Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Chrześcijanie chcą usunięcia znaku baby- Jagi??
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 04:23 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,47262, ... wnice.html

Do czego to dochodzi...

Mam nadzieje że nie powieliłam wątku :P
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 10:09 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 18 stycznia 2009, 03:49
Posty: 109
Lokalizacja: Warszawa
"W tradycji naszego regionu Baba-Jaga jest elementem folkloru, niemającym nic wspólnego z wierzeniami - poinformował ks. Dariusz Gącik, rzecznik prasowy diecezji kieleckiej."
Tiaaaaaaaaaaa oczywiście psze pana, oczywiście 8)
Kurcze coś ostatnio klapnięta jestem...fajnie by było Gołoborze zobaczyć :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 12:28 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 26 maja 2009, 20:28
Posty: 114
Lokalizacja: szczecin
Coś już było na ten temat :)

http://forum.paganfederation.pl/viewtopic.php?t=882
w Ciekawych artykułach

Osobiście mysle że Baba Jaga da sobie rade ;)
Kto wie, może to ona wyczarowała te afere żeby zwiększyć swoja popularność ;)) Przesladowanie zawsze ją zwieksza ..
Wystarczy spojrzeć na Jezusa ;)

http://www.youtube.com/watch?v=z50r7ileLcM
Zobaczcie co zrobił jako cieśla :)

_________________
"Ty myślisz, że są ludźmi tylko ludzie
Których ludźmi nazywać chce twój świat
Lecz jeśli pójdziesz tropem moich braci
Dowiesz się największych prawd, najświętszych prawd "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 16:33 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
Ups., w takim razie przepraszam za spam :P Nie doszukałam się. A ten film co podałeś link jest bezbłędny, kiedyś ogłądałam. Najlepsze było "ty bęzzębne sępiszcze", "wywłoko". teksty miął dobre :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 16:39 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 26 maja 2009, 20:28
Posty: 114
Lokalizacja: szczecin
Taaaaak "bezzębne sępiszcze" :) to mnie powaliło też.:)

_________________
"Ty myślisz, że są ludźmi tylko ludzie
Których ludźmi nazywać chce twój świat
Lecz jeśli pójdziesz tropem moich braci
Dowiesz się największych prawd, najświętszych prawd "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 18:38 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
mówiłem ! " świętokrzyskie krzyżuje " !!! (a nie czaruje).



"Uzasadniają, że nazwa naszego regionu i Gór Świętokrzyskich odnosi się do krzyża Jezusa Chrystusa, że to w naszym regionie znajduje się wyjątkowe miejsce na ziemi, czyli Święty Krzyż, a nasza ziemia "przesiąknięta jest krwią powstańców i partyzantów walczących o wolność ojczyzny w różnych okresach historii narodowej". - Dlatego nie możemy bezcześcić ich pamięci pogańskim symbolem Baby-Jagi. Nie zgadzamy się na wizerunek, który w zupełności nie przystaje do nazwy i historii regionu" -
powalająca logika,
zaprawdę godna katolika ;)

_________________
Wiedz że mając przyjaciela, często go odwiedzać należy: droga zielskiem i drzewem zarośnie , jeśli ustawnie chodzić nie będziesz.

Havamal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 21:50 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
Co zrobić, katolicy zawsze patrzą tylko jednostronnie. A co do filmu to muszę znów sobie obejrzec :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 19 lipca 2009, 22:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Fenrir napisał(a):
mówiłem ! " świętokrzyskie krzyżuje " !!! (a nie czaruje)
Ja czaruję, nie krzyżuję :D
Księża się wypowiadają za kler (pochodzący z różnych stron Polski), i to nie za cały, a ludność i tak wie swoje. Robię dokumentacje fotograficzną użycia symbolu Czarownicy Świętokrzyskiej przez ludzi (gospodarstwa agroturystyczne, prywatne przedsiębiorstwa, sklepy), instytucje samorządowe (przykładowo symbol Związku Gmin Gór Świętokrzyskich widniejący nawet na koszach do śmieci), stowarzyszeń i większych przedsiębiorstw (hotele), imprez i pamiątek. Czarownice widnieją wszędzie. Dodatkowo są te prawdziwe, żywe :D Również na tym forum 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 15:38 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Być może logika jest godna katolika, ale list wystosowali akurat protestanci:

Cytuj:
Stanowisko w całej sprawie zajęła też kielecka kuria. Wydała specjalny "Komunikat dotyczący inicjatywy Kościołów Chrześcijańskich w sprawie wykorzystywania logo Baby-Jagi w materiałach promocyjnych województwa". - Forum Kościołów Chrześcijańskich wystąpiło z tą inicjatywą bez rozmowy i konsultacji z Kościołem katolickim. W herbie województwa świętokrzyskiego i powiatu kieleckiego znajduje się krzyż. W tradycji naszego regionu Baba-Jaga jest elementem folkloru, niemającym nic wspólnego z wierzeniami - poinformował ks. Dariusz Gącik, rzecznik prasowy diecezji kieleckiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 16:23 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
A może i my, poganie powinniśmy wystosować list, w którym podziękujemy władzom świętokrzyskiego za promowanie pogaństwa?
:lol:

A to, że to protestanci napisali to nie ma się co dziwić, oni zawsze byli najbardziej cięci na czarownice :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 16:34 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
Sheila napisał(a):
Być może logika jest godna katolika, ale list wystosowali akurat protestanci:



hehe. mój błąd, po prostu lepiej mi się zrymowało logika z katolika ;D

poza tym z grubsza patrząc wielkiej różnicy nie widzę, w szczegóły nie wnikam ,ale jeszcze raz przepraszam jeżeli kogoś wprowadziłem w błąd.

ps. Faktycznie KK nie protestuje ? może dlatego że widzą więcej kasy w turystach i jak zwykle jeżeli w grę wchodzą pieniądze to przekonania i wiara schodzą na rugi plan ;)

_________________
Wiedz że mając przyjaciela, często go odwiedzać należy: droga zielskiem i drzewem zarośnie , jeśli ustawnie chodzić nie będziesz.

Havamal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:12 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 20:22
Posty: 161
Poświst napisał(a):
Robię dokumentacje fotograficzną użycia symbolu Czarownicy Świętokrzyskiej


Firma przewozowa Krycha ma czarownicę w logo. Mieli ją również na autobusach ale ostatnio widzę, że czarownice zamalowują.

http://krycha.pl/viewpage.php?page_id=11


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:21 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
A to, że to protestanci napisali to nie ma się co dziwić, oni zawsze byli najbardziej cięci na czarownice Smile

Hmmm ja zawsze myślałam że to właśnie protestanci są najbardziej tolerancyjni i się zawiodłam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 22:37 
Ami... napisał(a):
Hmmm ja zawsze myślałam że to właśnie protestanci są najbardziej tolerancyjni i się zawiodłam.

Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Zdaje się, że więcej stosów płonęło w świecie protestanckim niż katolickim. W Rzeczpospolitej Obojga Narodów w ogóle prawie ich nie było. Na dzisiejszych ziemiach Polskich tak, ale na terytoriach ówcześnie należących do państw niemieckich (w dużym stopniu protestanckich)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 23:04 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
rawimir napisał(a):
Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Zdaje się, że więcej stosów płonęło w świecie protestanckim niż katolickim. W Rzeczpospolitej Obojga Narodów w ogóle prawie ich nie było. Na dzisiejszych ziemiach Polskich tak, ale na terytoriach ówcześnie należących do państw niemieckich (w dużym stopniu protestanckich)


Hmmm, ale czy to nie oni pozwalają kobietom być kapłankami, a gdzieniegdzie akceptują homoseksualizm? Nie wiem może ich mylę z kimś innym, albo po prostu to czarownic wyjątkowo nie lubili ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 20 lipca 2009, 23:56 
Ami... napisał(a):
Hmmm, ale czy to nie oni pozwalają kobietom być kapłankami, a gdzieniegdzie akceptują homoseksualizm? Nie wiem może ich mylę z kimś innym, albo po prostu to czarownic wyjątkowo nie lubili ;)

Jedni tak a inni nie. Kapłaństwo kobiet, to w protestantyzmie coś całkiem nowego i wcale nie powszechnego. Podobnie stosunek do homoseksualizmu jest oglednie mówiąc różny.
Czary były uznawane w Anglii za przestępstwo do lat 50 tych. Przedwojenny kodeks karny w Polsce nie przewidywał takiego przestępstwa.
Nie można wszystkim, co najgorsze w chrześcijaństwie obciążać wyłącznie katolicyzmu. W końcu wojny religijne prowadzili zarówno protestanci jak i katolicy. Poza tym protestantyzm ma niejedno oblicze.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 00:41 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
W sumie racja. Nigdy szczególnie nie zagłębiałam się w wiarę protestancką. Sugerowałam się raczej tym co do mnie gdzieś doleciało itp. A z katolicyzmem mam do czynienia od urodzenia, więc skoro dla mnie jest beee to pewnie nie patrzę na to obiektywnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 13:17 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ami... napisał(a):
Hmmm ja zawsze myślałam że to właśnie protestanci są najbardziej tolerancyjni i się zawiodłam.


Hahaha
Niezłe, protestanci i tolerancja :)
Wiesz przy purytanach katolicy to pluszowe króliczki :) Spójrzmy choćby na salem, nigdzie nie dopuszczono się takiej rzezi jak tam.
Co do kobiet i homoseksualizmu to po pierwsze (tak jak napisał już Rawimir) to wciąż niezbyt rozpowszechniona nowość a po drugie świadczy to nie tyle o ich tolerancji co o szybszym dostosowaniu swojej oferty do rynku zbytu.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 13:42 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
I o ile u katolików jakoś ta wiara jest już taka okrzepła i codzienna (spojrzcie na 90% ludzi deklarujących się jako katolicy, chociazby w Polsce). o tyle protestanci, szczeólnie ci z drugiej reformaci amerykańskiej w XIX wieku - mają nieźle nawalone pod deklem - terroryzm chrześcijanski to wymysł protestantów przecież. No i oni własnie najbardziej pozycjonują się my(zbawieni) kontra redszta świata.

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 15:59 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
To z tym rynkiem to prawda, kiedyś gdzieś czytałam artykuł że ludzie odchodzą od wiary katolickiej a protestanci dając większą swobodę zrzeszają ludzi. Ale pastorzy? Tam są zdaje się pastorzy, mają żony/mężów i dzieci. Czy to nie przejaw toleracji? :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2009, 17:12 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ami... napisał(a):
Ale pastorzy? Tam są zdaje się pastorzy, mają żony/mężów i dzieci. Czy to nie przejaw toleracji? :D


Nie.
Celibat u księży nie jest kwestią religijną a polityczną. Chodziło o nie dziedziczenie dóbr kościelnych i stanowisk. Wcześniej kapłani normalnie mieli żony i dzieci, co zresztą widać po choćby popach o rabinach nawet nie wspominając. Protestanci po prostu wrócili do tego obyczaju i słusznie zresztą. Co może wiedzieć o życiu w rodzinie koleś, który własnej rodziny nigdy nie założył? Zresztą w krk też coraz poważniej mówi się o zniesieniu celibatu.

Ach, Ami... "Know your enemy" ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 15:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Jakoś nie wierzę w zniesienie celibatu w KK. Na pewno ucierpiałby na tym majątek kościoła. A jeśli chodzi o kościoły protestanckie, to oczywiście są różne - w niektórych kobiety są księżmi (mam przykład we własnej rodzinie), w niektórych do roli kapłana pretendują jedynie mężczyźni. Kościołów chrześcijańskich niekatolickich jest mnóstwo - mam wrażenie, a wręcz pewność, że bardziej opierają się one na Biblii, nie na tradycji. Jeśli jednak chodzi o tolerancję, to - moim zdaniem - w każdym stowarzyszeniu - chrześcijańskim, islamskim, pogańskim itd. - znajdują się ludzie potrafiący szanować przekonania innych i fanatycy - tu często nie należy winić wiary, lecz samych ludzi i ich wady. Ja jestem zwolenniczką całkowitej tolerancji religijnej - wszyscy mają prawo wierzyć, w co czy Kogo chcą, i nie powinni ani narzucać swojej wiary, ani wyśmiewać przekonań inaczej wierzących. A Babę Jagę jak najbardziej lubię i jestem za jej promowaniem :!: :)

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 15:56 
W niektórych odłamach protestantyzmu (nie wiem czy we wszystkich ale na pewno w Ewangilizmie) kapłanem jest każdy wierny. Kapłanem rozumianym jako osoba kontaktująca się z bóstwem. Natomiast pastor, to raczej opiekun grupy wiernych niż odpowiednik księdza w katolicyzmie. Być może z tego względu nie ma tam teologicznych sporów o celibat kapłanów. Skoro kapłanami są wszyscy, to wszyscy nie mogą żyć w celibacie, bo taka religia szybko straciłaby wyznawców ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 16:09 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
rawimir napisał(a):
Natomiast pastor, to raczej opiekun grupy wiernych niż odpowiednik księdza w katolicyzmie.


Akurat takie rozwiązanie uważam za lepsze, nie wiem jak to dokładnie jest, bo nigdy nie byłam za granicą, ale z tego co widać w mediach (choć to nie musi być prawda) to i wierni w stosunku do pastorów okazują więcej zaufania i inaczej do nich podchodzą niż do księży. U nas ksiądz jest w większości po to by zrobić dobre wrażenie na nim i żeby nie wyklął z ambony ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 16:31 
Z tym zaufaniem do pastora bywa różnie. Myślę, ze zależy to od samych wiernych, jak się zachowują pastorzy/księża. Mówi się, że władza demoralizuje. Kościół ma władzę. Jednak nie sądzę, że ma tę władzę, bo mu ją państwo dało, ale dlatego, ze sami wierni akceptują fakt, że księża mają prawo domagać się, karcić, pouczać itd.
Pisałem już w innym wątku o tym jak zachowują się księża we Francji. Pełna współpraca z wiernymi. Ksiądz stoi przed kościołem i wita się z każdym przychodzącym. Świeccy maja podczas mszy wiele zadań do wykonania, np czytanie pisma, udzielanie komunii (w Polsce też znam taki przykład, ale pomijając fakt, że ta nowinka przyjmuje nie jest mile widziana przez księżny, to starsi wierni nie chcieli brać komunii od szafarza, woleli od księdza) itd itp.
Tyle, że we Francji chrzci się o wiele mniej dzieci a do kościoła chodzi garstka. Ksiądz jest zmuszony dbać o swoją trzódkę.
No ale to tez oblicze Kościoła Katolickiego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 17:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Asus napisał(a):
I o ile u katolików jakoś ta wiara jest już taka okrzepła i codzienna (spojrzcie na 90% ludzi deklarujących się jako katolicy, chociazby w Polsce)
Eeee, chyba nie. Ostatnie badania podały liczbę 70% deklarujących z czego jeszcze 10% nie dokonywało żadnych czynności religijnych (modlitwy, msze, sakramenty, cokolwiek). Czyli tak naprawdę 60%.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 19:42 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 26 maja 2009, 20:28
Posty: 114
Lokalizacja: szczecin
I jak myślicie będzie coraz więcej czy mniej :) ???
Bo ja z jednej strony zauważyłem tendencje powrotu do KK ostatnimi czasy ( zdziwiłem sie ilu młodych studentów jest praktykującymi katolikami - przynajmniej w moich stronach) a z dugiej wręcz przeciwnie ;)

_________________
"Ty myślisz, że są ludźmi tylko ludzie
Których ludźmi nazywać chce twój świat
Lecz jeśli pójdziesz tropem moich braci
Dowiesz się największych prawd, najświętszych prawd "


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 22 lipca 2009, 20:33 
Wydaje mi się, że to nie są wcale 2 sprzeczne tendencje. Jest tendencja do poszukiwania bogów i duchowości. Niektórzy szukają tego w ramach KK inni poza, ale to ta sama chęć zbliżenia się do sacrum.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2009, 00:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Zgadzam się z Isleen - ludzie mimo rozwoju techniki, nauki itd. coraz bardziej potrzebują zbliżenia się do Wyzszej Istoty (jakkolwiek Ją zwać - po prostu sacrum). Może te pragnienia to również szansa dla neopogaństwa i ludzi podobnie myślących do nas będzie coraz więcej. Należałoby pomyśleć nad sposobami prezentowania tych przekonań i wiary :!:

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2009, 00:38 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): niedziela, 17 maja 2009, 20:51
Posty: 72
Lokalizacja: Elbląg
Tak coraz więcej ludzi poszukuje jakiejś wiary, albo w jakimś odłamie katolicyzmu a co śmielsi ośmielają się szukać dalej. To prawda że człowiek potrzebuje wiary celebracji, obrzędów. Tylko każdy ma swoją ścieżkę dla jednego jest nią katolicyzm dla innego jakaś Pogańska wiara. Problem tylko w porozumieniu między nimi.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL