Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 16:24

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tajemnice Aury
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 07:17 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Tin: wydzieliłam ten wątek z rozmowy o magicznych doświadczeniach rozpoczętej TU

No to ja sie troszke podlacze pod pytanie. Tematycznie chyba podobne.

Jak to jest z widzeniem ludzkiej aury? W wielu ksiazkach o tym wspominaja. Podobno rzecz do wytrenowania?

Gdy skupiam wzrok na postaci stojacej na czarnym tle, nic sie nie dzieje. Gdy postac jest na jasnym tle widze otoczke, ale tlumacze sobie to optyczna niedoskonaloscia oka. Po prostu nagla zmiana koloru z ciala - na - tlo powoduje taki efekt :idea: tak mi sie przynajmniej wydaje. No i wlasnie efekt ten jest bardziej widoczny jak sie bezposrednio nie patrzy na postac a raczej tak jak by poza nia. No tylko, ze powinienem ten sam efekt otrzymac przy ciemnym tle a tak sie nie dzieje.

Czy ktos w ogole ma doswiadczenia z ludzka aura? Czy moze to fikcja literacka lub autosugestia?

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 10:27 
Aura to chyba są kolory a nie białe smugi?W aurze nie ma nic nadzwyczajnego,to biopole.Wszystko co zyje ma aurę.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 11:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
próbowąłem wyćwiczyć widzenie aury ale to co wyćwiczyłem widać tak na żywych jak i martwych przedmiotach więc sądzę że to poprostu źle interpretowane złudzenie optyczne :lol:
Natomiast pytanie czym ma być to pole bo nie kazde promieniowanie jest przecież wykrywalne ludzkim wzrokiem.

Powiadają też że ta aura fotografowana przez machiny na targach ezoterycznych za niezłą sumkę to również bzdura, ale trudno znaleść kogoś naprawde obiektywnego i uczciwego w tym temacie. Być może jest to bardziej sprawa wiary niż wiedzy?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 11:22 
Martwe przedmioty...nawet w nich trwa nieustanny ruch atomów i wytwarzana jest energia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 12:18 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Mel napisał(a):
Najlpeiej widać te "dymy"kiedy patrzę na coś zupełnie innego,np na klawiaturę a ręce są widoczne kątem oczu i czasem mi dymią :lol:

to szatan Cię przypieka :lol:

kontynuując temat aury. czy aura ma coś wspólnego z ciepłem? bo czytałam o tym, że aurę można zobaczyć, ale odczuć jako wrażenie termiczne? słyszeliście o czymś takim?

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: środa, 9 czerwca 2010, 13:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Mohegan napisał(a):
próbowąłem wyćwiczyć widzenie aury ale to co wyćwiczyłem widać tak na żywych jak i martwych przedmiotach więc sądzę że to poprostu źle interpretowane złudzenie optyczne


Mohagan, tez widziałem aurę na przedmiotach. Jak bedę miał więcej czasu to zaeksperymentuję z przedmiotami pomalowanymi na różne kolory.
Do tej pory próbowałem dosłownie pare razy i w sumie przy osobach, patrzylem raczej na okolice głowy, nie zweryfikowalem tego "złudzenia" na ubraniu.

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: czwartek, 10 czerwca 2010, 02:21 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Mel, myślę, że mam dla Ciebie test, który pozwoli szybko wyjaśnić sprawę:

http://www.visionsimulations.com/#

Znajdziesz tam symulatory wszystkich znanych medycynie wad/zaburzeń wzroku, także tych, które zdarzają się zdrowym ludziom od czasu do czasu lub pod wpływem niedokrwienia, zmęczenia, depresji, leków itd.

Jeśli znajdziesz tam coś podobnego do tego, co widzisz, to najprawdopodobniej masz do czynienia z niedoskonałością własnego oka. Jeśli będziesz przekonany, że możesz wykluczyć te niedoskonałości, to przejdziemy do tematu aury. Zgoda?

Aura to dosyć ogólne pojęcie, i akurat widzenie kolorów czy smug wokół ciała niekoniecznie musi być widzeniem ciała eterycznego (używając terminologii teozoficznej, z której ten koncept przeszedł do New Age) - bo to najczęściej właśnie o ciało eteryczne chodzi.

Zresztą, nietrudno zauważyć (nomen omen), że to CO widzisz, zależy od tego JAK widzisz. To dotyczy także clairvoyance (tzw. jasnowidzenia) i różnych stopni jakie można sobie w tej umiejętności wypracować. Inaczej będzie wyglądała "aura" ciała eterycznego, inaczej ciała astralnego, a to na jakie plany (w klasycznym rozumieniu planów) jesteś w stanie w ogóle zajrzeć, też zależy od tych dynamicznych i statycznych czynników, które składają się na Twój wzrok, który (jak słusznie zauważyła Kallisto) wybiega znacznie poza literalny zmysł wzroku. Ostatecznie widzenie bywa najczęściej właśnie kojarzone ze zmysłem wzroku, bo człowiek genetycznie, instynktownie zawsze używa wzroku jako podstawowego narzędzia do rozróżniania prawdy od fałszu - to samo dotyczy doświadczeń zbieranych na innych planach. Można korzystać z innych zmysłów, ostatecznie jednak obraz synestezji osiąganej na innym planie, lub kilku planach jednocześnie (da się, i niektórzy życie poświęcają osiągnięciu tej umiejętności, u teozofów nazywanej z ang. magnification), jest OBRAZEM właśnie, choć to oczywiście dosyć niefortunne określenie. Dlatego właśnie "aurę" się "widzi".

Mohegan, Igorusis - być może zbyt intensywnie skupiacie się właśnie na samym dosłownym zmyśle wzroku. Od intensywnego patrzenia na dowolny przedmiot, nawet najbystrzejszy wzrok zaczyna płatać figle.

Treningiem najróżniejszego rodzaju clairvoyance zajmują się teozofowie, hermetycy, w druidyzmie szczególnie owaci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Doświadczenia
PostNapisane: piątek, 11 czerwca 2010, 03:20 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 października 2009, 10:17
Posty: 164
Lokalizacja: Stara Kopernia (Lubuskie)
Tin

Przyznam sie, ze nie poswiecilem zbyt duzo czasu na trening widzenia aury. Na razie robilem to z ciekawosci, bardzo pobieznie.

Na cwiczenie przyjdzie czas, a jak juz sie tym zajme to chcialbym to zrobic sumiennie.
Pozwol, ze jak juz zdecyduje, ze nadszedl ten czas, to troszke pozawracam Ci glowe w tej sprawie.

_________________
Animus Facit Nobilem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Tajemnice Aury
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 18:07 
"Ustaw się naprzeciw lustra tak, aby mieć za swoją głową silną lampę. Stań tak, aby głowa zasłaniała odbicie żarówki w lustrze. Jeśli w lustrze dookoła swojej głowy zobaczysz "aureolę", oznacza to, że Twoje włosy są zniszczone."

:shock: Czyli..Jezus nie dbał o włosy?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tajemnice Aury
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 00:16 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
nareszcie Aura zdradziła swoje tajemnice !

_________________
Wiedz że mając przyjaciela, często go odwiedzać należy: droga zielskiem i drzewem zarośnie , jeśli ustawnie chodzić nie będziesz.

Havamal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tajemnice Aury
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 12:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Mel, a jak miał dbać o włosy? Wtedy nie było szamponów przeciwłupieżowych i odżywek regenerujących :D

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tajemnice Aury
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 13:04 
Wiem,dlatego piszę że ta jego aureola i świętość mogły być wynikiem złej interpretacji...albo każdy święty ma zniszczone włosy jako symbol utraty przynależności do materialnego świata :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tajemnice Aury
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 13:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Wiesz, zasadniczo to ani święci, ani Jezus NIE MIELI aureoli. To zostało im dodane przez wiernych - symbol apoteozy, powiązań ze światem duchowym, świętości w końcu.

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tajemnice Aury
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 10:55 
Zasadniczo jak pomyślę o tym co potrafią wierni to ...gdyby tak wymazać wszystko co dodali do swych religii to praktycznie nic by nie zostało.Nie trzeba być jakimś arcy filozofem i historykiem by wiedzieć że to co zapisano w biblii to zwykłe cytaty i zapożyczenia od innych,starszych kultur.Słynna historia o Hiobie to cytat z Sumeru,zresztą nie jedyny.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL