Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 19 marca 2024, 09:08

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WARSZAWSKIE POGANKA 2015
PostNapisane: środa, 29 kwietnia 2015, 22:07 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 marca 2008, 21:55
Posty: 76
Lokalizacja: Warszawa
WARSZAWSKIE POGANKA czyli warszawskie cykliczne spotkania dla pogan

CO: warszawskie cykliczne spotkania dla pogan
GDZIE: info o miejscu po kontakcie mailowym
KONTAKT: spotkania.poganskie(at)gmail.com
KIEDY: w (prawie) KAŻDY ostatni czwartek miesiąca, od godz. 20 do ok 23

dokładne daty w roku 2015:
30 STYCZNIA, 27 LUTEGO, 27 MARCA, 30 KWIETNIA, 28 MAJA, 25 CZERWCA,
30 LIPCA, 27 SIERPNIA, 24 WRZEŚNIA, 29 PAŹDZIERNIKA, 26 LISTOPADA oraz 17* GRUDNIA
* to spotkanie wyjątkowo nie będzie w ostatni czwartek miesiąca – zmiana daty z uwagi na dzień wolny od pracy

UWAGA! Przed napisaniem maila bardzo prosimy o zapoznanie się z poniższym FAQ:

1. Jakie warunki trzeba spełnić, żeby móc się pojawić na warszawskim ”poganku”?
2. Jak mogę się dostać na poganko?
3. Kim są ludzie, którzy przychodzą na poganka?
4. Co się robi na takich ”pogankach”?
5. Dlaczego miejsce spotkań nie jest nigdzie podane do publicznej wiadomości?
6. Czy mogę przyprowadzić koleżankę/kolegę?
7. Czym poganka NIE są?
8. Czy mogę przyjść na spotkanie pogańskie jeśli nie jestem poganinem / poganką?
9. Czy są to spotkania wiccańskie?
10. Czy mogę przyjść jeśli jestem zainteresowany rodzimowierstwem?

1. Jakie warunki trzeba spełnić żeby móc się pojawić na warszawskim ”poganku”?
Trzeba być osobą:
- pełnoletnią (bo nie chcemy kłopotów w postaci mam/babć martwiących się o swoje dzieci i ścigających nas za sprowadzanie biedactw na złą drogę, nie, jeszcze nic takiego nie miało miejsca, tfu, tfu, odpukać),
- w miarę zdrową psychicznie (niby śmiechem żartem, bo kto z nas jest całkiem zdrowy psychicznie, a jednak różne dziwne osobniki zaszczyciły nas swoją obecnością),
- która jest w jakiś sposób zainteresowana pogaństwem (no bo po co przychodzić, jeśli tak nie jest?)

2. Jak mogę się dostać na poganko?
Wystarczy napisać e-mail na adres spotkania.poganskie(at)gmail.com
Ogólna zasada jest taka, że napisanie paru słów o sobie (w tym podanie swojego wieku, albo przynajmniej stwierdzenie, ze jest się osobą pełnoletnią) dość mocno "przyspiesza" sprawy.
Nie ukrywam, że wolę maile w stylu „Hej, nazywam się Ania, mam 25 lat i zainteresowałam się czarostwem/szamanizmem/wicca/druidyzmem/czymśtam pogańskim (itp). Czy mogłabym dołączyć do waszych spotkań?” niż „Heja, gdzie te wasze spotkania są? Narka, Zenek”.

3. Kim są ludzie, którzy przychodzą na poganka?
Są to ludzie bardzo zróżnicowani jeśli chodzi o wiek (najmłodsza osoba miała 18 lat, najstarsza po 60, średnia wieku to ok. 30 lat), zawody, zainteresowania oraz ścieżki. Zazwyczaj jest nas ok 10 osób (czasem mniej, czasem więcej).

4. Co się robi na takich ”pogankach”?
Poznaje się nowych ludzi / spotyka ze starymi znajomymi i gada na tematy nie zawsze pogańskie przy kuflu piwa / lampce wina / filiżance kawy. Nie są to żadne rytuały, ani też wykłady, są to po prostu spotkania towarzyskie, które mają na celu ułatwić poznanie ludzi o podobnych poglądach (bądź całkowicie różnych tak naprawdę). W każdym razie chodzi o fajne spędzenie czasu, a przy okazji ciekawą wymianę zdań.

5. Dlaczego miejsce spotkań nie jest nigdzie podane do publicznej wiadomości?
Ponieważ co nieco obawiamy się, że jeśli w necie gdzieś by to wyciekło, to mogliby nas odwiedzić np. członkowie Młodzieży Wszechpolskiej bądź też jakaś nadgorliwa starsza pani w moherowym berecie z misją nawracania. A my chcemy móc sobie na spokojnie pogadać i już. I tak miejsce spotkań jest tzw. tajemnicą poliszynela i niech tak zostanie. Bardzo prosimy o nie podawanie go do szerszej wiadomości (na forach, stronach internetowych, blogach itd.).

6. Czy mogę przyprowadzić koleżankę/kolegę?
Jeśli koleżanka / kolega jest osobą, którą opisaliśmy w punkcie 1. to nie ma problemu, zapraszamy. Natomiast jeśli chcesz przyprowadzić kogoś jedynie „do towarzystwa”, to może niekoniecznie. Oczywiście jest to kwestia nieco bardziej skomplikowana. Jeśli np. Twój partner życiowy chciałby nas poznać żeby wiedzieć z jakimiś „świrami” spotyka się jego Ukochany/a, to po prostu spytaj o to na najbliższym poganku.

7. Czym poganka NIE są?
Poganka NIE są przede wszystkim grupą wsparcia / grupą terapeutyczną.
NIE są również kręgiem zwierzeń.
NIE są też grupą osób, spotykającą się, żeby odprawiać razem rytuały.

8. Czy mogę przyjść na spotkania pogańskie jeśli nie jestem poganinem / poganką?
Oczywiście. Nie wszystkie osoby, które się u nas pojawiają nazywają się poganami.

9. Czy są to spotkania wiccańskie?
Nie, nie są to spotkania stricte wiccańskie, choć niektórzy wiccanie się na nich pojawiają. Są w Warszawie inne grupy, które organizują spotkania wiccańskie, ale to nie my. Zachęcamy do poszukania informacji na forach wiccańskich.

10. Czy mogę przyjść jeśli jestem zainteresowany rodzimowierstwem?
Oczywiście, zapraszamy. Rodzimowiercy też nas czasem odwiedzają. Jednak jest to druga z dwóch grup pogan (pierwsza to wiccanie), która organizuje własne spotkania (np. RKP). Podobnie jak w punkcie 9. zachęcamy do poszukania informacji na ten temat na forach rodzimowierczych.

Zapraszam do kontaktu,
berenika


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL