Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 09:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tolerancja, nietolerancja, islam itp.
PostNapisane: wtorek, 6 kwietnia 2010, 22:49 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
A.: Dyskusja wydzielona z wątku http://forum.paganfederation.pl/viewtopic.php?f=7&t=1623&p=23648#p23648

hmmm... Moim zdaniem jeśli ktoś jest tolerancyjny, to powinien akceptować także te wypowiedzi, z którymi się absolutnie nie zgadza, o ile nie są one obraźliwe. Obrażania żaden porządny poganin, niezależnie od ścieżki, tolerował nie będzie.
Ja nie zauważyłem nic obraźliwego w wypowiedziach Raiji, a to że jest ona - i Osoba i Jej grupa antychrześcijańska - cóż, ma do tego prawo. To wcale nie oznacza, że każdy asatryjczyk jest antychrześcijański. Wśród nas, rodzimowierców, też zdarzają się ludzie o takim nastawieniu i znowu, nie znaczy to, że wszyscy tacy są.

Każdy ma prawo prezentować swoje poglądy w sposób KULTURALNY. A warto wiedzieć, że niektóre z osób obecnych także na forum PFI, na Facebooku zamieszczały obrazki obraźliwe dla chrześcijan, takie jak figurka Maryi jako główka pisuaru w toalecie publicznej. Niektórym innym to się bardzo podobało, bo klikali przycisk "lubię to" pod tym obrazkiem.

Takie coś uważam za zwykłe chamstwo, pozamerytoryczne i prymitywne obrażanie czyichś świętości. Dodam, że osoba odpowiedzialna - nie będę podawał publicznie personaliów - została przeze Mnie o tym pouczona, a mimo to nie widziała nic złego w swoim zachowaniu i uważała, że ma do tego prawo. Musiałem ją w końcu wywalić z kontaktów, bo takie wpisy, obecne także na mojej stronie głównej (wpisy znajomych standardowo są widoczne na FB), obrażały niektórych moich dobrych znajomych będących chrześcijanami.

Więc proszę teraz nie odgrywać takich obrońców tolerancji co po niektórzy :)) Zdecydowanie wole stonowaną i kulturalną wypowiedź Raiji o tym, że uważa chrześcijaństwo za szkodliwe i złe dla człowieka. takie rzeczy mówili nawet filozofowie, tacy jak np. Fryderyk Nietzsche i wielcy ludzie Starożytności, tacy jak Jego Cesarska Mość Julian Wielki zwany Apostatą - jest to więc poziom filozofii i debaty, w przeciwieństwie do rynsztokowo-knajpiano-podwórkowego poziomu wulgarnych rysuneczków, rzeźb i fotomontaży...

Rutilius napisał(a):
Cytuj:
jeśli chodzi o wydźwięk propagandowy, to Szerszeń ma pewnie rację, ale... tak na marginesie...
Tak sobie czytam, drapię się po głowie, czasem spadam pod stół i myślę, że wychodzi na to, iże poganin to bardzo sympatyczny człowiek. Ma tylko poglądy "za", bo jakikolwiek pogląd "przeciw" mógłby kogoś urazić, do wszystkich się uśmiecha, wszystkich kocha oprócz tych pogan, którzy niektórych nie kochają. Słowo krytyki jest dla niego nietolerancją czy wręcz prześladowaniem jeśli nie zwalczaniem - tak miłuje wolność wypowiedzi wszystkich, byle nie mówili niczego, co może popsuć atmosferę. Atmosferę adoracji własnych poglądów



dobrze powiedziane, Rutiliusie. W dobie szalejącej politycznej poprawności, zbyt wiele osób się jej poddaje i toleruje tylko opinie przychylne. Pamiętam, jaką aferę zrobiła niedawno Gazeta Wyborcza na temat rozwieszanych przez Niklot plakatów antywalentynkowych... Wypowiadający się tam przedstawiciel Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka grzmiał, że nie podoba mu się że takie plakaty wiszą w jego mieście itp. i że powinno się to tępić. Hmmm, dobrze słyszę: Fundacja Praw Człowieka??

A gdzie prawo do krytyki święta, którego ktoś nie toleruje? A co ze stwierdzeniem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, że opinia nie musi być przychylna i życzliwa, aby była chroniona prawem?? Widziałem te plakaty i nie są one w żadnym stopniu obraźliwe, "faszystowskie", itp., zresztą Niklot z faszystami nie ma nic wspólnego - to nacjonaliści wyznający idee przedwojennej Zadrugi, ugrupowania przeciwnego faszyzmowi i nazizmowi (por. Jan Stachniuk, "Zagadnienie totalizmu").

A słowo liberalizm również się wypaczyło - kiedyś liberał to był zwolennik niskich podatków, wolności gospodarczej, wolności słowa (każdego słowa) i swobodnego dostępu do broni, teraz oznacza lewaka wyznającego idee politycznej poprawności, "wyrównywania szans", itp. Nie chcę tu atakować lewaków - ani nie deklaruję się tu jako klasyczny liberał - ale uważam przywłaszczanie terminów określających inne grupy za nieuczciwe.

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 00:42 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 27 marca 2010, 21:48
Posty: 97
Lokalizacja: Katowice/Mysłowice
Nasza demokracja ma się znakomicie :wink:

_________________
"Jestem Księżniczką...zabije jeśli trzeba... ułaskawię jeśli przekonasz że warto..."
Jesienne Ognie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 08:55 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
wlasnowierca napisał(a):
hmmm... Moim zdaniem jeśli ktoś jest tolerancyjny, to powinien akceptować także te wypowiedzi, z którymi się absolutnie nie zgadza, o ile nie są one obraźliwe.


Między tolerancją a akceptacją jest przepaść. Zapraszam do słownika i jak podejrzewam tu jest problem, też samej dyskusji.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 13:17 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Szerszen napisał(a):
wlasnowierca napisał(a):
hmmm... Moim zdaniem jeśli ktoś jest tolerancyjny, to powinien akceptować także te wypowiedzi, z którymi się absolutnie nie zgadza, o ile nie są one obraźliwe.


Między tolerancją a akceptacją jest przepaść. Zapraszam do słownika i jak podejrzewam tu jest problem, też samej dyskusji.

Akceptować prawo do głoszenia takich wypowiedzi i ich obecności w debacie. Nie stosować tolerancji tylko wobec tych wypowiedzi, z którymi się zgadzamy, ale wobec wszystkich, które nie są obraźliwe. Teraz lepiej? Chciałem uniknąć zwrotów typu "jak ktoś jest tolerancyjny, to powinien tolerować także...", ale spoko.
Ja sam wobec chrześcijan jestem tolerancyjny, ale np. wobec muzułmanów z krajów arabskich już nie. Uważam, że nie powinno się ich wpuszczać do Europy, a tych którzy już tu są - objąć ściślejszą kontrolą i wymagać asymilacji w naszej kulturze, wierności wobec nowych Ojczyzn i pełnego przyswojenia panujących tu norm. Jak im się to nie podoba - droga wolna do swoich krajów pochodzenia. Ale akceptuję to, że ktoś inny może mieć na ten temat odmienne zdanie i je wyrażać. Byle kulturalnie...

Szerszen napisał(a):
plus tekst Vikinga... skoro on jak mniemam jest Jarlem i decyduje... to wątpię aby decydował wbrew swoim przekonaniom, które opisał na antychryście. W tym zakresie demokracja przy punkcie pierwszym (większość grupy również anty) jest rzeczą iluzoryczną...

Niby dlaczego iluzoryczną? Bo wszyscy mają takie samo zdanie? A o czymś takim jak wybór przez aklamację nie słyszałeś? Czyli tak - umówimy się w 5 osób że idziemy do kina i urządzamy głosowanie, czy iść na Avatara czy na Agorę. Wszyscy są za Agorą, więc jak rozumiem, Twoim zdaniem nie ma demokracji??

Szerszen napisał(a):
... I zapłoną im kościoły... zamiast żarówek

za dużo żeś się Burzuma nasłuchał ;p

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 15:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
wlasnowierca napisał(a):
Ja sam wobec chrześcijan jestem tolerancyjny, ale np. wobec muzułmanów z krajów arabskich już nie. Uważam, że nie powinno się ich wpuszczać do Europy, a tych którzy już tu są - objąć ściślejszą kontrolą i wymagać asymilacji w naszej kulturze, wierności wobec nowych Ojczyzn i pełnego przyswojenia panujących tu norm. Jak im się to nie podoba - droga wolna do swoich krajów pochodzenia. Ale akceptuję to, że ktoś inny może mieć na ten temat odmienne zdanie i je wyrażać. Byle kulturalnie...


To sie nazywa dyskryminacja na tle religijnym.
Na tej samej podstawie wezmę Twoją wypowiedź:

wlasnowierca napisał(a):
a nie zauważyłem nic obraźliwego w wypowiedziach Raiji, a to że jest ona - i Osoba i Jej grupa antychrześcijańska - cóż, ma do tego prawo. To wcale nie oznacza, że każdy asatryjczyk jest antychrześcijański. Wśród nas, rodzimowierców, też zdarzają się ludzie o takim nastawieniu i znowu, nie znaczy to, że wszyscy tacy są.


i powiem ze ponieważ wśród Was (asatru i rodzimowierstwo) są osoby nietolerancyjne(tak jak wśród muzułmanów fanatycy wysadzajacy się w powietrze), to powinniście wszyscy nie być wpuszczani na fora w których nie ma miejsca na nietolerancje, a ci z Was którzy tu są powinni zostać objęci ściślejszą kontrolą i wymagają asymilacji wobec panujących na nich norm.

Czy czujesz się gotów do asymilacji wobec panującej tu normy tolerancji dla innych wyznań?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 15:35 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Mohegan napisał(a):
wlasnowierca napisał(a):
Ja sam wobec chrześcijan jestem tolerancyjny, ale np. wobec muzułmanów z krajów arabskich już nie. Uważam, że nie powinno się ich wpuszczać do Europy, a tych którzy już tu są - objąć ściślejszą kontrolą i wymagać asymilacji w naszej kulturze, wierności wobec nowych Ojczyzn i pełnego przyswojenia panujących tu norm. Jak im się to nie podoba - droga wolna do swoich krajów pochodzenia. Ale akceptuję to, że ktoś inny może mieć na ten temat odmienne zdanie i je wyrażać. Byle kulturalnie...


To sie nazywa dyskryminacja na tle religijnym.
Na tej samej podstawie wezmę Twoją wypowiedź:


Słucham?? Wymóg przestrzegania praw i obyczajów kraju do którego przyjeżdżasz jest dyskryminacją? A więc od miejscowych można tego wymagać, a od przyjezdnych już nie?? Ciekawe pojęcie o dyskryminacji i tolerancji... Na szczęście władze krajów, w których były te zamachy i tych, w których muzułmanie próbują wprowadzać swoje zwyczaje, nie przejmują się takimi opiniami jak Twoja i robią swoje... W Wielkiej Brytanii meczety są pod nadzorem wywiadu wewnętrznego, który wysyła tam swoich agentów i wyszukuje potencjalnych dżihadystów. We Francji i Belgii, a także w kanadyjskim Quebecu zakazano (albo niedługo zakażą) noszenia burek i zakrywania twarzy w miejscu publicznym, w Szwajcarii zakazano budowy minaretów... Po nieudanej na szczęście próbie zamachu, którego chciał dokonać pewien Nigeryjczyk, w Wielkiej Brytanii oficjalnie wprowadzono poza tym profilowanie etniczne - Arabowie i muzułmanie, o których wiadomo, że nimi są, będą częściej sprawdzani przez tzw. skanery rozbierające na lotniskach, niż pozostali, itp. W Rosji - jestem o tym przekonany - władze przykręcą śrubę Czeczenom mieszkającym w Moskwie itp. Kończy się okres politycznej poprawności i przymykania oka na takie rzeczy...

Mohegan napisał(a):
i powiem ze ponieważ wśród Was (asatru i rodzimowierstwo) są osoby nietolerancyjne(tak jak wśród muzułmanów fanatycy wysadzajacy się w powietrze), to powinniście wszyscy nie być wpuszczani na fora w których nie ma miejsca na nietolerancje, a ci z Was którzy tu są powinni zostać objęci ściślejszą kontrolą i wymagają asymilacji wobec panujących na nich norm.
Czy czujesz się gotów do asymilacji wobec panującej tu normy tolerancji dla innych wyznań?

po pierwsze to nie wydaje mi się, abym naruszał tutejsze zasady, bo wypowiadam się w kulturalny sposób o prawie w krajach europejskich. Wolno mi popierać takie czy inne rozwiązania prawne.
Po drugie, jeśli właściciel tego forum nie akceptuje moich poglądów, to chętnie się z tym forum pożegnam, bo nie jest dla Mnie czymś szczególnie ważnym. Ani Mnie ono ziębi, ani grzeje, i tak rzadko z niego korzystam, bo przeważnie szkoda mi czasu. Inna sprawa, że po takich działaniach spadłby autorytet tego forum jako przyjaznego dla wszystkich pogan, bo oczywiście nie omieszkałbym rozgłosić tego, że Mnie wyrzucono na innych forach i w innych społecznościach. Etykietka "forum tylko dla liberałów" przytknęłaby wtedy na stałe do tego serwisu...
Po trzecie nie wydaje Mi się, aby Tobie było dane decydować o tym, kto może tu pisać, a kto nie, choć oczywiście masz prawo wygłaszać taki pogląd jak powyżej. I nie wydaje mi się, aby właściciel tego forum oceniał czyjeś POGLĄDY i postawy, a co najwyżej zamieszczone tu wypowiedzi.

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 15:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Nie bój się, po pierwsze ja nie mam decyzyjności większej niz dowolny inny członek PFI, po drugie jak widzę po nerwowej reakcji, to co napisałem odniosło skutek.

Włąśnie tak jak Ty sie poczułeś może poczuć się osoba wyznajaca Islam i pochodząca z kraju Arabskiego jeśli realizowany byłby Twój plan. To że ktoś wyznaje islam to nie znaczy ze jest terrorystą łasym na wybuch w Twoim pięknym kraju.

Dlatego właśnie jest to dyskryminacja na tle religijnym.

A o jakich normach kraju mówisz? o takich że w naszym kraju religia zwana Islamem nie jest przestępstwem? Bo wiesz.. Muzułmanie u nas byli dużo wcześniej niż neopoganie, tak samo jak Żydzi;)


Acha, z tego co mi wiadomo, to forum NIE jest przyjazne dla WSZYSTKICH pogan. jest przyjazne dla tych którzy przestrzegaja zasad, miedzy innymi tolerancji i również kultury - owszem.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano środa, 7 kwietnia 2010, 15:47 przez Mohegan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 15:47 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
wlasnowierca napisał(a):
no cóż, jeśli właściciel tego forum nie akceptuje moich poglądów, to chętnie się z tym forum pożegnam, bo nie jest dla Mnie czymś szczególnie ważnym. Ale nie wydaje Mi się, aby Tobie było dane decydować o tym, choć oczywiście masz prawo wygłaszać taki pogląd jak powyżej. I nie wydaje mi się, aby właściciel tego forum oceniał czyjeś POGLĄDY i postawy (co najwyżej zamieszczone tu wypowiedzi).


Własnowierco... To była tylko prowokacja, wykorzystanie Twoich własnych słów przeciwko tobie. Jak widać nad wyraz skuteczne (gratuluje zatem riposty Moheganie :) ). Wyluzuj i przeczytaj to jeszcze raz :)
Mohegan ma rację, nie wszyscy muzułmanie są fanatykami, zapewne nawet nie większość, jednak Ci są najgłośniejsi i najwidoczniejsi więc wszyscy inni przez nich cierpią. Nie jest to jednak sprawiedliwe i prawdę mówiąc godzi w prawa człowieka. Choć oczywiście możemy to tłumaczyć obroną naszej cywilizacji, tylko przestańmy wtedy owijać w bawełnę i nazwijmy rzeczy po imieniu.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 15:53 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Hakken napisał(a):
wlasnowierca napisał(a):
no cóż, jeśli właściciel tego forum nie akceptuje moich poglądów, to chętnie się z tym forum pożegnam, bo nie jest dla Mnie czymś szczególnie ważnym. Ale nie wydaje Mi się, aby Tobie było dane decydować o tym, choć oczywiście masz prawo wygłaszać taki pogląd jak powyżej. I nie wydaje mi się, aby właściciel tego forum oceniał czyjeś POGLĄDY i postawy (co najwyżej zamieszczone tu wypowiedzi).


Własnowierco... To była tylko prowokacja, wykorzystanie Twoich własnych słów przeciwko tobie. Jak widać nad wyraz skuteczne (gratuluje zatem riposty Moheganie :) ). Wyluzuj i przeczytaj to jeszcze raz :)
Mohegan ma rację, nie wszyscy muzułmanie są fanatykami, zapewne nawet nie większość, jednak Ci są najgłośniejsi i najwidoczniejsi więc wszyscy inni przez nich cierpią. Nie jest to jednak sprawiedliwe i prawdę mówiąc godzi w prawa człowieka. Choć oczywiście możemy to tłumaczyć obroną naszej cywilizacji, tylko przestańmy wtedy owijać w bawełnę i nazwijmy rzeczy po imieniu.


nie owijam w bawełnę i nie zamierzam. Kim innym są muzułmanie tatarscy, którzy zasymilowali się doskonale w naszej kulturze i zawsze bronili Polski, a kim innym muzułmanie arabscy, którzy często w ogóle nie identyfikują się z nowymi ojczyznami i nie zamierzają przestrzegać panujących w nich zwyczajów, tylko wprowadzać swoje. Nie twierdzę, że każdy Arab-muzułmanin to terrorysta i fanatyk nigdy tak nie powiedziałem. Nie oceniam też pochodzenia czy rasy, tylko kulturę, w której ktoś żyje. Będąc w kulturze europejskiej mamy prawo oczekiwać, że przyjezdni dostosują się do niej, tak samo jak my jadąc np. do Arabii Saudyjskiej, Iranu czy Pakistanu mamy obowiązek dopasować się do tamtejszych norm. I uważam takie podejście za uczciwe i rozsądne.

Twierdzę też, że dla bezpieczeństwa naszego i naszej cywilizacji nie należy wpuszczać na stałe przedstawicieli niektórych obcych kultur (a więc przede wszystkim kultury muzułmańskiej) do Europy, zwłaszcza że władze nasze nie potrafią odróżnić tych spokojnych od terrorystów - inaczej zamachy w Londynie, Madrycie itp. nie byłyby w ogóle możliwe. W dodatku różne względy tzw. ochrony prywatności często utrudniają porządne śledzenie z prawdziwego zdarzenia.

Niech żyją i mieszkają u siebie i zachowują się po swojemu,wedle swoich tradycji i zwyczajów - także tych, których my nie akceptujemy - ale u siebie. I nie chodzi tylko o muzułmanów - jestem zwolennikiem granic z zasady zamkniętych dla imigrantów i wpuszczania tylko tych, którzy zostaną przez Państwo uznani za pożytecznych i pożądanych. Więc jeśli jakiś Arab jest np. dobrym naukowcem, lekarzem czy handlowcem, to po wypełnieniu wszystkich formalności (podobnych jakie przechodzą Polacy np. w Kanadzie czy USA, jeśli chcą tam imigrować), powinien dostać zieloną kartę, a po jakimś czasie także obywatelstwo. Ale rozumiem że masz inny pogląd, szanuję to i pozdrawiam.

Ja uważam się za polskiego nacjonalistę i tak, jak jestem przeciwny faszyzmowi, nazimowi (jako totalitaryzmom) oraz rasizmowi (ocenianiu człowieka na podstawie jego pochodzenia etnicznego), tak uważam, że Państwo Polskie ma prawo i obowiązek bronić integralności polskiej kultury, co wymaga także dostosowania się do niej wszystkich przybyszy z innych kultur. A więc imigracja tylko pod warunkiem asymilacji. Nikt nie jest w stanie ani nie ma potrzeby zmieniać koloru skóry czy kształtu oczu, natomiast jak najbardziej powinien poznać i szanować polską kulturę i Polskę - inaczej nie ma czego tu szukać.
Znam osoby z różnych kultur, np. Wietnamczyków i oni świetnie asymilują się w Polsce, pracują i przestrzegają prawa. Nie mam nic przeciwko takim imigrantom, choć w każdym przypadku indywidualnie powinno się oceniać czy taka osoba powinna zostać wpuszczona. Osoby innej narodowości z kręgu kultury europejskiej, jak też Żydzi czy Tatarzy, również nie sprawiają problemów. Nie poznasz na pierwszy rzut oka, że to ktoś przyjezdny (Wietnamczyków tylko z wyglądu).

Ale dobrze - proponuję EOT (koniec dyskusji) na tematy polityczne, ew. można je kontynuować w Maglu. Ja szanuję wszystkich Pogan niezależnie nie tylko od ścieżki, ale i od poglądów politycznych, a Ciebie Hakkenie w szczególności, bo Cię od dość dawna znam. Wypowiedziałem się w tej dyskusji, bo denerwuje Mnie tolerowanie jedynie tych wypowiedzi, z którymi się zgadzamy. Jest to przykra cecha wielu ludzi, i tych o poglądach lewicowych czy kosmopolitycznych, i tych o bardziej narodowych czy prawicowych. To samo dotyczy dyskusji pogan z chrześcijanami czy muzułmanami, itp. Denerwuje Mnie też zgrywanie obrońców tolerancji przez osoby, które w innych okolicznościach same deklarowały swoją nietolerancję (wobec chrześcijaństwa) i robiły to w sposób obraźliwy (wspomniałem już o tym). Tak czy inaczej - kończę tę dyskusję i serdecznie pozdrawiam Wszystkich. Sława!!

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Ostatnio edytowano środa, 7 kwietnia 2010, 16:06 przez wlasnowierca, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 16:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Widzisz tylko najpierw trzeba by rozwiazać problem Polaków z pokolenia na pokolenie pogańskich, ateistycznych czy chrześcijańskich lub dowolnych innych, mających Polską kulturę w zadku - którzy dla własnego zysku sami chętnie sprzedadzą swój kraj, komukolwiek;) nieraz nawet zasłaniajac się bardzo patriotycznymi poglądami;-) Nie widze dzisiaj tak wiele patriotyzmu u Polaków, zeby cokolwiek się zmieniło na lepsze nawet przy zamknieciu granicy dla Arabów. Bo gdyby Polacy mysleli o interesie kraju to zadne działania przeciw Arabom nie byłyby potrzebne. Poprostu nie mogliby nic zaszkodzić.

Ciekawi mnie też co by sie stało gdyby sie od nich izolować stawiajac się w negatywnej pozycji i czekać aż ich nacja wzrośnie w zawiści i niezrozumieniu wzajemnym naszych kultur - do duzo wiekszej liczebności.. jak dla mnie to prowadzi na dłuższą metę do 3 wojny światowej;)

a tak.. to jest to ocenianie człowieka podłóg jego wiary z czym my sami jako poganie chcemy ponoć walczyć.

Lepiej zacząć od środka i siebie samych;)

Ale tu wchodzimy w temat polityki i polityków a to sie nie kończy nigdy.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano środa, 7 kwietnia 2010, 16:12 przez Mohegan, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Pytania do Asatru Śląsk
PostNapisane: środa, 7 kwietnia 2010, 16:11 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Mohegan napisał(a):
Widzisz tylko najpierw trzeba by rozwiazać problem Polaków z pokolenia na pokolenie pogańskich, ateistycznych czy chrześcijańskich lub dowolnych innych, mających Polską kulturę w zadku - którzy dla własnego zysku sami chętnie sprzedadzą swój kraj, komukolwiek;) nieraz nawet zasłaniajac się bardzo patriotycznymi poglądami;-) Nie widze dzisiaj tak wiele patriotyzmu u Polaków, zeby cokolwiek się zmieniło na lepsze nawet przy zamknieciu granicy dla Arabów. Bo gdyby Polacy mysleli o interesie kraju to zadne działania przeciw Arabom nie byłyby potrzebne. Poprostu nie mogliby nic zaszkodzić.

a tak.. to jest to ocenianie człowieka podłóg jego wiary z czym my sami jako poganie chcemy ponoć walczyć...

Lepiej zacząć od środka i siebie samych;)

Ale tu wchodzimy w temat polityki i polityków a to sie nie kończy nigdy.

Ja już skończyłem :) I dziękuję także za Twoje wpisy, uświadomiły Mi one pewne sprawy. Jeśli chodzi o problem Polaków-niepatriotów, to jest to świetny temat do dyskusji w Maglu. Wśród pogan praktycznie takich nie uświadczyłem. Natomiast co do chrześcijan i ateistów, to sam znam paru takich, niestety. Prywatnie nie są to źli ludzie, ale ich poglądów nie chcę nawet znać, choć toleruję.

Doskonale zdaję sobie sprawę, że Europa jest w kiepskiej kondycji nie przez Arabów czy np. Turków, a przez głupotę Europejczyków, którym nie chce się dbać o prawo, kulturę czy choćby przyrost naturalny. Po prostu uważam, że masowa imigracja z innych kultur tylko pogarsza ten stan. Niszczy i kulturę Europy, i tych krajów, które tracą swoich najodwazniejszych obywateli, którzy odważyli się emigrować. Jeżeli jednak godzimy się na imigrację, co czasem jest nieuniknione, to powinniśmy oczekiwać dostosowania do naszych wzorców. Dodatkowo dzięki temu zapewnimy tę dyfuzję kulturową o której mówisz - wzajemne przenikanie się. Coś takiego rzeczywiście nie jest złe. Złem jest wdzieranie się jednej kultury w obręb innych, czyż nie tak Europejczycy zniszczyli np. Indian albo Aborygenów?

Gdyby Indianie wtedy mieli zorganizowane państwo i wizy, mieliby pełne prawo powiedzieć "NIE" wszystkim Europejczykom i zawrócić ich z Ameryki z powrotem do Europy, albo wpuszczać tylko niektórych. Zbytnia gościnność ich zgubiła, bo początkowo chętnie przyjmowali Białych... Z drugiej strony np. Japonia oparła się europejskiej kolonizacji i chrystianizacji (chwała Tokugawie za to!), mimo usilnych misji np. jezuitów, właśnie dzięki zamknięciu granic na Europejczyków.

Jestem przeciwnikiem kolonializmu i imperializmu i zdaję sobie sprawę, że często problemy z asymilacją to pokłosie tamtych zbrodniczych i szkodliwych działań. Ale uważam, że należy to przerwać. Tak samo za negatywną uważałbym masową emigrację Polaków np. do Arabii Saudyjskiej, bo wiadome jest, że i tamtejsi mieszkańcy zostaliby zmuszeni do zmiany stylu życia i obyczajów. A jakim prawem mamy ich zmieniać, skoro dla nich surowy islam to świętość?? Niemniej popieram możliwość odwiedzania dowolnego kraju i Araba, który przyjechał tu jako turysta, chętnie powitam - może dowie się coś więcej o nas... A jeśli sam wybiorę się do Arabii Saudyjskiej, to też dostosuję się do tamtejszych zwyczajów, zaczynając od stroju. Na pewno nie będę eksponował figurki Świętowita w kraju, w którym nie wolno nosić nieislamskich symboli religijnych....

Jeśli jeszcze chodzi o tolerancję - to Mnie też denerwuje nietolerancja w niektórych przypadkach, np. wobec mniejszości seksualnych, fanów określonych gatunków muzyki czy członków subkultur, mimo że tylko z fanami muzyki mam tutaj coś wspólnego. Ale nawet tutaj uważam, że nie należy nikomu zamykać ust i krzyczeć na niego za poglądy (chyba że kogoś obraża, nawołuje do bicia itp), tylko wytłumaczyć, DLACZEGO taka nietolerancja jest głupotą. Bo co to go obchodzi, kto z kim śpi, jakiej muzyki słucha, czy jaką fryzurę, kurtkę albo buty nosi? Tłumacząc i wyjaśniając osiągniemy znacznie więcej, niż wyrzucając kogokolwiek poza nawias. I o to także mi chodziło; że zamykając uszy na wypowiedzi nietolerancyjne, szkodzimy samej różnorodności.

Dobra - jeśli chodzi o Mnie, kończymy dyskusję, przynajmniej tutaj. Jak chcesz możemy ciągnąć w maglu, gdyby admin był taki miły i przeniósł nasze wypowiedzi tam, nie pogniewałbym się. Jeszcze raz dzięki za wypowiedź i pozdrawiam!!

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL