Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:23

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sprzątanie lasu
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 00:10 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Wiem że może to troche oklepane ale proponuje na wiosne sprzątanie lasu :wink: Z tym że nie takie "raz" z workami i tak dalej - tylko podczas każdego spaceru. Ja idąc z domu na busa mam po drodze lasek - jest zaśmiecony ale codziennie idąc zabieram ze 3 butelki, jakiś słoik, siatke - i robi się tam coraz czyściej. Tak samo idąc do lasu kiedyś pozbierałem ze 20 butelek i jeszcze odniosłem do sklepu...było na fajki :wink: Ktoś inny posprzątał miejsce na ognisko itd Bez planu jesli każdy z nas podczas spaceru coś "wyniesie" z lasu będzie o wiele czyściej :wink:

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 20:00 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Całkowicie popieram :) Niestety, dopóki nie wejdą w życie nowe zasady gospodarki odpadami, to syzyfowa praca.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 20:06 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 29 stycznia 2011, 19:06
Posty: 52
Viking napisał(a):
Wiem że może to troche oklepane ale proponuje na wiosne sprzątanie lasu :wink: Z tym że nie takie "raz" z workami i tak dalej - tylko podczas każdego spaceru. Ja idąc z domu na busa mam po drodze lasek - jest zaśmiecony ale codziennie idąc zabieram ze 3 butelki, jakiś słoik, siatke - i robi się tam coraz czyściej. Tak samo idąc do lasu kiedyś pozbierałem ze 20 butelek i jeszcze odniosłem do sklepu...było na fajki :wink: Ktoś inny posprzątał miejsce na ognisko itd Bez planu jesli każdy z nas podczas spaceru coś "wyniesie" z lasu będzie o wiele czyściej :wink:


Również popieram, niestety kultura osobista naszych rodaków oraz ochrona o własne środowisko jest na niskim poziomie, przynajmniej u mnie w mieście. Ostatnio sama zangażowałam się w wysprzątanie z puszek mojego osiedla i łonek na które chadzam z psem. Ilość zebranych puszek w ciągu miesiąca wyniosła ok. 1170 sztuk :!:

_________________
Zapraszam na mojego bloga :)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 21:16 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 4 kwietnia 2010, 22:47
Posty: 19
Lokalizacja: Anglia
No niestety, jest to syzyfowa praca.
Amvaradel, tutaj chyba nie chodzi o samą zmianę przepisów, ale o edukację i kulturę mieszkańców.
Ubiegłej wiosny, nad j. Wilanowskim w Warszawie zebrałem i wyłowiłem w sumie ponad 2,5 tony śmieci. Jak nietrudno się domyślić, spędziłem w tym miejscu wiele godzin. Efekt był oczywiście pozytywny, ale krótkotrwały. Gdy pojechałem tam po raz ostatni, w czerwcu, pomimo moich rozwieszonych ulotek i wcześniejszych rozmów z tamtejszymi wędkarzami, okazało się, że właściwie moja praca była daremna.
W tej sprawie rozmawiałem nawet z wicedyrektorem Muzeum Pałacu w Wilanowie i być może udało by się coś zmienić, gdyby nie mój nagły wyjazd za granicę.
Jedyna pociecha to to, że nieopodal mieszka pewna kobieta, która regularnie oczyszcza te tereny, na tyle, na ile starcza jej sił.

Smutne to wszystko :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: piątek, 18 marca 2011, 21:40 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Edukacja jest potrzebna, ale nigdy nie trafi do wszystkich. Wyrzucanie śmieci "na lewo" musi przestać być opłacalne i tyle.
Polecam artykuł z Polityki:
Podatek śmieciowy. I będzie czysto?
Miałam nadzieję, że załatwią to już w ubiegłym roku, ale niestety, trzeba czekać.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 02:18 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
A ja tylko czekam na poprawę pogody i wracam do sprzątania Lasu Bródnowskiego ^^

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: sobota, 19 marca 2011, 13:45 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Puszek to u mnie nie ma bo ktoś za nie płaci :wink: Ale butelki to prawdziwa plaga - zwłaszcza w głębi lasu (bo wysypiska funkcjonują raczej blisko tras). Innym problemem jest u mnie nielegalne pozbywanie się odpadków z szamba - ludzie nie chcieli kanalizacji a powinna być obowiązkowa...

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2011, 14:57 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Nie wierzę w podatek śmieciowy. Podatki to fiskalizm i wpływy a nie załatwianie spraw podatkodawców. Vide drogi, służba zdrowia i inne państwowe instytucje. Jakby nie pieniądze z Unii to nędza biłaby w oczy. Podatek obciąża śmiecących, i nie śmiecących. Sytuacja społeczna nie zmieniłaby się za wyjątkiem wyższych obciążeń.
Natomiast kary nakładane przez policję (najlepiej nie organizować nowej służby lecz wydzielić ludzi do dochodzenia "autorów" śmietnisk) myślę, że byłby skierowane do śmiecących a więc miałaby wymiar działania celowego a nie ogólnego.

Nie zgodzę się również z tezą, że sprzątanie jest bez sensu. Amerykańskie badania wskazywały, że nieporządek w otoczeniu generuje dalszy nieporządek. Oni robili te badania na samochodach (zadbany i niezadbany) i na domach z ogrodem (podobnie). Ewidentnym było, że śmieci przyciągają śmieci, nieporządek powoduje gnieżdżenie się meneli, dewastację, wzrost przestępczości w okolicy. Jak widać śmieci, butelki, papiery, łatwiej ludziom dorzucić coś. Śmieć rzucony w czyste miejsce razi. Stąd program burmistrza Nowego Yorku, Rudolfa Giulianiego, "zero tolerancji". Faktycznie - dbałość o czystość, kary za zaśmiecanie nawet papierkiem, rozbudowa służb remontowych i porządkujących, zaowocowały zarówno czystością jak i spadkiem przestępczości. Miasto z jednego z najbardziej niebezpiecznych stało się jednym z bezpieczniejszych w Stanach. Przy tym ilość porzucanych śmieci po pewnym czasie znacznie się zmniejszyła co pozwoliło na redukcję służb porządkowych do poprzedniego stanu ilościowego. Można rzec - wypracowano wyższą kulturę osobistą. Stąd ja biorę udział w corocznych akcjach "sprzątanie świata". W porozumieniu z leśnikami i myśliwymi wjeżdżamy w las samochodami terenowymi wywożąc z ich centrów (stamtąd najtrudniej usunąć) ilości liczone na tony. Maks, kilka lat temu to 6t zapakowane w worki i wywiezione na przyczepkach na teren nadleśnictwa. Ci zlecili wywóz całości na powiatowe śmietnisko. Oczywiście pojawiają się nowe śmieci. Jednak jest ich mniej i, w co wierzę, pojawiają się wolniej.


Ostatnio edytowano wtorek, 5 kwietnia 2011, 02:26 przez Poświst, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: poniedziałek, 21 marca 2011, 22:12 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
To prawda że nowych śmieci nie ma tak wiele - to co jest teraz gromadziło się latami a nowych pojawia się znacznie mniej niż ja wynosze - czasem ktoś jakąś butelke wyrzuci a większość to starocie zalegające w lesie od dawna.

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 18:39 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 grudnia 2010, 15:20
Posty: 9
U mnie worek na śmieci + gumowa rękawiczka to nieodłączne elementy każdego spaceru do lasu.
I tak muszę je mieć, żeby uprzątnąć miejsce w którym chcę pogadać z duchami lub zrobić rytuał.
Nie ma zatem powodu, abym i po drodze nie mogła trochę posprzątać.

_________________
"Tyle było dni do utraty sił
Do utraty tchu tyle było chwil
Gdy żałujesz tych, z których nie masz nic
Jedno warto znać, jedno tylko wiedz, że
Ważne są tylko te dni których jeszcze nie znamy..."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Sprzątanie lasu
PostNapisane: niedziela, 27 marca 2011, 21:10 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 18 maja 2010, 22:29
Posty: 304
Generalnie u mnie nie jest aż tak tragicznie - poza głównymi drogami spacerowymi nie ma śmieci - już 10 m w głąb lasu cieżko coś spotkać :D

_________________
A Moment in Valhalla...

"Czcij Bogów, kochaj kobiety i broń Ojczyzny"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL