Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:02

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 6 maja 2010, 11:23 
Offline
Milczek

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 02:44
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Witajcie,

Nazywam się Bogumił. Jestem zupełnie nowy w temacie Wicca, chciałbym jednak zgłębiać wiedzę tej religii.
Piszę po to by nawiązać kontakt z ludźmi, którzy praktykują Wicca w Krakowie i zadać parę pytań odnośnie eklektycznej gałęzi Wicca. Jeśli ten wątek nie pasuje do działu forum, to przepraszam. Niech zostanie usunięty, rozumiem że może zostać potraktowany jak rodzaj ogłoszenia:


Czy ktoś wie o działających na terenie Krakowa grupach Wicca?(może sam jest jej członkiem?)

Czy wyznawcy Wicca Eklektycznej formują się w grupy? Jeśli tak to czy ustalają wspólną tradycję?

Czy istnieją odłamy Wicca Tradycyjnej, które nie sankcjonują publikowania wiedzy o swoich wierzeniach, rytuałach itp.? Czy takowe funkcjonują w Krakowie?- te dwa pytania zadaję z prostego powodu: moja miła nie jest wiccanką, ale nie zamierzam mieć przed nią żadnych tajemnic, więc jeśli zadałaby mi pytanie odnośnie religii czy jej składowych odpowiedziałbym szczerze bez względu na restrykcje grupy. Do takiej sytuacji nie chcę dopuścić ze względu na żywiony również szacunek dla dogmatów rożnych religii- może nie pełne zrozumienie takie bym sam kierował się podobną zasadą, ale poważanie woli wspólnoty.

Czy osoby postronne- nie wyznający- mogą obserwować przebieg liturgii?


Pytań jest mało i nie wszystkie mogą się wydawać związane z Wicca Eklektyczną. Dla mnie mają taki związek, ponieważ otwartość poglądów i otwartość na idee( czy to przyjmowanie czy rozpowszechnianie), kojarzę z tą gałęzią Wicca - chodzi mi przede wszystkim o brak hermetyzmu, możliwość podjęcia dyskusji z każdym na dowolnie wybrany aspekt swojej religii.

Przepraszam, bo możliwe jest, że powyższy post jest nie dokońca składny gramatycznie a i językowo może razić. To przez tremę.

Aloha

Bogumił Szymański

_________________
Nie przejmujcie się. Wszystko elegancko wymyka się spod kontroli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 6 maja 2010, 12:28 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Bogumił, nie chę cię od razu skracać, ale nie ma czegoś takiego jak wicca eklektyczna (eklektyczna? no niech mi ktos w koncu powie jak to się odmienia! ;) ). Wicca to konkretna tradycja misteryjna, związana z linią inicjacyjną wywodzącą się od Geralda Gardnera (wbrew temu co pisze na swojej stronie np. Belladonna albo Alassea). Jest wicca oraz jest czarostwo eklektyczne.

Na resztę pytań niech ci odpowiedzą wiccanie którzy na tym forum są, bo ja choć nieco o wicca wiem to sam wiccaninem nie jestem. a że sam lata temu miałem podobne pytania co ty, dlatego pośpieszyłem z odpowiedzią.

I nie stresuj się, na tym forum nie zjadają! (no chyba ze masz dużo mana ;) )

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: czwartek, 6 maja 2010, 12:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Bogumil napisał(a):
Witajcie,

Nazywam się Bogumił. Jestem zupełnie nowy w temacie Wicca, chciałbym jednak zgłębiać wiedzę tej religii.
Piszę po to by nawiązać kontakt z ludźmi, którzy praktykują Wicca w Krakowie i zadać parę pytań odnośnie eklektycznej gałęzi Wicca. Jeśli ten wątek nie pasuje do działu forum, to przepraszam. Niech zostanie usunięty, rozumiem że może zostać potraktowany jak rodzaj ogłoszenia:
Czy ktoś wie o działających na terenie Krakowa grupach Wicca?(może sam jest jej członkiem?)


Witaj,
Nie wiem nic o Wiccanach z Krakowa, ale o czarownicach słyszałem;)

Bogumil napisał(a):
Czy wyznawcy Wicca Eklektycznej formują się w grupy? Jeśli tak to czy ustalają wspólną tradycję?


Bywa że poganie zakłądają grupy wzajemnego wsparcia i nieraz odprawiają rytuały około-wiccańskie. Jeśli chodzi o Wiccan, Zwykle pracują oni w Covenach - o ile wszystko się układa zgodnie z planem oczywiście.

Bogumil napisał(a):
Czy istnieją odłamy Wicca Tradycyjnej, które nie sankcjonują publikowania wiedzy o swoich wierzeniach, rytuałach itp.? Czy takowe funkcjonują w Krakowie?- te dwa pytania zadaję z prostego powodu: moja miła nie jest wiccanką, ale nie zamierzam mieć przed nią żadnych tajemnic, więc jeśli zadałaby mi pytanie odnośnie religii czy jej składowych odpowiedziałbym szczerze bez względu na restrykcje grupy. Do takiej sytuacji nie chcę dopuścić ze względu na żywiony również szacunek dla dogmatów rożnych religii- może nie pełne zrozumienie takie bym sam kierował się podobną zasadą, ale poważanie woli wspólnoty.

Czy osoby postronne- nie wyznający- mogą obserwować przebieg liturgii?


Nie. Do rytuałów ściśle Wiccańskich nie są dopuszczani postronni, są one zawsze objęte tajemnicą.
Bywa jednak że na warsztatach i w grupkach pogan odprawiane są rytuały około-wiccańskie, podobne do powyższych. I nie, nie ma biernych obserwatorów, to nie kino - w takich rytach każdy obecny musi brać udział;)
Tajemnice rzemiosła w Wicca Tradycyjnym zawsze są obięte przysiegą milczenia. To właśnie jedna z tradycji;)
Sporo jednak wiedzy która może wyjaśnić czym mniej wiecej jest wicca, można poznać bez tajemnicy. Polecam stronę Enneny http://www.wicca.pl na ten przykład.


Bogumil napisał(a):
Pytań jest mało i nie wszystkie mogą się wydawać związane z Wicca Eklektyczną. Dla mnie mają taki związek, ponieważ otwartość poglądów i otwartość na idee( czy to przyjmowanie czy rozpowszechnianie), kojarzę z tą gałęzią Wicca - chodzi mi przede wszystkim o brak hermetyzmu, możliwość podjęcia dyskusji z każdym na dowolnie wybrany aspekt swojej religii.


Wiccanie zwykle są otwarci na idee, ale sami nie wszystkim się dzielą z ludźmi "z zewnątrz" ;) Wiccanie eklektyczni czy czarownice eklektyczne (o nazywnictwo spory trwały przez lata :D Mi się podoba słowo czarownictwo, bo nie sugeruje "imitowania czegoś" a "zajmowanie sie czymś troche innym") zwykle zdobywają wiedzę z książek, w których nieraz mozna znaleść coś faktycznie zwiazanego z Wicca Tradycyjnym, a czasem totalną bujdę.. Co jednak nie oznacza że nauka poza covenem i na własną rękę jest gorsza czy mniej pouczajaca;) Poprostu jest czymś innym.
Bogumil napisał(a):
Przepraszam, bo możliwe jest, że powyższy post jest nie do końca składny gramatycznie a i językowo może razić. To przez tremę.

Aloha

Bogumił Szymański


BB i nie ma czym sie stresować ;) Powodzenia w poszukiwaniach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: piątek, 7 maja 2010, 01:40 
Offline
Milczek

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 02:44
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
Dziękuję Wam za odpowiedzi:)

Może nie do końca tego się spodziewałem, może moje nadzieje dotyczące liturgii i wiedzy były zbyt wielkie, ale wszystkie informacje są cenne.
Skoro nie słyszano o grupach wiccańskich w Krakowie za to o pojedyńczych osobach praktykujących z takimi z wielką chęcią nawiążę kontakt. Proszę więc by osoby działające w Krakowie, gotowe, chętne przekazać podstawy wiedzy dotyczącej wiary, filozofii, ceremonii i zaklęć skontaktowały się ze mną. Oto moje namiary: gg- 6853295, email- theo.1.aka.brat@gmail.com, nr. tel. 696-940-824.
Jeśli ktoś będzie chciał wpierw dowiedzieć się jaka ze mnie osoba, proszę po prostu napisać maila, postaram się jak najpełniej się opisać, tak by można było ocenić czy nadaję się do przekazania mi wiedzy czy nie.

Pozdrawiam

Bogumił

_________________
Nie przejmujcie się. Wszystko elegancko wymyka się spod kontroli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: piątek, 7 maja 2010, 09:18 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Taki mały hint... na przyszłość... trochę ostrożniej publikuj swoje dane osobowe. To dobra, darmowa rada.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: piątek, 7 maja 2010, 14:43 
Yyy... Seconded, Szerszeniu.

Bogumile, a może po prostu napisz priva do Draki (Drakonarii) czy innej osoby z Krakowa i się spotkacie na spotkaniu comiesięcznym? Wtedy na pewno rozjaśnią się pewne sprawy. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 00:15 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 4 kwietnia 2010, 22:47
Posty: 19
Lokalizacja: Anglia
Bogumił,

tak jak napisano: poczytaj stronę Enenny, niedawno pojawiła się też strona Accolona (Dziki Gon), a nade wszystko warto, żebyś pojawił się na spotkaniach krakowskich, bo one mogą pomóc bardziej niż niejedna strona czy książka.

Pozdrawiam i powodzenia :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 15:29 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Zapraszamy tez na spotkania warszawskie, w pewnych kwestiach moga one pomoc bardziej niz krakowskie (bez umniejszania roli krakowskich spotkan).

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: sobota, 8 maja 2010, 18:23 
Czyżby w Krakowie byli wiccanie (tradycyjni)? Pierwsze słyszę ... A jeśli są, to również poproszę o kontakt. ;-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 17:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Pisanie do mnie na priva per "Pani" i mega oficjalny ton to najprostsza droga do nie otrzymania odpowiedzi ;). A odpowiadając tutaj, bo może komuś się taka informacja przyda -> Spotkania w Krakowie odbywają się w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18:00. Spotykamy się pod fontanną na placu mariackim. I tak jakby np. druga niedziela miesiąca jest dziś ;).
Wiccan wśród nas nie ma, bo po prostu jakoś nikogo do tego specjalnie nie ciągnie i ludzie, którzy obecnie są aktywni w Krakowie po prostu wybrali inne neopogańskie ścieżki, zarówno w obrębie czarownictwa, jak i innych rejonów neopogaństwa. Tak więc jeśli zależy Ci na kontakcie ze stricte tzw. tradycyjnymi Wiccanami to faktycznie najlepiej wybrać się do Warszawy - tam na pewno szybko ktoś się Tobą zaopiekuje ;). Jeśli natomiast chcesz poznać ogólnie innych pogan i w luźnej atmosferze pogadać o różnych rzeczach to serdecznie zapraszam. Nie licz jednak na to, że znajdziesz wśród nas jakiegoś "nauczyciela", czy kogoś kto powie Ci "jak coś tam należy zrobić". Życie nie jest takie proste ;). Do pewnych rzeczy warto dochodzić samemu. W pierwszej kolejności do tego, czego tak naprawdę właściwie się szuka.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: niedziela, 9 maja 2010, 20:24 
Drakonaria napisał(a):
Wiccan wśród nas nie ma, bo po prostu jakoś nikogo do tego specjalnie nie ciągnie i ludzie, którzy obecnie są aktywni w Krakowie po prostu wybrali inne neopogańskie ścieżki, zarówno w obrębie czarownictwa, jak i innych rejonów neopogaństwa.
BZDURA. Ludzi ciągnie, tylko nie ma wiccan tradycyjnych w mieście (a przynajmniej takich, którzy się ujawnili). Już kilka razy spotkałem się z informacjami, że ktoś szuka nauczyciela lub kontaktu w naszym mieście.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 00:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Jak zapewne (nie) zauważyłeś, napisałam o osobach, które są aktualnie aktywne w Krakowie. Nie o populacji Krakowa w ogóle lub o różnych poszukiwaczach, którzy szukają "Wicca", nie wiedząc co to właściwie jest (oraz oczywiście swojego mistrza), którzy czasami piszą np. do mnie (swoją drogą też ciekawe czemu skoro z Wicca nie mam nic wspólnego - pewnie właśnie dlatego, że nie o Wicca tak naprawdę im chodzi) i nie pojawiają się nigdy w realu. Większość osób, która szuka, właściwie nie wie czego szuka, co też napisałam, tylko bardziej naokoło ;) w swoim wcześniejszym poście. Tak więc nie jestem pewna czy to taka BZDURA, jak to z emfazą napisałeś ;). Ja takich osób nie znam (poza Tobą, jeśli twoje zainteresowania się nie zmieniły z czasem, bo już dawno się nie widzieliśmy) i cała moja wypowiedź odnosiła się do ludzi których znam i spotkałam. Nie jestem jasnowidzem i nie prześwietlam jakimś trzecim okiem całego Krakowa, żeby wiedzieć co ludziom siedzi w głowach i jakich religii są wyznawcami. Być może są tu całe stada zamaskowanych Aleksandrian i Gardnerian. Ja ich nie znam ani o nich nie słyszałam. Mam nadzieję, że takie doprecyzowanie sprawy Ci wystarczy Maćku.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 00:21 
Jak zapewne (nie) zauważyłeś, napisałam o osobach, które są aktualnie aktywne w Krakowie.

Wokół ciebie.
Czyli ja się do aktywnych nie zaliczam, bo nie chodzę na spotkania z Wami ... Ale na różnych forach już się udzielam.

Nie o populacji Krakowa w ogóle lub o nastoletnich poszukiwaczach, którzy szukają "Wicca", nie wiedząc co to właściwie jest (oraz oczywiście swojego mistrza), którzy czasami piszą np. do mnie (swoją drogą też ciekawe czemu skoro z Wicca nie mam nic wspólnego - pewnie właśnie dlatego, że nie o Wicca tak naprawdę im chodzi) i nie pojawiają się nigdy w realu.

Na to już wpływu nie mam. Skoro organizujesz spotkania w naszym mieście, to pewnie dlatego do Ciebie piszą.

Większość osób, która szuka, właściwie nie wie czego szuka, co też napisałam, tylko bardziej naokoło ;) w swoim wcześniejszym poście. Tak więc nie jestem pewna czy to taka BZDURA, jak to z emfazą napisałeś ;).


No ja zainteresowany jestem, a Ty o tym dobrze wiesz.

Ja takich osób nie znam (poza Tobą, jeśli twoje zainteresowania się nie zmieniły z czasem, bo już dawno się nie widzieliśmy) i cała moja wypowiedź odnosiła się do ludzi których znam i spotkałam.

No właśnie.

Nie jestem jasnowidzem i nie prześwietlam jakimś trzecim okiem całego Krakowa, żeby wiedzieć co ludziom siedzi w głowach i jakich religii są wyznawcami. Być może są tu całe stada zamaskowanych Aleksandrian i Gardnerian. Ja ich nie znam ani o nich nie słyszałam. Mam nadzieję, że takie doprecyzowanie sprawy Ci wystarczy Maćku.

No to takie doprecyzowanie rozjaśnia sprawę. Zastanawiam się jednak dlaczego mnie pominęłaś i napisałaś, że takich osób nie ma.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 00:24 
Za rzadko widocznie chodzisz do kina, Swietoslawie.
Sprobuj wybrac sie na premiere jakiegos filmu gdzie w tytule jest " Witch" ;)

Slyszalem ze to prawdziwe sabaty czarownic...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 00:26 
Ulf napisał(a):
Za rzadko widocznie chodzisz do kina, Swietoslawie.
Sprobuj wybrac sie na premiere jakiegos filmu gdzie w tytule jest " Witch" ;)

Pomyślimy! ;-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 01:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Nadal nie wiem o co w ogóle Ci chodziło, ale mniejsza z tym. Bo Twoja wypowiedź to parafraza mojej. Wobec tego zgadzam się z nią w 100% :). I oczywiście, że piszę o osobach, z którymi się spotykam i które znam - jakim cudem mam pisać o tych, których nie znam, nie słyszałam o nich i ich nie widziałam? Nie słyszałam też o innych spotkaniach w Krakowie, więc piszę o tych, w których sama biorę udział... I masz rację, aktualnie w tej, że tak powiem grupce osób, która spotyka w Krakowa się nie pojawiasz, a o niej właśnie pisałam, odpowiadając na pytanie kolegi, który rozpoczął post - w kontekście tego kogo może spotkać na spotkaniach i dlatego właśnie Cię "pominęłam". A co do tego co ja świetnie wiem lub też nie, to Maciek błagam, ostatni raz widzieliśmy się na pierwszym Ars Paganum zdaje się, co było ponad pół roku temu - co ja mogę na 100% wiedzieć "świetnie" o tym co teraz u Ciebie jest na "topie", zwłaszcza, że widzieliśmy się jakieś 5 razy, po czym nasz kontakt urwał się po Ars Paganum właśnie.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 01:19 
Offline
Milczek

Dołączył(a): czwartek, 6 maja 2010, 02:44
Posty: 7
Lokalizacja: Kraków
:) Dobry wieczór,

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Przepraszam też za zbyt oficjalny ton moim wiadomości, jeśli razi zrezygnuję z niego.
Cóż... dziś mi się nie udało zjawić na spotkaniu, dopiero teraz mogłem wleźć na komputer i sprawdzić forum. Mimo że nie udało mi się zjawić o 18 to cieszę się z samych odpowiedzi i przyszłej szansy na poznanie nowych ludzi i zdobycia wiedzy.
Nie chcę wstąpić w szeregi tradycyjnych Wiccan. Nie, ponieważ nie chcę mieć tajemnic przed swoją ukochaną. Za to z chęcią posłucham ludzi praktykujących magię i tych czczących przyrodę, naturę i tych którzy potrafią połączyć obie te rzeczy:)
Na następnym spotkaniu, za miesiąc zjawię się na pewno. Jeszcze raz szczerze dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Bogumił

_________________
Nie przejmujcie się. Wszystko elegancko wymyka się spod kontroli...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 10:02 
Drakonaria napisał(a):
Nadal nie wiem o co w ogóle Ci chodziło, ale mniejsza z tym. Bo Twoja wypowiedź to parafraza mojej. Wobec tego zgadzam się z nią w 100% :). I oczywiście, że piszę o osobach, z którymi się spotykam i które znam - jakim cudem mam pisać o tych, których nie znam, nie słyszałam o nich i ich nie widziałam? Nie słyszałam też o innych spotkaniach w Krakowie, więc piszę o tych, w których sama biorę udział... I masz rację, aktualnie w tej, że tak powiem grupce osób, która spotyka w Krakowa się nie pojawiasz, a o niej właśnie pisałam, odpowiadając na pytanie kolegi, który rozpoczął post - w kontekście tego kogo może spotkać na spotkaniach i dlatego właśnie Cię "pominęłam". A co do tego co ja świetnie wiem lub też nie, to Maciek błagam, ostatni raz widzieliśmy się na pierwszym Ars Paganum zdaje się, co było ponad pół roku temu - co ja mogę na 100% wiedzieć "świetnie" o tym co teraz u Ciebie jest na "topie", zwłaszcza, że widzieliśmy się jakieś 5 razy, po czym nasz kontakt urwał się po Ars Paganum właśnie.
Ale przeżywasz. :D Chodziło mi po prostu o to, że są osoby, które aktywnie piszą na forach, niekoniecznie na tych, na których Ty bywasz. To też jakaś forma uczestnictwa w życiu tych środowisk (nie powiem jednym całym "neopogańskim", bo grup, forów i towarzystw jest cała masa). I nie mów, że kontakt Ci się urwał, bo zdaje się raz w grudniu, raz w marcu pisałem do ciebie maile z pytaniami, nie odpowiedziałaś mi ani razu. :?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 10:50 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 6 października 2007, 19:29
Posty: 92
Lokalizacja: ze snu
Hej.

Chyba tą dyskusje(Draki i Świętosław) powinniście przenieść na priv bo już to nieco dziwnie wygląda a ja wyczuwam w kolejnym dziale niewesołe wibracje.

Tobie zaś Bogumile życzę powodzenia, ludzie praktykujący czarostwo mogą się okazać naprawdę przesympatyczni, niektórzy posiadają dużą wiedzę ale pamiętaj również że wiele nauczysz się od samej Natury ;)

Rzadko się odzywam ale to nie znaczy że nie czytam was z ciekawością.

pozdrawiam znanych i nie znanych ;)

_________________
Słychać szepty Błękitnego Nieba. Ziemia śpiewa...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 11:20 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Nefrestim, masz w 100% rację. Zwłaszcza, że ja naprawdę nie wiem o co kaman. Maćku nie dostałam od Ciebie żadnych maili, a tutaj uprawiasz jedynie namiętne pisanie w każdym kolejnym poście, że nie piszę o tym, o czym nie piszę. I oczywiście o tym o czym nie piszę nie piszę... Tak dokładnie zwykle bywa. Napisałam o ludziach, którzy spotykają się w Krk i których znam - co już podkreślam kolejny raz, bo padło pytanie o spotkania. Koniec kropka. Jeśli poczułeś się brutalnie pominięty to przepraszam (może za bardzo... przeżywasz ;) ). Jak już wiesz kiedy są spotkania to przyjdź na jakieś po prostu, obalimy jakiś zacny trunek (czekoladę na ten przykład ;) ) i od razu łatwiej się będzie rozmawiać ;) .
Żeby zakończyć tą, co najmniej dziwną, wymianę zdań - Bogumił, serdecznie zapraszam na spotkanie :). Na wczorajszym było bardzo sympatycznie, choć tym razem towarzystwo było wyjątkowo sfeminizowane ;).
Mam nadzieje, że teraz "wibracje" są lepsze :mrgreen: .

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 11:50 
Drakonaria napisał(a):
Maćku nie dostałam od Ciebie żadnych maili,


Dobra, dobra. Jestem przekonany, że je wysyłałem dwukrotnie. Odpowiedzi zero.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 11 maja 2010, 13:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Wiesz, tak się nawet zaczęłam zastanawiać gdzie Ty mogłeś do mnie pisać i wpadłam na to, że skoro nie na żadnego maila to pewnie na... naszą klasę, na której coś tam kiedyś do mnie pisałeś. Na którą nie zaglądam od prawie roku. Wiesz, czasami warto napisać do człowieka normalnie a nie przez jakiś portal społecznościowy. Wiadomość na naszej klasie to nie mail. U mnie wszystkie powiadomienia z portali społecznościowych idą na konto mailowe służące do zasypywania go spamem itd. Nie zaglądam na nie właściwie. Poza tym zamiast spróbować skontaktować się jakoś inaczej (zapewniam Cię, że istnieje wiele sposobów) wylewasz żale na forum publicznym pół roku później - trochę to dziwne i jak dla mnie nie na miejscu, zwłaszcza, że dałam Ci okazję do zakończenia tematu. Pozostaje mi ponowić zaproszenie na spotkania. I tyle z mojej strony.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 11 maja 2010, 16:01 
Drakonaria napisał(a):
Wiesz, tak się nawet zaczęłam zastanawiać gdzie Ty mogłeś do mnie pisać i wpadłam na to, że skoro nie na żadnego maila to pewnie na... naszą klasę, na której coś tam kiedyś do mnie pisałeś. Na którą nie zaglądam od prawie roku. Wiesz, czasami warto napisać do człowieka normalnie a nie przez jakiś portal społecznościowy. Wiadomość na naszej klasie to nie mail. U mnie wszystkie powiadomienia z portali społecznościowych idą na konto mailowe służące do zasypywania go spamem itd. Nie zaglądam na nie właściwie. Poza tym zamiast spróbować skontaktować się jakoś inaczej (zapewniam Cię, że istnieje wiele sposobów) wylewasz żale na forum publicznym pół roku później - trochę to dziwne i jak dla mnie nie na miejscu, zwłaszcza, że dałam Ci okazję do zakończenia tematu. Pozostaje mi ponowić zaproszenie na spotkania. I tyle z mojej strony.

Dobrze myślisz - NK. Ale z tego co pamiętam kilka razy widziałem Cię w międzyczasie wśród osób aktywnych na tym portalu, więc siłą rzeczy mam wrażenie, że te informacje musiałaś widzieć... A odpowiedzi i tak zero. Nawet na ostatnie pytanie...A za zaproszenie dziękuję.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 11 maja 2010, 18:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
No to masz stary problem. Jak coś chcesz to pisz na MAILA. EOT.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Poszukiwania
PostNapisane: wtorek, 11 maja 2010, 23:51 
Drakonaria napisał(a):
No to masz stary problem. Jak coś chcesz to pisz na MAILA. EOT.

Dziękuję, ale już nic nie chcę. :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL