad gitą, Biblią,Koranem ,apokryfami , Sufizmem i Kabałą tak na początek. :-)

_________________
Kto­kol­wiek bie­rze na siebie ry­zyko by­cia sędzią Praw­dy i Wie­dzy, sta­je się pośmiewis­kiem bogów.Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 18 maja 2011, 21:28 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 13:09
Posty: 39
Lokalizacja: Polska - wschód
W to wszystko powoli, acz nieubłaganie wkrada się chaos. Ten ksiądz na pewno nie kieruje się żadnymi z przytoczonych przez Ciebie świętych kodeksów. Ja sam jestem za wybieraniem wszystkiego co najlepsze w różnych tradycjach religijnych, ale analizowanie ich w kwestii różnic i podobieństw to wyższa szkoła jazdy. Do tego nie wystarczy przeczytać Pisma Święte, trzeba uwzględnić kontekst historyczny, mentalnościowy, psychologię społeczną, socjologię i pewnie wiele jeszcze innych aspektów, a tego tutaj raczej się zrobić nie da. A co do tej podróży, bynajmniej ja, traktuję ją jako hipotezę gdyż do tej pory nie przedstawiono twardych dowodów, chociaż nie przeczę, że przesłanki na jej korzyść są dość solidne.

_________________
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.
Pieśń o stworzeniu Ea
[Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: środa, 18 maja 2011, 22:41 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 20:48
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
Jeżeli chodzi o podróż Jezusa zgadza się ,aczkolwiek są tacy co twierdzą iż są takie dowody .Widzieli je ale nie można ich wyciągnąć na światło dziennie co oczywiście można różnie interpretować .Jeżeli chodzi o pisma święte zgadza sie to co powiedziałeś ,lecz należy pamiętać że ich przesłanie jest uniwersalne i ponadkulturowe :)

_________________
Kto­kol­wiek bie­rze na siebie ry­zyko by­cia sędzią Praw­dy i Wie­dzy, sta­je się pośmiewis­kiem bogów.Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2011, 17:34 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Eaglespirit napisał(a):
No właśnie, Jezus nie tylko odbył podróż do Indi ale również do innych miejsc. Jeżeli chodzi o podobieństwa i różnice między religiami to polecam zapoznaznać się z Bhagavad gitą, Biblią,Koranem ,apokryfami , Sufizmem i Kabałą tak na początek. :-)


Eaglespirit, przez forum trudno dyskutować o tak subtelnych sprawach. Zgadzam się z tym, co piszesz o tradycji "mistycznego chrześcijaństwa", również czerpię dużo nauk ze wspólnych treści wymienionych przez Ciebie źródeł, ale nie potrafiłabym chyba sensownie, zwłaszcza przez Internet, wytłumaczyć co bardziej sceptycznym poganom, że poza teoriami konkurujących ze sobą egregorów istnieją także bardziej uniwersalne spojrzenia, i to wcale nie głupie. ;-) Moje poglądy dosyć cyklicznie zmieniają się w tej dziedzinie, chociaż po ładnych już kilku latach odkrywam właśnie, że tak naprawdę to wszystko, co wiem, i czego doświadczyłam, dopiero ładnie mi się układa w hermetyzmie. Oczywiście w granicach możliwości zawarcia wiedzy w jednym systemie. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2011, 18:32 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Wracamy do meritum tego wątku :wink:
Komentarz Niekrytego Krytyka do kazania
Niekryty Krytyk ocenia: Okultyzm
:lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2011, 18:42 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
"Uważam, że piekło istnieje, tylko ja tam nie byłem, bo mnie gimnazjum ominęło." :lol: Gościu niezły jest. :twisted:

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2011, 18:51 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Z tym gimnazjum ma sporo racji... wolałabym zmagać się z bandą emo niż gimnazjalistami...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2011, 22:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Cytuj:
wolałabym zmagać się z bandą emo niż gimnazjalistami...


To się akurat często jedno z drugim łączy ;-)

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: czwartek, 19 maja 2011, 23:13 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 14 sierpnia 2010, 20:48
Posty: 18
Lokalizacja: Szczecin
Masz rację Tin, dlatego też po staremu zamierzam zamilczeć.
Każdy uczy się na własnych błędach ,ja też.
Pozdrawiam :-)

_________________
Kto­kol­wiek bie­rze na siebie ry­zyko by­cia sędzią Praw­dy i Wie­dzy, sta­je się pośmiewis­kiem bogów.Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: piątek, 27 maja 2011, 08:18 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
KRK odcina się od poglądów ks.Natanka, a nawet przed nim ostrzega Kuria ostrzega przed kontrowersyjnym księdzem
No proszę, nawet oni chyba zrozumieli, że ksiądz robi im totalny obciach :lol:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiądz o okultyzmie, szatanie i subkulturach
PostNapisane: piątek, 27 maja 2011, 11:19 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Kiedy KRK się odcina...
Wiedz że coś się dzieje.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL