Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 11:21

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: piątek, 22 stycznia 2010, 17:54 
Hakken napisał(a):
Ja ta, się nie boję. W każdej mojej pracy ludzie wiedzieli, że jestem poganinem. Wiedzą o tym również praktycznie wszyscy moi znajomi, a przynajmniej wszyscy, którzy się tym zainteresowali. Nawet na FB oficjalnie je podałem. Jak do tej pory nikomu to nie przeszkadza, i nigdy nie spotkały mnie z tego powodu żadne nieprzyjemności. Nawet sekciarze mnie na ulicy omijają a ja tak lubię z nimi gadać :( ;) Pod pseudonimem również się nie ukrywam, to, ze go używam to tylko internetowy zwyczaj. Naprawdę nazywam się Sławomir Uliasz i prawdę powiedziawszy nawet wolę jak się do mnie mówi per Sławek.


To masz szczescie Slawek ze pracujesz w firmie gdzie nikt ci nie robi problemow. Ja mam za soba rok dyskryminacji religijnej, wysmiewanie sie ze mnie i opowiadanie niestworzonych historii o mnie przez szefa kazdemu nowo-zatrudnionemu pracownikowi itp. Bo co prawda nie mam nic przeciwko temu zeby inni wiedzieli ze latam na miotle albo tancze nago dookolo ogniska w kazda pelnie to jednak niektore inne historie mi przeszkadzaly. Skonczylo sie bardzo nieprzyjemnie jak pozwalam szefa do sadu pracy a on tam z tego probowal zrobic proces czarownicy. Sa rozne sytuacje. W Polsce moze o nie byc latwiej niz w Anglii gdzie jednak wiekszosc ludzi jest juz do poganstwa przyzwyczajona. W nastepnej pracy dbalam o to zeby nikt sie nie dowiedzial o moich pogladach. A jakby doszlo gdzies w POlsce do takiej sytuacji to nawet sad pracy pewnie nie uznalby dyskryminacji religijnej w takim wypadku. Nawet w Anglii chcieli udowodnic ze poganstwo to nie religia i zrezygnowali z tej lini obrony tylko dlatego ze im udowodnilam ze rzad zaakceptowal poganstwo i zaproponowana przez PF poganska przysiege sadowa.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: sobota, 23 stycznia 2010, 12:19 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Ja tam nie wiem, ostatnio się dowiedziałem, że mnie sąsiedzi mają za Jehowego... ;D Muszę zacząć głośniej bębnić... wtedy pewnie zostanę muzykiem.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: sobota, 23 stycznia 2010, 20:55 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 15 sierpnia 2009, 21:44
Posty: 72
Lokalizacja: Łódź
Ja właśnie należę do tych co się ze swoim pogaństwem nie afiszują, nie opłaca się. Moja wiara, moja sprawa i nic innym do tego, jeżeli ktoś zapyta to mu wyjaśnię w czym rzecz. Jakoś nikomu oprócz innych znanych mi pogan to nie przyszło to do głowy. Bywałem już postrzegany jako: satanista, neonazista, ateista i jeszcze paru istów.
co do tematu:
Moim zdaniem nie powinno być paragrafu o obrazę uczuć religijnych. Jak ktoś się poczuje dotknięty, to istnieje paragraf o ochronie dóbr osobistych czy jakoś tak, jak ktoś chce to niech się sądzi w oparciu o ten przepis jako osoba prywatna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: sobota, 23 stycznia 2010, 21:33 
fergus napisał(a):
Bywałem już postrzegany jako: satanista, neonazista, ateista i jeszcze paru istów.
Skąd ja to znam ... :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 16:33 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
agni napisał(a):
To masz szczescie Slawek ze pracujesz w firmie gdzie nikt ci nie robi problemow.


Teraz pracuję w korporacji, której nie obchodzi nic poza kasą i ma kompletnie gdzieś pracownika i wszystko co z nim związane, ale pracowałem już w kilku miejscach i nikt mi nie robił problemów. Nigdy też się szczególnie nie kryłem ze swoim wyznaniem, ale również nie afiszowałem. Zawsze to wypływało tak "przy okazji". Mam nadzieję, że udało Ci się wygrać w sądzie i przykro mi, że miałaś takie problemy.
Tak z ciekawości, czy ktoś wie o takich sprawach na naszym rodzimym gruncie? Ja nie słyszałem żadnych konkretów. ale mam wrażenie, że to wypływa po trochu z totalnej ignorancji i tego, ze ludzie nie biorą pogaństwa na serio, więc mało kto postrzega to jako zagrożenie.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:29 
Ja tez pracowalam w kilku miejscach i w innych nie robili problemow. Co nie znaczy ze takie przypadki nie moga zajsc. Tak, sprawe wygralam, oplacalo sie byc dyskriminowana przez jakis czas. :D Ale mimo to nikomu nie zyczylabym takich doswiadczen.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 19:04 
Właśnie rzecz w tym, że ludzie mogą nas traktować niepoważnie ... Takich sytuacji może być wiele, ale nie musi. Sądzę, że każda osłonka się przyda. Oczywiście rozróżnijmy mity od faktów, bo takich też można spotkać wiele.

Agni gratuluję zwycięstwa w procesie. :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 21:29 
Swietoslaw napisał(a):
Agni gratuluję zwycięstwa w procesie. :D

Bardzo dziekuje. To juz stare dzieje.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 23:56 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
agni napisał(a):
Swietoslaw napisał(a):
Agni gratuluję zwycięstwa w procesie. :D

Bardzo dziekuje. To juz stare dzieje.


Szczerze mówiąc interesują mnie szczegóły. Domyślam się jednak, że nie jest to rozmowa na forum czy nawet priw :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: wtorek, 26 stycznia 2010, 01:46 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Właśnie - też mnie ciekawi, jaka jest skala zjawiska dyskryminacji pogan w Polsce. Mam wrażenie, że mniejsza, niż w popularnym u nas micie - może właśnie dlatego, że większość społeczeństwa (także katolików) po prostu nie traktuje pogaństwa serio, także jako zagrożenie (tyle dobrze). Fizban przeszedł już wojsko z wpisem "druidyzm" jako wyznanie i przepustkami do domu w sabaty, ja wypróbowałam to samo najpierw na studiach, potem w dyplomacji. Nie jest tak źle, a pewnie będzie z czasem lepiej - przynajmniej w służbie publicznej nie tak łatwo o bezpośrednią dyskryminację. Jest za co dziękować pokoleniu '89.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: wtorek, 26 stycznia 2010, 01:57 
Boję się tylko tego, że pewnej chwili możemy stać się grupą uprzywilejowaną.

Z jednej strony to dobrze, w końcu warto wykorzystywać każdą szansę jaka nam wpada ... Z drugiej jednak, możemy tym sposobem zyskać wielu nieprzyjaciół w naszym społeczeństwie. To może mieć negatywne skutki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: wtorek, 26 stycznia 2010, 13:44 
Lucky napisał(a):
Szczerze mówiąc interesują mnie szczegóły. Domyślam się jednak, że nie jest to rozmowa na forum czy nawet priw :)


Mozemy pogadac na gg. Tutaj faktycznie nie ma sensu zanudzac szczegolami. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: wtorek, 26 stycznia 2010, 21:20 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Ojj Świętosławie, uwierz, że wolałbym zyskać nieprzyjaciół za to, że jestem lepszy niż za to, że jestem gorszy ;)

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: wtorek, 26 stycznia 2010, 23:13 
Poszukiwacz napisał(a):
Ojj Świętosławie, uwierz, że wolałbym zyskać nieprzyjaciół za to, że jestem lepszy niż za to, że jestem gorszy ;)
No na świecie niby panuje tendencja do uprzywilejowywania pewnych mniejszości jak nie rasowej, etnicznej to może i religijnej ... Hmmm, zawsze jakiś as w rękawie się przyda i nam. :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czy karać za obrazę uczuć religijnych - Interview
PostNapisane: środa, 27 stycznia 2010, 02:14 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
agni napisał(a):
Mozemy pogadac na gg. Tutaj faktycznie nie ma sensu zanudzac szczegolami. :)


Z przyjemnością. Interesujący jest fakt, że do każdego wiccanina muszę doinstalowywać co najmniej jeden komunikator :D
Jakiś wiccanmesenger w standardzie może byłby na miejscu :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL