Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 6 marca 2008, 12:43 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Mnie osobiście się nutki przydają, może nie do strun, ale do klawiszy ;) Do strun wolę te literki, co to akordy oznaczają, bo jeśli o struny chodzi, to jestem samoukiem, a jeszcze się nie samonauczyłam wygrywać na gitarze pojedyncze nutki...
Tak, czy inaczej. Zapis nutowy zaśpiewu czy piosenki zajmie pewnie z linijkę, góra cztery przy dłuższej melodii. Jeśli komuś to nie pomaga, to przeszkadzać raczej nie będzie Jeśli kto nie posiada nut do melodii, to ja chętnie klawisze odkurzę, i papier nutowy wygrzebię z szuflady, przyda mi się jeszcze jaka eMPeTrójka. Tylko nie mam programu, co by to elegancko w komputerze zapisać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 6 marca 2008, 13:36 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Ja nawet nie widzę większego sensu śpiewnika bez nut. Mam słowa, fajnie, ale co mam z nimi zrobić, dorobić własną melodię? Nut uczyli mnie w podstawówce i jeśli nie są skomplikowane, to jakoś tę wiedzę odkopię.
Tabulatury też pożyteczne (co prawda nie dla mnie, bo gitary nigdy nie opanowałam, 1:0 dla niej) więc jeśli ktoś by się znał na ich dorobieniu, było by sympatycznie.

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 6 marca 2008, 15:31 
Osobiscie nie umiem czytac nut (predzej pewnie naucze sie jezyka enochi niz nut) wiec ich nie uzywam ale uwazam ze jesli mamy kogos kto je umie umiescic to jak najbardziej powinnismy to zrobic.

W miarę mozliwości prosze o scalanie postów. Zajmuja mniej miejsca na serwerze - Radmin

I jeszcze raz ja - kiedys mowilismy o piesni Isis Astarte Diana ...... no i wlasnie przegladajac youtube, znalazlem ja w kilku miejscach, spiewana przez rozne grupy. Uzyta tez byla w jednej z piesni Inkubus Sukkubus. Ponizej podaje linka. Inkubus Sukkubus jest dosyc znanym poganskim bandem. Maja kilka piosenek na youtube.


http://pl.youtube.com/watch?v=B2D6C2IC1U0&NR=1

Dalszy ciag przegladania youtube przyniosl nowe odkrycie. Te czanty tez sa dobre.

http://pl.youtube.com/watch?v=qQHu20_Mh ... re=related


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 8 marca 2008, 17:46 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 20 listopada 2007, 00:12
Posty: 47
Lokalizacja: Gdańsk - okolice
agni

Bardzo mi się podobało Ancient Mother. Fajne pokazane oblicza Boginii na przestrzeni wieków.
W jakiejś mierze edukacyjne.

A znalazłaś coś podobnego na temat męskiego aspektu boskości? Rogaty Bóg na przestrzeni dziejów. Rzecz jasna nie w wersji chrześcijańskiej :)

_________________
Największa siła jest ukryta w największej słabości


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 10 marca 2008, 15:53 
Sorki ze dopiero teraz odpisuje ale bylam w Londynie w weekend.

Musze przyznac ze ze znalezieniem piesni do boga - jakiegos fajnego odpowiednika Ancient Mother, mam troche problemow. Wpisz God w youtube i wychodza videa calkowicie nie poganskie, wpisz pan - wyswietla sie Peter pan, a jak wpisze herne to ciagle wyskakuje Robin of Sherwood. No ale cos tam udalo mi sie znalesc. Tyle ze tylko o Rogatym Bogu innych aspektow nie znalazlam. jak na razie.

Pierwsza piesn - jesli sie nie myle napisana zostala przez Silver on the Tree ale tu jest podana w wykonaniu K. West. To faktycznie jest piesn uzywana czesto w naszych kregach. Mam nadzieje ze sie spodoba.

http://www.youtube.com/watch?v=8OVu91auvqQ

nastepny link to jakas celtycka piesn - nie znalam jej przedtem i nie jest w moim typie ale obrazki tez sa fajne.

http://www.youtube.com/watch?v=6mDKLY6zbDU&NR=1

W ponizszym linku nie ma obrazkow - ale podaje go i tak bo to dobra inwokacja do boga bez potrzeby uczenia sie wielu slow i kazdy moze w niej wziac udzial. Podaje wiec to szczegolnie dla tych ktorzy przyjada na konferencjie w Poznaniu i beda chcieli wziac udzial w moim warsztacie i rytuale ktory razem z Mikiem zorganiuzujemy. Slowa te 'Io Pan, Io Pan .....' sa wziete z 'Hymnu do Pana' autorstwa A. Crowleya. Zreszta sam hymn tez mozna znalesc na youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=KVkP5q9xbSI

Znalazlam tez fajna wersje piosenki Burning Times z ladnymi obrazkami. To ta piesn z ktorej pochodzi chant Isis, Astarte, Diana, Hekate, Demeter, Kali, Inanna. Dla tych ktorzy beda brac udzial w rytuale na konferencji - tez warto przesluchac bo uzyjemy tego refrenu (Isis, Astarte .....) w czasie rytualu.

http://www.youtube.com/watch?v=GzxrpP6BD6U


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 01:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Fajnie by było zebrać wybrane teksty w jedno miejsce bo ciężko się połapać ile tego jest i które chanty są wybrane

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 14:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2008, 23:42
Posty: 291
Lokalizacja: Gdańsk
NUTY! NUTY! NUTY! :D Jestem bardzo za nutami... chociaż po zastanowieniu chwytami, albo tabulaturką też bym nie pogardziła...

Właściwie to mam chyba mały pomysł na to, jak zaoszczędzić miejsca i zadowolić sympatyków klawiszy i strun... Można przecież dopisywać tabulaturę gitarową, lub po prostu chwyty przy każdej linijce teksktu (bo ta jest chyba częściej w użyciu w czasie śpiewania, czyli np. przy ognisku, gdzie nuty na klawisze będą tylko przeszkadzały), ale np. na początku śpiewnika zrobić małą ściągę tak z chwytów (w końcu nie wszystkie musimy od razu umieć), jak z ich przełożenia na klawisze. Nie pamiętam co prawda jak to się robiło, ale poznałam w moim krótkim życiu już kilka osób, które są w stanie widząc nuty zrobić z nich chwyty i vice versa. Początkowy samouczek zaoszczędziłby później i tuszu i kłopotów i nerwów. Tak myślę... :lol:

_________________
"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 15:52 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Yuriko tabulatury nad tekstem jak najbardziej ok. Ale z nutami nie chodzi tylko o klawisze. Jeśli ktoś nie zna jakiegoś chanta, to po nutkach będzie sobie mógł zanucić. One zazwyczaj długie nie są. Może nutki z jedną linijką, ew. zwrotką, na początku strony?

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 11 marca 2008, 22:04 
Offline
Adwokat diabła

Dołączył(a): wtorek, 18 września 2007, 12:47
Posty: 197
Hello,

swego czasu miałam taki śpiewnik, "Wakacyjne piosenki" Ziemowita Pawlisza (uczył mnie gość muzyki w podstawówce, no to miałam jego książki, nie było wyboru ;) i wydaje mi się, że układ był dość fajny.

Tutaj możecie zobaczyć, jak to wyglądało (nuty, a obok tekst z akordami i zwykle jakiś koszmarny obrazek):
http://www.beseder.pl/002.htm

Taki śpiewnik można by było zacząć składać online przy uczestnictwie wielu osób (na podobnej zasadzie jak wikipedia). Istnieją strony pozwalające wspólnie sklejać obrazki, tekst i inne rzeczy - za darmo można użyć między innymi Google Docs. Taki dokument z Google Docs potem można sobie łatwo wyeksportować (jako dokument Worda, OpenOffice czy PDF) i wydrukować. Inna sprawa, że obrazki byłyby po takiej operacji marnej jakości (i wydruk w związku z tym też), bo profesjonalny skład to to zdecydowanie nie jest, ale myślę że na razie ważniejsze jest, żeby to w ogóle zaistniało.

[EDIT]
Zoho notebook jest ponoć jeszcze lepsze jeśli chodzi o sklejanie, można tam też darmową wiki założyć:
http://www.zoho.com/

Są też darmowe programy do składania zapisów nutowych. Nie zrobiłam jakiegoś dużego przeglądu, więc jak na razie znalazłam jeden, LilyPond. Chodzi pod Windows, Linuxem i OS X, jest przeznaczony do tworzenia estetycznie ładnych zapisów nutowych i może wypluwać wyniki w różnych formatach, np PDF albo HTML z obrazkami PNG (można tam zresztą też dodać tekst i złożyć cały śpiewnik):

http://lilypond.org/web/

Tylko składnia może na początku trochę boleć, na pierwszy rzut oka wygląda mi na coś w rodzaju LaTeXa. W razie problemów mogę próbować pomóc.

A tutaj jeden gość pisze, że LilyPond ma dodatkowo narzędzie do przerabiania MIDI na zapisy nutowe - gdyby ktoś przypadkiem miał melodię chanta w MIDI to można by spróbować:

http://paulm.com/inchoate/2005/07/how_t ... n_she.html

pp,
_3Jane

_________________
You can set the controls for the heart or the knees
And the meek will inherit what they damned well please
Get ahead, go figure, go ahead and pull the trigger
Everything under the gun.
- Sisters of Mercy, "Under the Gun"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 kwietnia 2008, 13:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2008, 23:42
Posty: 291
Lokalizacja: Gdańsk
Ja wiem, że to pewnie znów lekki off topic, ale chciałam zapytać, czy może ktoś z was zna jakąś ciekawą piosenkę ludową... Bo potrzebuję jedną na egzaminy w lipcu i już zaczynam poszukiwania, a że się na temacie kompletnie nie znam, wolę skorzystać z pomocy, jeśli taka jest możliwa. :)

Pozdrawiam,
Yuriko

_________________
"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 8 kwietnia 2008, 15:09 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
Ciekawą w jakim sensie? Gwarowym? Znaczeniowym?
Znać to zresztą jedno, a dysponować nagraniem drugie. Bo znam sporo, kurpiowskich, mazowieckich, z Lubelszczyzny - i z innej strony - podhalańskich i spiskich, tych ostatnich głównie po słowacku. Nagrania mam tylko z tych dwóch ostatnich grup, ucząc się pozostałych korzystałam z nagrań warszawskiego Domu Tańca - http://domtanca.art.pl - na ich stronie znajdziesz trochę informacji o warsztatach i nagraniach - jakbyś się z nimi skontaktowała i wyjaśniła, o co chodzi (namiary są na stronie) - pewnie użyczą jakiegoś ciekawego nagrania. A wystartowanie z piosenką np. ze starych nagrań Anny Malec mogłoby na egzaminujących zrobić wrażenie ;)

Inspiracją mogłyby też być strawne dla ucha nienawykłego do dzikiej ludowizny nagrania Kapeli Ze Wsi Warszawa, z dowolnej płyty. Aranżacje aranżacjami, ale melodyka i (o tyle o ile) gwara zostały tam zachowane. Każda piosenka ma na płytach adnotację, skąd, ew. z czyich nagrań pochodzi.

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 9 kwietnia 2008, 18:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Skoro piszesz, że piosenka potrzebna Ci do egzaminu to sądzę, iż masz dostęp do biblioteki.
Ja raczej nie śpiewam ale studiuję teksty. Prócz Kolberga polecałbym:

"Pieśni i piosenki ludowe Kielecczyzny" w opracowaniu Stanisława Durleja, wyd. Ludowe Towarzystwo Naukowo-Kulturalne Oddział w Kielcach, Kielce 1997

a zwłaszcza tę pozycję:
"Pieśni pracy ludu kieleckiego" zebrane i opracowane przez Jana Chorosińskiego, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Kraków 1955.
Pieśni podzielono na czas i miejsca pracy chłopa - pole, warzywnik, sianokosy itp. Mam wrażenie, że spora część ma charakter obrzędowych zawołań, zaśpiewek intencjonalnych. By dobrze plonowało, by przyniosło bogactwo. Część poświęcona zimie ma podtytuł: Obrzędy, choć to raczej dotyczy obrządzania gospodarstwa w czasie zimowym czyli przędzenia, tkania. Zebrane w czasie gdy światło elektryczne nie racjonalizowało życia a wieś była w pełni podporządkowana cyklowi natury.

Obie książki mają słowa i zapis nutowy.

Z linków - mimo, że nie wprost pogańska to zawsze sprawiała na mnie takie wrażenie. Wersja Moya Brennan (Maire) Perfect Time do Mgieł Avalonu. Jest wiele wersji różnych wykonawców ale ta podoba mi się najbardziej:
http://pl.youtube.com/watch?v=AfGhWGj0W ... re=related


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 10 kwietnia 2008, 23:22 
Tak sobie myślę, że warto by zrobić jakąś wersję śpiewnika przed konferencją w maju. Miło byłoby pośpiewać razem po polsku. Mohegan zgłosił się na ochotnika do grafiki, teksty już mamy w tym wątku. To wystarczy do pierwszej wersji, a nuty i tabulatury można dodać później, chyba że zrobi to do maja muzykalny ochotnik. Właściwie to wszystko już mamy.

Wszystko, oprócz pogańskiej piosenki o kozie!

Taki mały taki duży może kozę czcić
Taki gruby taki chudy może kozę czcić
Taki ja i Ty może kozę czcić
Taki ja i Ty może kozę czcić

Koza wszystko zjada co jej odpowiada
Dobrze najedzona jest zadowolona
Kto kozę zbije ten już nie żyje
Nic sie nie zmarnuje bo wszystko przeżuje

Taki mały taki duży może kozę czcić
Taki gruby taki chudy może kozę czcić
Taki ja i Ty może kozę czcić
Taki ja i Ty może kozę czcić

Wszyscy słudzy mroku maja kozę z boku
Bo kozy potęga z piekła tutaj sięga
Najpiękniejsze zwierze złóż mu coś w ofierze
Jaka by nie była w kozie drzemie siła

Taki mały taki duży może kozę czcić
Taki gruby taki chudy może kozę czcić
Taki ja i Ty może kozę czcić
Taki ja i Ty może kozę czcić

Tylko czarne glany są naprawdę funny
Bo mroczna załoga nosi je na nogach
Tylko czarne glany są naprawdę funny
Bo mroczna załoga nosi je na nogach

Taki mały taki duży może MROCZNYM być
Taki gruby taki chudy może MROCZNYM być
Taki ja i Ty może MROCZNYM być
Taki ja i Ty może MROCZNYM być


Pozwolę sobie zauważyć, że o tabulaturę do tej pięknej pieśni nietrudno.

W swoim czasie za śpiewanie tej piosenki warszawskie spotkania pogańskie zostały przegonione z klubu LeMadame. Ha. Wkrótce klub zamknęli.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 12 kwietnia 2008, 14:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2008, 23:42
Posty: 291
Lokalizacja: Gdańsk
Marto Małgorzato - ciekawą w sensie znaczeniowym i melodycznym. Gwara/język (jak było kiedyś) nie ma tutaj znaczenia... Dzięki za linka, będzie pomocny, mimo iż próbuję unikać klimatów góralskich, bo jestem z pomorza, będę zdawała egzaminy w Krakowie i założę się, że będę miała tam wyspecjalizowaną w tej dziedzinie konkurencję ;) No a przecież nie chcę wypaść blado! :)

Poświst - Dziękuję, przeszperam biblioteki... Teraz będzie mi łatwiej gdy wiem, czego mniej więcej szukam. Problem z bibliotekami w moich okolicach polega na tym, że są słabo zaopatrzone, a w dodatku trzeba się nieźle natrudzić, żeby znaleźć różne filie... Tragedia. -.-' No, ale dzięki tobie czuję się zachęcona. :) Piosenka z linku cudowna. I tu nasuwa się głupiutkie pytanie, czy "The Mists of Avalon" to film? Bo takie odniosłam wrażenie, a że strasznie mnie zaciekawiło to jedno nagranie, to koniecznie chciałabym obejrzeć...

Enenna - Pogańska piosenka o kozie??? Skąd żeście ją wytrzasnęli? :D Chyba jestem naprawdę to tyłu z materiałem na temat pogaństwa u nas w Polsce. Piosenka jest cudowna! nie wiem, co prawda, czy taki miał być efekt, ale praktycznie mnie powaliła (ze śmiechu) na ziemię. Więc jeśli jej celem było zbliżenie ludzi do natury (ziemi), to w moim przypadku cel został osiągnięty w 100%!

Pozdrawiam,
Yuriko

_________________
"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 14 kwietnia 2008, 12:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
No link nie ma nic wspólnego z klimatami góralskimi, ruch Domów Tańca nizin się trzyma kurczowo i od wołoskich wpływów wszelkich odcina.

To może link. Taki na przykład. KzWW też się nizin trzyma. Biśki - pasterska pieśń kurpiowska, nota bene śpiewana przez moją dawną przyjaciółkę ;) :
http://youtube.com/watch?v=7fXhXjeuFfU
Górskie zdjęcia mają się do tego nijak. Piosenka niewątpliwie ciekawa pod względem i gwarowym i melodycznym, a nad Kolbergiem i innymi zapisami ma tę przewagę, że się jej Kaśka uczyła od bodaj chyba Łazareckich, rodziny kurpsioskich muzykantów. Czyli, że żywa wciąż jest. Zaśpiewana zresztą klasycznym białym głosem, z zachowaniem tzw. "kolan", czyli załamań melodycznych.

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 15 kwietnia 2008, 19:43 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2008, 23:42
Posty: 291
Lokalizacja: Gdańsk
Dziękuję! Dziękuję! (kłania się grzecznie) Teraz już na pewno nie zginę! Trop jest, teraz tylko trzeba zacząć nosa używać, jak to do pieska zawsze mówię ;) "Biśki" rzeczywiście ciekawe. Trochę tylko wysoko. w normalnych warunkach dałabym spokojnie radę, ale na egzaminach, jak mi stres gardełko ściśnie... No zobaczymy. Jak już mówiłam, trop mam. Nawet chyba więcej niż trop dzięki wam.
Jeszcze raz wieeelkie dziękuję. ;)

Pozdrawiam,
Yuriko

_________________
"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 16 kwietnia 2008, 01:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Yuriko napisał(a):
Piosenka z linku cudowna. I tu nasuwa się głupiutkie pytanie, czy "The Mists of Avalon" to film? Yuriko

Tak. To również film (bo wcześniej powieść, a jeszcze wcześniej podania).
Na Youtube można znaleźć pokawałkowaną całą historię. Nie pamiętam jak ją poodnajdywałem - wpisując The Mists Avalon Part ...? Albo linkując od piosenki i szukając filmu? Tak czy siak można znaleźć kilkanaście decydujących o przebiegu fabuły kawałków filmu.

Avalon (Jabłkowo?) to wyspa zamieszkała i rządzona przez kobiety. Zatonęła lub skryła się we mgłach. Wyspa zniknęła z oczu lecz na Avalon nic się nie zmieniło. Mężczyznom trudno dostać się na Avalon, potrzebna zgoda kobiet i ich magia.

To był skrót innej wersji opowieści ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 kwietnia 2008, 01:39 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 8 lutego 2008, 23:42
Posty: 291
Lokalizacja: Gdańsk
Poświst napisał(a):
Tak. To również film (bo wcześniej powieść, a jeszcze wcześniej podania).


Zdążyłam się szybko domyślić, że to film, ale i tak dziękuję za odpowiedź, bo nie spodziewałam się, że jest możliwość zobaczenia go na youtube. Znalazłam ten tytuł (i kilka innych pani Bradley) w bibliotekach w moim mieście, teraz tylko trzeba się ruszyć, zmarnować pół dnia i spróbować je wypożyczyć. :) Mam nadzieję, że "Mgły Avalonu" będą takie ciekawe, na jakie brzmią...

Pozdrawiam,
Yuriko

Ps.: Udało mi się ściągnąć ten film w całości, w dodatku z polskimi napisami! ^^ I to akurat w Beltaine. Także cieszyłam się jak gwizdek i naprawdę bardzo mi się spodobało. Chyba muszę obejrzeć jeszcze raz... Dobrze grali. ;)

_________________
"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^


Ostatnio edytowano niedziela, 4 maja 2008, 23:26 przez Yuriko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 17 kwietnia 2008, 17:26 
Yuriko, piosenka o kozie jest oczywiście jak najbardziej poważna.

Zobacz sama:

http://www.hcfr.pl/download/final.swf

?piewaliśmy ją na pogańskim spotkaniu w Warszawie w podziemach klubu LeMadame chyba dzień po pogrzebie Papieża, co zostało przez władze klubu źle i mrocznie odebrane.

Mohegan, jak tam śpiewnik? Jest szansa, że dorzucisz teksty z tego wątku do grafiki?

Do Rawimira mam prośbę o wydzielenie wątków o piosenkach pogańskich i piosenkach ludowych, a do ochotników wysyłam apel o dopisywanie do tekstów z tego wątku nut i tabulatur. Mam niektóre nuty w książce Starhawk (na pewno do We All Coem From the Goddess), więc mogę zeskanować i przesłać do obróbki Moheganowi.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 4 maja 2008, 20:34 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Enenna napisał(a):
Do Rawimira mam prośbę o wydzielenie wątków o piosenkach pogańskich i piosenkach ludowych
Myślę, że informacje które pojawiły sie w wątku a dotyczyły utworów ludowych znalazły się tu w związku z ich pogańskim charakterem. Albo raczej w związku z zawartymi w nich reliktami pogaństwa.
Istnieje już wątek dotyczący folk i dział "muzyka którą lubię". Czy rzeczywiście potrzebny jest ludowy?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 5 maja 2008, 12:00 
Poświst napisał(a):
Myślę, że informacje które pojawiły sie w wątku a dotyczyły utworów ludowych znalazły się tu w związku z ich pogańskim charakterem. Albo raczej w związku z zawartymi w nich reliktami pogaństwa.
Istnieje już wątek dotyczący folk i dział "muzyka którą lubię". Czy rzeczywiście potrzebny jest ludowy?


NIe jest potrzebny. Może wyrazam się niejasno. Chodziło mi o to, że ten wątek to "zrób to sam", a piosenki ludowe powinny iść raczej do "muzyka którą lubię".

Na ostatnim pogańskim ognisku w Warszawie nie było pogańskich pieśni, chociaż śpiewano, oj, spiewano. Postanawian zmienić tę sytuację poprzez wydrukowanie pogańskich piosenek z tego wątku i nie tylko, na razie bez grafiki. Nauczymy się je spiewać na konferencji pod Poznaniem.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 21 maja 2008, 12:33 
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do śpiewnika. Z radością donosze, że na konferencji był rozdany i z niego śpiewano, w czasie rytuału i poza rytuałem. Poganie okazali się bardzo muzykalnymi ludźmi (przy okazji pozdrawiam osoby grające).

W najbliższym czasie ze strony Federacji będzie można ściągnąć śpiewnik. Mam nadzieję, że uda się go uzupełnić jeszcze o nuty (kto chętny do tego dzieła?) oraz kolejne piosenki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 maja 2009, 15:59 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 marca 2009, 02:02
Posty: 57
Lokalizacja: Warszawa
Jestem za nutami. Już drugi rok dumnie uczę się śpiewu i zaręczam, że po takim czasie i wysiłku z najbardziej zardzewiałym głosem da się coś zrobić :)

Dość pogański jest mój ulubiony [przez większość nie znany] gatunek muzyki - filk. [na angielskiej wiki jest dobrze opisany]. Piosenki w klimatach pogańskich mają Heather Alexander, Leslie Fish, a piosenki o bogu Panu the Waterboys. Tych bardów mam co mogę i zbieram, więc jakby ktoś był zainteresowany, to chętnie udostępnię :)

Samhain - Heather Alexander

As the sun bleeds through the murk
‘Tis the last day we shall work
For the veil is thin and the spirit white
And the crone is carrying harvest’s child

[chorus]
Samhain turn away
Run ye back to the light of day
Samhain hope and pray
All ye need are the gentle Fae

Burn the fields and dry the corn
Feel the breath of winter born
Stow the grain ‘gainst season’s flood
Spill the last of the livestock’s blood

[chorus]

Let the feasting now begin
Careful who you welcome in
The table’s set with a stranger’s place
Don’t stare openly at his face

[chorus]

(music interlude)

[chorus]

Stranger, do you have a name
Tell us all from whence you came
You seem more like god than man
Has curse or blessing come to our clan

Valhalla - Leslie Fish

Sigurd was an Odin-man, the last of Pagan-kind,
For Chruchmen ruled the countryside and all men they could find.
Yet Sigurd prayed to Odin-god with heart and soul and mind
In hope that he would reach Valhalla.

Sigurd died in battle, crying "Odin!" to the last.
beyond the reach of Churchmen's Heaven his soul speeded past.
But when he reached the Bifrost Bridge he found the gates barred fast.
Alas no entry to Valhalla!

Odin's voice called to him then: "The gate I'll not unbar,
For we are under seige. With Churchmen's Heaven we're at war,
Yet I shall keep my pledge to you. Though you must wander far
Still I shall bring you to Valhalla."

The Winds of Time took Sigurd then, and whipped him down the years.
They burned away his memories of love and hope and fears,
And left him as a new-born babe whose foremost cry and tears
Were for lost promise of Valhalla.

This age and name fit ill on him. He grew to man's estate
A thoughful, bookish, lonely lad who felt betrayed by fate,
Who dreamed and read and oft' regretted he was born too late
For the age of Odin and Valhalla.

He came upon Anachronists who kept the ancient skills.
Gladly did he join with them, and practiced with a will,
For he felt an old hope stirring as he prsisted still:
A long step closer to Valhalla.

He called himself "Lord Sigurd" now. He dressed in black bearskin.
He hasened through his duties to his mundane work and kin,
For in the weekend combat he could feel the veil wear thin
'Til it seemed he could almost reach Valhalla

In time he won a baron's rank. The folk bowed down before.
At length a Herald rose and spake: "Milord, you could do more.
Pray bring your skills with us this year, out to the eastern War.
It's the next best thing to old Valhalla.

So Sigurd went to war that year, and stared at what he found:
The ancient-garbed and armored folk, the clanging battleground,
The market-place, the mead-halls, and the campsite sprawling 'round --
And he felt time shift him to Valhalla.

For lo, the warriors battled there so merrily all day,
And maidens resurredcted every one the strokes would slay,
Then at the mead-hall they would feast and sing the night away --
Oh, it fit all descriptions of Valhalla!

'Twas true it wasn't perfect; there was War but once a year,
With lesser revels once a month in kingdoms far and near,
And all the dreary lesser days, the Mundane world was here --
But it was close enough to call Valhalla.

Be careful of what paradise you deal
What hope you make other dreamers feel
For if too many hear it
they will struggle to draw near it
And in the search they just might make it real!

So every War and revel, go to the feasting-hall
And there you'll find a Viking-lord named Sigurd standing tall
and giving thanks to Odin for the pledge kept after all
Sining, "Yo ho, Welcome to Valhalla!"
For we have made our own Valhalla
For we are the builders of Valhalla

_________________
Jack-of-all-trades, master of none.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: sobota, 13 lutego 2010, 21:46 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 13 stycznia 2008, 04:28
Posty: 58
Lokalizacja: Sosnowiec
Enenna napisał(a):
W najbliższym czasie ze strony Federacji będzie można ściągnąć śpiewnik.


Mógłby ktoś z posiadajacych wrzucić na stronę PFI, albo wysłać mi na maila? :)
Dzięki!

_________________
Troll out louder


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Piosenki
PostNapisane: niedziela, 14 lutego 2010, 13:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Jak już ktoś odgrzebał stary temat to skorzystam ;) Ma ktoś może dostęp do jakichś ładnych pogańskich nut na flet prosty? I takich może nie za trudnych bo sam do wszystkiego dochodzić muszę a przy moim lenistwie niekiedy dłuuugo mi to zajmuje ;)
thanks from mountain

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Piosenki
PostNapisane: środa, 14 kwietnia 2010, 16:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 22:29
Posty: 407
Lokalizacja: Gdynia
Podbijam temat, bo niebawem kolejna konferencja PFI, a z nią możliwość integracji i wymiany muzyki.

Ja ze swojej strony chętnie podzielę się moimi tForami (jedną modlitwę mam taką, że ją upubliczniam, bo jest fajna, kilka takich, które mają trochę feel jak piosenki rekolekcyjne wiec wartosć artystyczna jest w tym przypadku drugorzędna ;))

Na pewno wezmę ze sobą teksty na konfę.

Ach - nadal odczuwam niedobór zaśpiewów (w sensie chant ;)) w jezyku polskim - chętnie usłyszę wasze.

_________________
One string to rule them all
One string to find them
One string to bring them all
and in the music bind them


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Piosenki
PostNapisane: środa, 14 kwietnia 2010, 17:43 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Lyshanno, to świetny pomysł. Ja tym razem również przygotuję teksty, do znanych melodii ludowych przynajmniej angielskich i celtyckich (przyznaję, że polskich nie bardzo znam). Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby puścić wodze fantazji i przy ognisku kilka polskich zaśpiewów opracować. Zauważyłam, że wiele osób kojarzy chanty wiccańskie, możemy zaproponować takie krótkie formy po polsku (poeci biorący udział w storytellingu mają tu pole do popisu!).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL