Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:16

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: środa, 9 grudnia 2009, 10:52 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
...oficjalnym uzyskaniu miejsca od lokalnych wladz do sprawowania kultu? Samo lub w porozumieniu z innym(i) zwiazkiem(ami) poganskim(i)? Moze warto by to przedyskutowac (najlepiej na priv)?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: środa, 9 grudnia 2009, 15:34 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Wydaje mi się, że o miejsce kultu mogą zabiegać oficjalnie zarejestrowane związki wyznaniowe. PFI na razie nie jest oficjalnie zarejestrowane w Polsce, choć niewątpliwie mogłoby pomóc w promocji tej idei (zbieranie podpisów etc. mam już w tym wprawę :wink: ).
Tylko czy związek ma już własny kawałek ziemi? Czy to miałaby być budowla czy - powiedzmy - leśna polana?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: środa, 9 grudnia 2009, 16:20 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Myślę, że PFI jako takie raczej nigdy nie dorobi się miejsca kultu, bo jego członkami są przedstawiciele wielu wyznań i ciężko by się było dogadać czyja to ma być świątynia i czy ma być budynkiem, jurtą czy też kamiennym kręgiem :) Zresztą PFI nie jest związkiem wyznaniowym i nie sądzę aby się kiedykolwiek nim stała.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: czwartek, 10 grudnia 2009, 14:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Wydaje mi się, że o miejsce kultu mogą zabiegać oficjalnie zarejestrowane związki wyznaniowe. PFI na razie nie jest oficjalnie zarejestrowane w Polsce, choć niewątpliwie mogłoby pomóc w promocji tej idei (zbieranie podpisów etc. mam już w tym wprawę :wink: ).
Tylko czy związek ma już własny kawałek ziemi? Czy to miałaby być budowla czy - powiedzmy - leśna polana?


Wszystko do dogadania - dla tego proponowalem razej spotkanie na priv. Jesli chodzi o zwiazek, ktory mam na mysli, to generalnie ma juz kawalek ziemi (tym bardziej bylby sklonny sie dogadac biorac udzial w takim przedsiewzieciu), niemniej taki uzyskany specjalnie od wladz mialby zupelnie inny wymiar. Po za tym mozna by pomyslec o lokum, ktopre zapewnilo by np. schronienie w trakcie niesprzyjajacej aury lub miejsce np. na rodzimwoierczo-poganska biblioteczke...

Hakken napisał(a):
Myślę, że PFI jako takie raczej nigdy nie dorobi się miejsca kultu, bo jego członkami są przedstawiciele wielu wyznań i ciężko by się było dogadać czyja to ma być świątynia i czy ma być budynkiem, jurtą czy też kamiennym kręgiem :) Zresztą PFI nie jest związkiem wyznaniowym i nie sądzę aby się kiedykolwiek nim stała.


Ale pewnie byloby lepiej spotykac sie na wlasnym niz po knajpach? Starac sie rzeczywiscie mozna z przedstawicielstwem zarejestrowanego zwiazku ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie by sie dogadac i uwzglednic (w urzytkowniu, np. stosowna umowa) udzial PFI np. jako stowarzyszenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: piątek, 11 grudnia 2009, 10:21 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Wszystko do dogadania - dla tego proponowalem razej spotkanie na priv.

Tak, to obszerny i skomplikowany temat, więc trudno jest go wyjaśnić na forum.
Cytuj:
Jesli chodzi o zwiazek, ktory mam na mysli, to generalnie ma juz kawalek ziemi (tym bardziej bylby sklonny sie dogadac biorac udzial w takim przedsiewzieciu), niemniej taki uzyskany specjalnie od wladz mialby zupelnie inny wymiar. Po za tym mozna by pomyslec o lokum, ktopre zapewnilo by np. schronienie w trakcie niesprzyjajacej aury lub miejsce np. na rodzimwoierczo-poganska biblioteczke...

Wiem trochę o przyznawaniu lokali stowarzyszeniom działającym zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego. W razie czego jestem w stanie skonsultować taką sprawę. Nie znam przepisów dotyczących związków wyznaniowych, nigdy się tym nie zajmowałam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: piątek, 11 grudnia 2009, 14:03 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Rork napisał(a):
Ale pewnie byloby lepiej spotykac sie na wlasnym niz po knajpach? Starac sie rzeczywiscie mozna z przedstawicielstwem zarejestrowanego zwiazku ale nic nie stoi chyba na przeszkodzie by sie dogadac i uwzglednic (w urzytkowniu, np. stosowna umowa) udzial PFI np. jako stowarzyszenia.


Pewnie, że było by lepiej :) Jak widzę chodzi tu o konkretną sprawę a nie gdybanie. Jeżeli związek ma ziemię i chodzi o konkretną pomoc to jestem za tym byśmy jako PFI pomogli.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: sobota, 12 grudnia 2009, 01:04 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Hakken napisał(a):
Pewnie, że było by lepiej :) Jak widzę chodzi tu o konkretną sprawę a nie gdybanie. Jeżeli związek ma ziemię i chodzi o konkretną pomoc to jestem za tym byśmy jako PFI pomogli.


A w czym można pomóc, jeśli związek ma już własny kawałek ziemi? W zdobywaniu dotacji na postawienie budynku/świątyni/kręgu, czy o co wam chodzi? Ja zrozumiałam to tak: związek ma już własną ziemię (od osoby prywatnej), ale fajniej by było dostać ziemię od państwa. Tak?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czy PFI myslalo o...
PostNapisane: wtorek, 15 grudnia 2009, 17:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Tin napisał(a):
A w czym można pomóc, jeśli związek ma już własny kawałek ziemi? W zdobywaniu dotacji na postawienie budynku/świątyni/kręgu, czy o co wam chodzi?

Nie...

Tin napisał(a):
Ja zrozumiałam to tak: związek ma już własną ziemię (od osoby prywatnej), ale fajniej by było dostać ziemię od państwa. Tak?

Tak. Dotychczasowy teren nalezy do osoby prywatnej i jest on udostepniony na zasadzie urzyczania (i to zupełnie odrebna kwestia, nie o nigo tu zupelnie chodzi). Dobrze byloby natomiast miec ziemie lub lokal, dokladnie przypisany/udostpeniony dla zwiazku/ruchu, gdzies np. blizej (lub nawet w obrebie) samej W-wy, od panstwa...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL