Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest sobota, 18 maja 2024, 15:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: poniedziałek, 14 września 2009, 15:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Hej,

Ponieważ poprzedni watek dotyczący poszukiwań czcicieli Asów i Wanów został zamknięty postanowiłem zacząć osobny wątek. Mam nadzieje, że tym razem dyskusja będzie mniej emocjonalna. Interesuje mnie nawiązanie kontaktu z osobami czczącym nordyckich Bogów. Najchętniej z polskimi członkami takich organizacji jak The Troth, Eldaring, czy The Odinic Rite (mam nadzieję, że istnieją tacy), ale nie tylko. Interesuje mnie zarówno wymiana emaili, jak i spotkanie w tak zwanym „realu”.

Pozdrawiam,
Accolon.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 17:00 
Drogi Accolonie
milo widziec ze inicjowany wiccanin i kaplan tego kultu angazuje sie w organizacje takiego "ekumenicznego" spotkania.
Bo rozumiem ze jest to spotkanie zarowno dla wyznawcow Asow jak i wiccan, sluzace wzajemnemu poznaniu i zrozumieniu.
W innym przypadku tzn. gdyby to mialo byc spotkanie integracyjne - a tak wnosze z Twoich privow - to (wedlug mnie) nie ma to wiekszego sensu. Nowa Nordic Wicca czy inny synkretyzm wiccanski nie jest chyba tym, co interesowaloby Asatryjczykow.
Asatru jak sama nazwa wskazuje, zaklada wiernosc Asom i Vanom ktorzy sa naszymi przyjaciolmi i krewnymi , oraz kontynuacje nordyckiej tradycji, zarowno na plaszczyznie religijnej jak i etycznej. Nasze wierzenia i rytuały rekonstruowane są na podstawie historycznych zapisków, zwłaszcza tych przekazanych przez dzieła literackie. Nie ma w nich zadnych tajemnic, okultystycznych rytualow, stopni wtajemniczenia czy hierararchicznego podzialu, tak charakterystycznych dla ezoterycznych kultow neopoganskich. Magia istniejaca w Asatru ma zupelnie inne podloze i sens niz wywodzace sie ze wschodniego mistycyzmu obrzedy obecne w neopoganstwie, poszukujacym ciagle swych watpliwych korzeni.

Dlatego chcialbym , aby wszystkie osoby bedace wyznawcami naszej religii ( oraz te ktore sie nia interesuja) i wybieraja sie na to spotkanie, wziely pod uwage co nastepuje:
Tak jak niegdyś chrześcijaństwo, dziś wicca stara się wchłonąć pewne elementy starej religii nordyckiej. W ten sposób niszczone są jej korzenie, a przetrwają jedynie pewne wybrane elementy, zniekształcone przez umieszczenie ich w zupełnie innym kontekście kulturowym i religijnym. I niestety w tej formie, jak pokazuje to przyklad wspomnianej juz powyzej Nordic Wicca, docierają do szerszego odbiorcy, i tak zafalszowane zostają uwiecznione dla potomności. Asatryjscy rekonstrukcjoniści wykonali i nadal wykonują ogromną pracę, aby "oczyścić" nasza starożytną religię z chrześcijańskich naleciałości i odkryć ją taką, jaka była przed wiekami. Nie chcielibyśmy wkrótce być zmuszeni do robienia tego samego ze zniekształceniami i naleciałosciami stworzonymi przez ruchy neopogańskie, szczególnie zas przez wicca. Nikt nie zabrania wiccanom czczenia naszych bogów, jednakże przypisywanie wicca okreslenia "Polnocny, Teutonski, Germanski" czy jakis inny sugerujacy powiazanie z naszymi bogami,jest błędem, który wprowadza wiele zamieszania i nieporozumień oraz wypacza obraz Asatru.
A jak sadze nikt z nas tego nie chce.

Asaheil og Vana !


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 17:28 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ulf napisał(a):
Tak jak niegdyś chrześcijaństwo, dziś wicca stara się wchłonąć pewne elementy starej religii nordyckiej. W ten sposób niszczone są jej korzenie, a przetrwają jedynie pewne wybrane elementy, zniekształcone przez umieszczenie ich w zupełnie innym kontekście kulturowym i religijnym. (...) Asatryjscy rekonstrukcjoniści wykonali i nadal wykonują ogromną pracę, aby "oczyścić" nasza starożytną religię z chrześcijańskich naleciałości i odkryć ją taką, jaka była przed wiekami.


Ostro :)
Jak widzę asatryjczycy mocno sobie wzięli do serca chrystianizację i jej następstwa :)
Jaka szkoda, że jeszcze przez najbliższe dwa tygodnie nie można na tym forum dyskutować na podobne tematy. Mam sporo pytań dotyczących rekonstrukcjonizmu, ale obawiam się, ze prędzej porozmawiamy na żywo niż tutaj :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 18:07 
Pozwolisz ze krotko wyjasnie, Hakkenie...
Nie zamierzam wywolywac zadnej dyskusji, nie zamierzam urazic wiccan - zamierzam tylko tylko wyjasnic Accolonowi publicznie a nie na jakis tajnych privach, ze jestem zdecydowanie przeciw jego koncepcji mieszania jednego z drugim, bo wypacza to i wicca i asatru.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 18:17 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Ulf, bracie wikingu, prosze cię, tylko pamiętaj:

Na Rytuale Wielkiego Polowania Kory podczas Zlotu na Górze Niedźwiedzia rzucamy włóczniami w potwora, a nie w wiccan :wink:

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 18:34 
ekhm...kiedy ludzi kupa , i Herkules (nie będę używać brzydkich słów ;), bracie szamanie.
Jestem pragmatycznym wikingiem rzadko obgryzajacym brzegi tarczy w berserkerskim natchnieniu :P
A wlocznia bedzie rzucana tylko w Accolona.
Jak dobrze trafie bedzie mogl przejsc odrazu najwyzsza inicjacje. Tylko czy bedzie gotow poswiecic swoje oko wiszac na drzewie?
Zobaczymy...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 18:50 
Hmm, czy tylko ja tak mam czy innym tez ta dyskusja wcale nie wydaje sie smieszna? Rawimirze, ja nie wiem czy ja wytrzymam jeszcze te dwa tygonie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 19:06 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 21:13
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa
Hej,

Ulf napisał(a):
Drogi Accolonie
milo widziec ze inicjowany wiccanin i kaplan tego kultu angazuje sie w organizacje takiego "ekumenicznego" spotkania.


Myślę, że spotkanie, które tonem i stopniem eskalacji emocji będzie znacznie różniło się od tego co zaprezentowali tutaj Asatryjczycy i Wiccanie nie zaszkodziło by jednej i drugiej stronie. Zlot na Niedźwiedziej Górze będzie fantastyczną okazją dla takiego spotkania.

Ulf napisał(a):
Bo rozumiem ze jest to spotkanie zarowno dla wyznawcow Asow jak i wiccan, sluzace wzajemnemu poznaniu i zrozumieniu.


Jak napisałem na początku tego wątku chciał bym poznać Asatryjczyków. Niewiele ma to wspólnego z tym, czy jestem Wiccaninem, czy nie.

Ulf napisał(a):
W innym przypadku tzn. gdyby to mialo byc spotkanie integracyjne - a tak wnosze z Twoich privow - to (wedlug mnie) nie ma to wiekszego sensu. Nowa Nordic Wicca czy inny synkretyzm wiccanski nie jest chyba tym, co interesowaloby Asatryjczykow.


Zyskałeś właśnie mój szacunek Ulfie, bo udowodniłeś w tym poście, że nie jesteś jednym z tych Pogan, którzy swoją duchowość realizują głównie przez śledzenie wątków na forach dyskusyjnych i prowadzenie niekończących się dyskusji na tychże. Gdybyś bowiem obserwował co się dzieje na tym forum to wiedział byś, że pośród polskich Wiccan jestem wyjątkowym purystą. Ja tylko Wicca Tradycyjne uznaję za Wicca. Wicca Eklektyczne, czy inne Saex Wicca, Celtic Wicca, Slavic Wicca, Fluffy Bunny Wicca to dla mnie nie jest już Wicca. Jestem zatem ostatnią osobą, której przyszło by do głowy ?ożenienie? Wicca z Asatru. Te religie bardzo się od siebie różnią. Wiem to, bo jestem Wiccaninem, który sporo czyta na temat Asatru.

Ulf napisał(a):
Asatru jak sama nazwa wskazuje, zaklada wiernosc Asom i Vanom ktorzy sa naszymi przyjaciolmi i krewnymi , oraz kontynuacje nordyckiej tradycji, zarowno na plaszczyznie religijnej jak i etycznej. Nasze wierzenia i rytuały rekonstruowane są na podstawie historycznych zapisków, zwłaszcza tych przekazanych przez dzieła literackie.


Właśnie takie wrażenie wyniosłem z czytanych lektur i Asatryjczyków prezentujących podobne podejście chciał bym poznać.

Ulf napisał(a):
Nie ma w nich zadnych tajemnic, okultystycznych rytualow, stopni wtajemniczenia czy hierararchicznego podzialu, tak charakterystycznych dla ezoterycznych kultow neopoganskich.



Niewiele wiem na temat ezoterycznych kultów neopogańskich, ale też niewiele mnie one interesują. Interesuje mnie natomiast Asatru. I to bardzo.

Ulf napisał(a):
Magia istniejaca w Asatru ma zupelnie inne podloze i sens niz wywodzace sie ze wschodniego mistycyzmu obrzedy obecne w neopoganstwie, poszukujacym ciagle swych watpliwych korzeni.


Jak mówię niewiele wiem o neopogaństwie, czy wschodnim mistycyzmie, trudno mi jest się więc ustosunkować do Twoich słów. Zakładam jednak, że wiesz, o czym piszesz.

Ulf napisał(a):
Dlatego chcialbym , aby wszystkie osoby bedace wyznawcami naszej religii ( oraz te ktore sie nia interesuja) i wybieraja sie na to spotkanie, wziely pod uwage co nastepuje:
Tak jak niegdyś chrześcijaństwo, dziś wicca stara się wchłonąć pewne elementy starej religii nordyckiej. W ten sposób niszczone są jej korzenie, a przetrwają jedynie pewne wybrane elementy, zniekształcone przez umieszczenie ich w zupełnie innym kontekście kulturowym i religijnym. I niestety w tej formie, jak pokazuje to przyklad wspomnianej juz powyzej Nordic Wicca, docierają do szerszego odbiorcy, i tak zafalszowane zostają uwiecznione dla potomności.


Rozumiem, że Twoje poglądy na temat Wicca wywodzą się z dostępnych w Internecie artykułów, zazwyczaj pisanych przez osoby, które mają o Wicca niewielkie pojęcie. Takie osoby uznają istnienie pewnie nie tylko Nordic Wicca, ale też Cthulhu Wicca, Christian Wicca i innych przedziwnych tworów, które, jak słusznie zauważasz nie mają nic wspólnego z kultem nordyckich Bogów, Cthulu, czy Chrześcijaństwem. Od siebie dodam też, że nie mają one nic wspólnego z Wicca.

Ulf napisał(a):
Asatryjscy rekonstrukcjoniści wykonali i nadal wykonują ogromną pracę, aby "oczyścić" nasza starożytną religię z chrześcijańskich naleciałości i odkryć ją taką, jaka była przed wiekami. Nie chcielibyśmy wkrótce być zmuszeni do robienia tego samego ze zniekształceniami i naleciałosciami stworzonymi przez ruchy neopogańskie, szczególnie zas przez wicca.


Doskonale Ciebie rozumiem. Od lat staram się udowodnić, że to co większość Neopogan uważa za Wicca nie ma z tą religią zbyt wiele wspólnego. I uwierz mi to nie jest łatwe zadanie. Dlatego zgadzam się z Tobą, że podobne pomysły trzeba dusić w zarodku. Bardzo żałuję, że kiedy w Polsce zacząłby być publikowane pierwsze książki ze słowem ?wicca? w tytule nie było tutaj prawdziwych Wiccan, którzy mogli by, tak jak Ty teraz, w jasny, konkretny sposób ustosunkować się do wszelkich publicznych wymysłów i przekłamań.

Ulf napisał(a):
Nikt nie zabrania wiccanom czczenia naszych bogów, jednakże przypisywanie wicca okreslenia "Polnocny, Teutonski, Germanski" czy jakis inny sugerujacy powiazanie z naszymi bogami,jest błędem, który wprowadza wiele zamieszania i nieporozumień oraz wypacza obraz Asatru.
A jak sadze nikt z nas tego nie chce.


Wiccanie Tradycyjni nie czczą Teutońskich Bogów, tylko konkretną parę Bogów Wiccańskich. I dlatego ja, Wiccanin Tradycyjny, chcąc czcić Bogów Teutońskich staram się nawiązać kontakt z osobami kompetentnymi pod tym względem, czyli Asatryjczykami.

Co do Twoich ostatnich komentarzy na mój temat, to podobnie jak inni Wiccanie nie jestem zwolennikiem Twojego poczucia humoru. ;)

Ulf napisał(a):
Asaheil og Vana !


Pozdrawiam,
Accolon.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: wtorek, 22 września 2009, 23:21 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Nobody expects the Nordic inquisition..

Dobrze, że znam w realu jednego Asatryjczyka (pozdrowienia Fenrir) i wiem, że naprawdę da się z nimi fajnie pogadać i nawet jest wspólne zrozumienie :) Oby i tym razem szło to w taką stronę.

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:02 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ulf napisał(a):
A wlocznia bedzie rzucana tylko w Accolona.
Jak dobrze trafie bedzie mogl przejsc odrazu najwyzsza inicjacje. Tylko czy bedzie gotow poswiecic swoje oko wiszac na drzewie?
Zobaczymy...


jeśli włócznia będzie w kogoś rzucana to raczej jedynie we mnie bo to ja będę uciekał przez ciemny las przed ekipą uzbrojonych ludzi ;)
A co do inicjacji i wiszenia na drzewie to nie martw się dam sobie radę. Co prawda nie planowałem podwieszać się już za dwa tygodnie, ale jak się okazja nadarzy to czemu z niej nie skorzystać ;)

Cieszę się, że już tą sprawę załatwiliście między sobą.
A na ZNGN ma być spokój bo tak się składa, że mi berserkeskie uniesienia się zdarzają głównie wtedy gdy ktoś próbuje zniszczyć efekt mojej pracy :P

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:10 
Dyskusja coprawda jest zamknięta jeszcze dwa tygodnie ale można pisać do nas na priv jeśli ktoś ma pytanie nie cierpiące zwłoki :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:18 
Viking napisał(a):
Dyskusja coprawda jest zamknięta jeszcze dwa tygodnie ale można pisać do nas na priv jeśli ktoś ma pytanie nie cierpiące zwłoki :twisted:


Chyba jednak poczekam choc nie naleze do cierpliwych. :( Wiem ze co najmniej jedna osoba oprocz mnie jest zainteresowana opowiedzia na te pytania ktore postawilam wczensiej, nastepne pytania i na wasza interpretacje mitu stworzenia a nie ma sensu teraz dyskutowac na priviach a potem robic to jeszcze raz na forum.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:21 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Ja również poczekam z tym i to dokładnie z tych samych przyczyn co Agni :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:25 
Annelie napisał(a):
Dobrze, że znam w realu jednego Asatryjczyka (pozdrowienia Fenrir) i wiem, że naprawdę da się z nimi fajnie pogadać i nawet jest wspólne zrozumienie :) Oby i tym razem szło to w taką stronę.


Ja tez znam Asatryjczykow z ktorymi sie swietnie dogaduje wiec mam nadziej ze wszystko bedzie dobrze.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:48 
agni napisał(a):
Ja tez znam Asatryjczykow z ktorymi sie swietnie dogaduje wiec mam nadziej ze wszystko bedzie dobrze.


Ja tez znam takich i tez mam taka nadzieje.
A teraz, proponuje - do przyszlego weekendu( przynajmniej) Pax et Treuga Dei ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Hakken napisał(a):
Ulf napisał(a):
A wlocznia bedzie rzucana tylko w Accolona. Jak dobrze trafie bedzie mogl przejsc odrazu najwyzsza inicjacje. Tylko czy bedzie gotow poswiecic swoje oko wiszac na drzewie? Zobaczymy...
jeśli włócznia będzie w kogoś rzucana to raczej jedynie we mnie
Gubię się w tych inicjacjach. Dyndanie z jednym okiem ma być inicjacją wicca czy szamańską?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 13:57 
Poświst napisał(a):
Gubię się w tych inicjacjach. Dyndanie z jednym okiem ma być inicjacją wicca czy szamańską?


Jak sie dobrze przyjzysz tym zdjeciom w dziale fotki to zobaczysz ze jedno oko mam szklane :mrgreen:
Powaznie - to nie wicca.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 14:03 
agni napisał(a):
Jak sie dobrze przyjzysz tym zdjeciom w dziale fotki to zobaczysz ze jedno oko mam szklane :mrgreen:

To, które tak ludzko patrzy? :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 14:06 
rawimir napisał(a):
agni napisał(a):
Jak sie dobrze przyjzysz tym zdjeciom w dziale fotki to zobaczysz ze jedno oko mam szklane :mrgreen:

To, które tak ludzko patrzy? :lol:


No oczywiscie ze to. Z drugiego wydziera moja prawdziwa natura, gleboka i naturalna zwierzecosc.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 14:50 
Poświst napisał(a):
Gubię się w tych inicjacjach. Dyndanie z jednym okiem ma być inicjacją wicca czy szamańską?


hmmm...mysle ze trudno okreslic dokladnie sciezke z ktora moznaby to jednoznacznie polaczyc ( oprocz sciezki do lasu :P) ...ale nie watpie ze dla zainteresowanego/ zainteresowanych moze byc to bardzo glebokie mistyczne przezycie, dajace mozliwosc polaczenia sie ze swoimi bogami...
Nawet na stale.
:lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 15:45 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Poświst napisał(a):
Gubię się w tych inicjacjach. Dyndanie z jednym okiem ma być inicjacją wicca czy szamańską?


Myślę, że raczej ModPrim (uwaga, niektórym może się wydać drastyczne) ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: środa, 23 września 2009, 19:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Uoo! Mocne. Jestem za.
/ dyndanie / sprawdziłem literaturę co do oka - Terry Pratchet twierdzi, że to Ślepy Io!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Czciciele Asów i Wanów w Warszawie (i nie tylko) poszukiwani
PostNapisane: czwartek, 24 września 2009, 00:45 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
hehe, pozdrawiam wszystkich :) dzięki za pamięć :O)

_________________
Wiedz że mając przyjaciela, często go odwiedzać należy: droga zielskiem i drzewem zarośnie , jeśli ustawnie chodzić nie będziesz.

Havamal


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL