Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 16:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: piątek, 23 kwietnia 2010, 12:03 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 09:35
Posty: 114
Lokalizacja: Przemyśl
Przez jakiś czas nie zaglądałem na ogólnopolskie forum neopogańskie i ostatnio nie mogę go znaleźć. Czy wiecie co się z nim stało :?:

_________________
Wybieraj, śmiałku z obcych stron:
Uderz w ten dzwon
I czekaj na niebezpieczeństwa
Lub do szaleństwa
Łam sobie głowę, co byś przeżył,
Gdybyś uderzył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: piątek, 23 kwietnia 2010, 15:40 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Tak, serwer padł i podobno trwają prace nad jego przywróceniem, ale kiedy to nastąpi - tego nawet najstarsi druidzi Czeskiego nie wiedzą ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: sobota, 24 kwietnia 2010, 12:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 16 marca 2008, 09:35
Posty: 114
Lokalizacja: Przemyśl
Dzięki za info Tin :)
Tak to jest jak druidzi biorą się za naprawę serwera za pomocą noża boline :twisted:

_________________
Wybieraj, śmiałku z obcych stron:
Uderz w ten dzwon
I czekaj na niebezpieczeństwa
Lub do szaleństwa
Łam sobie głowę, co byś przeżył,
Gdybyś uderzył.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 15:51 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
:P Wieść gminna niesie, że serwer jednak się nie reaktywuje, bo osoba, do której należał, od dawna się forum przestała interesować. Ale liczę na to, że stara ekipa po prostu założy nowe forum w innym miejscu, będące kontynuacją starego. Wiadomo, Przyroda lubi zróżnicowanie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 19:21 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): piątek, 3 kwietnia 2009, 23:33
Posty: 223
Czyli nie ma nadziei na odzyskanie dawnej bazy danych (choćby z backupów)?

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: niedziela, 25 kwietnia 2010, 19:53 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Zapytam Czeskiego, może coś nowego wie. Ale z odzyskaniem treści będzie raczej ciężko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 16:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Wkrótce rusza coś nowego. A pytanie Czeskiego nie ma żadnego sensu, bo z tego co ja wiem on nie ma z Sol żadnego kontaktu. Nie słyszałam też o żadnych "druidach Czeskiego", tak więc pytanie się ich o cokolwiek to sprawa dość ciężka zapewne ;).

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 13:43 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Właśnie przeglądałam wątki i zauważyłam tego antyka... :twisted:
Z kronikarskiego obowiązku - rolę dawnego forum.neopoganstwo.pl przejęły reaktywowane Rozstaje, link w sygnaturce.
Forum ukierunkowane jest na wszelkie religie inspirowane Naturą, w szerokim pojęciu.

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 12:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Ailinon napisał(a):
Właśnie przeglądałam wątki i zauważyłam tego antyka... :twisted:
Z kronikarskiego obowiązku - rolę dawnego forum.neopoganstwo.pl przejęły reaktywowane Rozstaje, link w sygnaturce.
Forum ukierunkowane jest na wszelkie religie inspirowane Naturą, w szerokim pojęciu.


A ja się przyczepie do adnotacji pod działem RODZIMOWIERSTWO (podobnie przy ASATRU), a mianowicie "Rekonstrukcja wierzeń [...]"... Wielu rodzimowierców uważa za conajmniej prowokacyjne określenie ich systemu wyznaniowego za rekonstrukcję. Jeśli ma to być dział dla rodzimowierców (a nie w najlepszym razie o rodzimowiercach) do miłym ukłonem w ich stronę byłoby zmienienie tej adnotacji (np. wzorem innych działów) na "Inspiracje słowiańską duchowością" tudzież "Współczesne praktyki oparte na wierzeniach przedchrześcijańskich Słowian" lub po prostu bardziej neutralnie i obiektywnie "Wierzenia nawiązujące do etnicznych, przedchrześcijańskich wierzeń Słowian"...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 14:07 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Rork napisał(a):
A ja się przyczepie do adnotacji pod działem RODZIMOWIERSTWO (podobnie przy ASATRU), a mianowicie "Rekonstrukcja wierzeń [...]"... Wielu rodzimowierców uważa za conajmniej prowokacyjne określenie ich systemu wyznaniowego za rekonstrukcję. Jeśli ma to być dział dla rodzimowierców (a nie w najlepszym razie o rodzimowiercach) do miłym ukłonem w ich stronę byłoby zmienienie tej adnotacji (np. wzorem innych działów) na "Inspiracje słowiańską duchowością" tudzież "Współczesne praktyki oparte na wierzeniach przedchrześcijańskich Słowian" lub po prostu bardziej neutralnie i obiektywnie "Wierzenia nawiązujące do etnicznych, przedchrześcijańskich wierzeń Słowian"...


To ciekawe, pierwszy raz słyszę, że określenie rekonstrukcjonizm miałoby być pejoratywne - chyba tylko w rodzimowierstwie słowiańskim, bo inne pogańskie religie etniczne same siebie tak nazywają, i to nie od wczoraj. Patrz - Celtic Reconstructionism. I dokładnie jako Slavic/Slavonic Reconstructionism tłumaczy się także rodzmiowierstwo słowiańskie w anglojęzycznej literaturze - bo właśnie określenie Slavic/Slavonic Neopaganism (którego chyba Ty używasz na FB, z tego co widziałam) wzbudza u innych rodzimowierców złe skojarzenia. Jak zwykle, każdy ma inne wyobrażenie, ale nie dajmy się zwariować. Akademicko tak właśnie się przyjęło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 15:04 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
hehehehe co więcej samo heitini (czyli nieco szerszy termin niż Asatru, określający również osobę oddającą cześć Bogom Pólnocy, choć stosowany często zamiennie) oznacza dokładnie poganin... i z tego co wiem, zostało wybrane specjalnie aby się odróżnić on neopagan.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 15:21 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Myślę, że najpiej by było dyskutować sprawy konstrukcji Rozstajów na Rozstajach, coby mogli się wypowiedzieć inni użytkownicy ;)

Bo inspiracje oznaczają luźne nawiązania, bez skupiania się na tym, jak to było dawniej, a rekonstrukcja oznacza większą dbałość o historyczny detal. Druidyzm, z tego co poznałam rys tej ścieżki, jest zdecydowanie mniej skupiony na historii niż, przykładowo, Asatru. Mogę się mylić, ale prosiłabym w takim razie przedstawicieli tych ścieżek o podanie argumentów, bo na świecie (jak wspomniała Tin), określenie " reconstructionism" jest dosyć popularne.

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 16:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Tin napisał(a):
Rork napisał(a):
A ja się przyczepie do adnotacji pod działem RODZIMOWIERSTWO (podobnie przy ASATRU), a mianowicie "Rekonstrukcja wierzeń [...]"... Wielu rodzimowierców uważa za conajmniej prowokacyjne określenie ich systemu wyznaniowego za rekonstrukcję. Jeśli ma to być dział dla rodzimowierców (a nie w najlepszym razie o rodzimowiercach) do miłym ukłonem w ich stronę byłoby zmienienie tej adnotacji (np. wzorem innych działów) na "Inspiracje słowiańską duchowością" tudzież "Współczesne praktyki oparte na wierzeniach przedchrześcijańskich Słowian" lub po prostu bardziej neutralnie i obiektywnie "Wierzenia nawiązujące do etnicznych, przedchrześcijańskich wierzeń Słowian"...


To ciekawe, pierwszy raz słyszę, że określenie rekonstrukcjonizm miałoby być pejoratywne - chyba tylko w rodzimowierstwie słowiańskim, bo inne pogańskie religie etniczne same siebie tak nazywają, i to nie od wczoraj.


Tin - zauważ proszę, że po pierwsze wyraźnie wyżej napisałem, że "wielu rodzimowierców" (słowiańskich - w domyśle, z kontekstu) a po drugie, że "uważa za co najmniej prowokacyjne określenie"... Odrębną kwestię stanowi natomiast fakt, że nawet jeśli pewne elementy tych systemów wymagają rekonstrukcji ,to pełną rekonstrukcją zajmują się co najwyżej np. rycerskie bractwa odtwórcze... Otóż, rzecz polega na tym właśnie, że przez określanie systemu rodzimowierstwa słowiańskiego jako odtwórczy, osoby/środowiska to czyniące (często pozostające po za tym systemem) sugerują temuż systemowi niejako brak ciągłość historycznej (często tym samym odbierając mu wręcz prawo do dość uzasadnionego istnienia - ale nie będę się nad tym teraz specjalnie rozwodził - p. np. http://www.wiadomosci24.pl/artykul/neopoganstwo_rodzimowierstwo_i_pseudorodzimowierstwo_cz_i_104240.html lub po prostu spytaj o to na jakimś konkretnym rodzimowierczym forum, to sama przekonasz się o czym mówię) - z czym wielu rodzimowierców się nie zgadza (choćby z tego powodu, że ciągłość ta zachowała się m.in. w obrzędowości tzw. ludycznej). To tylko inny sposób na określenie nas Neopoganami, z czym wielu rodzimowierców zwyczajnie się nie godzi...

Cytuj:
Patrz - Celtic Reconstructionism. I dokładnie jako Slavic/Slavonic Reconstructionism tłumaczy się także rodzmiowierstwo słowiańskie w anglojęzycznej literaturze - bo właśnie określenie Slavic/Slavonic Neopaganism (którego chyba Ty używasz na FB, z tego co widziałam) wzbudza u innych rodzimowierców złe skojarzenia. Jak zwykle, każdy ma inne wyobrażenie, ale nie dajmy się zwariować. Akademicko tak właśnie się przyjęło.


JW. Nie zamierzam natomiast tutaj wnikać w poprawność (lub nie) anglojęzycznych tłumaczeń (czy klasyfikacji) ani w to, czy to co akademicko się przyjęło jest właściwe czy nie (niemniej, jak mamy wpływać na stosowanie właściwej terminologii/klasyfikacji, jeśli całkowicie będziemy bagatelizować tego rodzaju niedoprecyzowane określenia narzucane nam z zewnątrz?*; przy okazji - nie znajdziesz mnie na FB)... Niemniej stwarzając pewien obszar (dział forum) skierowany do danej grupy, warto by chyba przy tym jednak unikać sformułowań, mogących w jakiś sposób urazić czy też po prostu zniechęcić do tego miejsca tężę daną grupę osób (warto by chyba uszanować ich odczucia jeśli rzeczywiście ich się zaprasza i wykonać w ich kierunku pewien ukłon)... Resumując - prezentowane prze zemnie przykłady zmian nikogo raczej nie urażają, a pozwalają zachować neutralny sens objaśnienia działu - czemu więc z nich nie skorzystać? No chyba, że jednak z jakichś powodów, w jakiś sposób chcemy pójść na rękę dominującemu w tym kraju systemowi wyznaniowemu (wprowadzanemu przez niego, jego system rozumowania, systemowi kategoryzacji i terminologii), uważającemu się za jedyny prawdziwy i niezmienny od ok. 2 tys. lat, i chcącemu "konkurencję" w ten sposób pozbawić jednej z podstaw bytu na danym terenie... To może od razu wszyscy zacznijmy się tytułować po prostu Neopoganami, jedynie oddającymi cześć różnopostaciowemu Szatanowi? *Pamiętajmy, że język którym się posługujemy jest również żywy i także od nas (w jakimś stopniu) zależy jak będzie ewoluował...


Ostatnio edytowano wtorek, 29 czerwca 2010, 12:34 przez Rork, łącznie edytowano 11 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 17:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Rork, proszę nie wrzucaj postów jeden pod drugim, zawsze możesz edytować swój wcześniejszy post i dodać nową myśl. Ten jeszcze zostawię ale taka mała uwaga na przyszłość. Asus the Manaderator


Ailinon napisał(a):
Myślę, że najpiej by było dyskutować sprawy konstrukcji Rozstajów na Rozstajach, coby mogli się wypowiedzieć inni użytkownicy ;)


Po pierwsze - na ile for trza się zarejestrować i zalogować by móc wystarczająco objaśnić kwestie związane z danym tematem? :roll: Po drugie - dawno, dawno temu, w naprawdę początkowej fazie jego istnienia (jeśli mnie pamięć nie myli) - próbowałem już na tę kwestie zwracać uwagę właśnie w ramach Rozstajów (i wówczas zostałem zakrzyczany właśnie przez osoby z rodzimowierstwem słowiańskim zasadniczo nie mającymi większego doczynienia, którym przewodził właśnie niejaki Czerski - choć to dawno było, więc co do osoby 100% pewności nie mam). Może więc - w raz z nowym początkiem (reaktywacja forum), wyeliminować stare niedociągnięcia?... Jeśli można uniknąć zrażenia do tego miejsca choć części rodzimowierców, czemu z tego nie skorzystać?

Cytuj:
Bo inspiracje oznaczają luźne nawiązania, bez skupiania się na tym, jak to było dawniej, a rekonstrukcja oznacza większą dbałość o historyczny detal.


Tylko, że jw - rodzimowierstwo słowiańskie to system wyznaniowy, który pomimo "dbałości o historyczny detal" w pewnych aspektach (o jednak zachowanej pewnej ciągłości) nadal pozostaje współczesnym, żywym systemem wyznaniowym. Po drugie to była jedna z propozycji - wg mnie najtrafniejsza byłaby ostatnia z trzech zaproponowanych, czyli "Wierzenia nawiązujące do etnicznych, przedchrześcijańskich wierzeń Słowian" - czy taka zmiana, to aż taki problem?... Czy komuś to wówczas przyniesie jakąś ujmę?

Cytuj:
Druidyzm, z tego co poznałam rys tej ścieżki, jest zdecydowanie mniej skupiony na historii niż, przykładowo, Asatru. Mogę się mylić, ale prosiłabym w takim razie przedstawicieli tych ścieżek o podanie argumentów,


Za Asatru nie będę się wypowiadał, ale w przypadku rodzimowierstwa mam nadzieje przedstawiłem to dostatecznie obszernie wyżej... Rekonstrukcjionizm - najogólniej rzecz ujmując - stawia nas niejako na równi z grupami odtwórstwa historycznego (dla których odtwórstwo historyczne jest rodzajem hobby / teatru). Rodzimowierstwo słowiańskie jest natomiast żywym systemem wyznaniowym - wynikającym z osobistych przekonań, mającym swe korzenie w dawnych przedchrześcijańskich wierzeniach, ale jednocześnie nieodżegnującym się od współczesności i osiągnięć obecnej nauki. To, że rodzimowierstwo słowiańskie zawiera w sobie jakiś tam pewien stopień rekonstrukcji, nie czyni z niego rekonstrukcjonizmu - i to jest sedno problemu, wynikające z potocznego niezrumieniana pewnych zasadniczych kwestii.

Cytuj:
bo na świecie określenie " reconstructionism" jest dosyć popularne.


...Podobnie jak katolicyzm - czy to znaczy, że mamy zrezygnować z własnego systemu wierzeń i przekonań tylko dla tego, że nie są dość popularne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 01:10 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Mam wrażenie, że nieco kruszysz kopię o mur.
Asatru jest również żywą religią, patrzącą jak najbardziej na współczesność a jednocześnie podchodzącą pod rekonstrukcjonizm...
Oczywiście Aili zrobi co uważa za słuszne - w końcu to jej forum.
Mi tam nie przeszkadza sformułowanie "rekonstrukcjonizm", choć przeszkadzają mi inne.
Sądzę iż argumentację masz dobrą - mimo iż dla mnie bardziej jest to czepianie się detali niż jakiś wyższy sens.
Faktem jest iż obrzędowość rodzimowiercza mimo wszystko różni się z tego co wiem od choćby asatryjskiej.
Czeski jak już zostało wspomniane, "zaginął w akcji". Z troli w sumie chyba zostałem ja...

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 03:33 
Hola hola! Proszę tu sobie niczego nie uzurpować, bo przewrót zbrojny zrobimy! :D :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 11:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Szerszen napisał(a):
Mam wrażenie, że nieco kruszysz kopię o mur.


Tym bardziej nie rozumiem w czym generalnie problem by uwzględnić nikomu zasadniczo nie szkodzącą prośbę, a jednocześnie mogącą sprawić, że uszanowane zostaną poglądy i uczucia (choćby nawet części) rodzimowierców, którym dana część forum jest dedykowana (nikogo nie zastanawia 0-wa frekwencja w tym dziale? - może zmiana rzeczonego opisu mogłaby to zmienić? - może wówczas rodzimowiercy, którzy tam trafią nie będą odczuwali, że ich wierzenia przyrównuje się do teatralnego odtwórstwa, a tym samym traktuje ich nie dość poważnie?)... Szczególnie, że wyżej starałem się to dostatecznie wyraźnie uzasadnić... Gdybym to ja dedykował jakąś przestrzeń dla jakiegoś nurtu (w którym sam nie pozostaje) starałbym się raczej uwzględniać prośby i sugestie ich przedstawicieli...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2010, 14:09 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Rork napisał(a):
(przy okazji - nie znajdziesz mnie na FB)...


Dziwne, wydawało mi się, że to Ty prowadzisz FB grupę Rodzimowierstwo Słowiańskie - Polszczyzna Heathen Faith, tutaj. Sugerowałam się zdjęciami Chramu Mazowieckiego, chyba nawet Twojego autorstwa, zamieszczonymi tam. Może lepiej to sprawdź.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co się stało z ogólnopolskim forum neopogańskim?
PostNapisane: poniedziałek, 5 lipca 2010, 16:06 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Tin napisał(a):
Rork napisał(a):
(przy okazji - nie znajdziesz mnie na FB)...


Dziwne, wydawało mi się, że to Ty prowadzisz FB grupę Rodzimowierstwo Słowiańskie - Polszczyzna Heathen Faith, tutaj. Sugerowałam się zdjęciami Chramu Mazowieckiego, chyba nawet Twojego autorstwa, zamieszczonymi tam. Może lepiej to sprawdź.


Już to zrobiłem po twoim wcześniejszym poście i nawet dokonałem rejestracji na FB (choć nadal nie zamierzam się tam specjalnie udzielać - jakoś do mnie zupełnie nie przemawia ten portal spolecznościowy). A tamten profil... Jakoś specjalnie nie narusza naszych praw ani nie wypacza założeń różnowierstwa, więc nie widzę większych powodów by interweniować (grafika ta jest natomiast udostępniona na WikiCommons i jeśli jest podany autor - strona związku, z której pochodzi grafika - nie nie ma większego problemu).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL