Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Umieszczanie tekstów na Racjonalista.pl
PostNapisane: czwartek, 28 października 2010, 23:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
A.: Wydzielone z wątku http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=51&t=2040

Mam małą propozycję - otóż ostatnio wchodze na strone Racjonalista.pl i przeglądam dział poświęcony neopogaństwu a tu (sic!) 4 artykuły i to dość mierne ;/ więc moja propozycja to a) umieszczenie tam tekstu Velkana (najlepiej przez niego samego lub za jego zgoda przez kogoś innego) oraz mała ofensywa na ten portal - bo wchodzi sie na portal który ma w założeniu dawać teksty na wysokim poziomie "racjonalne" - a tu (nie będę używać brzydkich słów ;) ;). Teksty przed wrzuceniem tam można by zamieszczać tu w celu ich przedyskutowania. Co wy na to ?

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: O wicca słów kilka…
PostNapisane: piątek, 29 października 2010, 00:03 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Picus napisał(a):
Mam małą propozycję - otóż ostatnio wchodze na strone Racjonalista.pl i przeglądam dział poświęcony neopogaństwu a tu (sic!) 4 artykuły i to dość mierne ;/ więc moja propozycja to a) umieszczenie tam tekstu Velkana (najlepiej przez niego samego lub za jego zgoda przez kogoś innego) oraz mała ofensywa na ten portal - bo wchodzi sie na portal który ma w założeniu dawać teksty na wysokim poziomie "racjonalne" - a tu (nie będę używać brzydkich słów ;) ;). Teksty przed wrzuceniem tam można by zamieszczać tu w celu ich przedyskutowania. Co wy na to ?


Znam to środowisko. Nie będą zainteresowani czymś takim. Racjonaliści życzą sobie odsunięcia generalnie religii do sfery prywatnej a najlepiej w ogóle wyrugowania. Nie będą zainteresowani propagowaniem pogaństwa.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: O wicca słów kilka…
PostNapisane: piątek, 29 października 2010, 00:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
to po kiego grzyba mają dział mu poświęcony :P mi nie chodzi zreszta propagowanie (przynajmniej oficjalnie :P) ale o rzetelne informowanie ;)

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: O wicca słów kilka…
PostNapisane: piątek, 29 października 2010, 01:09 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Picus napisał(a):
to po kiego grzyba mają dział mu poświęcony :P mi nie chodzi zreszta propagowanie (przynajmniej oficjalnie :P) ale o rzetelne informowanie ;)


Nie chcę Cię zniechęcać - jeśli wierzysz w sukces, to uderzaj. Piszę tylko czego możesz się spodziewać.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Umieszczanie tekstów na Racjonalista.pl
PostNapisane: piątek, 29 października 2010, 07:45 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Pomysł jest zacny i do zrealizowania. Link do PFI zamieścili :)
Wydaje mi się, że tekst powinien być bardziej popularnonaukowy, czyli to co napisał Velkan o stopniach i treningu wicca jest ok, ale jego prywatne zachwyty nad ścieżką już tam by nie pasowały.
Ale jest temat, który obecnie wzbudziłby pewnie jeszcze większe zainteresowanie: opisanie i wyjaśnienie tego uznania druidyzmu za pożyteczny publicznie. Ze wskazaniem na różnice w prawie tam i tu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Umieszczanie tekstów na Racjonalista.pl
PostNapisane: środa, 10 listopada 2010, 19:13 
Picusie, wiesz... Tam jest artykuł o "neopogaństwie germańskim", który w głównej mierze opiera się na wypowiedziach Varga Vikernesa. You do the math. A z autorem nie można nawet polemizować, bo wg notki zmarł jakiś czas temu...

Zresztą jak się przegląda retorykę tamtych artykułów to generalnie jest to jazda jak po burej suce... Polecam szczególnie artykuły na temat buddyzmu. Gdybym był buddystą, pewnie bym się podpalił na znak protestu. :P

Tak czy inaczej - powodzenia.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL