Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 22:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: środa, 1 września 2010, 11:01 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 18 czerwca 2010, 13:20
Posty: 22
Lokalizacja: Łódź
Chimaira napisał(a):
Jak mowa o urządzaniu czegokolwiek, to myślę, że warto brać pod uwagę właśnie rzeczone priorytety - osoby, np. X,Y,Z które świętują razem od lat raczej nie zrezygnują z tego tylko po to żeby pojechać w miejsce p na święto q. ;)

Dlatego, jak już Tin wcześniej pisała, termin spotkania nie może pokrywać się z terminami świąt. Moja niezwykle optymistyczna główka właśnie uknuła sprytny plan: najpierw przez jakiś czas spotkania mogłyby odbywać się w postaci spotkań nie związanych z świętowaniem, grono druidów poznało by się lepiej, aż w końcu zdecydowałoby, że zna się na tyle dobrze, że może wspólnie obchodzić święta :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: środa, 1 września 2010, 16:15 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Wiem, że w kontekście świętowania razem to nie ma znaczenia, bo wątek jest właśnie o wspólnym spotykaniu się, a nie o nie spotykaniu się ;) ale dorzucę taką luźną refleksję - jak dla mnie to, że kogoś znam i ten ktoś jest druidem nie oznacza od razu, że chcę z nim świętować ;). Dużo lepiej świętuje mi się np. z czarownicą, którą lubię, znam od lat i mamy podobne poglądy na różne sprawy niż świętowałoby się z druidem, który mnie np. ani ziębi ani grzeje. Tak podsumowując - to, że ludzi łączy hasło druid nie oznacza od razu, że muszą działać razem i się kochać ;). Czasami takich ludzi dzieli dużo więcej niż pogan z zupełnie różnych ścieżek. To taka luźna refleksja o bezsensowności zrzeszania się z tytułu umiłowania dla nazewnictwa ;).
Co nie zmienia faktu, że oczywiście wszelkie inicjatywy poznawania się nawzajem itd. są sympatyczne :). I lepiej jak są niż jak ich nie ma.

A co do tego co Chim napisał, że ludzie robią swoje po cichu - poganie zwykle robią swoje po cichu ;) - niewidzialna religia to taki znak naszych czasów. Ci co głośno krzyczą często nie robią nic. Tak więc czasem po prostu warto powiedzieć, że są ludzie co swoje po cichu robią, bo przecież zawsze można się z nimi skontaktować.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: środa, 1 września 2010, 16:41 
Cytuj:
Tak podsumowując - to, że ludzi łączy hasło druid nie oznacza od razu, że muszą działać razem i się kochać


Seconded, aż mi się czymś odbiło. :P

Cytuj:
A co do tego co Chim napisał, że ludzie robią swoje po cichu - poganie zwykle robią swoje po cichu - niewidzialna religia to taki znak naszych czasów. Ci co głośno krzyczą często nie robią nic. Tak więc czasem po prostu warto powiedzieć, że są ludzie co swoje po cichu robią, bo przecież zawsze można się z nimi skontaktować.


Ja chyba muszę znowu zacząć pisać ultra poważne i nadęte posty na foró, bo ostatnio mam chroniczny problem z precyzją wypowiedzi. Dzięki. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: środa, 1 września 2010, 19:37 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Egan Wolf napisał(a):
Moja niezwykle optymistyczna główka właśnie uknuła sprytny plan: najpierw przez jakiś czas spotkania mogłyby odbywać się w postaci spotkań nie związanych z świętowaniem, grono druidów poznało by się lepiej, aż w końcu zdecydowałoby, że zna się na tyle dobrze, że może wspólnie obchodzić święta :)


Zgadzam się, ale może warto sobie powiedzieć od razu na wstępie, że priorytetem takiego spotkania nie jest wspólne obchodzenie najważniejszych świąt. Po prostu spotkajmy się, pogadajmy, powymieniajmy doświadczenia, przyjrzyjmy się miejscu, w którym się zbierzemy - takim spotkaniem chyba najlepiej uhonorujemy lokalne duchy :-)

Tylko poważnie zastanawiam się, czy uda się jeszcze coś takiego zrobić w tym roku kalendarzowym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: środa, 10 listopada 2010, 20:52 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 11:43
Posty: 83
Lokalizacja: Poznań
Osobiście nie nazwałabym się druidką(jak już było wspominane wiele innych osób także nie), choć wiele mnie z druidyzmem łączy i czuję się od lat z nim głęboko związana. Chętnie dołączyłabym do takiego spotkania i równie chętnie pomogła w organizacji.

W zasadzie jest już listopad, ale może dałoby się spotkać faktycznie przed Zimowym Przesileniem?

_________________
"Kiedy wszystkie skomplikowane rachunki okazują się fałszywe, kiedy nawet filozofowie nie mają nam już nic do powiedzenia, można bez wyrzutów sumienia zwrócić się w stronę przypadkowego szczebiotania ptaków albo w stronę odległej przeciwwagi gwiazd"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: wtorek, 7 czerwca 2011, 01:53 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 kwietnia 2009, 22:14
Posty: 133
Lokalizacja: Ziemia
Huhuhu i hahaha że też dopiero teraz znalazłem ten temat i nie wtrąciłem swoich trzech groszy :D tylko się nie obraźcie

Ja się czuję druidem od czubków palców u nóg po koniuszki włosów na głowie i nic na to nie poradzę choćby i tuzin innych druidów mówił że nie :twisted: . Chętnie więc spotkam się z każdym kogo druidyzm interesuje i pogadam o wszystkich tematach jakie przyjdą nam do głowy bo to gwarantowana okazja by się czegoś nauczyć a ja jeszcze niewiele wiem. Także pozdrawiam Was i polecam swoje marudzenie na przyszłość :D

Fizban :mrgreen:

_________________
"Nienawiść nie świadczy o polskości tak jak bejsbolowy kij!
Świadczy tylko o tym, że jesteś bandytą niezależnie od narodowości!"

Jestem druidem, kapłanem wiedzy.
Szanuję Ją tak bardzo, że trzymam się od niej z daleka :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: czwartek, 9 czerwca 2011, 16:46 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
W sumie wypadałoby temat zaktualizować, bo choć to konkretne spotkanie się nie odbyło, to zainaugurowaliśmy wspólne druidzkie wyjazdy i spotkania w takim trochę aktywniejszym gronie. Jeśli zatem kogoś interesowałoby spotkać się w druidzkim gronie, umówić wspólnie na wyjazd, warsztaty, konferencje i inne pogańskie imprezy, piszcie na tin@paganfederation.org. Najbliższe spotkanie szykuje się na Przesilenie Letnie, świętowane podczas Kupały w chramie mazowieckim RKP pod Warszawą 24-26.06.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spotkania Celtyckich Druidów
PostNapisane: niedziela, 12 czerwca 2011, 12:06 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 29 maja 2011, 10:04
Posty: 76
Lokalizacja: u zbiegu woj. Łódzkiego / Opolskiego / Wielkopolskiego... chatka pod lasem
Dragomir napisał(a):
Ja mam Schronisko na głowie wiec to będzie za dużo jak dla mnie.


Wybaczcie, jeśli trochę zboczę w tym temacie, ale docelowo może sie (kto wie) okazać to istotne... Dragomirze, zainteresował mnie powyższy fragment. Co to za schronisko i w jakim sensie masz je na głowie?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL