Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 10:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 czerwca 2009, 19:32 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Jeśli ktoś w koszarach zostawił go nie bez powodu i zaschnięta plamka to krew, to może powstać z niego magiczne narzędzie. Na rączce jest pięć otworów tyle co ramion w pentagramie.
Pewnie moze, jednak raczej nie w kazdej Tradycji i nie w kazdej Sciezce. Ja, podobnie jak Rawimir, nie wykorzystalbym takiego narzedzia, ale nie uzurpuje sobie wiedzy i doznan na temat kazdego typu rytualow i obrzedow. Mysle, ze np. niektore odmiany satanistow moga wykorzystywac tego typu noze.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 6 czerwca 2009, 20:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Albo to po prostu plamka z żywicy drzewnej, sam takimi nożami rzucałem i je gubiłem swego czasu:P A są na tyle małe i lekkie ze jakoś nie wyobrażam sobie żeby żołnierz uzył go do robienia komuś kuku mając przydziałowy bagnet do kałacha:P chyba że do podłubania w zębach albo rozrywki podczas patrolu.

I odrazu sataniści... dla niektórych to moze byc poprostu narzędzie. Tak samo jak magia nie jest zła czy dobra z natury.

Chociaż osobiście sie zgodze ze wolę używać rzeczy "swojszych".

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2009, 01:02 
ppp napisał(a):
Jeśli ktoś w koszarach zostawił go nie bez powodu i zaschnięta plamka to krew, to może powstać z niego magiczne narzędzie. Na rączce jest pięć otworów tyle co ramion w pentagramie.


Magiczny nóż nie powinien mieć kontaktu z krwią. Więc jeśli to krew, to tym bardziej się nie nadaje ale zrobisz, co zechcesz. Najwyżej zrobisz sobie kuku.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2009, 01:19 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
I odrazu sataniści... dla niektórych to moze byc poprostu narzędzie. Tak samo jak magia nie jest zła czy dobra z natury.


Napisalem, ze moge sobie wyobrazic np. satanistow. I oczywiscie, ze to narzedzie, o tym tez napisalem. Sam jednak bym nie uzyl takiego narzedzia w takim celu - podobnie jak nie obcinam paznokci u nog nozem do chleba, nie dlatego, ze to nie narzedzie, ale dlatego, ze uzywam go wlasnie do chleba :) Co nie zmienia faktu, ze dalej nie uzurpuje sobie prawa do wyrazania sadow o wszelkich Sciezkach. Tak jak uzywalem kiedys scyzoryka do czyszczenia koniom podkow z lajna, zabijania much w stajni i krojenia gulaszu angielskiego za 3,45 zl.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2009, 20:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 20:22
Posty: 161
Jeśli dobrze zrozumiałem wszyscy podkreślili jedną rzecz. Jakiś rodzaj energii przylega do przedmiotu i z tego powodu może być nieodpowiedni/odpowiedni. Tarota nie powinien dotykać nikt poza osobą do której należy więc coś w tym jest.

Rawimir, ale dlaczego krew jest nieodpowiednia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2009, 20:58 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Rawimir wypowiedzial sie prawdopodobnie z pozycji swojej Sciezki. Ja potrafie sobie wyobrazic kontakt rytualnego ostrza z krwia w roznych Sciezkach. Jednak nalezy pamietac, ze jezeli na Twoim nozu rzeczywiscie jest krew, to nie byla to krew rytualna, uswiecona. We mnie, i jak widac nie tylko, budzi to jednoznaczne skojarzenia i emocje. Nie wiem do czego chcesz wykorzystac swoj noz, ale do wielu rytualow bedzie to nie przystawalo. Zapewne znajda sie tez takie, do ktorych bedzie to idealne narzedzie. Odpowiedz sobie na pytanie po co Ci jest ten noz, do czego ma sluzyc, co ma reprezentowac.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 7 czerwca 2009, 21:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 20:22
Posty: 161
Nie jest mi do niczego potrzebny. Pomyślałem, że może się przydać do przeróbki ponieważ jest dosyć ciężki, solidny i zapewne ma również ciekawą historię.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 czerwca 2009, 10:25 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Oswiecim rowniez ma ciekawa historie, a nie odprawialbym tam wiekszosci rytualow. Jednak nie rozumiem po co chcesz przerabiac noz, ktory ma do niczego nie sluzyc.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 czerwca 2009, 20:38 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
A tak, jeśli wypowiadamy sie z pozycji "osobistej ścieżki" a nie "jak ma być" to nie mam nic przeciw :wink:
Mój nóż rytualny akurat miał pewien kontakt z krwią ale to zdecydowanie inna historia niezwiazana z robieniem kuku i osobisty wybór.

A co do przerabiania o ile zrozumiałem to kolega szuka mu kogoś kto się nim zaopiekuje a nie sam chce go przerabiać. Jeśli o mnie chodzi to mam chwilowo dosyć żelastwa w domu ^^'

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 czerwca 2009, 21:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 20:22
Posty: 161
Hajdamaka napisał(a):
Oswiecim rowniez ma ciekawa historie, a nie odprawialbym tam wiekszosci rytualow.


Takie miejsca i przedmioty z nich pochodzące są czymś w rodzaju portali. W voodoo wykorzystuje się ziemie cmentarną i nawet części wykopanych zwłok do wykonywania przedmiotów magicznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 czerwca 2009, 21:17 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Dlatego spytalem do czego jest Ci potrzebny. Jezeli do rytualu a la voodoo to sie nie wypowiadam w ogole - nie znam sie na tym aspekcie religii yorubanskich. Trzeba bylo zaznaczyc to od razu.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 czerwca 2009, 23:41 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 7 stycznia 2009, 20:22
Posty: 161
Jak napisałem, nie jest mi potrzebny do niczego. Ogólnie włączyłem się do dyskusji o przedmiotach magicznych. Myślę, że przedmiot może być magiczny jako symbol odwołując się do podświadomości lub posiadając taką moc sam w sobie. Przykładem tego drugiego jest mityczny graal, kielich napełniony krwią Boga. Poprzez kontakt z nią nabrał takich właściwości.


Ostatnio edytowano poniedziałek, 8 czerwca 2009, 23:49 przez ppp, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 czerwca 2009, 23:48 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Nie sądzę by na nożu była krew. Prędzej jakaś konserwa.
Kształt dość nowoczesny - pasowałaby rękojeść z rogu.
Mnie podobałaby się nie z jeleniowatych ale coś jak róg bawołu.
Trzeba znaleźć rogi krowie o spłaszczonych fragmentach, dobrać takie gdzie płaska powierzchnia jest ciemna. Po dopasowaniu (zaznaczyć sadzą i wybrać mikrofrezem na mikrowieratarce Dremmel) wyciąć kształt, opiłować i wypolerować. Taki róg wygląda kosmicznie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 czerwca 2009, 09:06 
Poświst napisał(a):
Taki róg wygląda kosmicznie :D

Krowi róg na Mlecznej Drodze :D


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL