Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:45

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nowy prorok chrześcijański?
PostNapisane: niedziela, 5 lipca 2009, 03:02 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Już bardziej mnie to przekonuje niż KK:
http://www.youtube.com/user/romualdjch

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 lipca 2009, 20:01 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Cytuj:
Nazwa: Jezus
Wiek: 47

Jezus Chrystus, Syn Boży, Święty Graal, Król Wielkiej Materii obecnie na ziemi w narodzie wybranym w Polsce w mieście Opolu. Przyszedłem sądzić żywych i umarłych duchowo. Zakończony Sąd Ostateczny. JEST Królestwo Tysiącletnie na Ziemi! Uzdrowiciel, egzorcysta!
JAM JEST JEZUS, JESTEM TUTAJ!


Lucky ja nie wiem do czego cie to przekonuje, bo mnie do darcia łacha najwyżej :D

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 lipca 2009, 23:27 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Asus napisał(a):
Lucky ja nie wiem do czego cie to przekonuje, bo mnie do darcia łacha najwyżej :D


Słowa kluczowe do niczego mnie nie przekonują. Natomiast to, co facet mówi ma więcej sensu niż katolicyzm.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 01:04 
Lucky napisał(a):
Słowa kluczowe do niczego mnie nie przekonują. Natomiast to, co facet mówi ma więcej sensu niż katolicyzm.


Tylko, co nam, poganom, do tego? :?:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 02:08 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Jest to interesujące. Ograniczasz się do czytania wyłącznie o pogaństwie jako poganin lub do czytania wyłącznie na temat dziedziny zawodowej lub do czytania wyłącznie rzeczy, które Ciebie bezpośrednio dotyczą?

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 02:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 10 listopada 2008, 18:32
Posty: 146
Lokalizacja: Katowice
Ale po co zaczynac o tym watek na forum poganstwa? To, ze np. fascynuje sie tancem irlandzkim nie znaczy, ze bede go zachwalac tutaj, albo zaczynac tu dyskusje na ten temat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 02:39 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Shirotka napisał(a):
Ale po co zaczynac o tym watek na forum poganstwa? To, ze np. fascynuje sie tancem irlandzkim nie znaczy, ze bede go zachwalac tutaj, albo zaczynac tu dyskusje na ten temat...


Dla mniej leniwych istnieje tutaj taki dział ----> "Magiel"

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 09:41 
Nie, Lucky, czytam o wiele więcej, niz tylko na tematy pogańskie. Ale Twoja postawa nosi znamiona krucjaty antychrześcijańskiej. To dość niedojrzała postawa "młodego poganina".
Chrześcijaństwo jest jedna z wielu możliwych dróg rozwoju duchowego. Jestem przekonany, ze i tam możliwe są głebokie przezycia, doświadczenia religijne. Tyle tylko, ze to nie jest moja scieżka.

Mam wrażenie, że granice swojego bycia poganinem określasz na podstawie negacji. Nie opisuje Cię zdanie "jestem poganinem", tylko zdanie "nie jestem chrześcijaninem". Dlatego analizujesz postawę chrześcijańska, analizujesz rożne herezje pojawiające się na gruncie chrześcijaństwa, masz do nich żywy stosunek.
Ja, jako poganin straciłem zainteresowanie problemami teologii chrześcijańskiej już dość dawno, kiedy uznałem, ze chrzescijaństwo nie jest moja ścieżką. Skupiłem się raczej na rozwijaniu własnych, pogańskich poglądów, co zaowocowało dojściem do wicca.

Poza tym, uwaga modelatorska. Forum Międzynarodowej Federacji Pogańskiej nie jest platforma krucjaty (może trzebaby powiedzieć pentaklaty :D ) antychrzescijańskiej. Jest platformą wymiany myśli pomiędzy poganami.

Mogę odnosić się do pewnych tez głoszonych przez KK, jeśli dotyczą one kwestii społecznych, bo to jest obszar wspólny. Też jesteśmy częścią tego społeczeństwa. Nie mogę odnosić się do kwestii wiary chrześcijańskiej, tak jak nie życze sobie, aby kościół zabieral głos w sprawach wicca i innych religii pogańskich.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 10:37 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Rawimir - przede wszystkim nie stosuj terminu chrzescijanstwo jako synonimu katolicyzmu. Zgadzam sie, ze postawa antykatolicka cechuje mlodych pogan, ktorzy potrzebuja silnej opozycji do tego "co bylo".
Nie rozumiem jednak argumentu, ze nie powinnismy analizowac na forum roznych nurtow chrzescijanstwa. Ja, a z tego co wiem takze wielu innych Uzytkownikow forum interesuje sie gnoza i gnostycyzmem, ktory w pewnym etapie swojego istnienia byl bardzo silnie chrzescijanski (chrzescijanski, nie katolicki). Interesuje sie rowniez herezjami w odniesieniu do katolicyzmu, jako pewnymi manifestacjami dostrzegania sacrum.
Poganstwo to bardzo szeroki nurt. Stwierdzenie, ze x sciezek sie zalicza, ale juz jakas nie jest wlasnie tym o czym piszesz - tworzeniem postawy "anty". Ja np. potrafie odnalezc cechy wspolne dla wielu sciezek poganskich i niektorych nurtow chrzescijanskich, szczegolnie tych bardziej mistycznych. Jak czyta sie Dion Fortune to wyraznie widac odniesienia do religii judeo-chrzescijanskich. Poganie wykorzystuja kabale, wykorzystuja LBRP. Teozofia Blawackiej byla przesiaknieta duchem chrzescijanskim. Lew Tolstoj laczyl kult natury z glebokim chrzescijanstwem. Ja chce o tym rozmawiac.

A koles z linka to jakis sekciarz :twisted:

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 10:47 
Hajdamako, myślę, zę nie zrozumiałeś w czym problem. Interesować można się wszystkim. Można tez odnosić to do siebie samego, wzbogacać swoja ścieżkę.

Czym innym jednak jest wyżej opisane podejście a czym innym rozsądzanie co w chrześcijaństwie jest lepsze a co gorsze.

Oczywiście, ze wiem jaka jest różnica między chrześcijaństwem a KK. Ale w tym wypadku nie ma to żadnego znaczenia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 lipca 2009, 14:20 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Rawimirze, przeczytaj jeszcze raz pierwszy post w tym topic'u i napisz, czy twoim zdaniem ma on charakter antychrześcijański lub jest zabarwiony negatywnie. Post ma charakter stwierdzenia, informacji o ciekawostce - raczej pozytywnej - nie nosi żadnych znamion krucjaty ani negatywnego stosunku.

EDIT: Pozwolę sobie jeszcze na taką dygresję. Pogaństwo tym się różni od chrześcijaństwa, że nie neguje zdobywania wiedza wiedzy i nie ma w nim tematów tabu. Pierwsi chrześcijanie zostali wyrzuceni z raju za spożycie owocu, który był w istocie owocem wiedzy. Poganin odrzuca postawę unikania niewygodnych z punktu widzenia swojej filozofii poglądów. To właśnie na tym miedzy innymi polega nasza przewaga, jest to czynnik wyznaczający naszą jakość jako grupy. Nie rozumiem więc dlaczego uważasz, że neutralny post dotyczący innej religii lub rozważania na ten temat są nie na miejscu.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2009, 02:26 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Wysłuchałam wypowiedzi mężczyzny podającego się za Syna Bożego. Znam dobrze Biblię i mogę stwierdzić jedno - gdyby Jezus nauczał w ten sposób, zapewne nie miałby ani jednego wyznawcy. Przykro mi, Lucky, ale gość - moim zdaniem - to wspominany w Biblii jeden z fałszywych proroków, którzy mają przyjść na końcu czasów (cytując Biblię).

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2009, 18:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
swoją drogą to facet czyta, być może z kartki ;)

_________________
Wiedz że mając przyjaciela, często go odwiedzać należy: droga zielskiem i drzewem zarośnie , jeśli ustawnie chodzić nie będziesz.

Havamal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: piątek, 9 października 2009, 13:03 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 6 października 2009, 13:30
Posty: 151
Lokalizacja: Warszawa ->Tarchomin
rawimir napisał(a):
Forum Międzynarodowej Federacji Pogańskiej nie jest platforma krucjaty (może trzebaby powiedzieć pentaklaty :D ) antychrzescijańskiej. Jest platformą wymiany myśli pomiędzy poganami.

Mogę odnosić się do pewnych tez głoszonych przez KK, jeśli dotyczą one kwestii społecznych, bo to jest obszar wspólny. Też jesteśmy częścią tego społeczeństwa. Nie mogę odnosić się do kwestii wiary chrześcijańskiej, tak jak nie życze sobie, aby kościół zabieral głos w sprawach wicca i innych religii pogańskich.


"Pentaklata" :D Bezcenne...

Muszę się wtrącić - nie wytrzymam. Zasadniczo - zgadzam się z Przedsedą Rawimirem. Z instytucją KK nie trzeba i nie należy walczyć, tak jak nie należy walczyć z jakimkolwiek innym systemem wyznaniowym. Chcemy, by nas tolerowano - sami też bądźmy tolerancyjni. Ale nie w tradycyjnym, nowo-polskim tego słowa znaczeniu: "zacisnę zęby, pomyślę swoje, ale będę nowoczesny". Prawdziwa tolerancja płynie z akceptacji, a do tej dochodzi się na ogół, kiedy już wyłącza nam się w głowie potrzeba demarkacji i zaczynamy patrzeć na innych ludzi jak na samych siebie. Dostrzeżmy więc - nawet w katoliku - osobę na ścieżce duchowej, szukającą jakiegoś kontaktu ze światem za zasłoną. Wyobraźcie sobie, proszę, że znam parę młodych katolików starających się do przykazań i nauk kościoła podchodzić jak najpoważniej - nie znam wielu ludzi tak dobrych jak oni. Wiara to wiara - wszystkie mają ten sam... że tak się wyrażę - zbożny cel ;)

Trzeba natomiast moim zdaniem na każdym kroku walczyć z bezprawnym uprzywilejowaniem instytucji KK z jakim mamy do czynienia w Polsce, które krzywdzi wszystkich - z samymi katolikami włącznie (gdyż robi im kuku w głowę). Jako poganin uważam za swój obowiązek działanie na rzecz poprawy tej sytuacji w moim kraju, żeby moim dzieciom - które (mam nadzieję) również pójdą ścieżką wiary naturalnej - żyło się tutaj normalniej niż mi. Czuję też potrzebę zwalczania przejawów "katolstwa" - spaczonego, kościelno-sarmackiego światopoglądu, które sprawia, iż mój kraj wlecze się za resztą świata w tak wielu dziedzinach, zamiast zajmować należne mu miejsce w czołówce peletonu. Czasem walka ta przybiera formę otwartej kpiny i wyśmiewania wypaczeń. Wtedy można mnie odebrać jako osobę sączącą jad. Staram się jednak też oddziaływać w sposób pozytywny - wspierając inicjatywy, które zbliżają nas do świata.

Przy okazji - też uważam za błąd merytoryczny używanie wymiennie pojęcia katolicyzmu i chrześcijaństwa. Od wiatraka do piernika daleka droga. Przy tym jednak nie wartościuję w żaden sposób - nie twierdzę, że chrześcijaństwo jest OK a katolicyzm jest be. Dlaczego? To proste:

- Jaka jest różnica między Chrystusem a Chrześcijanami?
- Taka jak między Kantem a Kanciarzami.

_________________
Między "Szamanem" a "Szatanem" jest tylko literka różnicy.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nowy prorok chrześcijański?
PostNapisane: sobota, 10 października 2009, 17:28 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Święta prawda, Pomian, święta prawda:) Całkowicie się z Tobą zgadzam.

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Re:
PostNapisane: sobota, 10 października 2009, 18:05 
Pomian napisał(a):
- Jaka jest różnica między Chrystusem a Chrześcijanami?
- Taka jak między Kantem a Kanciarzami.


:lol: Dobre, nie slyszalam tego wczesniej.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nowy prorok chrześcijański?
PostNapisane: niedziela, 11 października 2009, 01:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
agni napisał(a):
Pomian napisał(a): - Jaka jest różnica między Chrystusem a Chrześcijanami?- Taka jak między Kantem a Kanciarzami.


Niestety, ale często tak jest. Taka już ludzka natura - nie tylko upraszczamy cenne przekazy, ale wręcz w ich imieniu czynimy zło - i nie dotyczy to oczywiście tylko chrześcijan.

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL