Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 29 września 2020, 14:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: RPG - Cienie Eschaton
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2009, 15:58 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Karczmarz był zdziwiony. Nawet w Mieście Bram rzadko można było spotkać taką osobliwą grupę…A żeby dwie? Nie posiadał się ze zdziwienia. Jedna z tych grup siedziała u niego, „Pod Womitującym Smokiem”. Dziewka służebna właśnie podawała im zamówione napitki. Postawiła kufle i szklanice przed każdym… prócz tego dziwnego golema z czarnego żelaza, przybyłego z Tellurii. Karczmarz wiedział, że tam takie golemy zwą „Cyborgami”, a miast magii, „technika” jakowaś go napędza. Siedząca obok niego Gothka też pewnikiem stamtąd pochodziła, gdyż przy pasie miała tą osobliwą różdżkę gromów, co „pistolem” się zwie. Wyglądała zbyt ładnie na człeka, Galafron nie mogła jednak być, gdyż tam ich nie ma… Pozostała trójka jednak, ku cichej uldze Karczmarza, była z Arkadii, więc swojacy. Sylfan, łucznik pewnikiem, człek z mieczem przez plecy i demokina…Magiczka, gdyż właśnie gusła jakoweś czyniła. Jakby słyszała o czym myśli, odwróciła się do niego i popatrzyła mu w oczy. Jej kocie ślepia wydawały się być rozbawione strachem Karczmarza. Uśmiechnęła się, odsłaniając zębiska niczym u strzygi i usiadła znów plecami do Karczmarza, co przywitał westchnięciem ulgi. Sakramenckie Demokiny! A magicy jeszcze gorsi, w proch mogą zmienić czy błyskawicą zadek osmalić… Z mieszanymi odczuciami przyglądał się, jak magiczka mówi coś do Gothki, ta zaś wybucha śmiechem i zimnym, złym okiem spogląda na Karczmarza. Ten głośno przełknął ślinę. Już wolał, jak patrzyła na niego tamta… na szczęście byli inni klienci, więc mógł się nimi zająć, po za tym ta grupka – jeszcze – nikomu nie wadziła.

-Więc jak? Czekamy tu i czekamy, a ta cholera się gdzieś szlaja. – Blackrose nie posiadała się ze złości. Musi siedzieć w tym prymitywnym świecie, z jakimiś dziwnymi istotami za towarzyszy i w dodatku nie można się było nawet czego napić…chyba że tego czegoś, co miejscowi nazywają piwem, a smakowało jak pomyje. Zatęskniła do prawdziwego piwa, w domu, w Telgar.
- Według naszych danych Cavadreck powinna tu być – odparł jak zawsze analityczny HK-47 swoim nieco metalicznym głosem – brak danych. Nie wiem co robić – dodał ponuro
- Nie przejmuj się – uśmiechnęła się Gothka, chcąc jeszcze coś powiedzieć, lecz przerwał jej Glenwing – Może byś tak z łaski swojej powiedziała, po co tu jesteśmy? – mówił spokojnie, lecz dłoń odziana w czarną rękawicę mocno ściskała łuk. Choleryk.
- Ostaw, Spiczastouchy – odparł drwiąco człowiek zwący się Yaxa – byleby było tylko co zaszlachtować – uśmiechnął się paskudnie na myśl o tym. Demokina o imieniu Ts’Rang, prychnęła i spojrzała na obu mężczyzn. Nagle zaczęło im być gorąco.
- Ty będziesz pierwszy, Yaxa. A ty – wskazała na Blackrose, biorąc w szponiastą dłoń szklankę – mów. Gothka już chciała jej odpyskować, lecz się wstrzymała. Znała wprawdzie parę sztuczek i posiadała kilka przydatnych wszczepów, lecz w porównaniu z nią to było tyle, co nic.
- Dobra. Zacznę od początku. – wyjęła spluwę i zaczęła się nią bawić na stole – W tym mieście jest Upadła. Mamy ją zabić. Wzięła obstawę, po to jesteście wy – skinęła głową w stronę mężczyzn – włada magią lepiej niż ja, po to jesteś ty – wskazała na Ts’Rang. Ta pogardliwie spoglądając na pistolet zapytała – Sami nie mogliście tego zrobić? I co ona wam takiego zrobiła?
- Mogliśmy – Blackrose obdarzyła czarodziejkę morderczym spojrzeniem – tylko została ostrzeżona. A po za tym jest… niebezpieczna.

Karczmarz zbladł. Upadła! Władająca magią! Wyszedł zza lady, kroki swe kierując do drzwi. Wyszedł najszybciej jak zdołał, zostawiając karczmę w dłoniach żony i niezbyt bystrej, acz urodziwej dziewki służebnej. Wyszedł na ulicę…

Okno rozpadło się, fragmenty futryny i szklana sieczka posypały się na siedzących w środku. Ktoś zawył z bólu. Zaraz po tym przez wybite okno wpadł czarnobrody krasnolud, wywijając toporem.

Najszybciej zareagowała Blackrose. Cóż, bycie Homo Superior (i posiadanie wszczepu metabolizmu) zobowiązuje. Pistolet strzelił pociskiem szybszym niż myśl, trafiając między oczy . Łysa czaszka krasnoluda roztrysnęła się, barwiąc resztki futryny krwią i mózgiem, zaś fragmenty czaszki poleciały na ulicę. Lekko zaskoczona przystanęła na ułamek sekundy. Widziała, jak amunicja Glaser Safety Slug działa na mutantów w uliczkach i terrorystów w samolotach, ale nigdy na ozdoby trawnikowe w pomieszczeniach. Kucnęła, rzucając przez okno flashbanga, i zmieniła magazynek na solidną, wojskową penetrującą amunicję. Zza okna dobiegł przeraźliwy huk i błysk, oślepiający mimo zamkniętych oczy i odwróconej głowy. Taa… ludzki system nerwowy po prostu odmawia pracy po jednoczesnym bombardowaniu światłem i dźwiękiem o takim natężeniu. Potem można już wybierać jak raki z saka, nieważne, krasnali, terrorystów czy protestujących rolników. Wyskoczyła przez okno, niemal zderzając się z jakąś dziewczyną uzbrojoną w sztylety. Ta natychmiast zaatakowała.
HK-47 błyskawicznie wydobył karabin zza stołu, gdy tylko sensory potwierdziły, co się dzieje. Sylfan, który bazy danych zapamiętały jako Glenwinga leżał na ziemi, krwawiąc obficie. Jego towarzyszka walczyła z kobietą uzbrojoną w sztylety, co dawało jej 73.21% szans na zwycięstwo z nieuzbrojonym przeciwnikiem, jednak Blackrose potrafiła walczyć wręcz, co odwracało sytuację na jej stronę i dawało 87.56% na zwycięstwo. Obliczenia były słuszne: Gothka niemal natychmiast przewróciła na ziemię zabójczynię i zmiażdżyła jej tchawicę. O 5.23metra za nią stał mutant, którego wewnętrzne komputery nie poznały, niemal natychmiast jednak odrzucając tezę, iż to jest poszukiwana Cavadreck – mutant był samcem. HK-47 rozpoczął przechodzenie w tryb bojowy – z dłoni wysunęły się ostre jak brzytwy wolframowe szpony, na prawy czujnik wzrokowy nasunął się celownik bezpośrednio sprzężony z komputerami, a akumulatory ustawiły się na tryb szybkiego przesyłania energii. Uniósł karabin, a celownik nakazał mu strzelać w splot słoneczny, co z ewentualnym rozrzutem 3.214 radiusa spowoduje, że wszystkie pociski trafią w cel. Wcisnął spust i chmara wzbogaconych uranem ołowianych pocisków trafiła nieoznaczonego mutanta w pierś. Po idealnej serii zużywającej pół magazynka, HK-47 zauważył coś, z czym komputery nie potrafiły sobie poradzić. Nieoznaczony mutant wcale się nie przejmował pociskami, tylko wolno szedł w stronę Blackrose, utrzymywany na dystans przez serię cyborga i niezbyt silną, acz nieustępliwą magią Gothki, którą zauważyły sensory mistyczne. Cyborg przyszykował się do oddania następnej serii, gdy coś, czego nie zauważył, odrzuciło go to tyłu tak, że aż zawyły serwomotory.
Ts’Rang wyskoczyła przez okno zaraz po tym, jak określiła stan sylfana. Idiota, niemal sam podstawił łeb po topór, jednak dostał płazem, a ostrze tylko go drasnęło. To, co zobaczyła, było jednocześnie niesamowite i przerażające. Zwalista góra mięcha lekko promieniująca magią właśnie atakowała Blackrose a stojąca dalej postać składająca się chyba tylko z tłuszczu, emanacji i zgnilizny właśnie odrzuciła osobliwego golema w tył, gdzie zaplątał się w sznurkowe zasłonki zaplecza. „Dobra, tylko spokojnie. Najpierw jedno…” skoncentrowała wolę, tkając sieć magii. Powietrze zwinęło się w spiralę przed jej dłonią, po czym cisnęła falą telekinetycznej energii w mięśniaka. Nie poleciał daleko ale dało to szansę Gothce, na walkę… lub ucieczkę. Wybrała to pierwsze, bo zaczęła strzelać w mutanta, dość umiejętnie zaklinając pociski. „Potem drugie!” Odwróciła się w stronę czegoś, co, jak się domyśliła, było ową Cavadreck… po czym natychmiast skrzyżowała nadgarstki, osłaniając się przed energią, którą uderzyła mutantka. Była jakaś… spaczona. Jednak nie miała czasu się nad tym zastanawiać. Prawą dłoń Ts’Rang zaczęły otaczać iskry. W pierwotnym okrzyku ekstatycznej grozy, strzeliła w Cavadreck srebrno-niebieskim strumieniem elektryczności, osmalającym jej palce i dłoń. Błyskawica jednak nie trafiła celu, tylko lodowy mur, który pojawił się na jej drodze. Powietrze wypełnił odgłos tłuczonego kryształu.
Yaxa nie miał dziś szczęścia. Nie dość, że niemal oślepiły go odłamki szkła, to potem oberwał przelatującym golemem. Trudno, w końcu przeżył. Po wydostaniu się na zewnątrz wyciągnął miecz z jaszczura. Ostrze wydawało się być zrobione z błękitnego kryształu… i tak było. Yaxa zaatakował najbliższy cel, czyli mutanta, obecnie krwawiącego lekko z kilku draśnięć, jakie zrobiła Blackrose swoją różdżką. Unosząc miecz nad głowę, Yaxa potężnie ciął, rozpruwając brzuch mutanta. Przecięte wnętrzności potwora wylały się na bruk, po czym zaczęły się ruszać. Ten zawył z bólu i uderzeniem łapy wytrącił wojownikowi broń, a trzewia zaczęły się owijać wokół niego. Yaxa nie był jednak pierwszym lepszym wojownikiem. Był Władcą Wojny. Miecz, leżący na ulicy, uniósł się i poleciał do dłoni Yaxy. Gdy tylko rękojeść z elektrum spoczęła w jego ręcę, oszczędnym cięciem odciął głowę mutantowi. Jego wnętrzności w spazmatycznym odruchu zacisnęły się na nim wyciskając z jego płuc resztki tchu, po czym zwiotczały. Yaxa opadł na ziemię, widząc jeszcze drugiego potwora znikającego w blasku magii. Blackrose patrzyła na to tylko ponuro, po czym mruknęła – Cóż, znowu nam zwiała…


W założeniu system ten miał być swoistym mostem między ograniczającymi wyobraźnię zasadami D&D czy Warhammera, a nieograniczoną swobodą Świata Mroku. Jak to wyjdzie… Zobaczymy. Pamiętajcie jednak, że temu systemowi bliżej jest do gry narracyjnej niż fabularnej. Widzisz? To są zasady (wskazanie kilkutomowej encyklopedii). Nie podoba się? Proszę(odgłos lecącej encyklopedii, Ew. wrzask bólu kogoś na dole). Uuups… W każdym razie wiesz, o co chodzi.
System ten jest trochę, jakby to powiedzieć… nietuzinkowy. Czytaliście opowiadanie na wstępie? Właśnie. Prócz połączenia trzech światów(i innych „zabawnych” rzeczy), jest coś jeszcze, co odróżnia ten system od innych. Jest to system w konwencji dusk-realm - chyba pierwszy taki. W dusk-realm nie ma czegoś "bo tak". Wszystko musi być wytłumaczone, albo mieć solidne podstawy - naukowe, logiczne, czy metafizyczne.
Tak po za tym, bawcie się. Improwizujcie. Opisujcie. Tańczcie na stole, zamiast rzucać na umiejętność. I, oczywiście, BAWCIE SIĘ.
Amen. I kropka.

I jak, podoba się wam?
P.S. Kroczący w Cieniu - Powrót Węża :D nie było mnie jakiś czas, dlatego to opowiadanko zamiast wstępu, tak, na przeprosiny.
Panie Hajdamaka... Pan wie, o co chodzi ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RPG - Cienie Eschaton
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2009, 16:24 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Aracnan napisał(a):
W założeniu system ten miał być swoistym mostem między ograniczającymi wyobraźnię zasadami D&D czy Warhammera, a nieograniczoną swobodą Świata Mroku.


"Nieograniczoną swobodą WoD"
:shock:

Buhahahahahahahahaha
Rotfl
hihihihi...

Ufff, przepraszam rozwaiłeś mnie tym zdaniem... ech... mało nie oplułem ekranu kawą...

Dobre, naprawdę niezłe...

Ale chyba rozumiem o co Ci chodzi. Cóż,ja akurat za takimi konwencjami nie przepadam (choć bywają wyjątki), ale życzę powodzeniu w kreacji nowych światów. A jak już będą zasady to chętnie obejrzę bo czasem lubię się w nich pogrzebać, tak czysto hobbystycznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2009, 16:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Cytuj:
Ale chyba rozumiem o co Ci chodzi. Cóż,ja akurat za takimi konwencjami nie przepadam (choć bywają wyjątki), ale życzę powodzeniu w kreacji nowych światów. A jak już będą zasady to chętnie obejrzę bo czasem lubię się w nich pogrzebać, tak czysto hobbystycznie


zasady już są. bym je tu umieścił (piszę "podręcznik"-wciąż niekompletny, ale podstawowe zasady są)ale nie wiem jak ^^"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 5 marca 2009, 16:49 
Nie chce zrzędzić, ale czaszka nie może się "roztrysnąć". Nie ma takiego słowa. Może się "rozprysnąć" od "rozpryskiwiać", czyli gwałtownie podzielić się drobne kawałki i zostać rozrzuconym na pewnej przestrzeni.

Cos może wytrysnąć, np. przez szczelinę, czyli gwałtownie wypłynąc pod pewnym ciśnieniem.

Neologizm "roztrysnąć" sugeruje, że wewnątrz kości czaszki (ale nie wewnątrz czaszki) wytworzyło sie gwałtowne samocisnienie, które spowodowało równie gwałtowne wypłynięcie kosci z samej siebie. Jesli o to chodziło, to ok. ;)


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 4 kwietnia 2009, 13:12 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Aracnan, dlaczego przestales pisac? System moze byc fajny. Uwazalbym tylko z okresleniem "narracyjny" - system WoDa nie ma za duzo wspolnego z narracyjnoscia. W ujeciu potocznym duzo bardziej narracyjny byl Amber, a w ujeciu teorii RPG narracyjnosc systemu wynika z wyjscia od pewnego modelu gry, ktory wspiera mechanika - dobrym przykladem jest tu np. Dogs in the Vineyard czy Polaris. Wiem, ze White-Wolf nazwal swoja mechanike narracyjna (storytelling), ale to tylko chwyt reklamowy, podobnie jak Klanarchia bedzie nazywala sie nie gra fabularna, a zabawa fabularna ;)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 kwietnia 2009, 21:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Przestałem pisać z prostego powodu - miałem inne zajęcia ^^" wiecie, matura, te sprawy...

A co do narracyjności - w tym systemie nie ma innych umiejetności o za tymi które są używane w walce(no, prawie...)
Nic się przeciez nie stanie, jeśli bohater "Nagle" się zorientuje, że umie śpiewać(;P), chociaż jeśli jest specjalistą w dziedzienie dizyki jądrowej, to musi o tym powiedzieć przy tworzeniu postaci. Na tym też opieram ową "narracyjność"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 5 kwietnia 2009, 23:34 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Czyli gra bedzie nastawiona na wygrzew i to na nim beda oparte kluczowe elementy gry? Rozumiem, ze interakcje spoleczne tez nie beda testowane?

Acha, jak zamierzasz dawac takie fabularne wstawki to popracuj nad stylem. Opis walki jest malo zrozumialy np.

Cytuj:
Zwalista góra mięcha lekko promieniująca magią właśnie atakowała Blackrose a stojąca dalej postać składająca się chyba tylko z tłuszczu, emanacji i zgnilizny właśnie odrzuciła osobliwego golema w tył, gdzie zaplątał się w sznurkowe zasłonki zaplecza. „Dobra, tylko spokojnie. Najpierw jedno…” skoncentrowała wolę, tkając sieć magii. Powietrze zwinęło się w spiralę przed jej dłonią, po czym cisnęła falą telekinetycznej energii w mięśniaka.

Kto skoncentrowal wole?

Cytuj:
Gdy tylko rękojeść z elektrum spoczęła w jego ręcę, oszczędnym cięciem odciął głowę mutantowi. Jego wnętrzności w spazmatycznym odruchu zacisnęły się na nim wyciskając z jego płuc resztki tchu, po czym zwiotczały.

Czyje i wokol kogo zacisnely sie wnetrznosci? Mutanta na wojowniku, wojownika na mutancie czy wojownika na wojowniku? Z kontekstu wynika, ze mutanta na wojowniku, ale z konstrukcji zdania nie.

Acha, co to za konwencja "dusk-realm"? Szukalem na sieci, ale nie znalazlem. Poczatkowo myslalem, ze to cos a la new weird, ale solidne podstawy logiczne, naukowe lub metafizyczne temu przecza.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:34 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Cytuj:
Czyli gra bedzie nastawiona na wygrzew i to na nim beda oparte kluczowe elementy gry? Rozumiem, ze interakcje spoleczne tez nie beda testowane?


to trzeba ustalić z graczami. umiejętności odpowiednie są.

Cytuj:
Acha, jak zamierzasz dawac takie fabularne wstawki to popracuj nad stylem. Opis walki jest malo zrozumialy np.

postaram się

Cytuj:
Acha, co to za konwencja "dusk-realm"? Szukalem na sieci, ale nie znalazlem. Poczatkowo myslalem, ze to cos a la new weird, ale solidne podstawy logiczne, naukowe lub metafizyczne temu przecza.


moje własne ^^"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 kwietnia 2009, 14:36 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
to trzeba ustalić z graczami. umiejętności odpowiednie są.

No to wrzuc troche mechaniki :)

Cytuj:
moje własne ^^"

To opisz, bo solidne podstawy to jest np. konwencja realistyczna lub hard SF :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 kwietnia 2009, 15:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
mechanika - 3k10, czyli -

rzucamy 3k10(trzema kośćmi dziesięciościennymi), od wyniku odejmujemy poziom odpowiedniej umiejętności -1 (czyli, jak poziom umiejętności wynosi4, to odejmujemy 3); następnie porównujemy wynik z odpowiednim parametrem, np. siłą, czy celno ścią.

PRZYKŁAD

Blackrose strzela do krasnala. Na kościach wypadło 1, 5 i 8 - łącznie 14. Od wyniku rzutu odejmujemy modyfikator z umiejętności - Blackrose ma Broń krótką na poziomie 3, odejmujemy więc 2. 14-2=12. Jej Celność(odpowiedni parametr) wynosi 18. rezultat? trafienie.


A co do konwencji - tak, jak pisałem, w tej konwencji najpierw myslałem, potem pisałem. Nic nie jest tam, "bo tak", "bo to jest stylowe", "bo fajnie brzmi" etc. Cokolwiek musi mieć podstawy - choćby domniemane(nie jestem wszechwiedzący). Drak'an mogą oddychać w wodzie, bo mają specjalny układ, jak krokodyle. Homo Superior mają TYLKO czarne włosy(i tylko jako włosy) dlatego, bo kolor włosów był warunkowany przy modyfikacjach genetycznych. Bramy działają, bo są szczelinami czasoprzestrzennymi, anomalią po prostu.
Mniej więcej o to mi chodzi. o logikę.
Chyba ^^"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 8 kwietnia 2009, 18:46 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Testowales mechanike (chociazby teoretycznie)? Na pierwszy rzut oka wydaje mi sie bardzo powolna i nieintucicyjna. Nie dosc, ze trzeba sumowac wyniki (co podczas walki i duzej ilosci grajacych spowolni rozgrywke) to jeszcze odejmujemy (Umiejetnosc -1). Dlaczego nie sama Umiejetnosc? Co nam to wnosi do mechaniki, poza tym, ze na karcie mamy co innego, a wykorzystujemy co innego?

Co do konwencji - to co opisales to jeszcze nie wyroznik konwencji. Oczywiscie, w high fantasy tych elementow, ktore u Ciebie wystepuja, nie uswiadczysz, ale juz w hard SF sa one konieczne, a w takim low fantasy, soft SF czy steampunku moga wystepowac (o ile Autor uzna, ze wyjasnienie pewnych mechanizmow nada glebi jego utworowi).
Konwencja to np. plaszcz i szpada, akcja, gore, horror obyczajowy - powiesz cos takiego i kazdy wie mniej wiecej czym to sie je i jak nalezy grac.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 9 kwietnia 2009, 11:50 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
To prawda, mnie również mechanika wydaje się mocno nie intuicyjna i skomplikowana a kilka mechanik już w życiu testowałem i tworzyłem samemu, więc coś tam o tym wiem ;)

Hajdamaka napisał(a):
Konwencja to np. plaszcz i szpada, akcja, gore, horror obyczajowy - powiesz cos takiego i kazdy wie mniej wiecej czym to sie je i jak nalezy grac.


"Dziś poprowadzę Wam sesję w konwencji horroru obyczajowego. Scenariusz nazwałem Moda na Sukces odcinek 10457"

:D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 23 kwietnia 2009, 16:32 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Co do mechaniki - myślę obecnie nad przmianowaniem na Q10

Co do konwencji, odpowiednio - dark/adult fantasy w "fantasy world" :P , coś między postapokaliptem a neogotykiem we współczesności i cyberpunk/cybergot ;) w przyszłości...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 24 kwietnia 2009, 00:44 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
O, Q10 to bardzo sympatyczna mechanika, w ogole wszelkie roll and keep sie sprawdzily.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 30 kwietnia 2009, 11:54 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
Panie i panowie, niedługo wyjdzie beta podręcznika. Jak, coś, dam linka.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 1 maja 2009, 15:50 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Pdf czy cos a la Trojca?

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 2 maja 2009, 20:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
raczej pdf... i tu ostrzegam, to będzie wersja beta - czyt. bez obrazków :) i zawsze może się coś zmienić...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RPG - Cienie Eschaton
PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2009, 16:58 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Aracnan, co z ta beta? Zaciekawiles mnie tym
Cytuj:
Co do konwencji, odpowiednio - dark/adult fantasy w "fantasy world" , coś między postapokaliptem a neogotykiem we współczesności i cyberpunk/cybergot w przyszłości...

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RPG - Cienie Eschaton
PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2009, 17:45 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 30 stycznia 2009, 20:11
Posty: 148
Lokalizacja: R'lyeh
W końcu wyjdzie. Mam nadzieję. Po prostu teraz zacząłem studia, i mam trochę mało czasu wolnego, a jeśli go mam, to mam też dużo innych rzeczy na głowie. Napisanie czegoś, co może przeczyta 3 osoby - włącznie z tobą - ma dość niski priorytet ;p

Wybacz, ale tak bywa. Powoli spisuję to, co mi się we łbie wytworzyło, ale szybkość nie jest duża. W dodatku nastapiły duże zmainy świata - np. jedyna "rasą" są ludzie - są wprawdzie różne nacje o różnych wadach i zaletach, ale nie ma typowego podziału rasowego, jak w "normalnych" rpg.

A jeśli naprawdę chcesz, to mogę ci podesłać to, co już mam - choć nie jest tego dużo. Ocenisz, i powiesz, czy brnąć dalej, czy dać sobie spokój ;p

_________________
Jezus potrzebował 3 dni na respawn. Ja tylko 3 lat...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RPG - Cienie Eschaton
PostNapisane: poniedziałek, 9 listopada 2009, 22:29 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Chetnie. Slij na zoolw(at)op.pl

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: RPG - Cienie Eschaton
PostNapisane: wtorek, 19 stycznia 2010, 01:07 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 2 października 2009, 11:55
Posty: 71
Lokalizacja: Łódź
tez chetnie porobie za beta-readera! lubie nowosci. 1ammvh -malpiszon- gmail.com jesli mozna prosic

_________________
Aktualnie gram na: http://rpg-chronicles.com/tjp/index.php
------------------------
GG: 183 822 08 || mail: 1ammvh@gmail.com


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL