Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: tarot
PostNapisane: środa, 29 lipca 2009, 22:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Ostatnio szukałem dla siebie tarota, ale chociaż wiele ostatnio pieknych kart do wyboru to co ładniejsze prawie całkowicie zatraciły swoją symbolikę. Wpadłem więc na pomysł ze sam coś zmontuje w programie graficznym i oto próbka tego co mi wychodzi ;)

Obrazek Obrazek
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 lipca 2009, 20:24 
Ja juz ci mowilam ze sa fantastyczne ale powtorze. Jest duzo wspolczesnych kart ktorewygladaja pieknie ale niestety nie maja tracycyjnej symboliki. Dobrze ze robisz swoje uwzgledniajac ta symbolike.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 lipca 2009, 21:18 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Zraziłem się swojego czasu do tarota. Kiedyś coś czytałem na ten temat na jakimś forum i w końcu wszedłem na stronę o tarocie. Była tam możliwość losowania karty. Trzy razy z rzędu wylosowałem:
----------
You are The Sun

Happiness, Content, Joy.

The meanings for the Sun are fairly simple and consistent.

Young, healthy, new, fresh. The brain is working, things that were muddled come clear, everything falls into place, and everything seems to go your way.

The Sun is ruled by the Sun, of course. This is the light that comes after the long dark night, Apollo to the Moon's Diana. A positive card, it promises you your day in the sun. Glory, gain, triumph, pleasure, truth, success. As the moon symbolized inspiration from the unconscious, from dreams, this card symbolizes discoveries made fully consciousness and wide awake. You have an understanding and enjoyment of science and math, beautifully constructed music, carefully reasoned philosophy. It is a card of intellect, clarity of mind, and feelings of youthful energy.
----------

Więc pomyślałem, że to jakiś błąd i za każdym razem wychodzi to samo. Ponieważ żona miała zły humor zaw2ołałem ją do kompa i poprosiłem żeby wylosowała kartę (licząc na to, że wypadnie to samo).
Wypadło:
----------
You are The Tower

Ambition, fighting, war, courage. Destruction, danger, fall, ruin.

The Tower represents war, destruction, but also spiritual renewal. Plans are disrupted. Your views and ideas will change as a result.

The Tower is a card about war, a war between the structures of lies and the lightning flash of truth. The Tower stands for "false concepts and institutions that we take for real." You have been shaken up; blinded by a shocking revelation. It sometimes takes that to see a truth that one refuses to see. Or to bring down beliefs that are so well constructed. What's most important to remember is that the tearing down of this structure, however painful, makes room for something new to be built.
----------

a to już nie jest miłe.
Żadnych więcej tarotów :)

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 31 lipca 2009, 09:45 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
MoherGun :wink: ten tarot jest wyjemegafajny! chyba pierwsze karty kore do mnie mówią, pierwszy tarot na kórego się nie jeżę :D

Jak zmontujesz go w cąłości to jeśli nie bedziesz go trzymał tylko jako prywatnego to chyba się na kopię skuszę

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL