Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:18

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 20:20 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Dostałam mailem informację o petycji. Przytoczę ją w całości:

Czy wypleniłeś już pokrzywę i perz ze swojego ogródka???? Jeśli nie to zrób to jeszcze w tym roku!!! W przeciwnym razie będzie Ci grozić może nawet areszt za nielegalną uprawę ziół. Jeśli zerwiesz pokrzywy na rowie przy lesie i zaparzysz dziecku, również narazisz się na Sankcje prawne...

Przesyłam dziś informacje dotyczące planów związanych z wprowadzeniem dyrektywy unijnej odnośnie ograniczenia możliwości stosowania naturalnych terapii, uprawy wszelkiego rodzaju ziół, nawet na własne potrzeby, jak również standardów produkcji żywności bazujących głównie na obligatoryjnym stosowaniu zabiegów pestycydowych, napromieniowaniu
oraz certyfikacji, która praktycznie powoduje dominację wielkich korporacji. Wszystko to w powiązaniu z genetycznie modyfikowaną żywnością stwarza zdaniem wielu ludzi, moim również potężne zagrożenie dla zdrowia i życia naszego oraz przyszłych pokoleń.

I nie jest to żadna spiskowa teoria dziejów. To niesłychane, ale to się dzieje naprawdę.

Osobiście wspieramy wszelkiego rodzaju akcje uświadamiające skutki wprowadzenia takiej dyrektywy na obszarze Unii. Dlatego też kierujemy do Was prośbę - jeżeli temat jest Wam znajomy (jeżeli nie, to zachęcamy do zapoznania się) to postulujemy włączcie się w poinformowanie jak największej liczby osób o tym zagrożeniu.

Jest to szczególnie ważne, gdyż odbywa się w tej chwili zbieranie podpisów w całej Europie pod petycją domagającą się referendum ogólnoeuropejskiego w kwestii zablokowania wejścia w życie od 1-go stycznia 2010 tej dyrektywy.

Tym bardziej jest ważny udział nas wszystkich, jako że potrzeba 1 mln podpisów, aby można było zatrzymać tą dyrektywę. W Polsce zebrano w tej chwili ok 50 tys podpisów i potrzebne są dalsze w ciągu jednego - dwóch miesięcy. Można to robić i drogą mailową i poprzez zbieranie podpisów na kartach.
Dlatego tak ważne jest, jeżeli możecie, rozesłać tę informację do jak największej liczby znajomych, szczególnie drogą mailową. Nikt tego nie zrobi oprócz nas. To jest dobry moment, aby stanowić o naszym życiu na przyszłość szczególnie w tak ważnej kwestii jak
zdrowie. To jest na prawdę bardzo ważne.

W załączeniu przesyłamy informację o spotkaniach dotyczących tej kwestii, a odbywających się w Polsce. Wiele materiałów dotyczących tej akcji można znaleźć w internecie.
Gorąco pozdrawiamy. Bądźmy razem w tej sprawie.

podajemy strony, na których można składać podpisy elektroniczne lub pobrać karty do podpisów

Kliknij na poniży link i koniecznie złóż swój podpis, oddaj głos w
sprawie referendum.
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies.php
- składanie podpisów elektronicznie

http://www.fnbg.org- inicjatywa na rzecz referendum europejskiego


Nie słyszałam o tym wcześniej i w głowie mi się nie mieści, by można było zakazać zbioru ziół na prywatny użytek, ale nie znam też treści wzmiankowanych dyrektyw - kto wie, może rzeczywiście są tam jakieś skrajnie głupie zarządzenia? :shock:
Jeśli ktoś wie więcej na ten temat, to proszę o informacje. Ja chyba na wszelki wypadek tą petycję podpiszę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 21:44 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
ej no to jakiś absurd!

oczywiście podpis złożyłem, ale w pale mi sie nie mieści żeby UE mogła wymyślić coś takiego

jeśli nie dajcie bogowie coś takiego przejdzie, to pierwszy podpisuje się pod nieposłuszeństwem obywatelskim

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 17:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Wydaje mi sie że to ma cos wspolnego z coraz głośniejszym Codexem Alimentariusem ...

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 18:09 
A macie jakies linki do anglojezycznych stron na ten temat?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 18:31 
Wyglada na to ze ze cala ta kampania jest sterowana przez dosc "enigmatyczna" fundacje Dr.Ratha
http://www4.dr-rath-foundation.org/
ktory swego czasu mial klopoty sadowe z powodu reklamy srodkow ziolowych gwarantujacych wyleczenie raka.

Proponuje troche pogooglac, zeby sobie wyrobic wlasne zdanie

"W roku 1994, krótko przed swoją śmiercią, dwukrotny noblista Dr Linus Pauling zwrócił się do Dr Ratha ze znaczącymi słowami: ?twoje odkrycia są tak ważne, bo dotyczą milionów ludzi i zagrażają wielkim gałęziom przemysłu. Pewnego dnia mogą wybuchnąć wojny, których jedynym celem będzie zahamowanie dostępu do twoich przełomowych odkryć. Wówczas nadejdzie czas próby, kiedy będziesz musiał stanowić opór!?

...ekhm


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 19:36 
tak btw to w USA mają przegłosować ustawę o zakazie stosowania upraw organicznych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 21:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Mnie zasadniczo mniej interesuje kto kampanie anty tym ustawom propaguje i nakręca, a bardziej mnie interesuje brzmienie tych ustaw czy innych pomysłów prawnych krajów "rozwiniętych", które mogą mieć bezpośredni wpływ na to co robimy, co jemy, jak żyjemy i jak się leczymy :p

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 21:19 
Coffee napisał(a):
tak btw to w USA mają przegłosować ustawę o zakazie stosowania upraw organicznych.


Mógłbyś podać źródło? Brzmi bardzo nieprawdopodobnie.

W przypadku dyrektywy UE przydałby sie jakiś link do tekstu. Skoro ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2010, to chyba jest juz przyjęta.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 21:22 
nie bardzo bo czytałem o tym na jakiejś spin stronie komentującej wszystkie propozycje i ustawy, i było to jakiś czas temu. postaram się odszukać, osobiście też nie mogłem uwierzyć, bo to całkowicie przeczy kultowi zdrowej żywności.

UPGRADE:
http://www.govtrack.us/congress/billtex ... l=s111-425
http://frwebgate.access.gpo.gov/cgi-bin ... ih.txt.pdf
teksty "ustaw"

artykuły różne po wygooglaniu HR 875 to numer tej drugiej ustawy ważniejszej (link nr2)

UPGRADE 2:
tu przeszło w głosowaniu takie coś jeszcze:
http://www.govtrack.us/congress/vote.xpd?vote=h2009-680

a swoją drogą to taką stronę chciałem stworzyć 4 lata temu, bazę wszystkich polityków samorządowych i rządowych w powiązaniu z ugrupowaniami w jakich byli oraz są a także kadencjami i co zrobili, jak głosowali w czym uczestniczyli i tak dalej.
ostatnio dorzuciłbym postępowania sądowe lol.

UPGRADE 3:
HR 875 z tego co zrozumiałem i wyczytałem daje formalną możliwość zakazu uprawy dajmy na to śliwek na twojej własnej działce. Czyli dokładnie to samo się dzieje u nas co w USA i w sumie w Kanadzie, ustawy o naturalnych suplementach i witaminach znaczy ich zakazie stosowania.

Orwell to pikuś przy tym jak dostaniesz paczkę z jedzeniem z napisem żywność ekologiczna a zgodnie z prawem będzie napakowana hormonami wzrostu i innym paskudztwem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: czwartek, 22 października 2009, 11:11 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Ale czekajcie, jakie jest uzasadnienie tej ustawy? Co, oni tak oficjalnie mówią że nie pozwolimy na zdrową zywność zeby koncerny miały monopol??!!

I tak przeraźliwie mi sie to w pale nie mieści ze ja pierdole, że co, przyjdą do mnie i powiedża że nie moge na własnej działce, na mojej ziemi, uprawiac marchewki??!! to jakiś jebany absurd...

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: czwartek, 22 października 2009, 11:15 
rawimir napisał(a):
W przypadku dyrektywy UE przydałby sie jakiś link do tekstu. Skoro ma zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2010, to chyba jest juz przyjęta.


http://www.fnbg.org/ to co podano w linku z ulotką są dyrektywy potem już tylko: http://eur-lex.europa.eu/pl/index.htm


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: czwartek, 22 października 2009, 17:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
To jest niemożliwe. Nie przejdzie! Nie przejdzie! Nie przejdzie.. prawda?

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: piątek, 23 października 2009, 01:18 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Ulf napisał(a):
Wyglada na to ze ze cala ta kampania jest sterowana przez dosc "enigmatyczna" fundacje Dr.Ratha
http://www4.dr-rath-foundation.org/
ktory swego czasu mial klopoty sadowe z powodu reklamy srodkow ziolowych gwarantujacych wyleczenie raka.

Proponuje troche pogooglac, zeby sobie wyrobic wlasne zdanie

"W roku 1994, krótko przed swoją śmiercią, dwukrotny noblista Dr Linus Pauling zwrócił się do Dr Ratha ze znaczącymi słowami: ?twoje odkrycia są tak ważne, bo dotyczą milionów ludzi i zagrażają wielkim gałęziom przemysłu. Pewnego dnia mogą wybuchnąć wojny, których jedynym celem będzie zahamowanie dostępu do twoich przełomowych odkryć. Wówczas nadejdzie czas próby, kiedy będziesz musiał stanowić opór!?

...ekhm


wydaje mi się, że Ulf ma rację. Ton tej akcji jest bardzo alarmistyczny, ale w swoim czasie przeglądałem te projekty (podobnie jak projekt słynnego Kodeksu Alimentariusa) i wyglądało mi, że chodzi tylko o prawidłowe oznaczanie preparatów naturalnych, będących w sprzedaży. Ma to być szczególnie bat na różne "preparaty megawitaminowe", które w reklamach - głównie za granicą, bo w Polsce przepisy są surowsze - są zalecane jako cudowne remedium na wszystko; tymczasem przedawkowanie witamin MOŻE być groźne (np. przedawkowanie A i D3 może powodować nawet utratę wzroku i deenerację układu kostnego; nadmiar witaminy C przez długi czas - problemy z nerkami, itd) i tak jak branie jednego vitaralu/falvitu/innego normalnego preparatu dziennie jest OK (przynajmniej dla mnie, jako laika, nie jestem lekarzem), natomiast branie 10 tabletek albo ich "mega" odpowiednika - już nie.
Niemniej dobrze oczywiście, że jako Europejczycy interesujemy się tym, co nas dotyczy; tworzenia prawa nie można zostawić tylko urzędnikom, jak to powiedział bodajże Jefferson - ceną wolności jest wieczna czujność...
Pozdrawiam!!
w.

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: piątek, 23 października 2009, 01:39 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): poniedziałek, 5 października 2009, 01:27
Posty: 139
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Coffee napisał(a):
ania.

Orwell to pikuś przy tym jak dostaniesz paczkę z jedzeniem z napisem żywność ekologiczna a zgodnie z prawem będzie napakowana hormonami wzrostu i innym paskudztwem.


nie wydaje mi się, aby te amerykańskie ustawy mogły prowadzić do czegoś takiego. Myślę, że wręcz przeciwnie, skoro ustawę popierają związki konsumenckie. Chodzi raczej o ukrócenie praktyk typu karmienie kurczaków ich własnymi odchodami oraz świń i krów - pomyjami (w Europie zrobiła się z tego wielka afera parę lat temu, przy panice w sprawie BSE), sadzenie kukurydzy przy ruchliwych autostradach, itd. A także o lepsze informowanie konsumentów o składzie produktu żywnościowego, metodach produkcji, itp.

Nie wydaje mi się też, aby te regulacje dotyczyły produkcji żywności na własny użytek, tylko raczej handlu i to międzystanowego - np .w Polsce producenci, a nawet rozmaite bary są objęte surowszymi regulacjami niż te, które przeszły w USA, podczas gdy żadne z nich nie dotyczą np. robienia kanapek w domu. Co ciekawe, związki konsumenckie popierają tę ustawę, więc raczej nie jest ona taka zła:
http://www.consumersunion.org/pub/core_ ... 11497.html
podobnie niektóre inne organizacje (w domyśle konsumenckie) :
http://themiddleclass.org/bill/food-saf ... t-act-2009
Oczywiście głowy za to nie dam - nie jestem prawnikiem, tym bardziej amerykańskim:)
Pozdrawiam,
w.

_________________
"Czcimy Swaroga, Świętowita,
Czcimy zasadę czynną Świata,
Co w mózgu mędrca, w ziarnku żyta,
W jądrze atomu, w pyłku kwiata" (A. Wacyk)

gg: 571717


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Petycja na rzecz referendum o medycynie naturalnej
PostNapisane: wtorek, 18 maja 2010, 18:49 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Temat odżył w innym miejscu http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=26&p=25202#p25202

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL