Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 08:43

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 11:10 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Mel napisał(a):
Wiesz co to mgło być?Masz jakieś przeczucia,podejrzenia?Co to mogło być tak na 50% chociaż? :wink:


Tak. Przypuszczam, że był to jakiś rodzaj magii ludowej, czyli to, co ja na własne potrzeby określiłam jako gusełka. Magię można czynić bez skomplikowanych gestów, ceremonii i długich studiów teoretycznych, tylko, że to będzie inna magia - wcale jednak nie mniej skuteczna. Dmuchanie świeczek na torcie to także magia. W ogóle świat jest pełen magii, i jest to zjawisko o wiele bardziej zwyczajne i proste niż zwykło się uważać. Nie ma co się napinać.

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 11:35 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
morven napisał(a):
W ogóle świat jest pełen magii, i jest to zjawisko o wiele bardziej zwyczajne i proste niż zwykło się uważać. Nie ma co się napinać.

W tańcu irlandzkim też :) (nie mogłam się powstrzymać :wink: )
Słusznie prawisz :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 12:08 
morven napisał(a):
W ogóle świat jest pełen magii


http://a01.cdn.a.pl/Zdjecie-30895/Maggi ... g-Full.jpg

http://www.i-jedynka.pl/images/produkty ... midoro.jpg

To są chyba ścieżki czarno-magiczne?Jakieś eliksiry tajemne,jakieś kopytki...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 12:34 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Mel napisał(a):
Magia Chaosu sensu streeptease jest troszkę za płytka jak dla mnie.To trochę tak jak słuchanie muzyki z płyty z okładką i mp3.Druidyzm zdecydowanie bardziej mnie elektryzuje że tak powiem dlatego wolałbym swój chaos klecić z Druidyzmu,Wicca i Feri może nawet szamanizm.Cóż,klimaty leśne są zdecydowanie najbliższe memu wnętrzu :D Nie dlatego że znalazłem coś w co warto by się wpasować bo takie fajne zielone,dokładnie odwrotnie.Najpierw określiłem mniej więcej(z naciskiem na mniej ale pracuję nad tym żeby było więcej)kim jestem i co czuję a z tych obserwacji wynika to co wyżej napisane.


Myślę, że powinieneś w takim razie podjąć się przestudiowania pogaństwa od strony filozoficznej, aby zrozumieć jakie są różnice między podejściem pogańskim a okultystycznym. Nie przeczę, że w wielu miejscach się przenikają, i nie przeczę, że w jednej osobie można je ze sobą łączyć, jednak warto sobie zdać sprawę z ich odmiennej natury (założeń i akcentów). Może okazać się, że pokusa łączenia druidyzmu z magią chaosu jest ciekawa, ale na pewno nie łatwa, z pewnych względów może też okazać się niemożliwa. To pewnie zależy od osoby i jej jakości.

Polecam "Living with Honour" Emmy Restall Orr, niestety niedostępne po polsku.

Cytuj:
Teraz pytanie kluczowe,kto jest Crowleyem Druidyzmu że tak powiem?Z pozycjami Crowleya nie ma problemu,jest ich dużo,są dostępne i poprawne.Z Wicca i Druidyzmem bida z nędzą,chyba że coś sie pojawiło PO POLSKU co można potraktować jak odpowiednik Magii W Teorii Crowleya,opisującej Druidyzm i cały ten system w sposób dokładny.
To samo Wicca i Feri(chociaż Ewolucję Czarów mam i chyba nie jest mi potrzebne nic więcej narazie?).


Jeśli zdasz sobie sprawę z różnic systemowych (jeśli można druidyzm w jakieś ramy, płynne bo płynne, jak całe pogaństwo, wpisać) między jednym a drugim, to zorientujesz się, że ktoś taki jak Crowley druidyzmu po prostu nie może się zdarzyć ;-) Ale zapewne chodzi Ci o nazwiska, które w ten czy inny sposób podjęły się systematyzowania druidyzmu, to zajrzyj do działu druidyzm. W języku polskim, z tego co wiem, wydano na razie tylko pozycje historyczne, zresztą całkiem potrzebne na początek, tu chyba większość poleci Ci "Druidów" Ellisa.

A jeśli interesuje Cię konkretnie magia w druidyzmie, to będzie już ciężej. To w ogóle dosyć obszerny temat, uprawianie jej jest ściśle związane z naturą trzech stopni/szkół druidycznych: barda, owaty i druida. Będzie tu zarówno próba rekonstrukcji (ciężko), źródła greckie i rzymskie i nawiązania do magii praktykowanej w tradycji pitagorejskiej czy jońskiej (lepiej), a w końcu najróżniejsze, już współcześnie opracowywane, metody uprawiania magii za pomocą Awen, Boskiej Inspiracji. Zapraszam do działu druidyzm.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 14:22 
Tin napisał(a):
źródła greckie i rzymskie i nawiązania do magii praktykowanej w tradycji pitagorejskiej czy jońskiej


Założyłbym taki wątek na forum gdybym miał jakąś wiedzę o tym,a nie mam narazie.

igorusis napisał(a):
Poczytaj troche o roznych sciezkach (ale tak ogolnie bez zglebiania wszystkich teorii)

Ależ ja właśnie tak robię,czytam o różnych ścieżkach a zagłębiam się od czasu do czasu w Thelemę,magię chaosu,nawet medytacje 12 Stopni Regardiego tylko dlatego że poprostu mam do takich książek dostęp i wiem że to co mam,jest napisane jak należy.Jednak czegoś mi w tym wszystkim brakuje,stanowczo za mało zielonego jeśli wiesz co mam na myśli :lol:
Stąd moje podświadome ciągotki w stronę Druidyzmu,Wicca i Feri,czy nawet Szamanizmu.Jeśli już mam praktykować magię to chciałbym się zająć tą która przynależy do rejonu w jakim się urodziłem czyli ogólnie Europa.
Egipcjan i Indian też lubię odkrywać(mimo że są równie europejscy co mieszkańcy Zamundy)ale głównie po to by odnajdywać wspólne elementy w ich systemach.

Dla relaksu zabrałem się za czytanie DEIR Dimitri Wereszczagin.Zanim przeczytam,może coś mi wpadnie w ręce co wywoła ciary na plerach i spełni moje podświadome oczekiwanie które nie posiadają nazwy :wink:

PS.Czy ktos z obecnych ma jakieś książki Eliphasa Leviego?Np Wysoka magia,spis treści by mnie interesował.Co konkretnie w tej księdze jest opisane?Ćwiczenia czy tylko ceremonie?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 14:29 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Mel napisał(a):
Ależ ja właśnie tak robię,czytam o różnych ścieżkach a zagłębiam się od czasu do czasu w Thelemę,magię chaosu,nawet medytacje 12 Stopni Regardiego tylko dlatego że poprostu mam do takich książek dostęp i wiem że to co mam,jest napisane jak należy.


Że mam za dużo czasu w pracy to się przyczepię:
co to znaczy "napisane jak należy"? :shock:

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 14:31 
Tzn że nie ma w tym żadnych nieścisłości i nikt nie jest w stanie zakwestionować tego czy innego fragmentu.
Jak należy=rzetelnie z dbałością o szczegóły.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 14:37 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 września 2007, 15:12
Posty: 732
Lokalizacja: Tczew / Gdańsk
Mel napisał(a):
Tzn że nie ma w tym żadnych nieścisłości i nikt nie jest w stanie zakwestionować tego czy innego fragmentu.


Hm, nie przeczytałam jeszcze nigdy książki (będącej wyrazem mysli autora a nie przekazem rzeczywistej lub domniemanej ingerencji istoty wyższej), w której nie można by zakwestionować "tego czy innego fragmentu". Nawet wzorowego jeśli chodzi o metodologię wujka Alicka można (a nawet powinno się - do czego sam zachęca) kwestionować.

_________________
"Wyrocznia Bogów to Dziecięcy Głos Miłości w twej własnej Duszy. Usłysz go!" - Aleister Crowley


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 8 czerwca 2010, 14:45 
Jak zwykle jestem pięknie rozumiany :lol: Interpretujesz po swojemu mnie,skrótami myślowymi mówię ja,między wierszami Ty czytać musisz.Tutaj mały przykład o co mi chodziło z tym kwestionowaniem i brakiem rzetelności:

http://druidyzm.pl/index.php?option=com ... &Itemid=77


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 09:18 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Mel:
Cytuj:
Jednak czegoś mi w tym wszystkim brakuje,stanowczo za mało zielonego jeśli wiesz co mam na myśli :lol:

Jakiego zielonego brakuje? :wink:
Cytuj:
Jeśli już mam praktykować magię to chciałbym się zająć tą która przynależy do rejonu w jakim się urodziłem czyli ogólnie Europa.
Egipcjan i Indian też lubię odkrywać(mimo że są równie europejscy co mieszkańcy Zamundy)ale głównie po to by odnajdywać wspólne elementy w ich systemach.

Akurat cywilizacja Egiptu miała wpływ na europejską.

Cytuj:
Czy ktos z obecnych ma jakieś książki Eliphasa Leviego?Np Wysoka magia,spis treści by mnie interesował.Co konkretnie w tej księdze jest opisane?Ćwiczenia czy tylko ceremonie?

Spis treści:Przygotowanie, Magiczna równowaga, Terner pentakla, Zaklęcie czterech, Płonący pentagram, Medium i pośrednik, Siedmiokrotność talizmanów, Przestrogi dla nieostrożnych, Ceremoniał wtajemniczonych, Klucz do okultyzmu, Potrójny łańcuch, Wielkie dzieło, Nekromancja, Transmutacje, Sabbat czarownic, Czar i zaczarowania, Pismo gwiazd, Czarodziejskie napoje i magnetyzm, Magisterium Słońca, Cudotwórstwo, Wiedza proroków, Księga Hermesa.
Jak dla mnie książka ma niewątpliwie wartość historyczną, ale żeby według niej praktykować... nie, to zbyt staroeoniczne i chrześcijańskie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 09:24 
Amvaradel napisał(a):
Jakiego zielonego brakuje? :wink:


No przecież nie tego o którym myślisz :lol:" Zielone" czyli więcej natury,drzew,przyroda.
W okultyzmie jedyne drzewo to Drzewo Życia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 09:49 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
" Zielone" czyli więcej natury,drzew,przyroda.
W okultyzmie jedyne drzewo to Drzewo Życia.

I tak, i nie. W książkach o okultyzmie może rzeczywiście nie znajdziesz tego za wiele, ale w praktyce to zależy od Ciebie. Mnie zieleni nie brakuje :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 10:13 
Właśnie to jest największy minus okultyzmu.W praktyce owszem,mogę czytać kabałę w środku lasu ale to i tak za mało jak dla mnie.Okultyzm jest obdarty z tego "czegoś" co masz w Wicca,Feri czy Druidyzmie.Może to tylko szczegół ale bardzo ważny szczegół,niezwykle silnie pobudzający moją psychikę.Czy moze runy są pogańskim odpowiednikiem kabały?Wiele mają cech wspólnych?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 14:04 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Właśnie to jest największy minus okultyzmu.W praktyce owszem,mogę czytać kabałę w środku lasu ale to i tak za mało jak dla mnie.Okultyzm jest obdarty z tego "czegoś" co masz w Wicca,Feri czy Druidyzmie
Nie mam na myśli czytania o kabale w środku lasu :wink: Przejrzyj sobie wątki w dziale Ekologia - znajdziesz tam moje rozumienie zieleni :)
Cytuj:
Czy moze runy są pogańskim odpowiednikiem kabały?Wiele mają cech wspólnych?
Obawiam się, że ani jedno, ani drugie, ale jeśli ktoś chce to łączyć, to oczywiście według mnie może.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 14:27 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
To nie idź ścieżką okultyzmu. nikt Ci nie każe

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 14:32 
:) Sumienie mi każe a ponieważ literatury okultystycznej,thelemicznej,chaotycznej jest najwięcej to czytam to co jest najlepiej opracowane.To nie tak że okultyzm mi śmierdzi i się do niego zmuszam.Poprostu...brakuje mi w nim czegoś ale to co jest jak najbardziej mnie pociąga.Znalazłem taką książkę Magia celtycka Henry Milton.Warto kupić czy może ktoś znowu żeruje na ludzkiej ciekawości i nie wiedzy?Takich dylematów nie miałem gdy kupowałem Magię W Teorii czy Wykradając Ogień.Z Celtami Wicca trzeba się sporo naszukać i nadowiadywać od innych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 14:54 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Najwięcej to zdecydowanie co innego niż najlepiej zrobione. Gdy opanujesz tę prostą mądrość, wróć do magii.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 21:44 
Już.Gotowe. :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2012, 10:19 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
Witam, odświeżę wątek:
Poszukuje kogokolwiek kto przetestuje moje zdolności / umiejętności / wskaże mi wiedzę której nie mam. Ogólnie - szukam jakiejkolwiek oficjalnej inicjacji i czegokolwiek co powierdzi / zaprzeczy mojej pozycji wyznaczonej przez mojego byłego mistrza.
Nie zrozumcie mnie źle, szukam miejsca gdzie mogę zweryfikować to co umiem i wiem, może szukam kowenu? Nie wiem. Poradźcie proszę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: niedziela, 13 maja 2012, 15:41 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
W jaką ścieżką podążałaś do tej pory?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2012, 17:09 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
Większość. Wiem że to niejasne wiec wytłumaczę.

Uczę się od małego (od 11 roku życia). Moim przeznaczeniem jest Zrozumienie - każdej ścieżki. Tak więc zaczęłam od podstaw, przeszłam przez chaockie inicjacje, magię krwi, przez coś co ja nazywam złączeniem z losem (przez wszystkie ścieżki prowadzi mnie intuicja w połączeniu z ludźmi których przysyła mi los i książkami), leczenie bioenergoterapeutyczne (podstawy) , niedawno przeszłam etap izolacji od wszystkiego dla wykrystalizowania myśli i coś co nazwałam kryształową telepatią (użycie siły woli do czytania w umysłach blisko związanych, operowanie wolą), przez cały ten czas jednoczenie z Gaią i Uniwersum, kontakt z istotami (od świetlistych do upadłych). Dzięki kontaktowi z moimi podopiecznymi (prowadzę kilka osób), przeszłam do ścieżki szamańskiej. W międzyczasie dostałam inicjację przy Wielkim Drzewie (osobiście nazywam je Yggdrassilem ale wolę nie mieć naleciałości kulturowych) jako biała. Ale straciłam mojego strażnika a z nim odeszło wiele zdolności (czerpaliśmy z połączenia). Teraz chcę wejść na ścieżkę wicca ( bo w większości podobne było białe kapłanstwo od Drzewa) i znów połączyć się z Księżycem (przez pół roku byłam nieźle sprzężona). Nie jestem w większości tych ścieżek specjalnie mocna. Ale zrozumiałam z nich wiele.
Rozumiem że wiele z zagadnień może budzić kontrowersje i jest napisane nie - zunifikowanym językiem, ale proszę o wyrozumiałość. Bardzo trudno porozumieć się z praktykującymi inne ścieżki bo każda ma swój "przepis na świat".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: poniedziałek, 14 maja 2012, 23:04 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 25 listopada 2011, 15:42
Posty: 84
Lokalizacja: Łódź
Uczysz się różnokrakich ścieżek od jedenastego roku życia, poprzechodziłaś Bogowie wiedzą jakie inicjacje, w międzyczasie spotykając się ze wszystkimi rodzajami kapłanów i, pomimo że Ty sama mogłabyś być nauczycielem dla wielu z nas, teraz poszukujesz nauczyciela na forum, waląc posta w nieodwiedzanym od dwóch lat temacie?

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2012, 15:02 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
No... wiesz, pomyślałam że na pewno znajdzie się ktoś kto będzie w stanie mnie zweryfikować. A tematy s,ą po to żeby je animować, prawda? Miałam styczność z ludźmi z branży tylko lubelskiej i warszawskiej, przyda mi się jakiś egzamin... No i chciałabym przybliżyć się do praktyk wiccańskich, nie tylko do CZUCIA Bogini w wielu postaciach...
Inicjacje... nie przeżyłam żadnej inicjacji z wcielonej ręki. Niestety, miałam mistrza który w bardzo wielu dziedzinach mi kłamał. Wiem jak to może brzmieć. On zaczął moją ścieżkę a dalej szłam sama. Właśnie dlatego potrzebuję weryfikacji.
Tak, i uczę innych. Mam własnych uczniów, ale występuję tutaj jako uczeń, dlatego żę wiem że większość z Was w tym momencie umie więcej w zakresie wiedzy na pewno. Być może też ja jako Wędrująca mam skażenie z innych ścieżek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2012, 15:13 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
A co to jest "skażenie z innych ścieżek"? :shock:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: wtorek, 15 maja 2012, 20:07 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
To termin używany przez grupe chaocka przy której pracowałam. Oznacza że ktoś kto umie być"biały". nie będzie nigdy prawdziwie "czarny". Ja nie uważam żeby to co praktykowałam ( i się nie wyrzekłam) mnie skaziło. Kocham Boginię mimo ( i nawet dzięki temu!) że poczułam istnienie o wiele większej ilości rzeczy niż jest przewidziane w ścieżce Bogini. przynajmniej w teorii przewidziane. Ale chaoci którzy uznawali podziały uważali że jeśli ktoś podda się i wejdzie głęboko w domenę Ciemności, będzie skażony do końca życia. To owszem, prawda według mnie, jednak nie powstrzymuje mnie to przed byciem "białą" (nauczyłam się paradoksów co jest hm... może wydawać sie dziwne).


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 16 maja 2012, 00:50 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): niedziela, 14 listopada 2010, 20:35
Posty: 489
Z tego co opisujesz bije w moja strone skarzenie, ale nie tyle magia, co ludzmi ktorzy chcieli cie pokierowac w jakas strone, uwazana przez nich za wazna.
Proponowalabym poszukac siebie i tego co ty czujesz. A jak znajdziesz to moze bardzo sie zdziwisz :D

_________________
Nie /piiiiiiiiiiiiii/ wiedzmy bo gryzie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 16 maja 2012, 08:20 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Ja mam tylko jedno pytanie, żeby uściślić: co masz na myśli pisząc "ścieżka Bogini"?

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: środa, 16 maja 2012, 08:50 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
Ludzie nie kierowali moją ścieżką nigdy. Zawsze ja sama znajdowałam ścieżkę której potrzebowałam w danym momencie ( nie z potrzeby serca, ale z intuicji, nie to że szłam do ścieżek ciemności bo miałam załamanie sercowe w życiu) i uczyłam się w niej od lepszych. Nikt mnie nie zmuszał i nie przekonywał. Zmieniam się ciągle i jakby do mojej duszy trafiały puzzle - z każdej scieżki. Tak jakby nie należała do jednej domeny a do wszystkich? Czuję że to co robię jest dobre, czuję przyjemność i szczęście za każdym razem kiedy postępuję ze sobą szczerze. Od dobrych 5 lat mocno czuję dokładnie co mam robić . Nazywam te przeczucia geassami dlatego że są hmmm, nakazami których jak nie spełnię,wiem że przegapiłam cudowną szansę będącą w pełni zgodną ze mną i czuję wtedy żal i uczucie że coś zawaliłam i będzie nie tak jak być powinno. A jeśli wykonałam, to potem okazuje się WŁAŚCIWE. wręcz idealnie. Ale to zapewne znacie , nazywacie to intuicją a ja po prostu wydzieliłam to specyficzne uczucie. Gdybym dawała sobą pokierować, nie zdobyłabym wiedzy którą mam, zostałabym przy pierwszej lepszej ścieżce przy której byli "fajni" ludzie.

@Kallisto: Napisałam że nie ma stricte w ściezce Bogini czyli we wszystkich kultach które Ją otaczają. Chodzi mi o to że owszem, wiele jest uniwersalnych poglądów które dopuszczają istnienie niektórych rzeczy, ale również w nich nie znajdują się pewne specyficzne uczucia i doznania. Na przykład te z chaockiej ściezki krwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2012, 21:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 listopada 2009, 00:28
Posty: 172
Lokalizacja: Katowice
Hm, nie wiem, jak Kallisto, ale z Twojego wyjaśnienia ja to dalej nie wiem co masz na myśli pisząc "ścieżka Bogini"...
I której? ;-)

_________________
"Wystarczy być mężnym i wyruszyć w drogę."

"I am a wind across the sea, I am a flood across the plain
I am the roar of the tides, I am a stag of seven tines
I am a dewdrop let fall by the sun, I am the ferociousness of boars"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Szukam nauczycielki/nauczyciela
PostNapisane: czwartek, 17 maja 2012, 21:47 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): sobota, 12 maja 2012, 10:54
Posty: 26
Wszystkie kulty które czczą Boginię i Boga jako parę w jakichkolwiek formach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL