Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 22:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Moja rozmowa z fluffikiem
PostNapisane: sobota, 6 października 2007, 20:14 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Nie wiem, czy śmiać się czy płakać, ale chyba jednak śmiać. Wiem, że fluffiki należy wspierać i edukować, ale nie dałam rady... Nick fluffika i nazwę forum wygwiazdkowałam.

Cytuj:
Ja
Witam... e*** f*******, mam nadzieję?
Fluffik
zgadza sie:)
Ja
Sheila z tej z strony :)
Fluffik
a widze po opisie:)
Ja
Ano, też fakt ;)
Chciałam się tylko upewnić, czy dostałeś moją wiadomość na forum **
Fluffik
dostalem dostalem sorry za te niemile slowa
wybaczysz mi?
Ja
Spoko
Tylko z tym blogiem jest problem...
Fluffik
jakim blogiem?
Ja
No Twoim
Fluffik
aha
Ja
Aaa... czyli jednak nie dostałeś tej wiadomości
Wiesz... nie chcę być nie miła itd... ale to, co robisz, to plagiat
Fluffik
wiadomosci?
?
Ja
Na forum na górze między "profil" a "wyloguj" jest wejście do forumowej skrzynki pocztowej
Napisałam ci parę... no, przyznaję, ostrych słów
na temat twojego bloga
Fluffik
ok zaraz zobacze
Ja
Uważam, że powinieneś usunąć z sieci swojego bloga
Albo przynajmniej te notki, które są… plagiatem
Fluffik
enenna kto to?
Ja
osoba, której stronę plagiatujesz
wicca.pl
Powiedzmy sobie jasno: inteligentny z ciebie facet, stać cię, żby napisać coś samemu
Nie musisz się zniżać do poziomu złodzieja, co nie?
Fluffik
poprawie to
Ja
Mam taką nadzieję
Usuń proszę te notki z bloga...
Zachowałeś się bardzo niefajnie, wobec osoby, która swoją stronę dopracowuje od wielu lat...
Fluffik
nie musze wystarczy ze napisze slowa zaczerpniete ze stronki wicca.pl
Ja
"Kopiowanie i publikowanie bez zgody autorów źle widziane. " - myślę, że powinieneś ją zapytać o zdanie
Fluffik
raczej postaram sie to sparafrazowac'
Ja
No, chyba, że tak
I następne posty pisz proszę samodzielnie
Fluffik
co jakie posty??
Ja
Bo będę się czuła w obowiązku powiadomić Enennę, a wolałabym nie robić za donosiciela
No, notki w sensie
Fluffik
i tak nia jestes wiec wiesz
a posty sam pisze i mnie nie denerwuj
Ja
Oj, wiesz o co chodzi
Teraz ty się czepiasz
Trochę nerwowy z ciebie młodzieniec ;)
Fluffik
sorry oskarrzasz mnie ze posty na forum ** pisze z kims jestes w wielkim bledzie
Ja
Mówię ci, że chodziło mi o notki
przejęzyczyłam się, przepraszam
Fluffik
wez idz jestes falszywa a ja raczej takich ludzi nie akceptuje i wiesz jestes hamska a probujesz byc mila juz pierwszym postem pokazalas na co cie stac
Ja
Hej, spokojnie
Przejęzyczyłam się z tym postem, chodziło mi o notki
Upomniałam cię grzecznie o tego bloga, zamiast od razu polecieć z jęzorem
I nie irytuj się tak szybko
Fluffik
wal sie blogo usunolem dzieki ci bardzo jestes najgorsza wiccanka jak znam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wiccanie to mili ludzie a ty jestes przykladem zwyklego prostaka!!1
Ja
Przykro mi, że tak uważasz
Fluffik
mi tez nara wole nie utrzymywac kontaktu z ludzmi twojego pokroju://
Ja
dopiero co mnie przepraszałeś za to, że mnie fałszywie oceniłeś i mówiłeś, że jestem miła
To kto tu jest fałszywy?
Fluffik
ty!!!!!!!! powiedzialem nara to ty powinnas mnie przeprosic z twoje zachowanie:/ to ty mnie pierwsza zjechalas piszac swoj pierwszy post:/
nara falszywa osobo


Mój pierwszy post do tej osoby był między innymi o tym, by pisać po polsku, a nie byle jak i by nie mówił o sobie "jestem wicanem", bo to może być mylące...

Miłej zabawy :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 października 2007, 20:28 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Dla mnie to nie jest smieszne. Ten czlowiek ma spore problemy ze soba.
Sheila - cierpliwa z Ciebie Dziewczyna... szkoda, ze falszywa ;) :D

PS: Nie wiem czy to fluffik, to raczej jakis frustrat i gnojek.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 października 2007, 20:53 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
To JEST fluffik... wierzcie mi. Wkleję wam posta z kącika zapoznawczego autorstwa tegoż osobnika. Ponownie - nick wygwizdkowany.

Cytuj:
witam wszystkich jestem e*** mam 15 lat pewnie myslicie ze to za malo na wiccana a wiec ja odpowiadam nie!!!
pewnie wy nie mieliscie sajgonu w hacie po zmianie wiary moi rodzice sa strasznie staroswieccy robia wszystko zeby mnie nawrocic z tego powodu tez zwiewalem z domu....
15 lat to wiek w kosciele katolickim jest szczegoly bowiem jest bierzmowanie:/...
nie puje poradzcie mi co mam zrobic???
a tak na ogol kocham magiw wyznaje boga i bogini slucham muzyki typu rock gotycki, metal, nu metal itp czasami techno i muzyke klubowa.
chcialbym serdecznie pozdrowic b****, o********** oraz wszysdtkich urzytkownikow forum

mam pytanie jak bedziecie celebrowac samhain???

blesse be/ badzcie blogoslawieni



Ech... Starałam się, ale jestem fałszywa, no i trudno... :D


Ostatnio edytowano sobota, 6 października 2007, 20:56 przez Sheila, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 01:01 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Myślę, że wiek: 15 lat może być tu pewnym wyjaśnieniem poziomu wypowiedzi. Huśtawka nastrojów - z tego można wyrosnąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 01:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Właśnie oberwałam od koleżanki fluffika i zostałam publicznie pomówiona i zrównana z glebą na wspominanym forum...

Edukowanie fluffików bywa bolesne... :(

I już niestety nie jest takie śmieszne :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 01:27 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Sheila, Ty masz jakas misje?

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 01:34 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Ja miałam misję szerzenia polskiej ortografii i usuwania z sieci plagiatów. Edukacja fluffika miała być na drugim planie. Tylko zrobiło się nieprzyjemnie, jak fluffik z koleżanką wyciągnęli mi brudy na forum i zaczęli się nad nimi publicznie rozwodzić, więc teraz mam misję ozdyskania dobrego imienia...
No, nicka, właściwie... :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 01:47 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
No to powodzenia. Na Twoim miejscu (ale ja jestem facetem i drzemia we mnie poklady agresji ;)) najpierw bym powiedzial co o nich mysle (niekoniecznie plugawymi slowami) a pozniej dal sobie spokoj. Zreszta, po jakich Ty forach sie wloczysz? :D

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 02:02 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
To pierwszy taki przypadek, z jakim się zetknęłam na tym forum :shock:
Wiesz... ja facetem nie jestem, ale też mam w sobie po tej sprawie pokłady agresji. Ale umiem to schować, jak muszę... hmm... czy ludzie, którzy długo ukrywają złość nie zostają przypadkiem seryjnymi mordercami? :roll:

Kiedyś trafiłam na całe forum fluffików. Włochate króliczki kakały wszędzie. Wtedy jedyny raz poczułam MISJĘ. Chciałam się tam nawet zarejestrować i misjować, ale sobie myślę, że sobie obejrzę stonę do końca, jakie mają tytuły podfor. Magia zielna, magia kamieni... o, a co to? "Magia faerie". A tam tematy jak znaleźć faerie, jak one wyglądają, jak z nimi rozmawiać i na temat czarów, jakie rzucają. MISJA uleciała ze mnie raz na zawsze.
Nie takie rzeczy, jak faerie ludzie widzą po różnych dziwnych środkach... :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 02:15 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Sheila napisał(a):
"Magia faerie". A tam tematy jak znaleźć faerie, jak one wyglądają, jak z nimi rozmawiać i na temat czarów, jakie rzucają. MISJA uleciała ze mnie raz na zawsze.
Nie takie rzeczy, jak faerie ludzie widzą po różnych dziwnych środkach... :shock:


Wiesz, zawsze jest szansa, ze ktos naprawde nawiazal kontakt z Ludem Fae. Rownie dobrze mozna powiedziec, ze po roznych rzeczach to niektorzy ludzie nie tylko rogatych bogow widza :)
Podobno istnieje sciezka wicca (albo "wicca", nie wnikalem w ciaglasc od Gardnera, mignela mi tylko ta strona), ktora zajmuje sie wlasnie magia faerie (i podobno nie jest to mila i bezpieczna magia).

PS: Nawet znalazlem te strone ;) Aczkolwiek poprzednio wygladala chyba inaczej/byla to inna strona
http://faery-wicca.com/

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 02:31 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Wiedza tych osób wyczytana przeze mnie z innych toppiców nie wskazywała na to, by stali na poziomie zezwalającym na widzenie faerie. A tekst, co zrobić, by je zobaczyć, mówił mniej więcej tyle, by iść do lasu / na pole / na łono natury i bardzo mocno się skupić :lol: a śliczne, święcące, trzepoczące skrzydełkami istotki wysokości ok 2 cali przybędą z tobą rozmawiać :lol:

Wygrzebałam nawet linka do tego forum! Ale jest zamknięte na 4 spusty, nie przyjmują nawet nowych rejestracji. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 11:19 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:24
Posty: 93
Lokalizacja: Hannover
Czytałam o tradycji Faery w "Ewolucji czarów". Nie wiem na ile są tam wiarygodne informacje, ale z Gardnerem to ma chyba niewiele wspólnego ;)
A z tej stronki wynika, że to kolejna "antyczna" tradycja :)
Takie lubimy najbardziej ;)

Co do flaffików. Nie pozostaje nic innego, jak liczyć na to, że kiedyś otworzą się im oczy.
Misja myślę w tym przypadku jest pozbawiona sensu. Zazwyczaj ci ludzie są tak zatopieni w tym, co sobie wymyślili/przeczytali/przyswoili, że ciężko racjonalnymi tłumaczeniami do nich dotrzeć.

Czasem się zastanawiam czy takie fora to nie jeden, wielki żart ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 12:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 12 września 2007, 20:18
Posty: 125
Sheila napisał(a):
Włochate króliczki kakały wszędzie.


Jakie to znaczące przejęzyczenie :)

Nie wiem czy taka misja ma sens, moze i tak, skoro pewnie i częśc z osób tu była w fazie puchatości i z niej wyszła (mam nadzieje ze ja też ;) Czasami cieszę się, że 'za moich czasów' nie było ogólnie dostępnego internetu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 12:40 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Aditi napisał(a):
Czasami cieszę się, że 'za moich czasów' nie było ogólnie dostępnego internetu ;)


Stara (nie będę używać brzydkich słów ;) :P ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 października 2007, 23:01 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
OMG :shock: "Króliczki kakały wszędzie" :shock:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Parsknęłam jabłecznikiem w monitor, jak zobaczyłam tę uroczą literówkę. Ale faktycznie, znacząca :D

Adit, ale są zamiast netu amerykańskie seriale "tajemno-magiczne" ("Przyjmijcie mnie do swojego kowenu!"), albo młodzieżowe gazetki o czarodziejkach. Są jeszcze tacy, którzy za bardzo wzięli do siebie literaturę fantasy, zwłaszcza tą lekką i młodzieżową, z "Harrym Potterem" na czele.

PS - nie pozwólcie czytać dzieciom "HP & Deathly Hallows". Trup pada gęsto i jeszcze się zawiodą na swym różowym świecie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2008, 02:42 
Offline
Milczek

Dołączył(a): piątek, 12 października 2007, 02:02
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
świetnie Sheila... nie widziałam wcześniej tego posta.

tak czy siak mnie to dotknęło. nie żebym stawała po stronie tego chłopczyka BO MA TYLKO 15 lat. ale to straszne świństwo z Twojej strony ,że pokazujesz na innych forach takie rozmowy :/

On trafił do Czarostwa nie po to ,żeby się z niego wyśmiewać czy mu dokuczać bo ' mniej wie , bo nie ma nawyku używania polskich znaków pisząc na kompie' tylko po to ,żeby się właśnie dowiedzieć więcej , nauczyć i aby przyjmować konstruktywne uwagi :/ przeprosił Cię a Ty mimo wszystko się cieszysz ,że pogadałaś sobie z "fluffikiem"

to świadczy tylko o Tobie źle teraz a nie o nim ;)
Ty też miałaś kiedyś te naście lat i prawdopodobnie byłaś tak samo zielona jak on (a może nawet bardziej).

pozdrawiam :]

_________________
Carpe Diem - do what u want and nothing to care.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2008, 10:48 
Todanako napisał(a):
tak czy siak mnie to dotknęło. nie żebym stawała po stronie tego chłopczyka BO MA TYLKO 15 lat. ale to straszne świństwo z Twojej strony ,że pokazujesz na innych forach takie rozmowy :/
(...)
to świadczy tylko o Tobie źle teraz a nie o nim ;)
Ty też miałaś kiedyś te naście lat i prawdopodobnie byłaś tak samo zielona jak on (a może nawet bardziej).


W cytowanej przez Sheilę rozmowie nie zauważyłem chęci dowiedzenia się czegoś o wicca przez osobnika zwanego Flaffikiem. Zauważyłem natomiast niezwykle groźne zjawisko kradzieży własności intelektualnej. Uważam, że takie zachowania należy piętnować. Wiek nie może być żadnym usprawiedliwieniem.

Z takiej postaw i przyzwolenia na nie, a Twoja obrona jest takim przyzwoleniem, rodzi się przekonanie, ze wszystko co jest w zasięgu mojej reki może być moje, bez względu na to, czy prawowity właściciel się na to zgadza, czy nie.
Plagiaty w wypracowaniach w szkole, plagiaty na stronach internetowych, w końcu plagiaty w pracach naukowych. To jest to samo zjawisko.

Ktoś coś przemyślał, zadał sobie trud znalezienia źródeł, poświecił swój czas a potem przychodzi ktoś inny i mu to kradnie.
Uważam, ze Sheila dobrze zrobiła ośmieszając złodzieja. Następnym razem powinna jeszcze podać jego nick, żeby wszyscy wiedzieli z kim mają do czynienia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2008, 16:37 
Offline
Milczek

Dołączył(a): piątek, 12 października 2007, 02:02
Posty: 2
Lokalizacja: Kraków
dlaczego mnie oceniasz a mnie nie znasz?

znam tego chłopaka , rozmawiałam z nim i z Sheilą po zaistniałej sytuacji. On przeprosił - bloga skasował , przyznał rację ,że źle robił. Jest tylko człowiekiem a każdy z nas popełnia błędy - to jednak nie tłumaczy naśmiewania się Sheily z mniej doświadczonego ,mniej wiedzącego kolegi .

zresztą to się działo na innym forum - po co ona to po innych rozkleja? myślałam że sprawa była skończona , to bardzo niemiło z jej strony.

_________________
Carpe Diem - do what u want and nothing to care.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2008, 16:53 
Todanako napisał(a):
dlaczego mnie oceniasz a mnie nie znasz?

znam tego chłopaka , rozmawiałam z nim i z Sheilą po zaistniałej sytuacji. On przeprosił - bloga skasował , przyznał rację ,że źle robił. Jest tylko człowiekiem a każdy z nas popełnia błędy - to jednak nie tłumaczy naśmiewania się Sheily z mniej doświadczonego ,mniej wiedzącego kolegi .


Nie oceniam Ciebie, tylko wyrażam pogląd, że bagatelizowanie problemu kradzieży intelektualnej jest dawaniem przyzwolenia na takie działania. Czyli polemizuję z Twoim stanowiskiem. Mam nadzieję, ze dostrzegasz tę róznicę.

Działanie tego chłopaka było wysoce naganne. Jeśli skasował bloga, na którym zamieszczał cudze teksty, to dobrze. Widać interwencja była skuteczna. I o to, jak sądzę, Sheili chodziło. Może na przeszłość wyciągnie on z tego wnioski.

A jako admistrator dodam, że posty noszące znamiona flamu będe kasował bezlitośnie. Zarzut, że ktoś Ciebie ocenia, mimo, że polemizuje z Twoim pogladem a nie ocenia Ciebie nosi zalążęk flamu. Drugiej instancji nie ma. Więc nie kontynuujmy tego watku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 24 stycznia 2008, 18:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Todanako napisał(a):
ale to straszne świństwo z Twojej strony ,że pokazujesz na innych forach takie rozmowy :/

Jeśli jest to moja rozmowa, to mam prawo ją pokazać/opowiedzieć o niej komu zechcę. Podobnie - post, który został opublikowany w Internecie jest ogólnodostępny. By osoba z którą rozmawiałam nie została w żaden sposób napiętnowana (chodź, jak zauważył Rawimir - chyba powinna zostać) została przeze mnie "wygwiazdkowana".

Młodszy kolega nie został przeze mnie nazwany fluffikiem, z powodu tego, że właśnie jest młodszy. Raczej zirytowała mnie jego pewność swego, zwłaszcza ta dotycząca jego kradzieży oraz głuchota na argumenty. Myślę też, że niektóre osoby mogłyby poczuć się dotknięte lub rozbawione, że osoba , która ma "sajgon w hacie" i "wyznaje boga i bogini" nazywa siebie "wiccanem".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL