Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 17:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Islam
PostNapisane: piątek, 7 maja 2010, 20:25 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 kwietnia 2010, 00:25
Posty: 31
Lokalizacja: Grudziądz / Olsztyn
A.:Wątek wydzielony z http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=7&t=1702&p=24848#p24848

Mam w rodzinie Muzułmanina (mój Szwagier jest Irakijczykiem) więc o tym trochę wiem :P
co to fanatyków religijny to już inna sprawa... :D
Ale sama religia nie sprzeciwia się innym wierzeniom...
sam buddyzm tez nie to raczej chodziło o poglądy niż o religię...
a co do chrześcijan 10 przykazanie, to prawdziwe 10 przykazanie...
Według księgi Judaszowej mówiło one o "walce" z niewiernymi i nauczaniu religii "prawdziwej"...
I jak dobrze każdemu z nas wiadomo Bóg Starego Testamentu był tyranem :D
Dopiero w Nowym Testamencie stał się barankiem kochającym i miłującym wszystko :P




----------------------------------------------------------
No a co do wypicia 3l miodu i kąsania chrześcijan hmm :D
Powiedz kiedy i gdzie :P
Ale lepiej jak słyszą, nie kryje swoich poglądów :)

_________________
Havamal, 76
Zdycha ci bydło, umierają krewni
I ty sam umierasz;
Lecz sława, którąś zdobył
Nie umrze nigdy.

Havamal, 77
Zdycha ci bydło, umierają krewni
I ty sam umierasz;
Wiem jedną rzecz, co nigdy nie umrze;
Sąd o umarłym.

gg- 6107848


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tyr bogim najwazniejszym?
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 20:58 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Odniosę się tylko do jednego zdania:
Goffer:
Cytuj:
W Koranie jest napisane że każda religia jest prawdziwa i że bogów może być wielu ale ich bóg to Allah a jego "głównym" (taki pupil :D) prorokiem był Mahomet (uważają że Jesus tez był jednym z proroków choć chrześcijanie ich tępią :P)...

Owszem, Koran - jak każdą księgę objawioną - można interpretować na wiele sposobów, ale współcześnie w krajach arabskich przeważa traktowanie Allaha jako jedynego boga, a wszystkich innych religii - łącznie z chrześcijaństwem - za "niewierność". Świadczy o tym fakt, że zmiana wyznania np. na chrześcijaństwo zagrożona jest wręcz karą śmierci. http://pl.wikipedia.org/wiki/Islam#Islam_wobec_innych_religii
A chrześcijanie obecnie są w wielu krajach prześladowani Współczesne prześladowania chrześcijan

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tyr bogim najwazniejszym?
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 21:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Dalej offtopowo ale cóż.. Artykuł ten pokazuje że trzeba ukrócić trochę cugle tej muzułmańskiej hydrze bo gotowa i do nas zawitać i może się zrobić na prawdę niemiło. Koniec OT

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Islam 2
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 21:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Po wszystkich sutrach o pokojowym Koranie następują tzw. "Sutry miecza". Po pierwsze - znoszą one wcześniejsze. Po drugie - nakłaniają do wojny. Po trzecie - nakłaniają do mordowania w imię religii. Po czwarte - za stan pożądany i ostateczny uważają powszechne zwycięstwo islamu. Opanowanie świata. Po piąte - deklarują, że raj jest dla tych, którzy polegną w świętej wojnie, zamachach i przy mordowaniu innowierców. To jedyny pewny sposób dostania się do raju. Niejako z automatu. Pobożność, cnoty muzułmańskie, zwiększają szanse na raj ale nie dają pewności. Rozumiany jako wojna, zamachy lub fizyczne tępienie ğihād daje tę pewność (dodam, że jako główne środki prowadzenia ğihādu wymienia się ścinanie głów i spalenie - "zginą w płomieniach").


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 23:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
i jak to w wypadku wielu religii mamy różne poziomy interpretacji
bo i tektach tantrycznych można znaleźć wzmianki o jedzeniu ludzkiego mięsa a u Theriona o ofierze z małego chłopca i z dzieci zabitych przed urodzeniem. Jeżeli rozumieć je dosłownie to są to ohydne i okrutne zbrodnicze kulty.
Patrząc z podobnej perspektywy najświętszy rytuał chrześcijański (komunia) to obrzydliwy akt kanibalizmu a kult Wielkiej Bogini to kurestwo...
Nie inaczej rzecz ma się z dżihadem.
Muzułmańscy fanatycy i zachodni ignoranci z mediów rozumieją go jako wyprawy krzyżowe w drugą stronę. Na głębokim poziomie dżihad jest wewnętrzną wojną z własną słabością i złem. I to jest tzw. Wielki Dżihad, w odróżnieniu od małego dżihadu czyli walki zewnetrznej.
Co do interpretacji kto jest niewiernym. To według muzułmańskich ortodoksów Zachód odwrócił sie całkowicie od boga i jakiejkolwiek religii poza kultem pieniądza. Tak więc ich dżihad nie jest walką z chrześcijaństwem ze światem zeświedczonym.
Co więcej są (bo warto zdać sobie sprawę, ze muzułmanie tak sie co najmniej różnia między soba jak rózne odłamy chrześcijaństwa) nawet interpretacje rozszerzające definicję "wiernego" tak szeroko, ze mieszczą się w niej nawet anarchiści.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 00:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Nie wiem co do reszty ale z Boginią uważałbym na słowa Hanifie. Po pierwsze- bo jest Boginią a po drugie kurestwo to wymysł ludzki, w naturze nie ma czegoś takiego. Zresztą ludzie kiedyś zżerali się zabijając nawzajem, mordując całe plemiona, Jezus natomiast sam dał swoje ciało więc nie wiem o co Ci chodzi, gdyby nie to, że zostaliśmy wychowani w kulturze zachodu możliwe, że nie budziłoby w nas odrazy zjedzenie ludzkiego mięsa, zwłaszcza ofiarowanego przez kogoś dobrowolnie.

Cytuj:
To według muzułmańskich ortodoksów zachód odwrócił sie całkowicie od boga i jakiejkolwiek religii poza kultem pieniądza. Tak więc ich dżihad nie jest walką z chrześcijaństwem ze światem zeświedczonym.


Co za różnica czy zabijają bo nienawidzą innych religii czy dlatego, że reszta świata jest świecka?

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 00:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
czytanie ze zrozumieniem. taka zapomniana zgodnie z tzw. prawem Lema sztuka i nauka.
Napisałem, że patrząc z zewnetrznego i egzoterycznego punktu widzenia każdy z wymienionych kultów może byc uznany za coś ohydnego a gdy na takim poziomie są wyznawcy to tez i sie takowym staje. Np. indyjscy thugowie.

Cytuj:
Co za różnica czy zabijają bo nienawidzą innych religii czy dlatego, że reszta świata jest świecka?

A taka, że po ignorancji (lub świadomej manipulacji) tego powszechnie używanego argumentu łatwo można sobie odpowiedzieć na pytanie o rzetelność całej tej antyislamskiej histerii.

BTW- dobrze jest zdać sobie sprawę z genezy całej tej "wojny", mającej miejsce na początku ubiegłego stulecia Wielkiej Gry, której obecna partia rozpoczęła się w 79 roku sowiecką inwazją na Afganistan.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 08:46 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Koran pewnie mozna roznie interpretowac, podobnie jak Biblie. Nie zmienia to faktu, ze mowiac o chrzescijanstwie myslimy o glownych wyznaniach (a najczesciej o dominujacym w naszym kregu), nie zas o mistycznych sektach. Dlaczego z islamem ma byc inaczej? A islam w tym rozumieniu jest monoteistyczny oraz nastawiony bardzo wrogo do politeizmu (szirk, czyli oddawanie czci innym bogom niz Allach czy chociazby wiara w innych bogow, jest jednym z najciezszych grzechow w islamie).
Osobiscie nie mam nic do islamu, dopoki pozostaje prywatna sprawa wyznawcy. Bedac poganinem mieszkam w kraju chrzescijanskim, znam reguly. Nie zamierzam jednak gloryfikowac islamu i twierdzic, ze masowo pozwala na kult innych bogow, praktykowanie magii itp. Mozemy sie tolerowac, ale nie zostaniemy nigdy wielkimi przyjaciolmi.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 10:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
i wcale nie twierdzę, ze taki jest islam.
Ma taki sam zakaz "bałwochwalstwa" i takie same kary jak chrześcijaństwo ("czarownicy żyć nie pozwolisz")
Natomiast postrzeganie islamu poprzez pryzmat konfliktu, w dużej mierze nakręcanego przez reżim alkoholika i fanatycznego chrześcijanina (btw- polecam film "Jesus Camp") to tak jakby całe chrześcijaństwo sprowadzić do wojny domowej w Ulsterze.
Przyklad o tyle jeszcze adekwatny, że również w Ulstrze konflikt religijny był tylko powierzchnią pod którą było wiele, właściwie istotniejszych przyczyn- narodowych, ekonomicznych, politycznych, etc.
Gdyby w tamtym rejonie świata nie było ropy to nie byłoby Wielkiej Gry i taki Hussajn (notabene "socjalista") mógłby rządzić jeszcze przez długie lata.

I talka jeszcze myśl mnie właśnie najszła- wyznawcy islamu zaczynają obecnie pełnic rolę "obcego" w naszym obiegowym myśleniu. A to bardzo niebezpieczny mechanizm, samospełniająca przepowiednia.
I taka ciekawostka na jakim to jest wszystko poziomie- po 11 września w Anglii dochodziło do wielu napaści, na zamieszkującyh tam licznie... sikhów. Z racji noszenia turbanów uznawanych za ekstremistów islamskich.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 11:09 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Konflikty religijne zawsze mialy powiazania z polityka. To nic nowego. Osobiscie nie uwazam islamu za wroga "mojej" cywilizacji, jestem przeciwny zakazom budowania meczetow itd. Nie zmienia to faktu, ze muzulmanie czesto sami robia z siebie "obcych" - vide samosady na kobietach umawiajacych sie z niewiernymi czy ostatnie zamieszki we Francji. Migracje ludnosci oraz zmiany cywilizacji sa naturalnym procesem, gdyby nie one nie bylo by nas teraz w Europie, ale nie oznacza to, ze musimy wszystko akceptowac w imie "parowozu dziejow". Bo poki co wciaz mamy sile, aby sprowadzic go na inny tor lub w najgorszym razie wykoleic - historia tworzy sie w kazdej sekundzie.

Co do histerii to sprawa jest jasna i zarazem smutna - pewna pula ludzi jest ignorantami zawsze beda oni bic sikhow zamiast muzulmanow czy pogan zamiast satanistow. Nic nowego.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 12:16 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
to znaczy że muzułmanów i satanistów wolno bić? :lol:
A poważnie to bardzo się takich mechanizmów i tych którzy je wykorzystuje boję- dobrze pamiętam co działo się w Polsce w latach dziewięćdziesiątych, gdy rządzili wyznawcy haseł w rodzaju "nieważne czy Polska będzie biedna czy bogata, byle była katolicka". Pamiętam napady na krisznowców i ośrodki buddyjskie, pamiętam histerie i agresje po zabójstwie w Rudzie Śląskiej.

Przygotowuję dla moich handlowców szkolenie z networkingu i naszła mnie jeszcze taka refleksja. Dlaczego to, ze muszę nosić krawat jako wyznacznik statusu, roli w społeczeństwie (i co więcej wymagam tego od moich pracowników) jest ok a to że ktoś ma nosić chustę jako wyznacznik roli w społeczeństwie jest nie ok. Jedno i drugie to tylko narzucana konwencja kulturowa/społeczna. Dres code. Dlaczego więc jeden miałby być ok a inny nie.

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: czwartek, 13 maja 2010, 15:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
z góry przepraszam za OT, ale ciekawość nie pozwoli mi żyć :wink:

goffer napisał(a):
a co do chrześcijan 10 przykazanie, to prawdziwe 10 przykazanie...
Według księgi Judaszowej mówiło one o "walce" z niewiernymi i nauczaniu religii "prawdziwej"...
I jak dobrze każdemu z nas wiadomo Bóg Starego Testamentu był tyranem :D
Dopiero w Nowym Testamencie stał się barankiem kochającym i miłującym wszystko :P


co to jest księga Judaszowa?

a propos 10 przykazań, w ST to usunięte dziesiąte (choć właściwie pierwsze?) przykazanie brzmiało: "Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach poniżej ziemi."
szczerze mówiąc o nawoływaniu do walki nie słyszałam. ale jeśli jest jakiś fragment o tym mówiący to bym prosiła o namiary :)

Jeszcze raz przepraszam za offtop. Z zainteresowaniem czytam Waszą dyskusję :mrgreen:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tyr bogim najwazniejszym?
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 20:55 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 27 kwietnia 2010, 00:25
Posty: 31
Lokalizacja: Grudziądz / Olsztyn
Amvaradel napisał(a):
Odniosę się tylko do jednego zdania:
Goffer:
Cytuj:
W Koranie jest napisane że każda religia jest prawdziwa i że bogów może być wielu ale ich bóg to Allah a jego "głównym" (taki pupil :D) prorokiem był Mahomet (uważają że Jesus tez był jednym z proroków choć chrześcijanie ich tępią :P)...

Owszem, Koran - jak każdą księgę objawioną - można interpretować na wiele sposobów, ale współcześnie w krajach arabskich przeważa traktowanie Allaha jako jedynego boga, a wszystkich innych religii - łącznie z chrześcijaństwem - za "niewierność". Świadczy o tym fakt, że zmiana wyznania np. na chrześcijaństwo zagrożona jest wręcz karą śmierci. http://pl.wikipedia.org/wiki/Islam#Islam_wobec_innych_religii
A chrześcijanie obecnie są w wielu krajach prześladowani Współczesne prześladowania chrześcijan

więc muszę cię zadziwić ale muzułmanin może wziąć ślub z chrześcijanką :P
więc raczej współcześni muzułmanie nie walczą :D
Walczą fanatycy religijni a takich tez nie brak w chrześcijaństwie :P
Kiedyś była głośna sprawa jak to kilka starszych pań zaatakowało torebkami i kamieniami idącą ulicą rodzinę muzułmańska lol :D
Kallisto napisał(a):
co to jest księga Judaszowa?

To coś jak ewangelia Judasza jej autentyczność nie jest całkowicie potwierdzona bo znaleziona została bodajże w Egipcie ale czas jej pochodzenia szacowany jest na I wiek naszej ery...

_________________
Havamal, 76
Zdycha ci bydło, umierają krewni
I ty sam umierasz;
Lecz sława, którąś zdobył
Nie umrze nigdy.

Havamal, 77
Zdycha ci bydło, umierają krewni
I ty sam umierasz;
Wiem jedną rzecz, co nigdy nie umrze;
Sąd o umarłym.

gg- 6107848


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 21:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 02:13
Posty: 135
Lokalizacja: Kraków
Garść sprostowan i uzupełnień.
Zgodnie z doktryną islamską:
Każda religia ksiegi jest prawdziwa, ale Islam jest religią najdoskonalszą. Konwersja na chrześcijaństwo jest karalna, ponieważ według Islamu zbrodnią jest odwracanie się ku wierze "gorszej" gdy wyznaje się religię "doskonałą".
Muzułmanin może ożenić się z wyznawczynią dowolnej religii księgi, jednak po ślubie musi się ona stosować do zasad Islamu. Muzułmanka nie może wyjść za niewiernego, gdyż zhańbiłaby siebie i cały swój ród oddając się pod władzę "gorszego" mężczyzny.
I nie ma to nic wspólnego z tym, czy mowa o Islamie współczesnym czy tym z VII wieku. Te prawa były wprowadzone jeszcze za życia Mahometa.
To tylko kilka uwag, bo mam wrażenie, że zaczęliście się nieco plątać w interpretacjach ;)

_________________
O żaglach, książkach i innych sprawach
A tu można na mnie głosować, celem wysłania na Antypody ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam 2
PostNapisane: niedziela, 23 maja 2010, 23:41 
Poświst napisał(a):
To jedyny pewny sposób dostania się do raju.
To dziwne, bo mnie np. uczono, że muzułmanin na prawdę musi się postarać, żeby do tego raju nie wejść. :-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 02:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
Elwen napisał(a):
Garść sprostowan i uzupełnień.
Zgodnie z doktryną islamską:
Każda religia ksiegi jest prawdziwa, ale Islam jest religią najdoskonalszą. Konwersja na chrześcijaństwo jest karalna, ponieważ według Islamu zbrodnią jest odwracanie się ku wierze "gorszej" gdy wyznaje się religię "doskonałą".
Muzułmanin może ożenić się z wyznawczynią dowolnej religii księgi, jednak po ślubie musi się ona stosować do zasad Islamu. Muzułmanka nie może wyjść za niewiernego, gdyż zhańbiłaby siebie i cały swój ród oddając się pod władzę "gorszego" mężczyzny.
I nie ma to nic wspólnego z tym, czy mowa o Islamie współczesnym czy tym z VII wieku. Te prawa były wprowadzone jeszcze za życia Mahometa.
To tylko kilka uwag, bo mam wrażenie, że zaczęliście się nieco plątać w interpretacjach ;)


nic dodać, nic ująć :)

_________________
Wiedz że mając przyjaciela, często go odwiedzać należy: droga zielskiem i drzewem zarośnie , jeśli ustawnie chodzić nie będziesz.

Havamal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: środa, 26 maja 2010, 08:21 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 1 marca 2010, 15:14
Posty: 170
Lokalizacja: Warszawa
właściwie nie różni sie to od relacji chrześcijaństwa do judaizmu

_________________
Nic nie jest prawdą wszystko jest dozwolone


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 28 września 2010, 17:22 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 02:23
Posty: 36
A propos islamu polecam czytać Hakima Beya...http://www.magivanga.com.pl/page.php?3


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 28 września 2010, 18:22 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 11:07
Posty: 36
Lokalizacja: Haugesund - Norge .Szczecin
. Witam jestem nowy pozdrawiam wszystkich proszę mnie od razu nie deptac jeśli moje wypowiedzi będą za bardzo kontrowersyjne.
Mieszkam w Norwegii i pracuje w małej stoczni, Uważam ze mam szczeście ,tutaj jak twierdzą Norwegowie niemal ze połowa ludności to ludnośc napływowa .Sam pracuje z Afgańczykiem, Irakijczykiem moje biuro sprząta Tajka. dookoła wielu kolorowych. Nikomu nie przeszkadza że w południe jeden kucnie i modli się twarzą w stronę słońca zwróconą ogólna tolerancja. Szkoda że w niewielu państwach na świecie tak jest


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 28 września 2010, 18:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 sierpnia 2010, 23:05
Posty: 147
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
Nikomu nie przeszkadza że w południe jeden kucnie i modli się twarzą w stronę słońca zwróconą ogólna tolerancja.

O ile mi wiadomo to modlą się zwracając w stronę Mekki.

_________________
gg: 11045010


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 28 września 2010, 18:54 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): sobota, 25 września 2010, 11:07
Posty: 36
Lokalizacja: Haugesund - Norge .Szczecin
Niewiem do jakiego boga modli sie codziennie ten afrykańczyk :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: czwartek, 30 września 2010, 02:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Ignacja napisał(a):
Cytuj:
Nikomu nie przeszkadza że w południe jeden kucnie i modli się twarzą w stronę słońca zwróconą ogólna tolerancja.

O ile mi wiadomo to modlą się zwracając w stronę Mekki.


Co w Norwegii bedzie mniej więcej w stronę slońca w południe.

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: poniedziałek, 4 października 2010, 04:43 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2010, 22:57
Posty: 20
Lokalizacja: Kraków
mylimy tu dwie zasadnicze kwestie
tolerancje wobec Afgańczyka który sobie po prostu pięc razy dziennie składa pokłony w kierunku Mekki,do czego ma pełne prawo
oraz tolerancji wobec kogoś kto porwanym jumbo jetem katasuje pare tysiecy ludzi w Twin Towers
w moim pojeciu dla ludzi drugiego rodzaju NIE MA PRAWA być litosci(wiccańskie"wraca po trzykroć ";)
natomiast oczywiscie jak ktos chce bić czoło przed Allahem,a nie Rogatym Bogiem albo Thorem to jego sprawa,jego czoło:)
Ja osobiscie tez uwazam Jezusa,Buddę i Mahometa za osoby w jakis sposób oswiecone.czy to oznacza ze w imie któregoś z nich moge mordować innych ?
problem powstaje gdy trzeba odróznić jednych od drugich ;)
stary dowcip mówi zeby wystrzelać wszystkich,Bóg rozpozna swoich ;)
pzdr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: poniedziałek, 4 października 2010, 15:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
trzeba rozróżnić tolerancję dla wyznawców innych religii i ich praktyk, jak choćby modlitwy pięć razy dziennie, od przymykania oczu na łamanie prawa. jeśli ktoś spróbuje zarżnąć przy mnie kozę, bo jego praktyka tego wymaga, to na pewno tolerancyjna nie będę.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: poniedziałek, 4 października 2010, 21:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 12 lipca 2010, 02:06
Posty: 198
Lokalizacja: W-wa
A karpia?

_________________
Deyr fé,
deyja frændr,
deyr sjálfr et sama;
ek veit einn,
at aldri deyr:
dómr of dauðan hvern.

Hávamál


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: poniedziałek, 4 października 2010, 21:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
A jeśli idziemy tym tropem to embrion kury?

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 5 października 2010, 04:08 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 września 2010, 22:57
Posty: 20
Lokalizacja: Kraków
o,fajnie,doszlismy do kwestii aborcji jajka :D
ja osobiscie jajecznice lubie z cebulką


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 5 października 2010, 08:03 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
O co Wam chodzi?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 5 października 2010, 10:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
chodzi o znanu nam już temat obrazy uczuć religijnych - jest to temat rzeka - i szczerze bezsensowny. Dla kogoś zjedzenie jajeczniczy będzie juz równoznaczne z świętokradctwem, a dla innego kopnięcie świętego kamienia

Cytuj:
Swego czasu inny poseł PiS, Artur Górski, z mównicy sejmowej nazwał Baracka Obamę kumplem lewackiego terrorysty i naiwnym mięczakiem. Zapewne nie zdawał sobie sprawy, że obraża tym samym uczucia religijne sporej grupy wyznawców jednej z odmian tak zwanych kultów cargo, popularnych wśród mieszkańców archipelagu wysp na Oceanie Spokojnym. A dokładniej – odmiany rozpowszechnionej na wyspie Tanna.


z artykuły z Newsweeka Co obraża katolika ale warte poczytanei ogólnie bo to problem nie tylko katolików ta podła tolerancja religijna ;)

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Islam
PostNapisane: wtorek, 5 października 2010, 13:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Ustawa o ochronie zwierząt:
1. Nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi
jest zabronione.

Światowa deklaracja praw zwierząt uchwalona przez UNESCO:
Art.11
Każdy akt, prowadzący do zabicia zwierzęcia bez koniecznej potrzeby jest mordem, czyli zbrodnią przeciw życiu.

jeśli uznam, że ktoś łamie to prawo, to narobię mu kłopotów. odnośnie karpia, to nie wiem, czy można jeszcze sprzedawać żywe ryby...
jajka nie skomentuję, bo to była paskudna prowokacja i się obraziłam :P

swoim postem chciałam zwrócić uwagę, że trzeba odróżnić terroryzm od religii, bo terroryści to nie tylko muzułmanie, i nie wszyscy muzułmanie są terrorystami. Dla terrorystów, morderców, gwałcicieli, pedofili i innych zwyrodnialców nie może być tolerancji, nieważne, czy są muzułmanami, chrześcijanami czy poganami. tyle.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Ostatnio edytowano wtorek, 5 października 2010, 19:41 przez Kallisto, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL