Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:47

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 12:40 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
W sensie betatesterzy, gracze konwentowi czy ludzie z ekipy Furiatha? Nigdzie na sieci nie znalazlem jakis wypowiedzi na ten temat (a srodowisko rpgowe jest flejmogenne) - mozesz przyblizyc? Nie podobal sie im setting czy mechanika? Mechanika z powodu dziur czy zastosowanych rozwiazan?

Slyszalem zarzuty, ze Klanarchia jest opozniona, ze przypomina setting z lat 80 - duzo mhhroku, lansu i "doroslej zabawy". Tyle tylko, ze to juz kwestia gustu - ja np. lubie takie klimaty :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2009, 12:49 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Nie, nie beta testerzy, ale przy jakiej okazji w to grali Ci nie powiem teraz dokładnie, ale jak chcesz to się dopytam o szczegóły.

Raczej mówili o całości, o tym, że mechanika jest nieintuicyjna i przeszkadzająca a świat trochę się nie klei i ma sporo przeszkadzających dziur. No, ale już nie pamiętam co to było dokładnie, więc Ci nie powiem teraz ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 maja 2009, 02:43 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Ostatnio mam faze na Kult, ktory zaznaczylem rowniez w temacie Poganskie RPG jako gre nie tyle stricte poganska co gnostycka. Przeszukujac zasoby internetu zwiazane z ta gra trafilem na pewna strone, na ktorej znajduje sie ciekawy fikcyjny wywiad, oparty na settingu Kultu:
http://www.metropolis.unl.pl/?p=1104

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 maja 2009, 11:35 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 12 kwietnia 2009, 19:49
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
A ja się tak wtrącę, że na forum chętnie bym sobie zagrała w mWoD :D

_________________
laleczka na stryczku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 maja 2009, 11:43 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
No a na forum juz jednak nie prowadze - trzecia sesje i trzecia niedokonczona. Odpadam ;)

Ale tak z ciekaowsci - czarny nWoD czy ktorys z gatunkow nadnaturali??

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 23 maja 2009, 18:12 
Offline
Nadmilczek

Dołączył(a): niedziela, 12 kwietnia 2009, 19:49
Posty: 18
Lokalizacja: Kraków
Szkoda:)

oczywiście, że nadnaturalne, a dokładnie to wampiry :D

_________________
laleczka na stryczku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 maja 2009, 12:05 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Hajdamaka napisał(a):
Ostatnio mam faze na Kult


To strasznie porąbany system, kiedyś sporo w niego grałem. Niestety jest bardzo frustrujący, bo twoja postać ma znikomy, jeżeli nie żaden wpływ na świat przedstawiony i zazwyczaj tylko oglądasz co się dzieje i tracisz lub zyskujesz równowagę psychiczną. A kiedy już nauczysz się na tyle dużo by móc cokolwiek w tym świecie zrobić to właśnie wg podręcznika powinieneś odłożyć postać. Ale tak poza tym to kult jest ok, i kilkukrotnie naprawdę dobrze się przy nim bawiłem ;)

A co do nWoD, to faktycznie nowe piry są teraz o niebo lepsze niż poprzednio, ale i tak nie przebijają odmieńców. Szkoda tylko, że tak schrzanili futrzaki i magów :(

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 maja 2009, 13:36 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Niestety jest bardzo frustrujący, bo twoja postać ma znikomy, jeżeli nie żaden wpływ na świat przedstawiony i zazwyczaj tylko oglądasz co się dzieje i tracisz lub zyskujesz równowagę psychiczną.


Mechanike ma jak dla mnie w ogole nie za dobra. To co mi sie podoba w Kulcie to setting i kosmologia.

Cytuj:
co do nWoD, to faktycznie nowe piry są teraz o niebo lepsze niż poprzednio, ale i tak nie przebijają odmieńców. Szkoda tylko, że tak schrzanili futrzaki i magów


Widze, ze zgadzamy sie calkowicie co do Wampira i Maga oraz czesciowo co do Odmienca. W Twoja ocena Wilkolaka nie moge sie jednak zgodzic. Dla mnie to po prostu calkiem inna gra i inny swiat, ale bardzo interesujacy i kompletny.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 maja 2009, 13:46 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Hajdamaka napisał(a):
Mechanike ma jak dla mnie w ogole nie za dobra. To co mi sie podoba w Kulcie to setting i kosmologia.


Tak, to też, ale tu chodzi o założenia systemu. Grałem w dwie oryginalne kampanie i choć były ciekawe i pełne totalnie chorych scen (liktorzy w IXX wiecznym brytyjskim więzieniu lub też sprawdzający bilety w metrze 0_0) ale gdzieś od 2/3 kampani gracze zmaieniali się w biernych widzów, którzy niewiele mogli zrobić poza obserwowaniem końcówki opowieści :/

Hajdamaka napisał(a):
Dla mnie to po prostu calkiem inna gra i inny swiat, ale bardzo interesujacy i kompletny.


Zgadzam się i nie, nie patrzę pod kontem poprzedniego futrzaka. Mimo to mi się nie podoba, uważam go za płytki i infantylny. Ale co kto lubi, co kto woli ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 maja 2009, 14:16 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Grałem w dwie oryginalne kampanie


Przygody do Kultu to byla porazka. Totalny niewypal. W ogole, akurat Kult jest gra, ktora najfajniejsze suplementy ma dzieki dzialalnosci fanowskiej :D

Cytuj:
Mimo to mi się nie podoba, uważam go za płytki i infantylny


Ja wrecz przeciwnie. Pilnowanie rownowagi pomiedzy swiatami uwazam za bardzo fajny, gleboki i grywalny motyw.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 25 maja 2009, 14:29 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Hajdamaka napisał(a):
Ja wrecz przeciwnie. Pilnowanie rownowagi pomiedzy swiatami uwazam za bardzo fajny, gleboki i grywalny motyw.


Masz rację, szkoda tylko, że tak go skwasili :P
Możemy tak długo, ale wydaje mi się, że już raz o tym gadaliśmy. Ja swojego zdania nie zmieniam, uważam, że zrobili z tego system dla zidiociałych amerykańskich nastolatków.

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 czerwca 2009, 10:05 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
No dobra, skoro mnie wycięli w poprzednim wątku, to odpowiem Ci Duszu tutaj. Ja się piszę na sesję via skype. Jestem ciekawy jak to wygląda i czy gra jest warta świeczki :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 18 czerwca 2009, 11:52 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Wolny od moderatorskich obowiazkow (sorry, mam nadzieje, ze rozumiecie) rowniez zglaszam chec gry.

Gralem juz pare razy przez skype i mam pozytywne doswiadczenia. Wbrew pozorom po pierwszych minutach samoistnie wyrabia sie nawyk sluchania, kiedy trzeba oraz mowienia, kiedy mozna, bez ciaglego wchodzenia w slowo wspolgraczom. Co prawda via skype gralem tylko w gry indie, ktore narzucaja pewien schemat rozgrywki i wypowiedzi, ale mysle, ze i w mainstreamie (ktory zdecydowanie wole od indie) tez wszystko pojdzie gladko. Jak cos sluze linkami do uzytecznych programow (nawet, gdybym nie zostal wybrany do gry ;)).

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 czerwca 2009, 18:42 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
owszem ale jak rozwiązać problem rzutów przez skype ? Ja osobiście nawet bym się pisał na taką sesję :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 czerwca 2009, 22:07 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 29 lutego 2008, 02:33
Posty: 219
Ja też chetnie pogram, jesliby cos znowu ruszyło z forumowym rpg to tez sie pisze

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: piątek, 19 czerwca 2009, 23:14 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
owszem ale jak rozwiązać problem rzutów przez skype ? Ja osobiście nawet bym się pisał na taką sesję :D


a) sa darmowe programy do gry przez internet, gdzie sa kostki, znaczniki, stol, mini-notesy, fajerwerki itd.

b) jest zaufanie do MG

c) jest zaufanie do Graczy

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 21 czerwca 2009, 14:16 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
kurka wodna! przekonałeś mnie ( nie żebym wam nie ufał :) Dajcie znać gdybyście potrzebowali gracza :) Osobiście nie znałem takich rozwiązań wiec będzie to na pewno ciekawe ale i zarazem pouczające doświadczenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 21 czerwca 2009, 23:35 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 11 października 2008, 20:22
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
hmm, no to widzę, że parę osób by się nawet znalazło. Przemyślę sprawę w takim razie konkretniej i jakoś na dniach wrzucę konkretniejszy pomysł na kampanię i system. O ile nikt nie zgłosi sprzeciwu to proponowałbym jakieś tradycyjne fantasy...
Jak w ogóle stoicie z czasem? z doświadczenia mogę powiedzieć, że gra się zwykle najsensoweniej wieczorami pn-czw po 19tej/20tej. ja na póki co pn, wt i czw mam wieczorami wolne, nie wiem, jak tam reszta potencjalnie zainteresowanych...

_________________
Otwiera mistyk lodówkę, patrzy, a tam Absolut


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009, 13:51 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
ja co prawda prowadzę dość aktywne życie towarzyskie, ale to tylko kwestia dogadania się. Wystarczy ustalić termin i jazda. jak na razie względnie mogę się dostosować.

Tak w kwestiach racjonalizatorskich to proponuję by nie planować od razu kampani, tylko pojedyńczy scenariusz i zobaczyć jak wyjdzie ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009, 16:33 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Przypomnieliście mi o moim głodzie rpgowym, że aż mnie skręciło.
Wtryniam się, póki jeszcze liczba chętnych nie przekroczyła 10. ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009, 23:16 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Dusz napisał(a):
O ile nikt nie zgłosi sprzeciwu to proponowałbym jakieś tradycyjne fantasy


No to masz pierwszy "sprzeciw". Jezeli wybierzecie typowe fantasy, ktore ostatnio w ogole mnie nie bawi, to ja odpadam.

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 czerwca 2009, 23:29 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 11 października 2008, 20:22
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
Hajdamaka napisał(a):
No to masz pierwszy "sprzeciw". Jezeli wybierzecie typowe fantasy, ktore ostatnio w ogole mnie nie bawi, to ja odpadam.


Drogi kocie, to była propozycja. Póki nic konkretnego nie wymyśliłem (jeszcze nie wymyśliłem) jestem jak najbardziej otwarty na kontrpropozycje.
Mówiąc o "typowym fantasy" miałem na myśli raczej ustawienie akcji w kulturze przypominającej średniowiecze a nie odgrywanie heroic fantasy sprowadzającego się do mordowania goblinów za ekspy.

Przyznam szczerze, że zawsze chciałem poprowadzić coś w klimatach "Czarnej Kompanii" glena Cooka... ale w sumie jakieś urban fantasy też mogłoby być ciekawe. Tylko proszę mnie nie prosić o łormłotka 40 bo gram już jedną kampanię i by mi się wszystko mieszało... : /

Wszelkie dalsze opinie i sugestie dotyczące preferowanych systemów bardzo miłe widziane...

_________________
Otwiera mistyk lodówkę, patrzy, a tam Absolut


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 czerwca 2009, 00:29 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Alez ja mowilem wlasnie o estetyce fantasy, nie o metagrze i mordowaniu gobasow za expeki (to mozna zrobic i w cyberpunku, zamieniajac gobasow na zolnierzy korporacji). Po prostu ostatnio typowe fantasy zaczelo mnie denerwowac. Dlatego jezeli maja to byc klimaty sredniowieczne to proponuje po prostu sredniowiecze z domieszka fantastyki (np. oWoD Dark Ages lub okultystyczna przygoda z albigensami, tudziez templariuszami). Na takie cos pisze sie jak najbardziej, na "zmienmy sredniowiecze na niby nie do poznania i nazwijmy je Srodziemiem" nie pisze sie wcale :)

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 czerwca 2009, 02:25 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
Hajdamaka napisał(a):
"zmienmy sredniowiecze na niby nie do poznania i nazwijmy je Srodziemiem" :)


zabiłeś mnie tym tekstem :D

Jeśli chodzi o mnie to ja się dostosuję, nie grałem jeszcze w ten sposób i sądzę że może to być kłopotliwe dla mistrza gry więc proponuję abyśmy pierwszą sesję czy dwie rozegrali raczej z luźnym podejściem, tak żeby można było to trochę ogarnąć, jak już stwierdzimy że dobrze nam idzie to możemy pójść w ambitne bezdroża RPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 czerwca 2009, 13:35 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Zgadzam się, że na początek to musi być coś prostego i niezbyt udziwnionego, tak abyśmy się wszyscy połapali o co chodzi. Jak forma się sprawdzi to może zmontuję ekipę do pogrania w coś naprawdę pogańskiego co mi po głowie od jakiegoś czasu chodzi, no, ale niczego nie obiecuję ;)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 30 czerwca 2009, 22:02 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Stalo sie. Klanarchia jest juz chyba u wszystkich, ktorzy zamowili ja w przedsprzedazy. Podrecznik naprawde robi wrazenie, trzyma swiatowy poziom (a wiele zachodnich podrecznikow bije na glowe), piekna szata graficzna, prosta, ale nie prostacka mechanika, ciekawy setting i estetyka gry (oczywiscie jak ktos lubi okultystyczno-horrorowo-postapokaliptyczno-fetyszowe klimaty ;)).
Bardzo silne watki okultystyczne. Pogan moze nieco razic settingowy zakaz jakichkolwiek kultow w Wolnych Rodzinach (wyjatkiem jest kult slawnych przodkow) oraz nekrodruidzi jako jedni z przeciwnikow. Okultyzm w grze jest rozbudowany, istnieje kilka ciekawych sciezek. Chociaz w opisie Wiedzmiarz i wiedzmiarstwo zostalo opisane jako czarownictwo i szamanizm, to szamanow mozna sie rowniez dopatrzyc w Sniacych czy Wybrancach Przodkow.
Dla postaci graczy, czyli okultystow z Wolnych Rodzin dostepne sa nastepujace sciezki okultystyczne: egzorcyzmy (duchowy pojedynek woli z upiorem), inkarnacja duchow (wsparcie udzielone przez ducha, w Wolnych Rodzinach bedzie to prawdopodobnie duch przodka), Snienie (ingerencja w sfere Pomroku, oddzialywanie na swiat eteryczny), Technomancja (okultyzm kwantytatywny, oparty na nauce i technologii), Wiedzmiarstwo (dzika manifestacja wewnetrznej mocy, walka z wlasnymi koszmarami i slabosciami, bardzo elastyczna, ale zarazem stosunkowo niebezpieczna).

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 00:04 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 11 października 2008, 20:22
Posty: 78
Lokalizacja: Wrocław
Wracając na chwilę do RPGa po skypie, koncepcja mi się już prawie że uformowała więc pozwolę ją sobie tu przedstawić, żebyście mogli wyrazić sprzeciw zanim mi się uformuje do końca.

Wyszedłem z założenia, że setting nie powinien być autorski bo z takimi zawsze jest problem, bo albo trzeba długo tłumaczyć co czym jest i jak sobie MG świat wyobraził, albo gracze pozostawieni bez długich tłumaczeń nie mają pojęcia jak tak naprawdę realia wyglądają.

Z drugiej strony, nie chciałbym bazować na jakichś znanych wszystkim dziełach fantasy z rodzaju tolkiena czy sapkowskiego (chociaż przyznam się, że przez krótką chwilę chodził mi po głowie perwersyjny pomysł z Ramtopami ze Świata Dysku).

Tak więc pomyślałem, że żeby było i zrozumiale i z pożytkiem dla wiedzy można by spróbować rozegrać coś w realiach historycznych.

Setting byłby następujący: Europa na przełomie starożytności i wczesnego średniowiecza, gdzieś I-VI wiek n.e., gdzieś między Gibraltarem a Azją Mniejszą i Rusią względnie Skandynawią i Brytanią a północną Afryką. Do ustalenia, ja na pewno będę głosował za startem w okolicach Rzymu lub Grecji bo tamtejsze ówczesne realia znam dobrze i lubię.

Świat przygody widziałbym możliwie jak najbardziej realistycznie, zwłaszcza jeżeli chodzi o życie codzienne, strukturę społeczną itp. - przy czym gracze byliby jak najbardziej zachęcani do poprawiania MG jeżeli ten by coś przekręcał a gracz wiedział, że w tamtych czasach wyglądało to inaczej. Od tego realizmu przewiduję dwa wyjątki:

1) główna intryga polityczna byłaby luźno oparta na faktach ale w przeważającej części zmyślona. Ale na pewno od nie zaczynalibyśmy od głównego wątku tylko od jakichś luźnych jednosesyjnych przygód żeby w ogóle zobaczyć, jak się gra.
Prawdopodobnie będę się też chciał pokusić o pewne anachronizmy po to, zeby połączyć parę moich ulubionych (zwłaszcza bliskowschodnich) kultur i cywilizacji w świecie gry mimo że nie historycznie nie istniały one w jednym okresie.

2) świat gry byłby taki, jakim postrzegali go ówcześni, tylko w formie przejaskrawionej. Z akcentem na "jakim postrzegali go". To znaczy, w świecie gry w rzymskich źródełkach po nocach kąpałyby się na golasa nimfy, po greckich lasach czasem przebiegałby Pan, na wzgórzach Brytanii stałyby niewidzialne zamki tuan sidhe, a augurowie we flakach martwego ptactwa domowego naprawdę będą się mogli doszukać proroczych znaków.

Świadom trudności wiążących się z prowadzeniem fantasy rpg wśród praktykujących magię pogan od razu zaznaczam, że erpeg ma mieć poboczną wartość kulturoznawczą, a nie magiczną. Tak więc reklamacje co do działania zaklęć albo opisów bytów nadprzyrodzonych byłyby uwzględniane tylko po przedstawieniu dowodów na niezgodność z wierzeniami ludów antycznych a nie niezgodność z własnymi wierzeniami i praktyką duchową graczy : ]

No.
Komentarze mile widziane. Jak się uda przed weekendem coś konkretniej przegłosować to ja ze swojej strony byłbym za tym, żeby np. spróbować ruszyć z testową sesją w następnym tygodniu, np. wtorek 20:00.

_________________
Otwiera mistyk lodówkę, patrzy, a tam Absolut


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 00:24 
Offline
Szpieg jezuitów
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2007, 15:15
Posty: 1883
Lokalizacja: Piaseczno k. Warszawy
Cytuj:
Setting byłby następujący: Europa na przełomie starożytności i wczesnego średniowiecza, gdzieś I-VI wiek n.e., gdzieś między Gibraltarem a Azją Mniejszą i Rusią względnie Skandynawią i Brytanią a północną Afryką. Do ustalenia, ja na pewno będę głosował za startem w okolicach Rzymu lub Grecji bo tamtejsze ówczesne realia znam dobrze i lubię.


Brzmi fajnie, chociaz ja w tym okresie chetnie pogralbym na Wyspach - klimat legend arturianskich itd ;)

Cytuj:
Świat przygody widziałbym możliwie jak najbardziej realistycznie, zwłaszcza jeżeli chodzi o życie codzienne, strukturę społeczną itp. - przy czym gracze byliby jak najbardziej zachęcani do poprawiania MG jeżeli ten by coś przekręcał a gracz wiedział, że w tamtych czasach wyglądało to inaczej.


W teorii brzmi swietnie. W praktyce, jak pokazuje moje doswidczenie, moze byc meczace i klopotliwe, jezeli wszyscy grajacy nie sa obcykani z tym tematem. Ja np. dziwnie bym sie czul piszac same ogolniki w obawie przed palnieciem jakiejs ahistorycznej bzdury. Sesje w Dzikie Pola, gdzie swoje zdanie narzucali tylko sfiksowani znawcy kultury sarmackiej bawily tylko tychze sfiksowanych znawcow ;)

Cytuj:
główna intryga polityczna byłaby luźno oparta na faktach ale w przeważającej części zmyślona


Yes, yes, yes - jak powiedzial premier

Cytuj:
świat gry byłby taki, jakim postrzegali go ówcześni, tylko w formie przejaskrawionej. Z akcentem na "jakim postrzegali go". To znaczy, w świecie gry w rzymskich źródełkach po nocach kąpałyby się na golasa nimfy, po greckich lasach czasem przebiegałby Pan, na wzgórzach Brytanii stałyby niewidzialne zamki tuan sidhe, a augurowie we flakach martwego ptactwa domowego naprawdę będą się mogli doszukać proroczych znaków.


Pan Premier naprawde dobrze to ujal.

Cytuj:
Tak więc reklamacje co do działania zaklęć albo opisów bytów nadprzyrodzonych byłyby uwzględniane tylko po przedstawieniu dowodów na niezgodność z wierzeniami ludów antycznych a nie niezgodność z własnymi wierzeniami i praktyką duchową graczy


Oczywista oczywistosc, ale fajnie, ze zaznaczyles :)

Jezeli przejdzie setting grecko-rzymski to proponuje przyjrzec sie systemowi Mazes & Minotaurs. Kiedys byl dostepny za darmo na sieci.

PS: I jest nadal: http://mazesandminotaurs.free.fr/revised.html

_________________
- Wołanie kotów - odparł, jakby zdradzał jej wielką tajemnicę - to zwykle niezbyt produktywna czynność.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 11:32 
Offline
Zwykły Uoś
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 19 września 2008, 15:01
Posty: 1691
Lokalizacja: W-wa
Świetne, naprawdę dobry pomysł. Chodź jeśli chodzi o prowadzenie to mi się cały czas kołacze kampania w Jerozolimie gdzieś pomiędzy 1125 a 1175. Naprawdę niesamowity klimat, miejsce gdzie książęta zdychali w rynsztokach a żebracy stawali się możnymi panami :) No, ale to mój pomysł i kiedyś w końcu to poprowadzę ;)

Tak czy inaczej jeśli Rzym to proponuję wcześniej (I - IIw.) a jeśli barbaricum to późniejszy czyli V - VIw. Zresztą każdy klimat będzie mi odpowiadał, wschód czy zachód północ czy południe :)

Co do historyczności, to ważne aby zachować realia i w nie wpleść fabułę. Historyczność lubię bo zmusza mnie do poczytania o tamtych czasach, ale bez przesady, nie może przesłaniać scenariusza.

Co do magii, hej przecież to RPG a nie rzeczywistość, jestem w stanie zaakceptować nawet fajerbole ;)

Jeśli chodzi o termin to wtorek wstępnie jest ok, o ile tylko potwierdzimy to do piątku najdalej, aby był czas na zrobienie postaci itp.

Hajdamaka napisał(a):
Jezeli przejdzie setting grecko-rzymski to proponuje przyjrzec sie systemowi Mazes & Minotaurs. Kiedys byl dostepny za darmo na sieci.


Że pozwolę sobie zacytować jedno z haseł reklamowych tego systemu:
"A high-level mega-module for M&M - myriads of monsters, tons of traps, hours of play !"

Nie, myślę, że to raczej nie będzie najlepszy pomysł...
Jeśli już to bardziej pasował by WoD czy nWoD, (ale WoDa można legalnie z torentów ściągnąć bo już nie jest wydawany). Moze i nie są to najlepsze mechaniki, ale kładą nacisk bardziej na storytelling niż na kostkowanie więc i do gry via skype będą pewnie lepsze. Poza tym są w nich dodatki do prowadzenia w tym okresie i to podobno dobre :)

_________________
We risk sanity for moments of temporary enlightenment.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: środa, 1 lipca 2009, 19:35 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 12 maja 2009, 16:15
Posty: 184
Lokalizacja: Łódź
historyczne tło !!! Jak najbardziej! Jestem zdecydowanie na tak. Jaki system do prowadzenia wybierzesz nie jest dla mnie istotne, widzę że sesja będzie i tak w stu procentach autorska, ważne jest natomiast tworzenie postaci. Jak to rozwiążemy ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL