Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 13:35

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Opowiadania Roberta Gravesa
PostNapisane: czwartek, 3 września 2009, 09:28 
Roberta Gravesa nie trzeba nikomu przedstawiać. "Biała bogini", "Mity greckie".

Niedawno odnalazłam na półce opowiadania Gravesa, wydane w Polsce w 1979 roku, i od razu otworzyłam na opowiadaniu "Zaproszenie na sabat". Sama prawda. Polecam.

"Ach tak, o tych sabatach... No rozumie pan, musimy pokazywać się nago, żeby więc policja nie musiała czepiać się, naturalnie wynajmujemy dom nudystów. Główne uroczystości obchodzimy w dni premii kwartalnych obowiązujące obecnie, jak również w te zniesione. Czy to w Lancashire, czy w Górach Szkockich, czy gdzie indziej. Toteż niedużo mamy wolnego czasu miedzy nimi. Prowadzimy tutaj dwie loże sabatowe... dawniej były trzy... mieszane, ale znacznie przeważają dziewczyny. Ja jestem Pucelle z Loży Numer Jeden, a mój kochanek, Arthur z Altanki (radiomechanik w życiu prywatnym) jest Diabłem Naczelnym obu tutejszych lóż. Mój mąż gra na bębenku i na drumli w Loży Numer Dwa. Kiepski, w całym tego słowa znaczeniu, ale chętny muzyk, ten mój pan Hokinson."


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 3 września 2009, 16:27 
Jak on tak moze wszystkie nasze sekrety ujawniac. No nic, trzeba bedzie przeniesc spotkania do innego rodzaju domow.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL