Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:37

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 00:29 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Ja tam widze sens kampanii "Poganie jednym głosem" :)
Ok, może ten pierwszy spis nie przyniesie nam żadnych wymiernych korzyści. Ale coś się ruszyło, zaczęło się o polskich poganach szerzej mówić, pokazywać, że są (że my są ;). Nie tylko w naszym własnym, zamknietym i zaklętym kręgu, ale "tam", wśród dzikich ;D
Co więcej, sami zainteresowani moze nieco bardziej zaczęli myśleć o sobie jako o grupie, i to sporej grupie, która może mieć jakieś prawa, a nie o wiecznych marginaliach społeczeństwa, samotnych żaglach chowających się po lasach i na forach ;)
I jako taki ten spis nam się przysłużył.
Świadomość i konsolidacja najpierw. Znoszenie barykad później :mrgreen:

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 09:12 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 13:09
Posty: 39
Lokalizacja: Polska - wschód
Nie chodzi o to, że akcja nie miała sensu bo miała, tylko problem polega na tym, lż nikt nie mógł przewidzieć, że wystąpią tak zwane negatywne warunki zewnętrzne, vide krótki wywiad i jakieś losowania, krótko mówiąc po prostu wpuszczono nas w maliny i tyle.

_________________
Tylko w milczeniu słowo,
tylko w ciemności światło,
tylko w umieraniu życie:
na pustym niebie
jasny jest lot sokoła.
Pieśń o stworzeniu Ea
[Ursula K. Le Guin - Czarnoksiężnik z Archipelagu]


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: piątek, 15 kwietnia 2011, 09:27 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
MorAmarth napisał(a):
Nie chodzi o to, że akcja nie miała sensu bo miała, tylko problem polega na tym, lż nikt nie mógł przewidzieć, że wystąpią tak zwane negatywne warunki zewnętrzne, vide krótki wywiad i jakieś losowania, krótko mówiąc po prostu wpuszczono nas w maliny i tyle.


Oj tam zaraz... Mimo pozorów te 20% może nam wyjść nawet na dobre, o ile nasze środowisko rzeczywiście dostatecznie się spręży i udzielać będzie stosunkowo jednolitych odpowiedzi. Przy mniejszych próbach zwarte mniejszości powinny wypadać lepiej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: sobota, 18 czerwca 2011, 21:02 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Wczoraj wprawiono mnie w osłupienie. Wcześniej spisałem się przez Internet skróconym formularzem. I nagle wczoraj pojawiła się pani rachmistrz żeby spisać mnie formularzem pełnym (tym dokładnym).
Mam wrażenie, że panuje tam nielichy bałagan. Nie tylko spisywałem się dwa razy (przez Internet uproszczonym, przez panią rachmistrz pełnym formularzem) to dodatkowo nie zgadzały się ich dane dotyczące miejsca, w którym mieszkam (dom odmłodzony o 78 lat, dodany pokój i 100 m2 powierzchni). A już wcześniej prostowałem nr budynku. Niedaleko od siebie ale na różnych działkach, należące do różnych rodzin, dwa odrębne domy miały nadany ten sam numer. Zauważyłem to przypadkowo na mapie geodezyjnej podczas przebudowy drogi. Bałagan w papierach okrutny.
Tak czy siak jeden poganin więcej :D


Ostatnio edytowano środa, 22 czerwca 2011, 02:48 przez Poświst, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: niedziela, 19 czerwca 2011, 13:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Poświst napisał(a):
Wczoraj wprawiono mnie w osłupienie. Wcześniej spisałem się przez Internet skróconym formularzem. I nagle wczoraj pojawiła się pani rachmistrz żeby spisać mnie formularzem pełnym (tym dokładnym).
- nie zgadzały się ich dane dotyczące miejsca, w którym mieszkam (dom odmłodzony o 78 lat, dodany pokój i 100 m2 powierzchni). A już wcześnie prostowałem nr budynku.
to dlatego ten drugi spis.
- bo spis pełny przypisany jest do adresu, zatem skoro mieli Cię pod dwoma adresami, to nie Ty jako Ty ale mieszkaniec "jednego z" tych mieszkań/domów dostał się do próby reprezentacyjnej, a drugiego nie. Gdyby spis przy porządkowany był do nr. PESEL nie byłoby takich "kwiatków", niezależnie d bałaganu w papierach geodezyjnych ;p .

A tak, dzięki temu
Poświst napisał(a):
Tak czy siak jeden poganin więcej :D
i super :D

_________________
Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
ogień siłą mą!
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: sobota, 25 czerwca 2011, 07:44 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Miłka ma rację, spisowi tak naprawdę podlegają nie mieszkańcy, lecz mieszkania - a przynajmniej od mieszkań (czyli "gospodarstw domowych") zaczyna się liczenie. Potem dodaje się jeszcze chętnych bezdomnych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Spis powszechny w roku 2011
PostNapisane: niedziela, 26 czerwca 2011, 14:43 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 17 kwietnia 2011, 22:34
Posty: 168
Tin napisał(a):
Miłka ma rację, spisowi tak naprawdę podlegają nie mieszkańcy, lecz mieszkania - a przynajmniej od mieszkań (czyli "gospodarstw domowych") zaczyna się liczenie. Potem dodaje się jeszcze chętnych bezdomnych.
Spis nazywa się: Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ;p
Spisowi oczywiście podlegają ludzie, tylko - od str. technicznej - przypisani do mieszkań. :)
Myślę, że to z powodu tej 20 % próby reprezentacyjnej - po samych peselach trudniej byłoby wybrać jakoś równomiernie reprezentacje społeczeństwa, jedyną informacją w nim zawartą jest wiek. A przypisując nas do mieszkań wybierają równomiernie spośród mieszkańców miast, miasteczek, wsi.. i z poszczególnych rejonów/województw.

Mam nadzieję, że jeśli "sprawdził się" spis przez internet (w sensie: że dużo osób się tak spisało, że ta metoda została dobrze przyjęta, itp.) to może przy następnym spisie ośmielą się i formularz rozszerzony będzie dla większej części społeczeństwa (może nawet dla wszystkich :?: ) :D

_________________
Ziemia moim ciałem,
woda moją krwią.
Powietrze - oddechem,
ogień siłą mą!
:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 127 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL