Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:50

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Feri.
PostNapisane: piątek, 2 kwietnia 2010, 01:09 
Offline
Milczek

Dołączył(a): wtorek, 23 marca 2010, 17:56
Posty: 5
Czy ktos z Was podąża ścieżką Feri? Jest Tu jakiś Ferianin(?);P
Może ktoś Potrafiłby przybliżyć mi tą tradycję.
Na polskim rynku jest dostępna książka "Ewolucja Czarów"; która ponoc jest powiązana z tą ścieżką. Ktoś może ją czytał? Jeśli tak prosiłbym o recenzję.

Pozdrawiam:)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: piątek, 2 kwietnia 2010, 11:34 
Ja niestety nic nie wiem o tej tradycji. :(


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: piątek, 2 kwietnia 2010, 13:45 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
viewtopic.php?f=9&t=124 - tutaj bylo troche na ten temat. Na przyszlosc sugeruje odswiezac stare watki, a nie zakladac nowe :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 19:55 
Hajdamaka napisał(a):
http://forum.paganfederation.pl/viewtopic.php?f=9&t=124 - tutaj bylo troche na ten temat.


Teraz jest "Oops! This page appears broken" a z chęcią poczytałbym o Feri coś więcej niż tylko to co w Ewolucji.
Nikt na forum nie bawi się bańkami z mieszkańcami lasu??Skandal :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: środa, 30 czerwca 2010, 22:59 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 13 stycznia 2008, 04:28
Posty: 58
Lokalizacja: Sosnowiec
Mel napisał(a):
Hajdamaka napisał(a):
http://forum.paganfederation.pl/viewtopic.php?f=9&t=124 - tutaj bylo troche na ten temat.


Teraz jest "Oops! This page appears broken"


http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=9&t=124

_________________
Troll out louder


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 12:48 
Mało :wink:

Znalazłem książki, ZOSTAŃ BOGINIĄ F. de Grandis i Urodzona czarownica Ellen Dugan.
Ewolucję Czarów już mam,stąd wątpliwości czy jest sens wydawać kasę na którąś z tych książek jeśli znajdę w nich to samo za co już zapłaciłem.Chyba że jest tam coś więcej,czego u Coyle nie ma?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 15:28 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale wydaje mi się, że Starhawk oryginalnie miała być inicjowana właśnie w nurt feri. Może po prostu wybierzesz się na jej warsztaty w Warszawie i zapytasz osobiście co warto czytać? ;-) Feri to jednak "tradycja" amerykańska, choć może i czerpie z europejskich (brytyjskich) podań o faeries itp., a u nas, co nie trudno zauważyć, niewielu jest przedstawicieli "innych nurtów wicca" w wersji z Nowego Świata. Ma to też pewnie i inne powody...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 15:41 
Nie wiem skąd to wrażenie że piszesz o Feri jak o czymś...mniej poważnym i szczerym.
W sumie każdy system i tak sprowadza się do jednego bo magia jest jedna,różnica to przeważnie tylko symbole i nazwy w zależności od rejonu w jakim się tę magię praktykuje.

Mnie osobiście Feri bardzo przypomina buddyzm,tzn ćwiczenia które sobie przeglądam w Ewolucji,opisy tego jak należy się za nie zabierać i przeprowadzić wyglądają bardzo buddyjsko jak na moje oko :wink: Niektóre zdania są jakby żywcem wzięte z hermetyzmu...przez to coraz bardziej skłaniam się w stronę magii chaosu. :D
Im więcej różnych ścieżek poznaję tym więcej wspólnych punktów w nich znajduję...jestem jakiś dziwny? :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Feri.
PostNapisane: czwartek, 1 lipca 2010, 22:57 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Mel napisał(a):
Nie wiem skąd to wrażenie że piszesz o Feri jak o czymś...mniej poważnym i szczerym.

Też nie wiem skąd to wrażenie, bo nie uważam Feri za system mniej poważny czy szczery od czegokolwiek. Kimże jestem, żeby tak oceniać?

Cytuj:
Mnie osobiście Feri bardzo przypomina buddyzm,tzn ćwiczenia które sobie przeglądam w Ewolucji,opisy tego jak należy się za nie zabierać i przeprowadzić wyglądają bardzo buddyjsko jak na moje oko :wink: Niektóre zdania są jakby żywcem wzięte z hermetyzmu...przez to coraz bardziej skłaniam się w stronę magii chaosu. :D Im więcej różnych ścieżek poznaję tym więcej wspólnych punktów w nich znajduję...jestem jakiś dziwny? :wink:


Nie, nie jesteś w tym względzie dziwny. Powiedziałabym raczej, że to naturalna cecha ludzkiego umysłu, żeby dokonywać analizy, a potem syntezy pod względem wspólnych cech. Jest to chyba też cecha ludzkiej natury, że generalnie dużo się kłócimy, bardzo się różnimy, ale w gruncie rzeczy wszyscy robimy to samo ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL