Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:41

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:24 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
O, juz mam - Venedae, plyta "Siedem kamiennych oblicz", utwor "Gniazdo".

Nie zmiania to faktu, ze z religia ten utwor ma niewiele wspolnego. Jest za to nacechowany polityka i agresja wobec innych narodow.
Wlasnie dlatego nie slucham zespolow pagan metalowych - malo ktory jest naprawde poganski, wiekszosc obraca sie za to w klimatach NS. A szkoda.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:42 
Hajdamaka napisał(a):
O, juz mam - Venedae, plyta "Siedem kamiennych oblicz", utwor "Gniazdo".

Nie zmiania to faktu, ze z religia ten utwor ma niewiele wspolnego. Jest za to nacechowany polityka i agresja wobec innych narodow.
Wlasnie dlatego nie slucham zespolow pagan metalowych - malo ktory jest naprawde poganski, wiekszosc obraca sie za to w klimatach NS. A szkoda.


Niewiele słuchasz więc i o zespołach Pagan-Metalowych niewiele wiesz ! z tym NS to pojechałeś chłopie oj pojechałeś.....A porównanie tego typu twórczości do twórczości sztormu 68 jest nieco nie na miejscu - sztorm promował NARODOWY BOLSZEWIZM i MOCZARYZM nie zaś Narodowy socjalizm !! Honor jest zespołem NS - to się zgadza. Tak poza tym to nie jest tekst zespołu Venedae tylko komentarz jakiegoś człowieka właśnie w formie wiersza pisałem do niego ale nie był mi w stanie powiedziec skąd ten wiersz pochodzi. Ja w tym wierszu widzę Patriotyzm ew. Niezbyt skrajny Nacjonalizm - zaś NS tam jakoś nie mogę się dopatrzec.Proszę Cię Hajdamako o nie nadużywanie określenia Narodowy Socjalizm tam gdzie go nie można znaleźc. Owszem Honor jest NS , Odwet88 , czy Konkwista , Gontyna Kry, Graveland, Iperyt, Veles, może też Capricornus ale Venedae nie jest zespołem NS .Przypominasz ,mi teraz trochę Skibę z BIG-CYCA który ku mojej złości z kilkoma osobami rozwalił koncert SALTUSA na który zresztą specjalnie przybyłem, oczywiście oskarżali go o propagowanie nazizmu , rasizmu i cholera wie co jeszcze....nie ładnie tak przyklejac etykietki ! W dzisiejszych czasach wystarczy wspomniec coś o Nacjonaliźmie a już zaraz robią z Ciebie NS-a to świadczy tylko ogłupocie i nieznajomości tematu. To niemal tak samo jak ocenianie ludzi po wyglądzie , stylu ubierania itd... akurat z tego ostatniego powodu miewałem nieprzyjemności...

:(


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:49 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Akurat swego czasu ostro bujalem sie w klimatach skinheadowych i wiem czym sie rozni Sztorm od Honoru. Sztorm mial bardzo podobny tekst do tego, ktory zapodales ("Na Zachód!"), wiec porownywanie (szczegolnie, ze byly to domysly kto mogl to spiewac) sa jak najbardziej na miejscu.
Owszem, pagan metal znam glownie poprzez East Side, ktory nie kryje swoich ciagaotek nacjonalistycznych, a wrecz NSowych.
Jezeli znasz jakas ciekawa grupe pagan metalowa, ktora skupia sie na religii, a nie na polityce i wojnie to podaj mi nazwe - jestem otwarty na nowe doswiadczenia muzyczne. Acha, grupy majace splity z kapelami jawnie nacjonalistycznymi lub rasistowskimi mnie nie interesuja.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 20:56 
Czemu nie lubisz tematyki wojennej :?: wojna to jedna z wyjątkowo ludzkich rzeczy, ludzie zawsze się bili i pewnie nigdy nie skończą ...nie uważam że to jest mądre ale tak jest i byc może do końca istnienia ludzkości tego nie zmienimy..... :?

Podsumujmy ....

Nacjonalizmu nie lubisz
tematów quasi-politycznych też nie
wojennych również.....

więc o czym miałyby te grupy Pagan-Metalowe śpiewac ??
Hmm.... a może bardziej Pagan ,metal ale w wersji bardziej folk ??
może byc coś melodycznego ze skrzypcami ??

Jeśli tak to polecam młody i niedoceniony jak dotąd zespół RADOGOST ! Polecam szczególnie utwór "Baba Jaga"
nie mają zbyt wielu kawałków ale jak dla mnie grają świetnie i mają swój styl który zajeżdża troszkę góralszczyzną :D

A w piosence "Pieśń o Rycerzach z Czantorii" jest przepiękny damski wokal !


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:00 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Tworzymir napisał(a):
Sheila napisał(a):
Więc pewnie jest skądś kradziony ;)
Ja bym się bała takich tekstów, zawsze może się zjawić ktoś, kto będzie sobie rościł prawo do skradzionej twórczości.


Jakoś przeżyje :D jakby ktoś się zgłosił z pretensjami to wtedy będę reagował .Jeśli kogoś tak bardzo uraził ów limeryk to można go skasowac !

Toż to nie jest limeryk!

Do rzeczy - na Twoim miejscu nie podchodziłabym do tego tematu tak lekko. Uważam, że powinno się generalnie zwracać uwagę na źródło, z którego się czerpie w internecie i jego podawanie przy kopiowaniu tekstu. Ludzie bardzo lubią kraść cudzą twórczość, ile razy widziałam np. teksty Enenny z jej strony, skopiowane bez podania źródła, to głowa mała. I do tego ludzie dziwnie się obrażają, jak się im zwróci uwagę o kradzież :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:00 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Tematyke wojenna lubie, ale nie kiedy jest okraszona co chwila "my konta oni". Bardzo lubie np. kawalki Ultimy Thule o wojnie, o wikingach, ba, lubie tez te o podbojach szwedzkich, ale nie chce sluchac o tym, ze "my Szwedzi ruszymy rozbic slowianska swolocz" lub tez "my, Polacy, ruszymy bic germanskie barachlo".

O czym maja spiewac grupy pagan metalowe?? No pomyslmy... o poganstwie? :lol: A poganstwo naprawde nie rowna sie "my Polacy bedziemy mordowac w zemscie Niemcow" 8)

A za Radogosta dzieki, poszukam na last.fm, z opisu wyglada na moj ulubiony typ muzyki.

Acha, youtube podaje, ze to jednak tekst Venedae z "Siedmiu Kamiennych Oblicz".

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:05 
Hajdamaka napisał(a):
Acha, youtube podaje, ze to jednak tekst Venedae z "Siedmiu Kamiennych Oblicz".


Bzdura - Znam twórzcośc Venedae na wylot na 101% nie mają takiego tekstu.

Ps.Jesli chodzi o Niemców to u nich jest naprawdę dużo osób które są święcie przekonane że pomorze i śląsk dalej są nasze, dziwnym trafem nie spotkałem się aby inna nacja niż Niemcy no i Żydzi chcieli od nas coś " z powrotem" ......niestety Niemcy ostatnio w tym przodują - i również nieciekawe teksty padają z ust tejże frakcji domagającej się tychże ziem !


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:11 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Ok, co do Venedae to sie nie upieram. Youtube nie jest w koncu autorytetem.

Co do Niemcow - tak, mnie tez to wkurza. Przy czym krzyczy o tym niewielka grupa ekstremistow-nacjonalistow. Podobnie jak czesc Polakow domaga sie oddania Polsce zbudowanego przez Rusinow z Ksiestwa Halickiego Lwowa. Tyle, ze to nie caly narod.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:11 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 14:05
Posty: 490
Lokalizacja: Poznań (powiedzmy ;))
Tworzymirze, uroczo rozciągasz generalizację na niemiecką część mojej rodziny, która nigdy niczego od "naszych świętych nam ziem" ani "naszych Polskich miast".
W każdej nacji zdarzają się różne zboczenia, ale taką generalizacją poczułam się osobiście dotknięta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 21:18 
Ale ja nie mówię że należy Niemców za to potępiac !! Również żądania części Polaków o których wspomniał Hajdamaka są dla mnie nieco śmieszne, bo równie dobrze moglibyśmy cofac się w przeszłośc coraz bardziej - co jest nawet optymistyczne zew wzgledu na to że kiedyś Polska sięgała aż po morze czarne. Wiersz ten wstawiłem bo wg. mnie jest ciekawy nie dlatego żeby komuś robic na złośc.Zresztą pisałem że w razie co - można go usunąc.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:01 
Tworzymir napisał(a):
co jest nawet optymistyczne zew wzgledu na to że kiedyś Polska sięgała aż po morze czarne.


A jeszcze wczesniej i troche pozniej polski wogole nie bylo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:07 
agni napisał(a):
Tworzymir napisał(a):
co jest nawet optymistyczne zew wzgledu na to że kiedyś Polska sięgała aż po morze czarne.


A jeszcze wczesniej i troche pozniej polski wogole nie bylo.


No dla Ciebie to chyba wsio rawno - jak widac wolisz UK :)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:20 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Wiesz co? Teraz to po prostu wyp....

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:27 
Tworzymir napisał(a):
No dla Ciebie to chyba wsio rawno - jak widac wolisz UK :)


Pod pewnymi wzgledami wole UK pod innymi Polske. Wierz mi ze gdybysmy znalezli prace w Polsce to chetnie na jakis czas bym sie do Polski przeprowadzila bo chcialabym zeby moj syn wychowal sie w obu kulturach i wladal obydwoma jezykami. Wiem ty nie lubisz multi-kulti ale ja wierze ze to by mu na dobre wyszlo.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2009, 02:09 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Tworzymir napisał(a):
agni napisał(a):
Tworzymir napisał(a):
Nic nie wnosisz, jątrzysz, jesteś pełen agresji. Przychylam się do zdania Hajdamaki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2009, 02:16 
Poświst napisał(a):
Nic nie wnosisz, jątrzysz, jesteś pełen agresji. Przychylam się do zdania Hajdamaki.


To już załatwione.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2009, 15:52 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 15:40
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa/Pilzno
Więc może wracając do poezji...
Zbyt wiele poezji w tym klimacie nie znam. Ale sama coś tam piszę. Nie wiem tylko na ile można te utwory włączyć do tej tematyki...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 26 czerwca 2009, 16:31 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Elenore napisał(a):
Nie wiem tylko na ile można te utwory włączyć do tej tematyki...


Obawiam się, że dopóki tych utworów nie zaprezentujesz nikt z nas tego nie oceni ;)

Poza tym to temat ogólnie o sztuce, nie tylko o pogańskiej sztuce ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 29 czerwca 2009, 16:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
Hej, świetny pomysł , jeżeli ktoś coś pisze , może wstawić fragmenty utworu, sądzę że większość użytkowników forum poświęci chwilkę aby je przeczytać a może nawet poświęci chwilę by opisać swoje wrażenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 lipca 2009, 10:56 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 6 stycznia 2008, 19:08
Posty: 26
Lokalizacja: Kraków
Elenore napisał(a):
Więc może wracając do poezji...
Zbyt wiele poezji w tym klimacie nie znam. Ale sama coś tam piszę. Nie wiem tylko na ile można te utwory włączyć do tej tematyki...


Eleonore.
Mam nadzieję, że wkrótce doczekamy się możliwości zapoznania się tutaj z Twoją twórczością.

_________________
Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 26 lipca 2009, 21:28 
Offline
Nadmilczek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 18 czerwca 2009, 15:40
Posty: 12
Lokalizacja: Warszawa/Pilzno
No dobrze... :) Więc zamieszczam trzy moje utwory. Zapoznajcie się, skrytykujcie, skomentujcie. Jeśli nie będziecie rozczarowani - może coś jeszcze zamieszczę. Jeśli będziecie miec dośc - dam Wam spokój :D




GŁUPIEC


„Stój!
Ileż razy mam Cię prowadzic!”
Więc wyrzucili cię na bruk
I zamknęli drzwi
„Idź sam w świat wreszcie!”
Brudny pies pogryzł twe szaty
Gdy jeszcze stałeś nie mogąc uwierzyc
Twój bagaż był pusty, bo cóż w nim mogło byc?
Jedynie lekkośc motyli i błękitne niebo
Wielkie miasto ma swoje problemy
A ty jesteś dzieckiem
„Stój!”
Bo znów robiłeś krok nad przepaścią
„Myślałeś naiwnie że możesz polecieć?
Nie, nie możesz. W twoim wypadku jedynie za milion lat!”
Oślepiło cię słońce, tak nagle, z nadzieją.
„Za milion… lecz nie powiedziałeś, że nigdy”



RYDWAN

Wiatr nie pomagał w podróży
Błoto plamiło konia siwego
Słońce paliło kasztana
Droga brukowana, polna, prosta i trudna.
Koła powoli się krzywiły
Lejce przecierały palce
A cel daleki.
Gdzieś nocą pod zimnymi stalowymi gwiazdami
Majaczyły latarnie na horyzoncie
Złocista, lekka poświata doliny
Otulająca domki podczas snu
A potem słyszałeś szyderczy śmiech zwodników
Kiedy wietrzyk rozwiewał twoje urojone domki z kart
Konie spokojnie przeżuwały trawę,
Patrzyły na ciebie i mówiły, że są gotowe do podróży
Płakałeś ze zmęczenia, bólu i krwi
Stawałeś w rydwanie, strzelałeś lejcami
By znaleźć gdzieś w świecie to miejsce z mapy
Królestwo marzeń, raj niezwykłości…
Raj urojony – ironizowałeś gdy konie wiozły na pustkowie
Gdzie drogowskazy dawno wygryzły korniki
Znajdywałeś tam kamienie z napisami:
„Jeśli nie ma sensu cel twego istnienia
To dlaczego zajechałeś już tak daleko?”



MOC

Trawy kłaniały się w pas wiatrowi
Kamienie przyprószył rdzawy pył
W oczach tysięcy żołnierzy
Szkliło się ogniste niebo
Pomarańczowe chmury kłębiły się w oddali
Jak kurz po przejeździe stada koni
Ostro lśniły miecze
Złowrogo skrzypiały cięciwy
Za chwałę!
Za honor!
Za ojczyznę!
Ruszyli!
I biegiem zdzierali kwiaty wiosny
Cieli bez litości wstęgi powietrza
Łopotały sztandary i grzmiało niebo
Dudniły kroki i huk się podniósł
Jak fala gniewnego morza
Spadła na ziemię razem z gromami
Gdy zatapiali swe miecze w sercach
Słońce krwawiło od ran swoich dzieci
Powoli staczając się za horyzont
Śmierć uniosła swe powieki
Szwendała się po polu podczas zawieruchy
Chustą okrywając twarze poległych
Jęk rozdzierał głazy
Łzy zalewały ziemię
Paznokcie ryły glebę
Krzyk kruszył niebo
Nic nie pomogły zbroje polerowane
Cały las został wyrżnięty
Co do pnia…
Jesteś samotnym drzewem pośród odrąbanych gałęzi
Czołgających się ostatnim tchnieniem.
Spójrz co twe emocje uczyniły
Zobacz dzieło swego gniewu
Bądź dumny idioto! Czemu nie jesteś?!
Pochyliła się nad tobą Nienna omywając twe dłonie
„Masz moc większą jeszcze, korzystaj z niej inaczej – prosiła -
Poskrom dzikiego lwa twojego serca”
Zostawiła ci miecz,
Co z nim zrobisz wiesz tylko ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 27 lipca 2009, 14:40 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Nie poezja ale także słowo - humoreska. Napisane kilka lat temu na szkoleniu dziennikarskim na zadany temat (słowa-klucze). Jeśli za ostre to proszę admina o wywalenie tego.

Niestrawność u dzieci nie ma podłoża religijnego.

Pod pozorem organizacji debaty na temat „krwawych ofiar” (biblia -Stary Testament) nastolatki zwabiły księdza na czarną mszę. Duchowny przekonany, że ma uczestniczyć w dyskusyjnym spotkaniu religijnym, został uwięziony, stając się świadkiem rytualnego seksu i zagryzienia nietoperza przez parę prowodyrów. Poruszony sugestywnym spektaklem i zaangażowaniem uczestników przystał do satanistów. Zadeklarował chęć uczestnictwa w czarnych mszach w roli głównej, jako kapłan odżegnał się jednak od jedzenia surowych nietoperzy.
Sprawa ta zaniepokoiła rodziców. Nie ma powodów do niepokoju - wyjaśnia Wojewódzki Konserwator Przyrody - nietoperze pochodzą z hodowli. Stado jest wolne od ptasiej grypy – wtóruje mu Wojewódzki Inspektor Kontroli Weterynaryjnej – a ubój jest prowadzony we właściwych warunkach sanitarnych. Jednak jedzenie surowych nietoperzych tusz wzbudziło zastrzeżenia Sanepidu. Rodzice i dzieci przystały na obróbkę termiczną pod warunkiem, że będzie to pieczenie na wolnym ogniu lub przypiekanie w kotłach. Ustalono, że jedynie w czasie większych świąt nietoperze można podać przygotowane jako tatar. Uspokojony ksiądz zadeklarował rozszerzenie o nie swej diety. Jego problemem pozostaje wyniesiony z seminarium brak przygotowania do roli składającego ofiarę kozła zwłaszcza, że współwyznawcy raczej widzą go w roli składanej ofiary. To z powodu dotychczasowych występów w ładnie skrojonej, czarnej sukience. Rodzice ufają, że ksiądz dokona właściwego wyboru.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 2 sierpnia 2009, 17:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Ostatnio zakupiłam tomik wierszy Rodzimowierców. Niektóre teksty są naprawdę świetne. Antologia składa się z dwóch części - Sacrum i Profanum. Polecam :!: Pomysł z zamieszczaniem tu własnych tekstów i komentowaniem ich uważam za świetny. Jak tylko coś napiszę, zamieszczę :) Podobają mi się wiersze Elenore - szczególnie "Rydwan" - gratuluję Autorce świetnych środków artystycznych i siły wyrazu :!: :)

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 01:04 
Offline
PFI Witch
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 września 2007, 16:04
Posty: 318
Lokalizacja: Warszawa :)
Elenore, bardzo fajne wiersze i ciekawy pomysl :) Zwlaszcza "Głupiec" mi sie podoba.

_________________
"Call it a clan, call it a network, call it a tribe, call it a family. Whatever you call it, whoever you are, you need one."


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 01:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Jakiś czas temu napisałam ten wiersz.

"w błękitach wymiarów"

rozmawiały w języku harmonii
nieskończone w czasie i przestrzeni
ogarniały powietrze i wodę
śmiejąc się w blasku księżyca
Niebieskie – Szafirowe – Modre w ciemnościach granatu
słyszałam widziałam dotknęłam
w przeczuciu ich istnień

jesteś głupia – powiedział
tego nie ma
niebiescy patrzą trzeźwo

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Ostatnio edytowano niedziela, 9 sierpnia 2009, 14:16 przez Selene, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 15:13 
- Bilecik pan ma? - spytał przewoźnik - Nie? To proszę na koniec kolejki.

W szpitalu rozległ się ryk niemowlęcia.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 6 sierpnia 2009, 01:17 
Byc wojownikiem

Powiadasz, wojownikiem byc to jest wspaniale ,
a ja Ci mowie, ze nigdy nie walczyles, bo walka znaczy zabijanie..
Powiadasz, walka jest najwyzszym spelnieniem,
a ja Ci mowie, ze nigdy krwi wrogiej bryzgajacej Ci w twarz nie skosztowales...
Powiadasz , wojownik zabijac nie musi
a ja Ci mowie ze nigdy we wroga oczy nie patrzyles gasnace

Gdybys spojrzal w jego oczy
zrozumialbys wtedy
On byl ojcem, bratem, synem...
marzenia mial, sny i radosci
tym byl on, kim Ty jestes – czlowiekiem...
Gdybys spojrzal w jego oczy gasnace
zrozumialbys wtedy
ze slawa serca Ci nie ogrzeje
ze nigdy Cie nie opuszcza Ci ktorzy zgineli
ani Twoi przyjaciele,
ani Twa reka zabici wrogowie.
Ciezarem wielkim jest zycia odebranie
Ciezarem ktory do kresu swych dni w duszy nosic bedziesz.

Gdybys zabil i ostanie wroga uslyszal blaganie
wiadomosc te zonie zaniesc czekajacej
wtedy zamiast niego umrzec.bys wolal
Zrozumialbys wtedy
ze latwiej jest zabic niz zyc z brzemieniem tym strasznym

Gdybys jego rodzinie zaniosl wiesc te zalobna
Zrozumialbys wtedy
jak wiele swiatu nieszczescia dodales,
co bol oznacza i cierpienie niezmierne
Zrozumialbys wtedy
ze zloto, ni honor, z zyciem mierzyc sie nie moga

Wspanialego nic nie znajdziesz w walce smiertelnej
Ani zabranie zycia zadnym spelnieniem nie bedzie.

I ja to czulem, tak jak i Ty to czuc bedziesz.
Gdy zabijesz... tak jak ja zabijalem.

------------------
To moze jako uzupelnienie do "wojowniczej" dyskusji w innym watku.
Ale niestety, moje jest tylko tlumaczenie


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 6 sierpnia 2009, 19:49 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Ulf, ten wiersz przekazuje silne emocje - okrutną prawdę, o tym, co może dziać się w duszy wojownika. Ja zamieszczam napisane dość dawno.


"tajemnica liczby"

boją się jej i wielbią
oskarżają o zdradę
oddają cześć świętości
zabijają w jej dniu i biorą odwet
oskarżają nawet
12 czarownic i Szatana
nie nazywają nią pokojów
a potem biją pokłony
12 apostołom i Jezusowi
12 rycerzom i władcy arturiańskiemu

może poczekam na 13 skarbów Merlina
nawet jeśli podążę za nim do innych światów

wciąż niespełniona w dwójnasób
czekam na mój talizman

Trzynastkę


"nocą pada sen"

wolna od dnia
poznaję własny labirynt
między dwiema krainami
wiem
byłam- jestem – będę
od kresu po kres

Hypnos wskazuje szlak
ostrzega przed bratem
„Sen i Śmierć to prawie to samo – uważaj!”

dotknięta Morfeuszem
pojmuję
wonią jego maku skroplonej snem

nocą objawia się Kosmos
dusza- wolność- sen- śmierć
„uważaj – granica...!”
...........................................................................
i znów dzień
kajdany ciała – głupiologiczny śmiech


"malowanka z borów"

przez mrok przebrnę
płatkami Czerwieni zrodzona
znajdę jasność
z Szarością zmieszaną
Czerń niepewną
siłą kwiatów przemogę
Biel poranka
dotknę szeptem
drzew mową

kolorami się bawiąc
jak pogańska kapłanka
zmienię Jego paletę
w barw mieszankę swą własną

zaśpiewają mi drzewa
kołysankę - pobudkę
namaluję co zechcę
z nowym bogiem w praborze


"Umarłe Drzewa"

(napisane dla Nimf Jesionowych, pramatek ludzkości,
gdy poczułam smutek ścinanych drzew)

Cmentarzysko nadziei
Ta pustka istnienia...
Wnikam w ból Waszej śmierci
W Waszych marzeń śnienia

Drzewne Nimfy odeszły
Zasnęły w łez drganiu
Choć pragnęły żyć zawsze
W ludzkim krótkotrwaniu

Czuję opłakiwane
Smutne Nimf życzenia
Czymże jest śmierć? – pytacie –
Przedsionkiem Istnienia?

Nie chcę, byście odeszły!
Srebrnozimna pustka
Zawładnęła mym ciałem
W Was nastały lustra

Lustra dotkną ciał wszelkich
W prostocie istnienia
Jak zrozumieć mam wieczne
Istot zmian znaczenia?

Ludzie, Gromy i Wiatry
Tragizm przeznaczenia
Ukazują naiwność
Ludzkodrzewnośnienia

Wy i ja – wieczna całość
Ból życia i śmierci
Kiedyś umrę z Nimf snami
W drzewnej obecności?



"Między sobą i sobą"

Czy słyszałaś biel mroczną Pierwszego Poranka?
Czy dotknęłaś tajemnej Otchłani Szarości?
Może byłaś tam ze mną, gdy zamknęły się wrota
Groźnej Nyks albo boskiej pamięci Przedwieku?

Wiecznie pytam! Gdzie szukać bezdennej pamięci?
Znowu nie wiem! Choć czuję, że byłam tam wtedy...
Możesz pojąć na nowo odcienie Pramroku!
Możesz dotknąć kolorów żywego Chaosu!

Ty czy ja? Która była tam wtedy?
Ty czy ja? Brzmi Ciemnością tą samą.
Ty czy ja? Jak zrozumieć tę Grozę?
Ty i ja!! Ta odpowiedź to jasność.

Jasność Nocy i jasność Chaosu,
Ciemność Światła i ciemność Nadziei.
Tylko ciągle pytanie to samo:
Która była w tym Pierwszym Poranku?

Nigdy więcej Ciemności i Mroku!
Nigdy więcej Bezdennej Rozpaczy!
Odpowiedzi nie szukaj w Pramroku.
Szukaj wewnątrz! Między sobą i sobą.




"Łaska Boga?"

W mroku nocy
w więzach krwi
Tam gdzie ludzki rozum śpi
Tam gdzie wznoszą się bastiony
Wiecznej nocy
Dawnych cieni
Klęczy Anioł ze skrzydłami
Czarnej wiedzy, upojony
Słów pierwszymi widziadłami
I nadziei pragnąc znowu
Błaga Stwórcę o swój powrót

Słysząc ciemność, widząc żale
Śmierć powoli obok staje
Patrzy głucho, słucha ślepo
Nie zrozumiesz tego mroku!
Tylko Oni - Śmierć i Anioł,
Brat i Siostra własnych losów
Już pojęli Boski plan -
Już nie będzie dla nich dnia!

Oddaleni, połączeni
W swej niedoli spokrewnieni
W mroku nocy
w więzach krwi
Tam gdzie Boska milość śpi



"Prośba do Pramatki"

Znów spotykam się z Tobą,
ma Nyks,
o, bogini Nocy przedwiecznej!
Czy i teraz urodzisz mi Dzień
czy pogrążysz w otchłani bezdennej?

Pragnę Twojej litości,
ma Nyks,
o, bogini Nocy prawiecznej!
Czy poczuję znów wolność i sens?
Czy obdarzysz mnie znowu miłością?

Pragnę poznać już Eter, nie Styks,
By pamiętać sens życia mój pierwszy.
Proszę, pozwól podążyć mi w Dzień!
Proszę, pozwól sens poznać Miłości!

Znów spotykam się z Tobą,
ma Nyks,
o, Pramatko Nocy przedwiecznej!
I znów pytam, znów tęsknię,
choć wiem:
Tylko Eter da wolność i cel.
Tylko Eter, nie Ereb, nie Sen!



"bez wiatru woli"
Wyżynni ułożeni w jednym szeregu
stoją prosto i wiernie
wypełniają rozkazy
bez zastanowienia
eterycznie usłużni
trwają
stałą jednakowością
czasem w przebłysku niezrozumiałym i trwożnym
zazdroszczą nizinnym
wolna wola pytają
by ze strachem powrócić do stałej wysokości
drżą dolą Anioła który śmiał...

czym jest Wyżynność
oni wierzą
My wiemy
gdy z nieba wieje nudą
bezwoli




"(nie)powrotne koło czasu"

jeżeli nawet istniałam w tamtym słońcu
nie pamiętam

czuję twarze i myśli te same
chyba
czas tylko kręci się domysłami wspomnień

nic się nie zmienia
w kołowrocie
byłam - jestem - będę
marzę by nie pamiętać snów
niepowrotnych chwil ciepla Egiptu

i wciąż...





Mam nadzieję, że któryś wiersz się spodoba, jeśli uda Wam się przez nie przebrnąć :) :)

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 24 sierpnia 2009, 20:46 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 18 lipca 2009, 21:33
Posty: 109
Lokalizacja: Żywiec
Coś się nam kącik poetycki marnie rozwija... ostatnio napisałam kilka wierszy i chciałabym się nimi podzielić. Oczywiście, proszę również o słowa krytyki :)


"nasza geneza"
pobratymiec w słowach
sławny i dzielny

milczek powolnie mrukliwy
stworzony do niewoli

tak nas rozumieli
kim więc jesteśmy
dualistyczni do bólu
w trzech światach słowiańskiego drzewa
zabarwieni chrześcijańską Trójcą




"szukajcie a znajdziecie?"
szukam ścieżki
czasem dotykam jej chwilą
ciesząc się jak dziecko
które znalazło ukochaną zabawkę
i znów gubię w pustce...

wybór konieczny

Przeszłość zapewnia bezpieczeństwo
wszystko było takie proste łatwe
przypomina
Przyszłość wzywa
szeptem
krzykiem
każe szukać

szukam więc... nauczyciela



"okrąg"
poruszam się w prawo
poznając kierunki istnienia
Wschód pozwala oddychać
Południe ogniście namiętne
Zachód szumi wodami życia i śmierci
przechodzi w ziemię Północy

jednak podążam ku Wschodowi
co dzień
co noc
nareszcie bez lęku o koniec

to przecież okrąg



"nie odeszli"
pod niebem pokoleń
czuwają jak kiedyś
Mądrzy Dostojni Wielcy
zatrzymani w Żywiołach
istniejący w Duszy
przetrwali wieki zniszczenia
choć zapomnienie było tak blisko

wystarczy że wypowiesz...




"gdzieś za rzeką..."
gdy przejdę przez mostek
zostawię ślad stopy
dam pieniądz przewoźnikowi
a ogień oczyści ciało
tak spocznę na pagórku
bliżej gałęzi nieba

Kto jednak ogrzeje duszę?
Nadzieja bez odpowiedzi



"miłość istot"
tak wspaniale leżeć przy nim
obserwować jego ciało
choć trochę inne od mojego
czuć zapach który przetrwał czas

Upodabniam się
Pewna przekonań
Nieugięta w nim

przyjaźnimy się z trawą i ziemią
kłaniamy płomiennym obłokom
przemawiamy językiem wiatru
tak lekko dotyka naszej skóry

a rzeka zazdrośnica uśmiecha się właśnie do niego
do mojego Drzewa

_________________
w Drodze do Domu - do Nuit


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Poezja
PostNapisane: środa, 10 marca 2010, 14:49 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): środa, 13 stycznia 2010, 23:01
Posty: 29
Wiersze Selene,tyle piękna,świat się cieszy,i chyba nie musisz go szukać,wystarczy chwila uważności,na siebie samą...i słyszysz,po co koniecznie ich ściągać w ludzką formę,i...nie wiem jak to napisać...twój partner,głód twoich marzeń,niekoniecznie musi być człowiekiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 105 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL