Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:07

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 10:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:59
Posty: 137
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Ostatnio zauważyłem pewną zależność, chociaż może to zbieg okoliczności. :D
Zawsze w dzień kiedy jest jakaś kościółkowa imprezka typu: pielgrzymka facetów do Piekar Śląskich, później kobiet tamże, ostatnio Wniebowzięcie NMP, jest tak potworna burza połączona z ulewą i gradobiciem, że aż czasami strach do okna podejść.


Czy myślicie, że Jahwe domaga się większej uwagi i czci dla siebie? W końcu z tego co widać katolicy wolą się modlić do obrazków, pomników, rzekomych postaci Bozi pojawiających tu na drzewie, tu jako precelek, albo na żelazku i chipsach.

Jak sądzicie, zbieg okoliczności czy bunt Boga Jahwe? :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 10:57 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): piątek, 18 czerwca 2010, 13:20
Posty: 22
Lokalizacja: Łódź
Bunt nie, ale myślę, że może być zły na Naturę, która po prostu coraz wyraźniej pokazuje, że "tam na górze" jest ktoś jeszcze :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 11:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:59
Posty: 137
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Egan Wolf napisał(a):
Bunt nie, ale myślę, że może być zły na Naturę, która po prostu coraz wyraźniej pokazuje, że "tam na górze" jest ktoś jeszcze :)



Hmmmm, a może to rzeczywiście Natura domaga się większego szacunku dla siebie. W końcu Jej się nie dziwię. To co ludzie z Nią robią, to aż strach pomysleć :(


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 11:54 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Ja bym nie uogólniała, bo mam wręcz przeciwne obserwacje. Np. nie przypominam sobie deszczu padającego podczas procesji Bożego Ciała. Potem w ciągu dnia - tak. Podczas procesji - nigdy.

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 12:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Cytuj:
Ja bym nie uogólniała, bo mam wręcz przeciwne obserwacje. Np. nie przypominam sobie deszczu padającego podczas procesji Bożego Ciała. Potem w ciągu dnia - tak. Podczas procesji - nigdy.


Akurat wtedy obchodziłem niewielkie święto, pewnie dlatego taka ładna pogoda była Morveno ;)

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 13:04 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 15 sierpnia 2009, 21:44
Posty: 72
Lokalizacja: Łódź
a może to nasi bogowie stwierdzili że dosyć tego, od teraz w święta pogańskie ładna pogoda a burze, ulewy i inne atrakcje przeniesie się na święta chrześcijańskie - w końcu i burze kiedyś muszą być, natury nie oszukasz :) a tak poważniej to ten rok jest trochę nietypowy, za mokry, pierwszy raz od założenia nie wypaliło mi trawnika mimo że upały też były, w lughnasadh był deszcz a zwykle jest sucho, wiosna też przyszła z miesiąc później. ciekawe co będzie w samhain...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 13:09 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:59
Posty: 137
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
fergus napisał(a):
a może to nasi bogowie stwierdzili że dosyć tego, od teraz w święta pogańskie ładna pogoda a burze, ulewy i inne atrakcje przeniesie się na święta chrześcijańskie - w końcu i burze kiedyś muszą być, natury nie oszukasz :) a tak poważniej to ten rok jest trochę nietypowy, za mokry, pierwszy raz od założenia nie wypaliło mi trawnika mimo że upały też były, w lughnasadh był deszcz a zwykle jest sucho, wiosna też przyszła z miesiąc później. ciekawe co będzie w samhain...



Czyżby kojelny potop. Reaktywacja jakaś?? :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 13:35 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 15 sierpnia 2009, 21:44
Posty: 72
Lokalizacja: Łódź
tam od razu potop..... po prostu natura sobie zawsze poradzi. my dokonujemy nie zawsze przemyślanych zmian to reaguje, dąży do ustalenia stanu równowagi i tyle, nie pierwszy raz i nie ostatni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 14:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:59
Posty: 137
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
fergus napisał(a):
tam od razu potop..... po prostu natura sobie zawsze poradzi. my dokonujemy nie zawsze przemyślanych zmian to reaguje, dąży do ustalenia stanu równowagi i tyle, nie pierwszy raz i nie ostatni.


Masz rację. Czym jest działalność człowieka w porównaniu do potęgi Natury.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 15:27 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Niech mnie Rork, albo inny rodzimowierca poprawi, ale wydaje mi się, że tzw. Perunowy Tydzień tradycyjnie zaczynał się w okolicy 15 sierpnia (tego dnia nad zachodnią Polską przeszły olbrzymie, ulewne burze - jechałam samochodem przez pół kraju i aż się śmiałam). Ostatniego dnia owego tygodnia spadły te mało śmieszne gradobicia, które przyniosły tyle szkód - a wraz z nimi poważnych rozmiarów burze. Dał nam Perun popalić ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 15:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 14:59
Posty: 137
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Tin napisał(a):
Niech mnie Rork, albo inny rodzimowierca poprawi, ale wydaje mi się, że tzw. Perunowy Tydzień tradycyjnie zaczynał się w okolicy 15 sierpnia (tego dnia nad zachodnią Polską przeszły olbrzymie, ulewne burze - jechałam samochodem przez pół kraju i aż się śmiałam). Ostatniego dnia owego tygodnia spadły te mało śmieszne gradobicia, które przyniosły tyle szkód - a wraz z nimi poważnych rozmiarów burze. Dał nam Perun popalić ;-)


A to ciekawe Tin, bo akurat 15 sierpnia rozpoczęły się takie gwałtowne burze. Przynajmniej gdzie ja przebywałem (Podbeskidzie) burze były chyba ze 4 dni z rzędu i trwały prawie cały dzień.

No Tin, sprawdzałem kiedy jest Perunowy Tydzień i jest od 20 do 27 lipca, ale skoro wzystko jest w tym roku takie opóźnione, to może akurat się zaczął od 15 sierpnia

T: Połączyłam Twoje posty w jednego, bo znajdowały się bezpośrednio obok siebie. Zajrzyj do regulaminu, prosimy tam, aby takie posty scalać i nie zostawiać dwóch następujących bezpośrednio po sobie wypowiedziach tego samego autora.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Imprezy kościelne a pogoda
PostNapisane: piątek, 27 sierpnia 2010, 23:06 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Myślę, że ten Perunowy Tydzień jest zagadkowy (bo niektórzy wskazują na fakt, że powinien zacząć się porządną letnią burzą, a nie od konkretnej daty). Słyszałam o środku sierpnia od rodzimowierców, ale zostawię ten temat im w takim razie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL