Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 17:19

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:06 
Spoko - daje sobie spokój z forum za bardzo liberalne klimaty tu panują ! I te udowadnianie wiary - smiechu warte . 8)

Swoją drogą ciekawe czy Lesba to Żeński czy Męski pierwiastek ...pewnie się nie dowiem

Bez odbioru


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:13 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 marca 2008, 02:13
Posty: 135
Lokalizacja: Kraków
"I nikt mi nigdy nie wmówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne" ;-)
"Szanuję Naturę", "w naturze obecne są różne wykolejenia"- nie widzisz tej sprzeczności? Jak coś, co jest częścią Twojej wizji boskości, może być wykolejeniem? Czy każda miłość musi owocować rozmnożeniem? Miłość bez prokreacji jest zła? Czy tylko mi to coś przypomina?

Czy pierwiastek męski czy żeński? A czy wszystko jest czarno-białe? Czy jeśli pokłóci się dwoje ludzi, jedno zawsze jest winne, a drugie nie? Czy pory roku są złe albo dobre? Czy drapieżnik, który zabija, żeby się pożywić, jest "czarny" czy "biały"? Naturalny, czy nienaturalny? Normalny czy nienormalny? Czy dżdżownica jest męska czy żeńska? Czy może jest "wykolejeniem"?

Ferujesz sądy, rozstrzygasz i wiesz lepiej. Wiesz lepiej niż natura?

Edit:
Ups? Chyba się spóźniłam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:18 
Tworzymir napisał(a):
Nikt i nigdy nie przekona mnie że homoseksualiści są normalni !)


No dobra ja juz przestaje cie przekonywac bo to syzyfowa praca. Chcialbym tylko wiedziec ze stanowiska swojego jako kaplan co bys zrobil gdyby przyszedl do ciebie gej czy lesbijka i powiedizeli ze sa rodzimiercami i cha nalezec do rodzimowierczej grupy i brac udzial w takich rytualach. Co by bylo wtedy waznijesze- ich orientacja czy ich wiara?

Wracajac do swiatopogladu. czytajac twoje posty mam wrazenie jakibys mial rozdwojenie jazni. Twoja religia mowi ze pzryroda jest swieta a twoj swiatopoglad mowi ze pewna jej czesc, homoseksualizm nie powinien byc akceptowane.

Tworzymir napisał(a):
Co do New Age - przyganiał kocioł Garnkowi ! A Wicca to co to niby jest ?? Młodzieńczy bunt ?? Ciekawe .....coraz Bliżej mi już do 30-stki....no ale przecież zawsze się znajdzie ktoś kto wie lepiej 8)


No to ja jestem starsza od ciebie i to sporo a znam wiccan ktorzy maja po 50, 60 i 70 lat. jelsi chodzi o deyskusje na temat new age a wicca - jest takowa w innym dziale, warto przeczytac.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 3 kwietnia 2009, 23:18 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Nie, to Ty wszedzie wciskasz homoskeksualizm. Panuja tu klimaty merytoryczne. Naprawde, jestem ciekawy Twojej wiary, ale to jest forum - nie zgadne w co wierzysz dopoki tego sensownie nie opiszesz.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2009, 00:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Tworzymir napisał(a):
Poświscie - Wodza :?: a to ciekawe większośc źródeł mówi że w plemionach Słowiańskich panowała niemal modelowa DEMOKKRACJA nie było żadnego Wodza ani Króla , Każda zadruga wybierała swojego "przedstawiciela" ci przedstwiciele wraz ze "starszyzną" głosowali na wiecu i demokratycznie decyzja zapadała ....
Akurat. Większość źródeł podaje nawet imiona wodzów. Z bliskich Ci geograficznie:
Gniew – książę Obodrzycki
Mścisław – książę Obodrzycki
Nakon - książę Obodrzycki
Onodrog - książę Obodrzycki
Uto – książę Obodrzycki
Sielibór – książę Wagryjski
Przybysław - książę Wagryjski (walczył wraz z Niklotem)
Drogowit – władca Wieletów
Warcisław – książę zachodniopomorski

A z dalszych geograficznie regionów już hurtowo dynastiami:
dynastia Wielkomorawska Świętopełka (przez Śląsk sięgająca Małopolski z Krakowem i Wiślicą)
Przemyślidzi z Pragi
Sławnikowicze z Libic
(nie wiadomo którzy z nich władali Krakowem po Wielkomorawianach a przed Mieszkiem. najpewniej Przemyślidzi ale może jeszcze inni?) Dalej:
Rurykowicze na Rusi
Piastowie Wielkopolscy, później Polscy

Żeby Małopolska nie leżała odłogiem to jeszcze "pogański książę silny wielce". I książęta Czescy w liczbie 14 wezwani do Moguncji za Świętopełka (mógł być wśród nich i ten z Wiślicy).

I na koniec: pierwsze państwo Słowiańskie miało księcia (króla?) Samona, najpewniej kupiec frankijski choć umiejętności strategiczne i taktyczne dają asumpt do domniemań kariery wojskowej. Dowodził udanym powstaniem przeciw Awarom a później władał. Miał 12 słowiańskich żon, z nimi 22 synów i 15 córek. Nawiasem mówiąc Mieszko także musiał odprawić parę żon jak się chrzcił i przy tej okazji znowu żenił.

Jeszcze wykopaliska: groby "książęce" Jakuszowice, Michałów, Jadowniki.

Koło Ciebie ma siedzibę Niklot, prawda? Jak myślisz co to za jeden, demokrata jakiś może?
(Podpowiedź - jedyny Słowianin, któremu udało się rozbić i pokonać wyprawę krzyżową. Potomkowie na Schwerinie władali do czasów republiki (1918)).

Driada napisał(a):
Poświst napisał(a):
Ależ te "Gdańskie spotkania" ciekawe (piję do wątku) :D
A i owszem. Zapraszamy. Chociaz tu póki co nikt się z nikim nie całuje
Jakże chętnie :D Ale to tak daleko :cry: Może kiedyś się uda skorzystać z zaproszenia. Dzięki

I coś od Obodrzyców dla Agni - Wican :-)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wican


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2009, 01:40 
Zamykam ten wątek.

Równocześnie z uwagi na fakt, iż wypowiedzi Tworzymira obrażały dyskutantów, w trosce o zachowanie poziomu forum, zablokowałem jego konto. Decyzja jest ostateczna.

RAdmin


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2009, 01:55 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
To raczej było nieuniknione. Z jednej strony Tworzymir wprowadzał ruch i generował dialog. Jednak jakość tego dialogu była wątpliwa, a poglądy destrukcyjne i nie do przyjęcia.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 97 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL