Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ksiazki
PostNapisane: wtorek, 21 października 2008, 15:18 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Lista lektur jakie chcialoby sie zdobyc/przeczytac jak kazdy wie jest ogromna i nie na wszystko jest czas lub pieniadze.
Stad moje pytanie - od ktorej ksiazki "Druidzi" lepiej zaczac - autorstwa Stuarta Piggota czy tez Petera Ellisa?

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 października 2008, 16:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
Ekhem... Ja bym raczej poleciła Ellisa. Bo Piggott pisze w ogóle o społeczeństwie celtyckim, jego praca jest bardzo archeologiczna, a mało kulturoznawcza O samych druidach w sumie u niego niewiele, wbrew tytułowi. Tak, że na początek raczej Ellis, Piggott jest bardziej dla celtofili-rekonstrukcjonistów niż osób zainteresowanych druidyzmem. Moim zdaniem.

A tak naprawdę lepiej byłoby chyba zacząć od Philipa Carr-Gomma albo Graeme Talboysa. Problem w tym, że jak się zacznie od jednego, można z założenia zacząć nie zgadzać się z drugim. Ale u obydwu wspomnianych przez Ciebie panów nie za bardzo występuje jakiekolwiek odniesienie do historii i rozwoju WSPÓŁCZESNEGO druidyzmu. Izaaka Bonnewitza (czyli po naszemu Icka Boniewicza) raczej nie polecałabym, sam fakt zaszczepienia druidyzmu na innym kontynencie, gdzie rządzą inne duchy ziemi jest dla mnie kuriozalny i bez sensu.

O druidyzmie jako takim materiał obszerności książki - i to zebrany w sensowne FAQ znajdziesz też na wildideas, na stronie Brendana "Cathbada" Myersa, człowieka z doktoratem Celtic Studies, a jednocześnie jak najbardziej czynnego druida. Przy tym przemiłego kolesia. Znaczy tutaj: http://www.wildideas.net/cathbad/ - pod odnośnikiem "Druidry".

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 października 2008, 16:43 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Dzieki, jednak szukam czegos po polsku. Moj angielski jest slaby, a druidyzm nie interesuje mnie poki co na tyle, abym zdecydowal sie przebijac przez angielskie ksiazki. Moze w przyszlosci...

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 października 2008, 19:03 
Marta Małgorzata napisał(a):
Izaaka Bonnewitza (czyli po naszemu Icka Boniewicza) raczej nie polecałabym, sam fakt zaszczepienia druidyzmu na innym kontynencie, gdzie rządzą inne duchy ziemi jest dla mnie kuriozalny i bez sensu.


Przecież Celtowie też sie przemieszczali i obejmowali nowe skrawki ziemi w posiadanie. Tam tez rządziły inne duchy. Czy myslisz, ze jest niemożliwe przeniesieni własnej religijności na nowe tereny?


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 21 października 2008, 21:22 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
Uważam, że na tamtej ziemi wystarczająco silne są duchy miejscowe. Jeśli tam się do czegoś odwoływać - to do interfejsu miejscowego, takiego, do jakiego miejscowe siły przywykły. Istnieją zresztą nurty "druidyczne" wbudowujące w swoją praktykę elementy rdzennej amerykańskiej religijności, ale czy to jeszcze w ogóle druidyzm? To inna jakość, nie ma potrzeby zbytnio przywiązywać się do nazw. Druidyzm europejski obejmuje ziemie, przez które Celtowie przechodzili, miejsca z którymi interreagowali. To religia stricte indoeuopejska. Owszem, amerykańskie rdzenne religie plemienne też są pochodzenia syberyjskiego, jak indoeuropejskie, ale wskutek interakcji z innymi miejscami zupełnie inaczej wyewoluowały.

Moim zdaniem druidyzm nie jest religią uniwersalną, obejmuje konkretny obszar Europy, trasę wędrówek ludów, miejsca, z których Celtowie w swoich wędrówkach czerpali i gdzie pozostawiali swoje piętno. Przenoszenie go na inne kontynenty moim zdaniem może zaowocować tylko stworzeniem namiastki, czegoś, co od biedy może przez użycie konkretnych praktyk i zastosowanie pewnej filozofii mieć z druidyzmem coś wspólnego, ale dla mnie już druidyzmem nie będzie. Nie wierzę w druidyzm w Ameryce, Japonii czy na Nowej Zelandii.

Abstrahując od tego, że Icek nie przywiózł swojej religijności na nową ziemię. Bo owszem, jestem w stanie zrozumieć druida, który z jakichś przyczyn emigrował na inny kontynent i zachowuje swoje praktyki, starając się nawiązać kontakt z miejscowymi siłami, w taki sposób, jaki zna. I to moze się udać, choć z pewnościa jest bardzo trudne. To tak, jakby słowiański rodzimowierca szukał przez słowiański interfejs kontaktu z Mocami na Wyspach Brytyjskich, poszukując na nich śladu mateczki Mokoszy. Natomiast osoba urodzona na innym kontynencie, dopiero rozbudowująca swój własny interfejs kontaktu z sacrum, powinna moim zdaniem raczej imać się sposobów i tradycji miejscowych. Nie podpisywać się pod jakąś ścieżką tylko dlatego, że fascynuje ją dana nazwa i naczytała się o tej ścieżce, a to co przeczytała, bardzo jej się podoba.

Przypuszczam, że gdyby mnie przeniosło np. na Nową Zelandię, starałabym się raczej dowiedzieć jak najwięcej o religijności i praktykach miejscowych rdzennych ludów, łącząc je z tym co znam, o ile ułatwiałoby mi to działanie - i być może skończyłoby się to odejściem od druidyzmu, jeśli zastosowanie metod przez te ludy wypracowanych okazałoby się skuteczniejsze od praktyk druidzkich, które stosuję tutaj. Bo w gruncie rzeczy w kontakcie z sacrum nieważna jest nazwa - ważny jest pragmatyzm i skuteczność działania.

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 listopada 2008, 01:55 
Offline
Milczek

Dołączył(a): czwartek, 13 listopada 2008, 01:08
Posty: 4
Skoro się już tutaj znalazłam.

Marto Małgorzato, jak się nie mylę natknęłam się już na Ciebie. W sensie widziałam na forum neopogan, umieszczony przez Ciebie link do chomikuj.pl Próbowałam się tam dostać, ale niestety zastała mnie informacja, że Twój profil nie istnieje. Deklarowałaś się, że posiadasz dosyć sporo e-book'ów czy też innych publikacji. To mnie najbardziej interesuje.
Mam więc pytania: Czy rzeczywiście nie istnieje już jakikolwiek dostęp do Twych zasobów i czy jeśli nie, mogłabyś jakoś udostępnić?

Pozdrawiam,
Achates.

_________________
"an it harm none, do what ye will"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 listopada 2008, 12:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
Tak, to ja. W skrócie MM, po prostu ;)

Chomik istnieje, nie wiem czemu trudno się do niego dostać z bezpośredniego linka. Zresztą takie linki niekoniecznie powinny być upubliczniane na forach ze względu na ochronę praw autorskich, a nie dam sobie ręki uciąć, że wszystkie zawarte tam pliki są open licence. W zasadzie po prostu traktuję tamto miejsce jako rodzaj e-dysku, do którego mogę się dostać z różnych miejsc, jeśli jakiś materiał jest mi akurat potrzebny. Żeby tam się dostać, wejdź na http://www.chomikuj.pl i wpisz w okienko wyszukiwania elwinga. Wyświetla się od razu, bez problemu.

Chociaż druidzkich zasobów niestety mam tam bardzo mało.

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 listopada 2008, 13:17 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Znasz hiszpanski, francuski i niemiecki? :)

Dzieki, bardzo fajne pliki masz zachomikowane. Tez skorzystam, za pozwoleniem :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 listopada 2008, 14:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 17 stycznia 2008, 08:42
Posty: 246
Lokalizacja: Midgard
Hiszpański czynnie i biernie, francuski biernie, znaczy rozumiem co czytam, ale słowa nie wykrztuszę, bo się blokuję. Niemieckie pliki mam przypadkowo, ale jest parę osób, które mogą mi je ewentualnie przetłumaczyć. O angielskim nie ma co mówić - blokada na gadanie na szczęście jakiś czas temu minęła :D

_________________
ObrazekTrolling provided by TIS - Trolling Internet Solutions
[TM of Björn The Bohemian]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 14 listopada 2008, 17:36 
Offline
Milczek

Dołączył(a): czwartek, 13 listopada 2008, 01:08
Posty: 4
Dziękuje Ci bardzo MM :)

_________________
"an it harm none, do what ye will"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 18:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Mam nadzieję, że piszę w dobrym temacie ;P otóż poszukuję książek: Julie White & Graeme Talboys - 'The Path through the Forest'
Graeme Talboys - 'The Voice Within The Wind'
Philip Carr Gomm - 'Druidcraft - the magic of Wicca and Druidry'
Czy posiada ktoś dostęp do nich? Ew w postaci e-booków, jeśli jest ktoś ze okolic Katowic, Rybnika itd i byłby skłonny zaryzykować pożyczkę zupełnie obcej osobie(znaczy mnie ;P) byłbym wdzięczny dozgonnie, a kto wie? Może i po reinkarnacji? Zdaję sobie jednak sprawę, że każdy troszczy się o swoją własność więc byłbym całkowicie zadowolony z dowolnego e-booka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 sierpnia 2009, 13:58 
Ja mam dwie pierwsze, ale muszę je odebrać. W razie czego, napisz priva do Drakonarii, nie wiem czy tu jeszcze zagląda - od niej mam te książki. Jak je dorwę, dam znać, chyba że wcześniej Draki dopadniesz i sobie skserujesz. ;)

Poza konkursem - a po co Ci Druidcraft? To jest straszne gówno, nie znam żadnego rozsądnego człowieka który poleciłby ten crap.

Greywind to inna sprawa, aczkolwiek po nim możesz odnieść wrażenie, że tak naprawdę resztę książek można mieć już daleko i głęboko, bo ten facet (+J.White) załatwia wszystko za jednym zamachem. ;]


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:04 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Hmm pisałem nawet do niej na gg ale nie odpisuje ;P no nie wiem czy uda mi się któreś z Was dopaść, nie sądzę żebyście mieszkali w moich stronach ;) ale jak dostaniesz to napisz ;]

a co do Druidcraftu to nie wiem po co ;P ja tylko podałem tytuły, które znalazłem jako godne przeczytania, nie znam ich treści ani wartości merytorycznych ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 sierpnia 2009, 14:14 
Spoko - podzwonię gdzie trzeba i postaram się odebrąć moje kopie, to ci po prostu wyślę pocztą, skserujesz i odeślesz - ot, git. ;) I niestety mieszkam w Warszawie, zatem kontakt live może być utrudniony. Draki jest z Krakowa, więc może być prościej.

Jeśli chodzi o Greywinda a.k.a. G.Talboysa, to te dwie książki są "absolute must to read" ;) Ja przynajmniej od nich zaczynałem i uważam że mimo trudności i brnięcia czasem przez teorie Greywinda, warto je zaliczyć na początku. Bo potem reszta jest taka... płytka i prosta. ;)

Z Carr-Gomma "Druidcraft", jak wspomniałem, zdecydowanie nie polecam. No chyba że chcesz się trochę pośmiać z niezdarnych prób łączenia miodu z chili. Albo czegoś innego. Natomiast jeśli idzie o rzeczonego Philipa, to bardzo ciekawą książką jest "Druid Mysteries" i "In the Grove of the Druids - The Teachings of Ross Nichols". Obie są całkiem zgrabnie napisane i można czasem wyłapać jakieś ciekawe fakty. Poza tym, warto też wspomnieć o tym, że Carr-Gomm podchodzi do sprawy luźniej w kontekście historycznym, a mocniej w sprawach psychologii i na tym polu jest całkiem niezły. Greywind to taki hmm... jak to kiedyś określiliśmy naukowiec-wariat-nacjonalista, aczkolwiek to, co pisze, jest moim zdaniem najbardziej racjonalnym podejściem do druidyzmu, jakie można znaleźć. :)

Swoją drogą, na internecie, jak dobrze poszukasz, znajdziesz też wiele artykułów dot. druidyzmu, nie tylko w formie książkowej. :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 sierpnia 2009, 15:27 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Ja tez mam dwie pierwsze, moge uzyczyc do skserowania :)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 25 sierpnia 2009, 20:47 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Byłbym Ci baaardzo wdzięczny Annelie ;] Tobie także Chimaira ale nie chciałbym Cię kłopotać odzyskiwaniem zwłaszcza że Ann ma je trochę bliżej ;)

Co do innych artykułów o Druidyzmie znalazłem ten adres : http://www.wildideas.net/cathbad/
Wydaje mi się całkiem do rzeczy ale to tylko moje własne widzimisię. Pragnąłbym dowiedzieć się opinii kogoś kto przy Druidyźmie spędził trochę czasu i mógłby potwierdzić/zweryfikować dane na tej stronie? Czy jest ona w miarę poprawna?
Poza tą stroną pozwoliłem sobie skorzystać (bez wiedzy..) z Chomika MM. Mam nadzieję, że nie będzie się na mnie złościć?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 sierpnia 2009, 18:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
No ja nie dostałam od Ciebie żadnego info na gg, ale widzę, że się już zgadałeś z Annelie. Czasami gg mi płata figle i ostatnio bardziej mnie nie ma niż jestem. Cały sierpień się urlopowałam :D a teraz jakoś mi ciężko się wdrożyć w cokolwiek - np. we włączanie gg ;).
No i dołączam się doc chóru "wielbiącego" Graeme Talboysa ;).

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 sierpnia 2009, 19:11 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
No właśnie widziałem Twój opis, mam nadzieję, że dobrze się wywczasowałaś? ;) no i racja, już się dogadałem z moją mentorką, teraz czekać do drugiego tygodnia września ;P

Wszyscy tak wielbią pana Talboysa, na prawdę jest taki dobry?

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 27 sierpnia 2009, 21:57 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Ej no ;P W kwestii samego druidyzmu to akurat Draki jest duzo bardziej obeznana, ksiazki mam zreszta od niej :)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 sierpnia 2009, 16:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Poszukiwacz - wywczasowałam się super :D M.in na górze Brocken, gdzie ponoć zlatywały się czarownice ;).
Co do "wielbienia" Talboysa - ja to powiedziałam raczej śmiechem żartem, ale poważnie, to przyznaję, że lepszego druidycznego autora do tej pory nie spotkałam. Dla mnie on ze względu na to, że skupia się przede wszystkim na druidycznych ideach, filozofii, magluje różne pojęcia itd. jest o klasę wyżej od np. Carr-Gomma, który przede wszystkim konwencjonalnie opisuje, ewentualnie (jak w Druidcraft) podaje jakieś debilne recepty na różne rzeczy i miesza je (chyba) kompletnie bez żadnego zrozumienia. O innych autorach typu Cassandra Eason to nawet nie wspominam. Dla mnie w pewnym sensie ok są też książki Emmy Restall Orr. Żeby ją czytać trzeba się nastawić na to, że ona pisze strasznie emocjonalnie, tak trochę jakby profetycznie, wizjonersko, ale jest w tym niewątpliwie jakaś wartość.
Żeby lubić Talboysa z kolei wcale nie trzeba się z nim zgadzać, bo chodzi raczej o jego postawę wobec druidyzmu niż poglądy same w sobie. Taką fajną postawę krytyczną, wciąż maglującą różne rzeczy, rozbierającą je na części pierwsze, szukającą relacji między nimi, teorii je łączących itd. a nie szukanie przepisu na zrobienie (sic!) jemioły z jedwabiu jak Eason. Zresztą wystarczy spojrzeć na tytuły, które spłodziła, potem na jej zdjęcia i wszystko staje się jasne.

Annelie - ja się tam nie czuję jakoś mega rozeznana, bo i nie nazywam siebie druidką. Już od dawna tworzę sobie swoją ścieżkę łącząc elementy druidyzmu z "zielonym" bym rzekła czarownictwem i zdecydowanie nie mam kompleksów ze względu na swój eklektyzm. Wręcz przeciwnie. Wyrosłam już z potrzeby oklejania się "czystymi" metkami i zdobywania różnych "certyfikatów jakości" ;).

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 28 sierpnia 2009, 18:46 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Draki, wiem wiem :) ale na pewno czytalas wiecej ode mnie.

A co do metek to prawda i to jest tez to Poszukiwaczu co pisalam ci na PW :)

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiazki
PostNapisane: poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 20:57 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 25 kwietnia 2010, 23:04
Posty: 23
Lokalizacja: Katowice/Caerdydd
Z ciekawych pozycji na temat druidyzmu mogę polecić "The Druids" Ronalda Huttona. Książka w intresujący sposób wyjaśnia, skąd wzięły się różne stereotypy na temat druidów i kto na nich bazował. Czyta się to łatwo i przyjemnie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ksiazki
PostNapisane: czwartek, 18 listopada 2010, 21:43 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): sobota, 15 sierpnia 2009, 21:44
Posty: 72
Lokalizacja: Łódź
skoro istnieje już wątek to wrzucę tutaj:
niedawno trafiłem w sieci na książkę o mitach i bogach galijskich. coś co może się przydać zarówno ludziom z cr jak i druidom (o ile w ogóle patrzą na kontynent a nie tylko na wyspy). niestety jest po francusku i właściwie nie do dostania u nas (chodzi o I tom). może ktoś to zna, widział gdzieś w sieci, albo lepiej wie o jakimś przekładzie - na angielski na przykład.

autor: "Jean - Jacques Hatt
tytuł: Mythes et dieux de la Gaule. 1 Les grandes divinites masculines
wydawnictwo: Picard , Paris 1989

tom II dostępny tutaj, też po francusku, a jakże:
http://jeanjacqueshatt.free.fr/Avertissement.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ksiazki
PostNapisane: poniedziałek, 14 lutego 2011, 05:39 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Jak najbardziej interesuje - przykładowo, mój druidyzm jest dość mocno CR-owy, i gęsto czerpie ze źródeł kontynentalnych. Pozycja brzmi pięknie, ale trudno będzie ją znaleźć. Porozglądam się - ciekawe, czy była tłumaczona choćby na angielski.

EDIT:

Przypomniało mi się, że ktoś może nie kojarzyć wydawnictwa Armoryka. Mają tam serię "Biblioteka Celtycka", w której jest nie tylko polskie tłumaczenie siostry w ścieżce, Keriann, "Czterech Gałęzi Mabinogi", ale i inne mity i teksty źródłowe kultury celtyckiej.

Biblioteka Celtycka


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL