Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 19 kwietnia 2024, 22:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 18 lutego 2010, 14:31 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2010, 16:58
Posty: 16
Lokalizacja: Książenice
Witajcie.

Trochę zastanawiałem się gdzie taki temat umieścić.
Choć sam zaczynam poznawać wicca ( na tym etapie przebrnąłem przez Cunningham'a i Grimassiego) nie chciałbym ograniczać tematu tylko do tej drogi.
Sprawa interesuje mnie osobiście, z racji tego, że jak tylko Matka Ziemia strząśnie tę białą kołdrę z siebie, kończę budowę domu.
Wraz z moją Lepszą (zdecydowanie) Połową postanowiliśmy zapewnić naszemu gniazdku ochronę nie tylko Panów w ślicznych czarnych uniformach, tudzież naszego "śmiertelnie groźnego" czworonoga, którego atak na potencjalnego napastnika kończy się położeniem u jego stóp z wyraźną sugestią odnośnie drapania po brzuszku :D
Nasza szczątkowa wiedza skłania nas do stworzenia małego rytuału w celu oczyszczenia domu i zapewnienia mu ochrony z pomocą białych świec, soli i własnego zaklęcia.
Nasza szczątkowa wiedza każe nam także szukać pomocy i inspiracji u ludzi, którzy dysponują rozległą wiedzą i doświadczeniem w tej materii i mogą sprawić, że nasz rytuał będzie pełniejszy i tym samym skuteczniejszy.

Będę zobowiązany za każdą informację tutaj czy na PW.

Pozdrawiam,
K.

_________________
Książę, tym, czym jesteś, jesteś przez przypadek swego urodzenia. Tym, czym jestem ja, jestem wyłącznie dzięki sobie. Książąt były, są i będą tysiące – Beethoven jest tylko jeden!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: piątek, 19 lutego 2010, 21:39 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Do okadzania warto wykorzystać bylicę piołun. To mocne zielę "odpędzające".
Nasi przodkowie do odpędzania złych duchów używali też... hałasu* :) i dzwonów...

* pozostałością tego jest m.in. stukanie się kieliszkami :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 17:30 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2010, 16:58
Posty: 16
Lokalizacja: Książenice
Za pomysł z dzwonkami dziękuję.
Gdzieś o tym czytałem , ale nie wiem gdzie.
Muszę poszperać.
Znalazłem za to sporo informacji o białej szałwi do oczyszczania i sweet grass do pozytywnego ładowania pomieszczeń.
Jeśli ktoś miał doświadczenia z użyciem tych ziół w konfiguracji:
1. Szałwią oczyszczamy,
2. Sweet grass ładujemy pozytywnie i ochraniamy (teoretycznie ma to przedłużać działania oczyszczające szałwi)
i może się podzielić doświadczeniami to będę wdzięczny.

Pozdrawiam,
K.

_________________
Książę, tym, czym jesteś, jesteś przez przypadek swego urodzenia. Tym, czym jestem ja, jestem wyłącznie dzięki sobie. Książąt były, są i będą tysiące – Beethoven jest tylko jeden!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 17:37 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 22:29
Posty: 407
Lokalizacja: Gdynia
Skoro dysponujesz Lepszą Połową to jednym z najlepszych sposobów na oczyszczenie i pozytywne naładowanie energią jest...

mała urocza orgia we dwoje :)

_________________
One string to rule them all
One string to find them
One string to bring them all
and in the music bind them


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 17:37 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Jak mnie nauczono - LBRP. Do znalezienia na sieci, jeden z najbardziej rozpowszechnionych rytualow ochronnych i oczyszczajacych. Silny egregor budowany przez pokolenia okultystow. Dostepny w roznych wersjach i tlumaczeniach.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 19:11 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 sierpnia 2009, 18:56
Posty: 811
Lokalizacja: Orzesze, Śląsk
Wzorem Słońca, zatoczyć okrąg wokół domu skupiając się na tym by skoncentrowało się w nim dużo światła, ciepła i miłości. Niewielka ofiara dla duchów z okolicy i solidny płot z siatką pod napięciem ;)

_________________
"Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth can you?
Can you hear the Spirits of the Earth?
Can you hear them call, can you hear them sing?" Damh, the Bard


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 23 lutego 2010, 20:01 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Khalil napisał(a):
Znalazłem za to sporo informacji o białej szałwi do oczyszczania i sweet grass do pozytywnego ładowania pomieszczeń.
Jeśli ktoś miał doświadczenia z użyciem tych ziół w konfiguracji:
1. Szałwią oczyszczamy,
2. Sweet grass ładujemy pozytywnie i ochraniamy (teoretycznie ma to przedłużać działania oczyszczające szałwi)
i może się podzielić doświadczeniami to będę wdzięczny.

Szałwię, jeśli mówimy o szałwii lekarskiej, znam w kontekście oczyszczania, ale tu powinieneś wiedzieć, że - co charakterystyczne dla magii roślinnej - wszystko ma swoją drugą stronę. Większość z roślin, z którymi miałam okazję rozmawiać, charakteryzuje coś, co można by nazwać dwoistą naturą - lepsze słowo nie przychodzi mi teraz do głowy. Rośliny są nie tylko panaceum, ale i pharmatikon - a więc łączą cechy, które mogą być zarówno korzystne, jak i niekorzystne, a sztuką jest umieć je zastosować w takiej proporcji i kontekście, aby odnaleźć optimum.

Dlatego powiem Ci coś o szałwii, czego być może jeszcze nie wiedziałeś: to jedna z roślin prawdy i "prawdomówności" - nawet wiki wskazuje na jej dawne zastosowania (leczyła ukąszenie węża, uzdrawiała wzrok, przywracała pamięć - czy nie rzuca się w oczy jej rola jako ukazicielki "prawdziwej natury"?). Jeśli zastosujesz ją do oczyszczenia przestrzeni, w której chcesz zamieszkać... spodziewaj się, że mogą wyjść na jaw rzeczy, z których wcześniej nie zdawałeś sobie sprawy; może się to różnie objawić - dostrzeżeniem czegoś nowego w bliskich osobach, a nawet ujawnieniem innych istot, które wasz dom zamieszkują...

"Sage - truth engraved upon her blade" - oto prawdziwy sens "oczyszczających" mocy szałwii. Według mojego doświadczenia, oczywiście.

Jej kuzynka, szałwia wieszcza, również posiada tę właściwość, ale znacznie silniejszą - i to w obie strony. Z tego powodu gorąco odradzam używania jej do magii domowej, i wielką, wielką ostrożność przy wszelkich pozostałych zastosowaniach.

Bardzo możliwe, że właśnie z tego powodu przeczytałeś również o poleceniu manny (sweet grass) do zastosowania po szałwii - do ochrony przed efektami tego, co szałwia może zdemaskować. Na Słowiańszczyźnie, gdzie w końcu mieszkamy, stosuje się do tego roślinę do manny podobną - bylicę piołun, bardzo skuteczną w naszych warunkach - to również wiem z doświadczenia.

Szałwia lekarska jest sprawdzonym zielem ogniska domowego, ale nie wolno na nią patrzeć jak na miłego kotka. Za to z odpowiednim przygotowaniem, czujną obserwacją i świadomością konsekwencji, może okazać się potężnym sprzymierzeńcem.

Ja do oczyszczania domu używam jałowca - paląc świeże gałązki w pomieszczeniach, napełniając go szczelnie dymem, a potem wietrząc, najlepiej mroźnym, noworocznym powietrzem. Jest także rośliną "demaskującą", ale jednocześnie inspiruje do wiedzy, aby umieć sobie poradzić z tym, co zobaczysz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: środa, 24 lutego 2010, 21:09 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 10:22
Posty: 56
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Mam pytanie do Tin: jeżeli w domu używa się często kadzidła szałwiowego ,mówiąc w prost trochę zaszokowała mnie twoja odpowiedż ponieważ nie wiedziałam,że szałwia działa na :dwie strony:.Byłam całkowicie przekonana że szałwia czy to w formie że tak powiem :trawiastej czy w formie kadzidła jest najlepszym aczkolwiek najsilniejszym środkiem na oczyszczanie z wszelkich negatywnych wibracji-dlatego w tym momencie nie wiem co mam myśleć ,ja nic nie słyszałam o :drugiej stronie medalu.. :tegoż ziela,dlatego proszę odpisz

_________________
Nie rzeczywistość sama, ale serce
z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.
H. Sienkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: środa, 24 lutego 2010, 22:08 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
anna napisał(a):
Mam pytanie do Tin: jeżeli w domu używa się często kadzidła szałwiowego ,mówiąc w prost trochę zaszokowała mnie twoja odpowiedż ponieważ nie wiedziałam,że szałwia działa na :dwie strony:
.

Anno, nie dokończyłaś zdania :) Zastanawiasz się, co się dzieje, jeśli się szałwię stosuje często do okadzania domu?

Po pierwsze - spokojnie. :) Tak naprawdę znasz już odpowiedź na to pytanie, bo skoro używasz jej ciągle, i cieszysz się niezmąconym mirem domowym, to znaczy, że wszystko jest dobrze. Szałwia odkrywa - jeśli dom jest przepełniony miłością, często odprawiasz w nim obrzędy, zapraszasz do niego sacrum, które dobrze znasz, to szałwia będzie stała na straży tego, co zbudowałaś. Zapewni, że będziesz zawsze miała wgląd w prawdziwy stan rzeczy, dzięki czemu szybciej zdasz sobie sprawę także z zagrożeń, jeśli się pojawią. W odpowiedniej chwili, gdy Twój dom przeżyje trudniejsze chwile, może szałwia rozjaśni Ci myśli i intencje innych, wskaże powody problemów. Słowem - świadomość może być sprzymierzeńcem. Prawdy nie muszą się bać ci, którzy wiedzą kim są, i są gotowi odpowiadać za swoje czyny.

A po drugie - zapewne wiele zależy od tego, jakie miejsce w swojej praktyce przypisujesz roślinom. Ja podchodzę do nich bardzo bezpośrednio - rzadko składam je w ofierze Bogom, częściej - w taki szamański, można by rzec, sposób - to właśnie z nimi "rozmawiam" i załatwiam duchowe sprawy. Wierzę, że w każdej magii, czy w ogóle praktyce duchowej, najważniejsza jest intencja, wola - jakby to inni określili. Wielu z nas jednak zapomina, że rośliny też mogą mieć własne istnienia, a nawet własną wolę, i traktowane niegodnie (z braku lepszego słowa) potrafią się tym samym odwdzięczyć. Słowem - warto mieć dobre stosunki z wieloma istotami, nawet tak pozornie bezsilnymi jak zioła :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: środa, 24 lutego 2010, 22:17 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 23 grudnia 2009, 00:47
Posty: 41
Zainteresowała mnie bardzo Tin twoja wypowiedz,toteż tak samo jak anna prosze o więcej informacji.
Interesuję sie ziołami i stosuje je do własnych potrzeb,może mogłabyś podać jakąś literaturę w j.polskim która by zajmowała się aspektem magicznym ziół.





Żyj tak jak głosisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: środa, 24 lutego 2010, 22:23 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 13 września 2009, 10:22
Posty: 56
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
dziękuję ślicznie za tak szybką odpowiedż ,uspokoiłaś mnie :) .
A co do samych roślin -ziół w tym przypadku uważam że są dla mnie bardzo ważne i tak je traktuje choć jeszcze mało o nich wiem.Najchętniej wszystkie je chciałabym mieć w domu :wink: .
Kiedy już pięknie porastają na łąkach,chodzę i zbieram je do wielkich bukietów,są ze mną do następnej wiosny.Kiedy już widzę że pora wymienić bukiet z kwiatów i ziół ususzonych zabieram stary bukiet rozsypuje na łące dziękując za opiekę i zbieram nowy :)

_________________
Nie rzeczywistość sama, ale serce
z jakim ku niej przystępujemy, daje rzeczom kształty i kolory.
H. Sienkiewicz


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 25 lutego 2010, 00:11 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
nelwe napisał(a):
Interesuję sie ziołami i stosuje je do własnych potrzeb,może mogłabyś podać jakąś literaturę w j.polskim która by zajmowała się aspektem magicznym ziół.

Żyj tak jak głosisz.


Nelwe, w języku polskim nie znam, ale popytam ludzi, o których wiem, że się znają :D Zamieszczę w dziale zielarstwo albo druidyzm, żeby tu już Khalilowi nie przeszkadzać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 25 lutego 2010, 12:34 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2010, 16:58
Posty: 16
Lokalizacja: Książenice
Zaraz, zaraz. Kto powiedział, że mi coś przeszkadza? :P
Bardzo się cieszę, że temat troszkę się rozrasta i dotyka nie tylko oczyszczania i ochrony domu, ale oddziaływania wszelkich ziół na miejsca, w których mieszkamy.
Akurat temat ziół jest dla mnie osobiście bardzo ciekawy ze względu na planowany ogródek zielny, jaki pod pilnym okiem Pięknej Pani Mego Domu wyrastać będzie.
A z racji pozycji raczkującej w jakiej jesteśmy z wiedzą i doświadczeniem na te tematy (nie mylić z "TYMI TEMATAMI" :D ), każda wiedza jaką się dzielicie jest skrupulatnie przez nas odnotowywana.
Chwała Wam za to, chwała i sława, jak mawiali sarmaci.

To tyle w kwestiach przeszkadzania i innych, no!

A tak przy okazji dzięki za cynk z jałowcem. Na bank będziemy sprawdzać.

Lyshanna co do twojej recepty, to rzeczywiście pod względem wyzwalanych endorfin, po "rytuale" zazwyczaj następuje dłuższy stan szczęśliwości ogólnej, a po drugie jak napisała Amvaradel
Cytuj:
Nasi przodkowie do odpędzania złych duchów używali też... hałasu
. :D :D :D

_________________
Książę, tym, czym jesteś, jesteś przez przypadek swego urodzenia. Tym, czym jestem ja, jestem wyłącznie dzięki sobie. Książąt były, są i będą tysiące – Beethoven jest tylko jeden!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 25 lutego 2010, 23:51 
Offline
Nadmilczek wprawiony
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 23 grudnia 2009, 00:47
Posty: 41
Bardzo bym był zobowiązany Tin,będę śledził na tych działach twoje wypowiedzi.










Żyj tak jak głosisz.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 17:50 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Jest jeszcze jeden sposób, choć obawiam się, ze może być tu nieco niepopularny...
Nasi przodkowie gdy zakładali wsie a czasem gdy budowali domostwa zakopywali w fundamentach ofiarne zwierzę, głównie psa albo konia. Jego duch strzegł sioła/domostwa. Oczywiście rozumiem problem ze zwierzętami ofiarnymi w obecnych czasach, ale zawsze można to nieco zmodyfikować. Może któryś ze znajomych ma umierające zwierzę które można poprosić o opiekę a po jego śmierci pochować na posesji. Można również sporządzić fetysz z kości wybranego zwierzęcia i dogadywać się na bieżąco z tym duchem, ale to stanowczo trudniejsze, poza tym nigdy nie wiesz na co trafisz. Jednak przy odrobinie starań i to może się udać.

Oczywiście to wszystko przy założeniu, ze dobrze zrozumiałem, że mówimy tu o wolno stojącym domu a nie mieszkaniu ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: poniedziałek, 1 marca 2010, 23:46 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): wtorek, 5 lutego 2008, 04:26
Posty: 132
Lokalizacja: Silesia
:twisted:

Można jeszcze ponabijać wrogich sąsiadów na pale, nasi przodkowie też tak robili 8) Wiem, że trudno byłoby to wytłumaczyć skonsternowanej gawiedzi, ale... czasem na prawdę człowiek miałby ochotę, hm?

Pozdrawiam i już nie przeszkadzam w dalszej rozmowie,
CuRoi`s Clan

_________________
[...] Spalę cały świat zanim sam się wypalę !"
Tak krzyczałem, kiedy ręce mi wiązali[...]"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 10:56 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Można jeszcze ponabijać wrogich sąsiadów na pale, nasi przodkowie też tak robili

:lol:

Jeśli się to nie wiąże z przemocą, to nie mam nic przeciwko zakopaniu zwłok psa koło domu. W Polsce i tak po śmierci zwierzątka domowego ma się opcje: nielegalnie zakopać w ogródku lub lesie lub legalnie: na cmentarzu dla zwierząt lub oddać do utylizacji.
Jeśli już mówimy o strażnikach: świetnie sprawdzają się żywe psy i koty :wink: , a poza tym wizerunki gryfów, smoków, gargulców, pieczęcie ochronne etc. To bardzo obszerny temat.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 11:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Co do szałwi, to ja używam białej szałwi, a nie lekarskiej, albo bylicy piołun, którą bardzo polecam. Albo też robię mieszankę która zawiera kilka wzmacniających i uzupełniających swoje działanie ziół.
Inną rośliną szeroko w przeszłości Europy używaną do celów ochronnych jest solarny dziurawiec. Wierzono, że diabły przed nim uciekają;)
Polecam też to o czym wspomniał Kot tzw Mniejszy Rytuał Pentagramu - w skrócie z ang. LPRB, jest dobry i skuteczny i to właściwie w każdej wersji :)

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 13:38 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Amvaradel napisał(a):
Jeśli się to nie wiąże z przemocą, to nie mam nic przeciwko zakopaniu zwłok psa koło domu.
(...)
Jeśli już mówimy o strażnikach: świetnie sprawdzają się żywe psy i koty


Dlatego od razu postarałem się o dopasowanie wersji do czasów nam współczesnych :)

Co do żywych zwierzaków to zgadzam się w pełni, choć jest to raczej rozwiązanie czasowe, podczas gdy to o którym mówiłem w swym założeniu jest trwałe. Można oczywiście wszystkie swoje zwierzaki po śmierci w en sposób wykorzystywać, tworząc swojego rodzaju "płot duchów", ale moim zdaniem to już przejaw paranoi ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 14:13 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2010, 16:58
Posty: 16
Lokalizacja: Książenice
Cytuj:
Oczywiście to wszystko przy założeniu, ze dobrze zrozumiałem, że mówimy tu o wolno stojącym domu a nie mieszkaniu


Jak najbardziej to dom wolnostojący.
I choć czasem mam ochotę Łajkę (nasz prawie jak wyżeł) wysłać w kosmos tam gdzie jej miejsce, to na razie nie będę chwytał się tak drastycznych sposobów :twisted: Na razie :twisted:

A tak poważniej, to mając świadomość, że za kilka lat Łajka odejdzie do krainy kośćmi i chapi płynącej, a wtedy może stary przyjaciel, jako duch będzie strzegł domu.
Na pewno będziemy musieli to za kilka lat przemyśleć, choć z tego co się orientuję w Polsce zakopywanie ciał martwych zwierząt w ziemi jest karane. Lecz czego oczy nie widzą...

Co do LPRB, o którym pisaliście Kocie i Nuit, to jak tylko rozluźnią nam się nieco terminy zabieramy się za przekopywanie sieci.
W najbliższym czasie mamy zamiar poeksperymentować z białą szałwią i sweet grass (czekam na dostawę) w mieszkaniu przyszłej teściowej :twisted:

A czy ktoś używał do oczyszczania cedru?
W wielu sklepikach można naczytać się o nim, ale z racji bycia handlowcem traktuję te opisy "z pewną nieśmiałością"...ten cały marketing sprzedażowy :D

Dzięki za wszystkie sugestie.

K.

_________________
Książę, tym, czym jesteś, jesteś przez przypadek swego urodzenia. Tym, czym jestem ja, jestem wyłącznie dzięki sobie. Książąt były, są i będą tysiące – Beethoven jest tylko jeden!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 15:24 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Khalil napisał(a):
Na pewno będziemy musieli to za kilka lat przemyśleć


Pamiętajcie tylko, że to nie chodzi o zwykły pochówek. Jej duch musi wiedzieć na co się godzi.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: wtorek, 2 marca 2010, 17:07 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Khalil napisał(a):
A czy ktoś używał do oczyszczania cedru?
W wielu sklepikach można naczytać się o nim, ale z racji bycia handlowcem traktuję te opisy "z pewną nieśmiałością"...ten cały marketing sprzedażowy :D
K.

Ja sprawdzalam i bez rewelacji. Według mnie na naszych terenach lepiej używać igły i żywicę naszej rodzimej sosny, niż importowany cedr. Ale to zależy od twojego podejscia - czy stosujesz wszystko jak leci, co ci odpowiada i wg. ciebie dziala, czy raczej starasz sie używać ziół rosnących tutaj, a wiec mających lepsze potencjalne porozumienie z duchami tej ziemi.
Np. zamiast białej szałwi można używać bylicy piołun, a zamiast sweet grass werbeny.

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 4 marca 2010, 11:01 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Do samego domu, szałwia i owszem - i zgodzę się tu z Tin, w zakresie jej działania.
Zastanów się nad obejściem swojej posiadłości... z ogniem. W ten sposób swego czasu również zabezpieczano "swój teren".

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 4 marca 2010, 13:39 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2010, 16:58
Posty: 16
Lokalizacja: Książenice
Szerszen napisał(a):
Zastanów się nad obejściem swojej posiadłości... z ogniem.


Możesz coś więcej na ten temat napisać.
Ogień, ale w jakiej formie?

Ostatnio w miłym sklepiku w Wa-wie zaopatrzyliśmy się w ciekawy zestaw ziół (szałwia, piołun, nagietek, lawenda) w komplecie z muszlą do spalania. Skłonił mnie nie tylko skład ziółek, ale i ciekawy opis:
muszla - woda
zioła - ziemia
żar - ogień
dym - powietrze
No i tym prostym sposobem powzięliśmy zamiar obejścia całej działki z tlącymi się ziołami na muszli :D
To co napisałeś o ogniu pasuje mi tu jak ulał do symboliki żaru.
Czy właśnie coś takiego miałeś na myśli?

Pozdrawiam,
K.

_________________
Książę, tym, czym jesteś, jesteś przez przypadek swego urodzenia. Tym, czym jestem ja, jestem wyłącznie dzięki sobie. Książąt były, są i będą tysiące – Beethoven jest tylko jeden!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 4 marca 2010, 15:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 18:41
Posty: 225
Lokalizacja: Warszawa
Khalil, jak dla mnie pomysł ok.
Tylko tak mnie wlasnie zastanowilo, czemu aż tak mocno nurtuje cie temat ochrony domu? Czujesz sie zagrozony, czy niepewny? Boisz się czegoś? Coś konkretnego cię w tej działce niepokoi? Sprobuj sie zastanowic nad tym - ofc. tak dla siebie samego, mi to do niczego potrzebne, zebys odpowiadal;)

_________________
"Ty nie jesteś kobietą, jesteś wiedźmą. A wiedźma to wiedźma - nie ma dobra, czy zła"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: czwartek, 4 marca 2010, 18:12 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 stycznia 2010, 16:58
Posty: 16
Lokalizacja: Książenice
Nuit tak po prawdzie to nic mnie nie niepokoi w tej działce, a otoczenie wręcz jest czarowne (choć to stary PGR zamieniony na małe osiedle domków). Być może to tylko kwestia profilaktyki, być może, bo sam nie jestem pewien. Po prosty chcę to zrobić.
I od momentu gdy podzieliłem się tym pomysłem z E. oboje wiemy, że to zrobimy :D i uważamy, że nie zaszkodzi, a może pomóc.
Nawet nie do końca chodzi o oczyszczanie i zabezpieczanie, ale o ładowanie pozytywną energią,, żeby nam się tam dobrze mieszkało, remontowało itd.
Być może kiedy już odbierzemy dom i trochę w nim pobędziemy okaże się, że ma własne pozytywne wibracje i wcale nie trzeba będzie tego robić. Wtedy zawiesimy projekt lub zmienimy go na taki, który pozwoli nam lepiej je poznać.

Z drugiej strony sam temat jest na tyle interesujący i praktyczny, że z przyjemnością czytam to, co tutaj piszecie i porównuję z tym, co sam wygrzebię z sieci i książek :D
To wszystko gdzieś tam się spotyka i zazębia i to mnie jeszcze bardziej cieszy.
To zdaje się nazywa się głód neofity :mrgreen: Albo coś koło tego.
K.

_________________
Książę, tym, czym jesteś, jesteś przez przypadek swego urodzenia. Tym, czym jestem ja, jestem wyłącznie dzięki sobie. Książąt były, są i będą tysiące – Beethoven jest tylko jeden!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: piątek, 5 marca 2010, 00:33 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Myślałem o okrążeniu granicy "posiadłości" z zapaloną pochodnią/galęzią/w skrajnym wypadku świeczką... To zaznacza w pewien sposób magiczny krąg.
Bywa iż rytuał ten był stosowany w połączeniu z wykopaniem z każdego rogu kawałka ziemi, zebraniem tych fragmentów w centrum i po rytuale poświęcenia, odniesieniu ich na miejsce (we właściwe miejsca).

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Oczyszczanie - ochona domu
PostNapisane: niedziela, 7 marca 2010, 00:19 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 29 września 2009, 10:30
Posty: 153
Lokalizacja: Holandia/Rotterdam
Hajdamaka napisał(a):
Jak mnie nauczono - LBRP. Do znalezienia na sieci, jeden z najbardziej rozpowszechnionych rytualow ochronnych i oczyszczajacych.


Ja tez wychodze z zalozenia ze LBRP,nic dodac nic ujac :)

Cytuj:
Być może kiedy już odbierzemy dom i trochę w nim pobędziemy okaże się, że ma własne pozytywne wibracje i wcale nie trzeba będzie tego robić.

Jednak na sam poczatek sprawdz sobie moze wszystko wahadelkiem radiestezyjnym,czy wystepuja tam wogole jakies energie ktorych trzeba sie pozbywac.Jezeli okaze sie ze tak,dzialaj,jezeli nie,nie ma sensu nic robic na sile :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL