Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 14:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 15 grudnia 2008, 18:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Offtop:
Ja już chyba wiem, gdzie on jest ;)
Ciiii....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 grudnia 2008, 21:44 
Wiem, że mnie tu nikt o zdanie nie pytał, ale i tak swoje mam zamiar wtrącić, jako że od ostatnich moich postów w tym topicu nieco się pozmieniało :wink:

U mnie od momentu "zakochania się" do stwierdzenia, że "to są ci właściwi ludzie" nie minęła właściwie ani chwilka. Wiedziałam od razu, choć nie od razu się do tego przyznałam nawet sama przed sobą, a już tym bardziej przed nimi :) Ja to poprostu poczułam i oni z resztą również. Wiedziałam od pierwszego momentu, że wiem, choć nie wiedziałam jeszcze, co wiem :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 grudnia 2008, 21:58 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Aż sprawdziłam z ciekawości kiedy pisałaś ostatniego w tym toppicu posta... taa... wszystko jasne ;)

Ja osobiście wiedziałam, od razu, zwłaszcza po pewnym tekście, że to są CI ludzie, tylko nie wiedziałam, czy jestem właściwym człowiekiem dla nich. Zastanawiałam się więc 2 miesiące, a gdy już się dość nazastanawiałam, przez 1 się zastanawiałam JAK to zrobić. No, ale na szczęście, po 3 miesięcznym poślizgu i odrobinie stresu, się wszystko poukładało :) :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 17 grudnia 2008, 22:28 
Dawno dawno temu :) Prawie tych czasów nie pamietam :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 14:18 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 12:03
Posty: 3
Lokalizacja: Olsztyn
Poszukuję kowenu w okolicy Olsztyna, oraz nauczyciela (doświadczonego) :D

_________________
Per aspera ad aspra..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 14:20 
feniks napisał(a):
Poszukuję kowenu w okolicy Olsztyna, oraz nauczyciela (doświadczonego) :D

O ile mi wiadomo, w okolicach Olsztyna nie ma kowenów.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 14:22 
feniks napisał(a):
Poszukuję kowenu w okolicy Olsztyna, oraz nauczyciela (doświadczonego) :D


Oj, chyba ciezko bedzie ci kogos takiego znalesc na miejscu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 17:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
agni-zawsze możesz zafundować kurs internetowy! :D

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 17:58 
Poszukiwacz napisał(a):
agni-zawsze możesz zafundować kurs internetowy! :D


Sporo rzeczy prowadzacych do inicjacji mozna robic samemu dostajac instrukcje przez internet ale nie da sie jednak ominac faktu ze kilka razy przynajmniej trzeba sie spotkac podczas przygotowywania sie do inicjacji. No a po inicjacji kiedy zaczyna sie wlasciwa nauka trzeba brac udzial w rytualach. Gdyby mozna wszystko wyczytac w internecie to i z ksiazek mozna by sie wszystkiego nauczyc ale jelsi chodzi o wicca to jednak najwazniejsze jest doswiadczenie praktyczne i bezposrednia nauka w trakcie rytualu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: czwartek, 24 września 2009, 09:49 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Poszukuję kowenu w okolicy Olsztyna, oraz nauczyciela (doświadczonego)


Ej, co to kur... "Auto Giełda" ? :roll:

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: piątek, 25 września 2009, 12:13 
Asus, pytanie o kowen i nauczyciela jest zupełnie naturalnym pytaniem początkującego. Nie widzę powodu, żeby od razu wskakiwać na kogoś za brak rozeznania.

Inna sprawa, że pytający dostanie zapewne inną odpowiedź, niż się spodziewa.

Dla mnie osoba, która zgłasza się sama jako nauczyciel, ma problem z samooceną i nie wierzy we własne kompetencje. Więc szuka ucznia, przy którym lepiej się poczuje. We współczesnym pogaństwie to potencjalny uczeń odnajduje nauczyciela. Czasami jest to banalnie proste, a czasami trudniejsze. Generalnie, trzeba trochę się poobracać wśród pogan, żeby mieć rozeznanie.

Zgodnie z moją wiedzą nie ma kowenów tradycyjnych w okolicach Olsztyna. Pytanie mieści się w dziale "wicca tradycyjne", więc o eklektycznych kowenach się nie wypowiadam.

Pozdrawiam,
Enenna


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: piątek, 25 września 2009, 12:20 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Enenna napisał(a):
Dla mnie osoba, która zgłasza się sama jako nauczyciel, ma problem z samooceną i nie wierzy we własne kompetencje. Więc szuka ucznia, przy którym lepiej się poczuje.


Kurcze, a już chciałem ogłaszać, że szukam ucznia bo nie ma mi kto bębna grzać przy ogniu, ale teraz tego nie napiszę, bo wyjdzie, że mam problem z samooceną i nie wierzę we własne kompetencje... :(
:P
Ale jakby ktoś jednak chciał pomagać mi w rytualnych czynnościach to niech się nie krępuje ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: piątek, 25 września 2009, 12:28 
Proces szukania nauczyciela jest waznym elementem procesu przedinicjacyjnego. Inicjatywa powinna wyjsc od ucznia, ktory musi pokazac ze mu zalezy i ze jest gotowy dzialac zeby znalesc nauczyciela zamiast miec wszystko na talerzu podane. A nauczyciel nawet jelsi chce ucznia nie powinnien ulatwiac tego procesu.

Hakken - jak potrzebujesz ucznia to rzuc ogloszenie w szmamanizmie bo jeszcze tutaj ktos pomysli ze chcesz ich uczyc wicca. My tez mamy bebny wiec nigdy nic nie wiadomo. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: piątek, 25 września 2009, 16:11 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Hakken... uczyć wicca... BUAHAHAHAHAHAHA :lol: :lol: :lol:

Nie no rotfla na biórku zrobilem :D

Ale spoko bracie Uosiu, uczniowie się sami znajdą, choc ty byś wolał pewnie jakśc całkiem niebrzydka uczennicę :wink:

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2009, 10:50 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 września 2009, 12:03
Posty: 3
Lokalizacja: Olsztyn
Asus napisał(a):
Cytuj:
Poszukuję kowenu w okolicy Olsztyna, oraz nauczyciela (doświadczonego)


Ej, co to kur... "Auto Giełda" ? :roll:


Asus..

Jestem w dziale Wicca, wątek Nauczyciel.. nie rozumiem, po co ta agresja? Dla podgrzania kontrowersji dialogu? ;)

_________________
Per aspera ad aspra..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2009, 10:53 
feniks napisał(a):
Jestem w dziale Wicca, wątek Nauczyciel.. nie rozumiem, po co ta agresja? Dla podgrzania kontrowersji dialogu? ;)

Asus nie jest agresywny, tylko wysoce ekspresywny ;). Ja to rozumiem, bo czasem tez tak mam. A poza tym, on zazdrości, że szukasz nauczyciela w dziale wicca a nie szamanizm :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2009, 14:17 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Jestem w dziale Wicca, wątek Nauczyciel.. nie rozumiem, po co ta agresja?


By żyło się lepiej :D :wink:

Cytuj:
A poza tym, on zazdrości, że szukasz nauczyciela w dziale wicca a nie szamanizm :D


No jasne, zazdroszczę, w końcu do wicca garnie się tyle młodych zagubionych czarowników i czarownic :)

Ale Rawimir spokojnie, jak bedzie ktos potrzebny zeby grzać mi bęben to sam się znajdzie, a tak naprawde to za mały pikuś jestem jeszcze żeby brac ucznia. może kiedyś, w bliżej nieokreślonej, zajebiście dalekiej przyszłości :wink:

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: poniedziałek, 28 września 2009, 16:58 
Asus napisał(a):
No jasne, zazdroszczę, w końcu do wicca garnie się tyle młodych zagubionych czarowników i czarownic :)


Nie tylko. Wiele osob z tych ktorych interesuje wicca dobrze wie czego chca od zycia i gdzie sie w zyciu znajduje. A nawet jelsi niektorzy sa troche zagubieni juz zaczynaja sie odnajdowac kiedy zaintyeresuja sie wicca. Nie jest tak zle. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 22:44 
Ośmielę się zapytać: A co z Krakowem? Kiedy powstanie tu u mnie pierwszy kowen? Są jakieś spekulacje?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 22:51 
Świętosław napisał(a):
Ośmielę się zapytać: A co z Krakowem? Kiedy powstanie tu u mnie pierwszy kowen? Są jakieś spekulacje?

Pierwszy kowen w Krakowie powstanie 17 lipca 2014 r.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 22:56 
rawimir napisał(a):
Świętosław napisał(a):
Ośmielę się zapytać: A co z Krakowem? Kiedy powstanie tu u mnie pierwszy kowen? Są jakieś spekulacje?

Pierwszy kowen w Krakowie powstanie 17 lipca 2014 r.


:cry:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 23:02 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Pierwszy kowen w Krakowie powstanie 17 lipca 2014 r.
Świętosław napisał(a):
Ośmielę się zapytać: A co z Krakowem? Kiedy powstanie tu u mnie pierwszy kowen? Są jakieś spekulacje?

Pierwszy kowen w Krakowie powstanie 17 lipca 2014 r.


YYyy że curva co? nie ogarniam, jakies plany inicjacyjne czy data końca świata?

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 23:06 
Asus napisał(a):
YYyy że curva co? nie ogarniam, jakies plany inicjacyjne czy data końca świata?


A moze jedno i drugie. :wink:
A na serio, jak ktos bardzo chce to radzilabym nie czekac az kowen przyjdzie do kogos ale wyjsc samemu i szukac.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 23:16 
Asus napisał(a):
YYyy że curva co? nie ogarniam, jakies plany inicjacyjne czy data końca świata?


He, he, to jest czysta spekulacja :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 23:21 
agni napisał(a):
Asus napisał(a):
YYyy że curva co? nie ogarniam, jakies plany inicjacyjne czy data końca świata?


A moze jedno i drugie. :wink:
A na serio, jak ktos bardzo chce to radzilabym nie czekac az kowen przyjdzie do kogos ale wyjsc samemu i szukac.
Wszystko fajnie, ale najpierw trzeba po dogrywać sprawy życiowe - potem już pójdzie z górki. A przynajmniej takie są przedapokaliptyczne spekulacje. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: wtorek, 20 października 2009, 23:29 
Świętosław napisał(a):
Wszystko fajnie, ale najpierw trzeba po dogrywać sprawy życiowe - potem już pójdzie z górki. A przynajmniej takie są przedapokaliptyczne spekulacje. :wink:


Pewne sprawy zyciowe warto podogrywac przed inicjacja nawet jesli kowen sie znajdzie w okolicy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: środa, 21 października 2009, 00:10 
agni napisał(a):
Świętosław napisał(a):
Wszystko fajnie, ale najpierw trzeba po dogrywać sprawy życiowe - potem już pójdzie z górki. A przynajmniej takie są przedapokaliptyczne spekulacje. :wink:


Pewne sprawy zyciowe warto podogrywac przed inicjacja nawet jesli kowen sie znajdzie w okolicy.
Może i masz rację ... Tylko kiedy bezrobocie w tym kraju zmaleje ...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: niedziela, 15 listopada 2009, 22:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące nauczyciela. Sprawa wygląda tak: mój kumpel jest wiccaninem, a ponieważ poczułam, że wreszcie znalazłam swoją drogę, poprosiłam go, żeby mnie uczył. Problem polega na tym, że on wprawdzie wyraził zgodę (nawet z pewną dozą entuzjazmu :wink: ), ale został inicjowany dosyć niedawno i zastanawiamy się, czy taki "świeżak" podoła wyzwaniu. Jak uważacie?

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: niedziela, 15 listopada 2009, 22:26 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
W jakim sensie mialby Cie uczyc? Jezeli naprawde jest inicjowany w BTW to zna zapewne tradycyjna droge nauczania. W takim przypadku jako "swieżak" nie nauczy Cie praktycznie niczego, gdyz po prostu nie moze mowic o wiekszosci rzeczy, ktore mozna nazwac stricte nauka.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Nauczyciel
PostNapisane: niedziela, 15 listopada 2009, 22:33 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Kallisto napisał(a):
Witam wszystkich! Mam pytanie dotyczące nauczyciela. Sprawa wygląda tak: mój kumpel jest wiccaninem, a ponieważ poczułam, że wreszcie znalazłam swoją drogę, poprosiłam go, żeby mnie uczył. Problem polega na tym, że on wprawdzie wyraził zgodę (nawet z pewną dozą entuzjazmu :wink: ), ale został inicjowany dosyć niedawno i zastanawiamy się, czy taki "świeżak" podoła wyzwaniu. Jak uważacie?


Co to znaczy dosyć niedawno? I co to znaczy "uczył"? Ja osobiście nie chciałabym uczyć się od kogoś, kto sam jest w początkowej fazie nauki. I w drugą stronę też, nie podjęłabym się nauki czegokolwiek i kogokolwiek jeśli sama niewiele jeszcze umiem. To, że "wyraził zgodę nawet z pewną dozą entuzjazmu" osobiście by mnie zaniepokoiło ale to tylko moje zdanie. To tyle, jeśli chodzi o naukę. Co innego, jeśli chodzi o inicjację. "Świeżak", czyli jak wnioskuję osoba na pierwszym stopniu, nie może sama nikogo inicjować czy założyć kowenu. Nie lepiej poszukać kogoś doświadczonego?

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL