Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 15:06

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 27 lutego 2009, 16:41 
Ciekawą rzeczą jest tu funkcjonowanie wdruków pierwszego kręgu o jakich pisze Wilson w "Powstającym Prometeuszu" jako kościelnych pieczęci kontroli. Temat był opisywany, ale nie pod tym kątem. Jeśli ktoś wie o co chodzi to rzecz dobra do dyskusji.
Moim zdaniem to ewidentny i z resztą często nieudolnie wykonany wdruk. Ale wdruk i osobiście jestem o tym przekonany. Powszechny kościół to nie Opus Dei i dbałość o szczegóły zastępuje tu masówka dla stadka. Dodatkową siłę daje osaczenie przez poziom akceptacji nadrukowanego stada, ciąg historyczny, kulturowy i wszelkie tego typu czynniki osaczające siłę wolnego wyboru. Sam akt apostazji chyba niewiele daje, przynajmniej traktowany jako mający przynieść ulgę pogrążonym do dziś w ciemności "starej wiary". Bardziej widzę to podobnie jak Rawimir, bo co figurować w ich księgach jako kolejny niewolnik. Pamiętajcie, że dla kościoła realny zapis ilości wiernych bezpośrednio przekłada się na dochody dla Watykanu. To argument dla materialistów. Oraz że wszelkie apostazję szczerze smucą kurię i odbierane sa jako realny cios dla kościoła wymierzony w jego płonące serce ewangelii przez upadłego. To dla hedonistów-sadystów.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 00:38 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 15:35
Posty: 38
Lokalizacja: Koszalin
Chciałabym odnowić temat :)
Czy wciąż jest tak, że kowenu mogę szukać tylko za granicą? Mieszkam na Pomorzu Środkowym, szukam nauczyciela, jak na razie niestety bez skutku. Mam dalej drążyć w Polsce czy od razu bookować bilety do Anglii? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 10:59 
Choc wiccan w Polsce coraz wiecej znalezienie kowenu ciagle jest problemem. Z tego co wiem w twoim regionie sa tylko osoby zainteresowane wicca.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 22 sierpnia 2009, 15:24 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 15:35
Posty: 38
Lokalizacja: Koszalin
agni, właśnie wielu takich już spotkałam, ale nic konkretnego niestety. Sami poszukujący, tak samo jak ja. Więc pozostaje mi czekać i w tym czasie zagłębiać swoją wiedzę samotnie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 26 sierpnia 2009, 15:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Hej,

filifionka napisał(a):
agni, właśnie wielu takich już spotkałam, ale nic konkretnego niestety. Sami poszukujący, tak samo jak ja. Więc pozostaje mi czekać i w tym czasie zagłębiać swoją wiedzę samotnie :)


Ja tam bym na Twoim miejscu jak najszybciej nawiązał kontakt z polskimi Wiccanami i wypytał ich jak oni otrzymali Inicjację. Być może uzyskasz informacje, które pozwolą Ci dojść do bardziej konstruktywnych wniosków.

Pozdrawiam,
Accolon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 sierpnia 2009, 14:43 
filifionka napisał(a):
agni, właśnie wielu takich już spotkałam, ale nic konkretnego niestety. Sami poszukujący, tak samo jak ja. Więc pozostaje mi czekać i w tym czasie zagłębiać swoją wiedzę samotnie :)


W Polsce jeszcze nie ma wielu wiccan doswiadczonych na tyle zeby moc inicjowac innych i prowadzic kowen. A ci ktorzy sa, nie moga przyjac wszystkich chetnych jacy do nich przyjda. Koweny najlepiej pracuja jesli sa male. Jesli twoja sytuacja zyciowa nie pozwala ci wyjezdzac za granice to poczekaj troche, z takimi decyzjami i tak najlepiej sie nie spieszyc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 sierpnia 2009, 16:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Hej,

agni napisał(a):
W Polsce jeszcze nie ma wielu wiccan doswiadczonych na tyle zeby moc inicjowac innych i prowadzic kowen. A ci ktorzy sa, nie moga przyjac wszystkich chetnych jacy do nich przyjda. Koweny najlepiej pracuja jesli sa male. Jesli twoja sytuacja zyciowa nie pozwala ci wyjezdzac za granice to poczekaj troche, z takimi decyzjami i tak najlepiej sie nie spieszyc.


Ja na miejscu osoby nie inicjowanej szukał bym jednak kontaktu z Wiccanami. I to najlepiej w realu. Sam sporo czasu spędziłem na listach i forach dyskusyjnych, a także na lekturze przeróżnych książek na temat Wicca, zanim zacząłem rozglądać się za inymi Wiccanami i covenem. Wiedza i doświadczenie, które w ten sposób zdobyłem są niewielkie w porównaniu z tym jakie wynoszę obecnie z nauki w covenie oraz z kontaktów z innymi Wiccanami (chociażby z niejaką Agni).

Spotkanie z Wiccanami nie musi, i według mnie nie powinno, od razu prowadzić do Inicjacji, ale z całą pewnością może pozwolić zyskać lepsze rozeznanie na temat tego czym jest Wicca i kim są Wiccanie.

Pozdrawiam,
Accolon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Edukacja i inicjacje w Polsce...pytanie
PostNapisane: niedziela, 7 lutego 2010, 22:34 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 7 lutego 2010, 01:33
Posty: 43
Lokalizacja: Mierzeja Wiślana
Witam. Ten temat najbardziej mi pasuje, żeby to napisać, tak więc piszę tutaj.
Od niedawna interesuję się kultami pogańskimi i bardzo zainteresował mnie wiccanizm.
Chciałbym zostać wiccaninem, ale za bardzo nie wiem od czego zacząć. Mógłby mnie ktoś kompetentny poratować? :)

_________________
gg 8066666


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Edukacja i inicjacje w Polsce...pytanie
PostNapisane: niedziela, 7 lutego 2010, 22:40 
Ndriu napisał(a):
Chciałbym zostać wiccaninem, ale za bardzo nie wiem od czego zacząć. Mógłby mnie ktoś kompetentny poratować? :)

Poczytaj to forum bo duzo juz na temat Wicca zostalo tu powiedziane. Wiccan mamy na forum calkiem sporo wiec jak najbardziej zadawaj pytania. Kto pyta nie bladzi. Poczytaj ksiazki - chyba gdzies tutaj jest topik na temat najlepszych pozycji zarowno po polsku jak i po angielsku. A jak sie zbierze wieksza grupa zaintereswoanych warsztatami na temat wicca to wez w nich udzial. Jesli jestes z okolic Gdanska to skontaktuj sie z tamtejszymi poganami (sprawdz cykliczne spotkania w Gdansku), niektorych z nich tez interesuje Wicca.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Edukacja i inicjacje w Polsce...pytanie
PostNapisane: niedziela, 7 lutego 2010, 23:04 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 7 lutego 2010, 01:33
Posty: 43
Lokalizacja: Mierzeja Wiślana
No właśnie jestem z okolic Gdańska. :)
Najchętniej na początek pogadałbym z jakąś jedną konkretną osobą, która mogłaby mi polecić od czego zacząć. :)

_________________
gg 8066666


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Edukacja i inicjacje w Polsce...pytanie
PostNapisane: niedziela, 7 lutego 2010, 23:24 
Dobre duchy mi mowia ze ktos sie z toba skontaktuje :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Edukacja i inicjacje w Polsce...pytanie
PostNapisane: wtorek, 9 lutego 2010, 20:03 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 7 lutego 2010, 01:33
Posty: 43
Lokalizacja: Mierzeja Wiślana
Raczej jedna konkretna duszyczka. :) Dzięki :)

_________________
gg 8066666


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Edukacja i inicjacje w Polsce...pytanie
PostNapisane: poniedziałek, 10 maja 2010, 13:21 
Offline
Milczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 kwietnia 2010, 19:05
Posty: 4
Lokalizacja: Wałbrzych
Witam wszystkich :D
Czy jest może ktoś praktykujący Wicca z Wałbrzycha albo okolic? Chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej o tej religii,zacząć ją praktykować, bo jak na razie posiadam tylko wiedzę książkową. Po tym jak pierwszy raz przeczytałam o Wicca wiedziałam, żę to droga dla mnie, jednak póki co... No właśnie ;p
Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 103 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL