Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 marca 2009, 00:06 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
To jakas autorska organizacja/plemie do Dungeons and Dragons. Dziwna swoja droga...

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 18 marca 2009, 11:57 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Do tego prawie, że żywcem skopiowana z cyklu gier komputerowych Thief. Przy czym oryginał miał więcej sensu, przedewszystkim bóg Trickster był przeciwwagą dla boga-twórcy, wyznawanego przez oficjalny kult hamerytów. A po drugie jego kult był w miastach rządzonych przez hamerytów ignorowany co wręcz zakazany a wszelkie akcje przezeń dokonywane były dość skrzętnie ukrywane. Chłopak nie popisał się oryginalnością a poza tym skoro już postanowił wykorzystać takie ugrupowanie to przynajmniej mógł napisać skąd je zaczerpnął bo tak to trochę na kradzież zakrawa... Tak czy inaczej, nic ciekawego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 10:41 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Gra, w ktorej powinna byc dedykacja dla Asusa:

Wyrd is bond - gracze wcielaja sie w magow, ale zarazem czlonkow kultury hip-hopowej i czlonkow gangow. Poszczegolny gang ciazy ku innej sciezce magicznej - z tego co przegladalem sa zafascynowani Crowleyem, sa latynosi ze swoja magia, sa satanisci, sa zolci z calym bagazem magii azjatyckiej, sa wyznawcy voodoo, sa hermetycy, jest gang kobiet pozerajacych mezczyzn... a wszyscy to ziomale i wykorzystuja magie w swoim ziomalskim zyciu - wyswabadzaja sie z kajdanek policyjnych, wspomagaja sie podczas wojen o terytorium i wplywy. Hard core, bede meczyl znajomego, aby w to zagrac.
Gra pisana niestety (a moze i stety) przez bialasa, a wiec wszystko z mocnym przymruzeniem oka i lekka nabijka.
http://www.rpg.net/reviews/archive/10/10282.phtml - recenzja na RPGnet.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 kwietnia 2009, 11:24 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
O ja ciez pierd... ja chce w to zagrać!! :D

W końcu jakiś system gdfzie magowie nie są mhrrroczni i straszni, takie to... moje :D

Kocie, jakas sesyjka na konferencji?? :)

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 kwietnia 2009, 15:50 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Jakis czas temu ukazal sie dodatek do systemu Scion zatytulowany Scion Companion. Oprocz nowych dodatkow mechanicznych dodano 3 nowe panteony, z ktorych moga wywodzic sie postaci graczy: Tuatha De Dannan (panteon irlandzki), Niebianska Biurokracje (panteon chinski) oraz Devy (panteon hinduski).
Rowniez ciekawy wydaje sie rozdzial o Scionach podczas II wojny swiatowej, gdzie miedzy innymi skrotowo opisano jak bostwa pewne idee, za ktore ludzie walczyli i gineli (Wolnosc, Wujek Sam itd. dla Amerykanow, Marianna - Republika czy d'Artagnan dla Francuzow, Proletariat, Matka-Ojczyzna i Baba Jaga dla Rosjan itd.).

Jednoczesnie zapoznalem sie blizej z cala seria Scion.

W Scion Hero wcielamy sie w potomka boga, w Scion Demigod podazamy ku boskosci (co niesie za soba rozwoj statystyk), a w Scion God stajemy sie aspektem bostwa, ktorego bylismy potomkiem, toczac prawdziwie epickie bitwy z szeroko rozumianymi Tytanami.

W najblizszym czasie zamierzam zakupic sobie Scion Hero i poprowadzic kampanie wzorowana na "Amerykanskich Bogach" Gaimana. Kolejne stopnie (polbogowie i bogowie) niezbyt mnie przekonaly, chociaz sama idea wydaje sie ciekawa i pomyslogenna.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 25 kwietnia 2009, 16:09 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
O ja ciez pierd... ja chce w to zagrać!!

W końcu jakiś system gdfzie magowie nie są mhrrroczni i straszni, takie to... moje

Kocie, jakas sesyjka na konferencji??


a) Mala szansa, ze bede na konferencji, wrecz znikoma.

b) Nie mam podrecznika i nie znam zasad, musialbym pozyczyc od znajomego.

Ale kiedys, kto wie ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 czerwca 2009, 21:20 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
http://klanarchia.pl/index.php?id=59 - zaprezentowano karty postaci do Klanarchii. Mily widok dla poganina ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2009, 12:12 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Klanarchia...
Już wiem z czym mi się to kojarzy, z Wh40k, ilosc inspiracji, którą widać po samym tylko opisie na stronie jest wręcz przygniatająca.

Nie znaczy to wcale, że musi to być złe, setting naprawdę może być ciekawy etc, boje się jedynie, ze podzieli los Gasnących Słońc, które wyglądały jakby ktoś do 1l barszczu wrzucił 1kg grzybów. Czasem co za dużo to niezdrowo. Ale trzymam kciuki.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 16 czerwca 2009, 21:13 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 11 października 2008, 20:22
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
hm, tak w ramach wstępnego badania rynku, pisałby się ktoś z rpgowców na sesje przez skype'a? od pewnego czasu próbuję zebrać drużynę ale idzie to jak po grudzie i póki co nie udało się mi zebrać we wrocku teamu do grania w realu więc zaczynam brać pod uwagę bardziej desperackie alternatywy : P

Prosze przeniesc sie do odpowiedniego watku

Kotoderator

_________________
Otwiera mistyk lodówkę, patrzy, a tam Absolut


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: sobota, 19 grudnia 2009, 16:43 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
U kumpla odkrylem ciekawa gre - Tibet RPG. Podrecznik moze sluzyc za przewodnik po kulturze Tybetu z okresu inwazji chinskiej. W Tibet mozna wcielic sie w przedstawiciela jednego z wielu odlamow buddyzmu, kaplana bon, czy praktyka tantryzmu (w tym sexual tantra). Planujemy mala kampanie sprawdzajaca fun z rozgrywki, tak wiec bede mial okazje przyjzec sie grze blizej.

PS: Jak mam napisac nazwe skilla "tantra seksualna" jak forum zmienia mi slowa? :?

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: piątek, 25 grudnia 2009, 13:07 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Kocie ale wiesz co... czuję się urażony jako stary DDkowiec, że zapomniałeś o D&D a w szczególności o Faerunie, jego czarownicach i czarownikach (w tym również z obrządków mooocno ceremonialnych - vide Thay), podstawowej profesji druida, zaawansowanej profesji runemastera, zaklinaczach i kapłanach...

Jedyne co w D&D jest takie sobie, to to że mimo wielu Bogów trudno jest tam zrobić politeizm.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: piątek, 25 grudnia 2009, 13:55 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Staralem sie unikac wszelkich systemow jawnie fantasy i wyszczegolniac te, ktore odnosza sie bardzo silnie do rzeczywistego poganstwa czy czarostwa. A sam wiesz, na ile druid z DD jest kompatybilny z druidem z OBOD ;)

Wrzucisz swoje prace? Naprawde, moim zdaniem warto!

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 25 grudnia 2009, 14:35 
Hakken napisał(a):
Do tego prawie, że żywcem skopiowana z cyklu gier komputerowych Thief. Przy czym oryginał miał więcej sensu, przedewszystkim bóg Trickster był przeciwwagą dla boga-twórcy, wyznawanego przez oficjalny kult hamerytów. A po drugie jego kult był w miastach rządzonych przez hamerytów ignorowany co wręcz zakazany a wszelkie akcje przezeń dokonywane były dość skrzętnie ukrywane. Chłopak nie popisał się oryginalnością a poza tym skoro już postanowił wykorzystać takie ugrupowanie to przynajmniej mógł napisać skąd je zaczerpnął bo tak to trochę na kradzież zakrawa... Tak czy inaczej, nic ciekawego.


Teraz to zauważyłem (ech, zaglądanie w stare tematy popłaca ;)). Hakkenie, nic ciekawego w kontekście tego nieudolnego plagiatu, czy nic ciekawego w kontekście Thiefa? Bo jeśli to drugie, to spotykamy się nie na najbliższym szamańskim obiadku, ale ubitej ziemi! :D
No i poczuwam się do małego wyjaśnienia:
Kult Pogan w universum "Thief" to de facto bardzo ładne przekształcenie pogańskich idei na grunt hmm.. techno-fantasy. Gdyby spojrzeć na to ogólnie, to Trickster/Woodsie Lord (już pomijam archetyp... Loki czy Set) jest Bogiem, Viktoria Boginią. Dzielą się aspektami na zasadzie zwierzęta-rośliny. Był on zresztą nie tyle antagonistą, co po prostu przeciwieństwem - o ile Hammerites, to taki "order&law", Trickster i Poganie to czysta, chaotyczna i nieskrępowana potęga Natury. I tak, owszem, to prawda że na początku, gdy istniał tylko zakon "Młotkowców" i ich Jedyny Bóg pt. Master Builder (czy to nam czegoś nie przypomina? :P) kult pogan był zakazany. Dlatego pojawił się znów Szachraj czy Oszust, dlatego ważne było zdobycie Oka i tak dalej. Niestety, jak to w historiach bywa, wszystko pokrzyżowali śmiertelnicy, a konkretnie jeden - Garrett. Problem w tym, że później zakon Hammerites doznał schizmy, i z niego wykształcił się odłam Mechanists, który nie dość że gnębił Pogan jeszcze bardziej, to stał się solą w oku samych "Młotkowców". :) Zresztą, te późniejsze wydarzenia koncentrują się bardziej na Poganach (środkowe misje), i hmm... pewnym aliansie między dawnymi wrogami (zresztą, finał "The Metal Age" wyciska łzy z tyłka ;)). Kulminacja kultu Pogan i największe ich stężenie paradoksalnie przypada na najsłabszą odsłonę, czyli tą z Grey Hag (Szarą Wiedźmą, hehehe) - "Deadly Shadows". Tam jest też sporo informacji o tym kulcie, jak też i możemy oficjalnie niemal przystąpić do ich frakcji. :)

No i pewna oczywista oczywistość, w Thiefie nie było "miast rządzonych", mieliśmy dostęp do jednej, konkretnej ogromnej metropolii zwanej po prostu Miastem. ;)

No, o tym mógłbym tak gadać godzinami (pominęliśmy w ogóle temat Wyroczni, Strażników, itp.), dodam tylko że ja z chęcią zagrałbym w sesyjkę w świecie Thief, bo moim zdaniem - jako laika w papierówkach - jest to universum dość unikalne, a ciągnie mnie do niego jak pszczołę do miodu. ;)

Na koniec, mały klip, który doskonale obrazuje z kim mamy do czynienia:
http://www.youtube.com/watch?v=-AAzkPkiImo

If you be thirsty, fleshthing, drink of me,
If you be hungry, feed - for I am the Honeymaker and the Jacksberry! :D

Dalsza dyskusje na temat Thiefa i posta pewnego Uzytkownika portalu Poltergeist prosze prowadzic w RPGowym offtopie

Swoja droga ciekawa wizja swiata, ale mysle, ze tamat poganskosci Thiefa zostal juz wyczerpany :)

Kotoderator w aspekcie fabularnym


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: piątek, 25 grudnia 2009, 19:55 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Hajdamaka napisał(a):
Staralem sie unikac wszelkich systemow jawnie fantasy i wyszczegolniac te, ktore odnosza sie bardzo silnie do rzeczywistego poganstwa czy czarostwa. A sam wiesz, na ile druid z DD jest kompatybilny z druidem z OBOD ;)

Wrzucisz swoje prace? Naprawde, moim zdaniem warto!


No wiem wiem... ale po prawdzie to można takiego druida też swobodnie odegrać - kwestia bardziej charakteru (są i źli druidzi) no i jest niedoceniana profesja barda a jakże istotna.

Prace to dużo powiedziane... - ale niech będzie:
UWAGA AUTOREKLAMA
Dawno dawno temu... w odległej galaktyce... eee... no dobra:
Na http://www.games.runy.net.pl wyżywam się może nie tyle artystycznie co tfuuu...rczo.

- Jest postawiony tam shoutbox (to tak a propo sesji RPG online)
- Jest napisany przeze mnie generator rzutów kostkami - z możliwością wysłania wyniku do danej osoby (posiadającej konto w serwisie) - vide kwestia zaufania MG-gracz i wiecznego problemu "wyników testów".
- Jest martwe (bo swoich postów do siebie nie liczę) mikroforum,
- Jest system RPG, oparty na fudge, gotów do ... rozwijania - wejściowo również gotów do grania.
- Jest moduł pozwalający na stworzenie świata i wędrowanie po nim swoją postacią... więc jeśli ktoś mnie mocno kopnie w 4 litery, albo się znajdą chętni, to istnieje potencjalna możliwość stworzenia browserowego mmorpga.
- Ponieważ w tle jako cms chodzi drupal, to można z tym zrobić dużo... ale muszę widzieć sens.

Nie mordujcie za grafikę... nie chciało mi się robić... no i nie było pod co.
KONIEC AUTOREKLAMY

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: piątek, 25 grudnia 2009, 21:06 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Ja juz sie zarejestrowalem. Nie ukrywam, ze osobiscie wolalbym "papierowe" RPG, za komputerowkami nigdy nie przepadalem. Natomiast sam pomysl wykorzystania 9 swiatow z mitologii nordyckiej lub Drzewa Swiata z Kabaly jest wspanialy (wersje kabalistyczna moznaby rozszerzyc o motywy Tarota, numerologii itd. i zrobic z tego okultystyczne RPG). Jednak jezeli wolisz ciagnac to jako mmorpg to chetnie Ci pomoge (chociaz w ogole nie znam sie na tworzeniu mmorpg) - w zamian jednak chce Twoje szkice i pomysly co do 9 swiatow i wykorzystania Kabaly w RPG :)

Dalsza dyskusja na ten temat ma byc prowadzona w RPGowym offtopie.

Kotoderator w aspekcie Rozdwojonej Jaźni

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: czwartek, 22 kwietnia 2010, 22:59 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 30 marca 2010, 11:48
Posty: 72
Lokalizacja: Midgaard
Jak dla mnie na wskroś pogańskie jest D&D w wariancie "Panteon Nordycki" :D
I nagle pojawiają się te swojskie klimaty.

_________________
The time is coming...
It will be done soon...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: czwartek, 22 kwietnia 2010, 23:35 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Hajdamaka napisał(a):
Kotoderator w aspekcie Rozdwojonej Jaźni[/color]


Nie wiedziałam, że Twoje drugie ja jest dekoratorem!

A Szerszeniowi gratulacje, już nie mogę się doczekać końcowego efektu...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Poganskie" RPG
PostNapisane: piątek, 23 kwietnia 2010, 00:22 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 21 kwietnia 2010, 17:54
Posty: 10
Nie wiem, na ile to się liczy,ale jako fanatyk RPG - m.in. gram obecnie już od ponad 2 lat regularnie w humorystyczną kampanię w Changeling:The Lost właśnie, gdzie moja postać to rozkapryszona nastolatka "fluffy-bunny" wiccanka z Kaliforni, uważająca,że natura to tylko "dobro,miłośc i wiosna" ,pragnąc zresztą samemu zostać boginią niekończącej się wiosny. Jest przy tym mnóstwo zabawy, a i trochę poznawania mitologii z bardzo specyficznej perspektywy...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL