Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:14

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: piątek, 30 października 2009, 22:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Jak obchodzicie to swieto,napiszcie jak bylo...Pozdrawiam i zycze udanych rytualow!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 13:53 
*przez chwilę nie wie co powiedzieć*

...Ale wykorzystam tę okazję, by życzyć tym, którzy poszukują, oczekują i czasem nawet żądają odpowiedzi, aby te odpowiedzi dostali. Właśnie w tych dniach, kiedy wszelkie Bariery można o kant du...żej kuli rozbić. ;)

Pomyślnych dili. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 13:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Jeszcze nie wiem jak będę je obchodzić. Na razie byłem w lesie i zebrałem trochę żołędzi dla ochrony i ozdoby pokoju. Myślę, że wieczorem pójdę do lasu jeszcze raz, gdyż zaraz obok jest cmentarz, posiedzę podumam, sprawdzę czy ktoś do mnie nie przybył z Drugiego Świata i pójdę.. Nie przygotowuję jakichś specjalnych rytuałów, ew powitalny gdyby się jakiś gość zdarzył

Szczęśliwego końca lata, owocnych przemyśleń.

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: sobota, 31 października 2009, 20:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Wie bardzo dobrze co powiedziec.Tylko ja pisalem jak bylo :wink: Kazdy inaczej obchodzi to swieto,prawda?A z tego co wiem to startujemy dzisiaj wieczorem...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 00:17 
Ja startuję wtedy, kiedy przychodzi na to czas. ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 00:49 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Mój Samhaim wygląda od zawsze tak samo. Od rana jestem poumawiany z rodzinami swoją i żony nad grobami nad którymi odbędzie się tysiąc rozmów na każdy temat, potem obowiązkowy wspólny obiad co oznacza kilka godzin przerwy przed następną turą objeżdżania grobów... Jeśli chodzi o chwilę zadumy, to jak się to wszystko skończy możemy najwyżej jeszcze raz pojechać i się jej oddać, poddać się nastrojowi niekończących się mórz świec a po zmierzchu bajkowo wyglądających łun nad cmentarzami - to w tym święcie jest rzeczywiście bardzo szczególne.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 17:07 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Swieta,swieta i po swietach.Przed chwila sie zbudzilem po tym niesamowitym wieczorze.Po kilkudniowym poscie i zastosowaniu Roslin Mocy w kregu organizm musial odpoczac troche. :wink:
Dla mnie osobiscie jest to jedno z najbardziej ulubionych swiat w kole roku,jest to noc podczas ktorej najlatwiej jest wejsc w kontakt ze swoimi zmarlymi i opiekunami duchowymi zeby dowiedziec sie czy wszystko u nich w porzadku.Nie mozna ich zawsze tylko o cos prosic,czasami trzeba sie tez zapytac czy im czegos nie potrzeba.Oczywiscie w kazdym dniu roku tez tego mozemy doswiadczyc,jednak tej nocy plaszczyzny ,,swiata materialnego" i ,,swiata duchowego"sa najblizej siebie i jest najwieksza szansa na nawiazanie kontaktu.Mi sie wczoraj udalo :D

Zastosowalem jak zwykle magiczny krag,podstawowe instrumentarium(sztylet,cauldron,kielich,dzwonki tybetanskie),kadzidla,kolorowe swiece(czarne,fioletowe,pomaranczowe),rosliny mocy.Rozpoczalem w godzinie kiedy panuje dany aniol dnia a pozniej... nie wiem dokladnie co sie dzialo.To znaczy wiem co sie dzialo wiem ze mialem gosci stamtad,wiem ze bylem w kregu,tylko czas jakos inaczej zaczal plynac,rzeczywistosc byla jakas inna,moi przodkowie mieli zadowolone twarze tylko jeden duch nie chcial podejsc do kregu zeby ogrzac sie przy swiecy.W trakcie wszystkich moich rytualow z wykorzystaniem kregu zawsze dochodzi do zaburzenia poczucia czasu,zaburzenia poczucia rzeczywistosci i zawsze czuje ze lece.Wy tez tak macie?Stad miedzy innymi ten watek.Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 18:16 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): wtorek, 30 grudnia 2008, 02:06
Posty: 64
Lokalizacja: Bryf
Witam !! Od dawna co prawda nie byłam obecna na forum słowem, ale myślami zawsze :) Wszystkim życzę wspaniałego Samhain ! i dni po nim :) ( przepraszam że dnia następnego) U nas przygotowania do świątecznego wieczoru trwały dwa dni, od groma gotowania, ozdabiania , i cokolwiek innego . Ale sam wieczór udał się wspaniale :) ObrazekA tak wyglądał nasz stół :)

_________________
widzisz to czego inni nie widzą , słyszysz to czego inni nie słyszą ......./ gg 2086343


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 19:33 
Mr.Magick napisał(a):
W trakcie wszystkich moich rytualow z wykorzystaniem kregu zawsze dochodzi do zaburzenia poczucia czasu,zaburzenia poczucia rzeczywistosci i zawsze czuje ze lece.Wy tez tak macie?


Tak. To normalny stan.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: niedziela, 1 listopada 2009, 19:45 
Mr.Magick napisał(a):
W trakcie wszystkich moich rytualow z wykorzystaniem kregu zawsze dochodzi do zaburzenia poczucia czasu,zaburzenia poczucia rzeczywistosci

Wiccanie nazywaja to sacred time i sacred space (swiety czas i swieta przestrzen).

Ja w tym roku tradycyjnie (od czasu jak bylam w ciazy cztery Samhainy temu) oprocz przeprwadzenia ciekawych rozmow z tymi ktorzy sa po drugiej stronie musze sie rozchorowac. No ale za wiedze trzeba placic. :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Zycze wszystkim powodzenia w Samhain!
PostNapisane: poniedziałek, 2 listopada 2009, 04:13 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Byłem w Puszczy Świętokrzyskiej (nie Jodłowej). Przeszliśmy trochę na nosa, trochę dzięki GPS do mogiły Zjawy http://www.wykus.pl/index.php?s=postacie&id=13 , później na miejsce kapliczki partyzantów http://www.wykus.pl/index.php?s=miejsca_pamieci&id=1 , wreszcie na polanę Barwinek (miejsce walk z ekspedycją antypartyzancką, która została rozbita przez partyzantów). Trochę gubiliśmy drogę bo akurat księżyc zaszedł chmurami a po ścieżkach nawet nie zostało śladu. Październikowy śnieg powalił drzewa. Te w gęstwinie oparły się o inne, na ścieżki runęły jedno za drugim.
Później, na kolejnej z polan dokładnie o 12.00 rozpaliliśmy ognisko, uroniliśmy miodu dla dusz, wypiliśmy za zdrowie żywych i pogadaliśmy o wszystkim. Z ciastek były reklamowane na forum "paluchy czarownicy" - niektórym odpadły migdałowe paznokcie. Księżyc wyszedł więc mogliśmy się nawet powygłupiać strasząc dziki. Tak naprawdę nie było ich (spały?) ale cała polana była przez nie zryta jak orne pole.
Mimo, że byliśmy tylko we dwóch (raczej bezludnie, prawda?) i ciszy, w której spadające od czasu do czasu bukowe liście wydawały się hałasować odniosłem wrażenie obecności dziesiątek, może setek. Zdecydowanie nie było pusto. Fajnie było, jeszcze czuć mnie dymem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL