Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Halo? Kto tam?
PostNapisane: sobota, 6 sierpnia 2011, 23:28 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 lipca 2011, 20:53
Posty: 13
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Witam. Ostatnio po głowie krąży mi pewne pytanie, które domaga się jak najszybszej odpowiedzi.
Przechodząc do sedna, podczas rytułałów indywidualnych, ogólnopogańskich, czy też zamkniętych możemy uzyskać kontakt z bóstwami. Zastanawia mnie natomiast na jakiej płaszczyźnie odbywa się to spotkanie, mglistych wizji, wewnętrznych odczuć, bezpośredniej rozmowy na jawie (cześć Cernunnos, jak tam zdrówko)? Jeżeli nie jest to kontakt bezpośredni, jak możemy określić czy wezwaliśmy "naszego" boga?

Pozdrawiam serdecznie ^^.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Halo? Kto tam?
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2011, 18:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Hm... sam zainteresowany - znaczyt uczestnik rytuału wchodzący w kontakt - będzie wiedział najlepiej kiedy już to nastąpi?
A jak to wygląda to już zależy od ścieżki, rytuału, etc...

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Halo? Kto tam?
PostNapisane: niedziela, 7 sierpnia 2011, 21:23 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Takie spotkanie może mieć miejsce w tzw. odmiennych stanach świadomości. Ale często towarzyszą temu jakieś "znaki" na płaszczyźnie materialnej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Halo? Kto tam?
PostNapisane: poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 00:29 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
happily_ever_after napisał(a):
Jeżeli nie jest to kontakt bezpośredni, jak możemy określić czy wezwaliśmy "naszego" boga?


W pewnej ksiazce o duchowosci, niezbyt lubianej tutaj napisali "po owocach ich poznasz" wiec to czy to jest twoje czy cudze, jezeli chodzi o ducha, energie najlepiej dowiedziec sie patrzac do czego prowadzi taki kontakt, jak sie tamta strona zachowuje wobec ciebie.
Kontakt z tym co bym okreslila jako "moja bogini" bedzie pozbawiony agresji w stosunku do twojej osoby, to bedzie jak kontakt z rodzicem ktory szanuje ciebie jako swoje dziecko, chce pomoc ale zostawia duzo wolnego miejsca na to co chcesz zrobic.

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Halo? Kto tam?
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 14:18 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Generalnie warto co nieco wiedzieć o bóstwie, które ma się zamiar wezwać. Sama trzymałam się zawsze dobrego nawyku nie uczestniczenia w rytuałach, w których bóg był mi zupełnie nieznany, nie wiedziałam czemu patronuje, i jakie mogą być jego energie. Neri dobrze mówi, że drugą stronę należy zawsze obserwować, i utrzymywać rozmowę (czy będzie ona w formie wizji, czy materialnych znaków, czy w dowolnej innej formie) tak długo, aż nie będziesz miał pewności. Prawda też jest taka, że z czasem i doświadczeniem w rytuałach coraz lepiej wychodzi wyczuwanie energii, zyskujesz też wiedzę, która pomaga się połapać z czym/kim masz do czynienia.

Bywają także duchy/bóstwa, które lubią podszywać się pod innych. Judeo-chrześcijańska tradycja egzorcystyczna dobrze zdawała sobie z tego sprawę i opracowała sporo narzędzi do duchowej weryfikacji. Stąd najróżniejsze rytuały odpędzające, czy koncept "prawdziwego imienia". W swojej praktyce, jeśli zaczynałam podejrzewać, że mój rozmówca może być uzurpatorem, poddawałam go testom aż do uzyskania pewności. Wiedza daje siłę, pod warunkiem, że umiesz ją wykorzystać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Halo? Kto tam?
PostNapisane: wtorek, 9 sierpnia 2011, 14:50 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Tin mozesz podrzucic jakies proste programy, sposob na zlapanie kto to, kto sie podszywa jezeli zlapie sie juz fakt podszywania sie pod inna energie?

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Halo? Kto tam?
PostNapisane: wtorek, 16 sierpnia 2011, 01:33 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Myślę, że choć wiele z nich może wydawać się pozornie proste (od zapalenia kadzidła z szałwii, po formułki odpędzające z różnych kultur), to konsekwencje ich użycia mogą być całkiem poważne, to znaczy należy z nich korzystać świadomie (przepraszam za ten truizm, ale muszę). Miałam w tym roku nieciekawą przygodę z dziewczyną, która bardzo prosiła mnie o pomoc, więc zgodnie z magicznym BHP przygotowałam ją na możliwe reakcje po zastosowaniu pewnych metod (to jest dokładnie to samo, co mówi psycholog przed wdrożeniem dowolnej psychoterapii czy psychoanalizy). Ponieważ wyznaję szkołę, według której świadomość jest najlepszym narzędziem, pozwoliłam jej samej wybrać metodę (zaczynając od najprostszych). Niestety, reakcja nawet na samą rozmowę o jej możliwych psychicznych i fizycznych uzależnieniach (które najprościej ściągają, tudzież same rozwijają się w demoniszcza) wywoływała niebezpieczną agresję. Nie jestem szarlatanem, więc podałam jej kontakt do psychologa, poradziłam porozmawiać z lekarzem i rodziną. Są demony, których wypędzanie można zacząć wyłącznie spotkaniem chorego z nimi twarzą w twarz.

Są sposoby na zdemaskowanie uzurpatora, ale jeśli już wiesz, że taki wokół Ciebie miesza, to po prostu powiedz mu głośno w twarz, ślepia, czy inne macki, że o tym wiesz, i zgodnie z własnym interesem narzuć własne warunki współpracy (masz przewagę świadomości) albo przepędź gdzie pieprz rośnie. Może się okazać, że zmiana postaci (takie podszywanie się) jest typową cechą dla jakiegoś bóstwa, czy ducha, który po prostu w ten sposób się z Tobą komunikuje, albo sprawdza, jak jesteś bystra i kiedy się połapiesz. Mawia się, że mądrzy ludzie trzymają się od takich zmiennych duchów z daleka, ale umiejętny mag/szaman będzie potrafił z takiej relacji sporo wyciągnąć (albo przypłacić). Takie zachowania są częste u bóstw chtonicznych, podróży, handlu, magii, fortuny, przemiany (niejednokrotnie wszystkie te aspekty występują razem, jak u Hermesa, Welesa, Odyna). To także typowe dla najróżniejszych tricksterów, boskich błaznów i nauczycieli.

:-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL