Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest środa, 16 października 2019, 14:12

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Koweny w Norwegii...
PostNapisane: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 19:40 
Nadmilczek

Witam wszystkich, nie przedstawiłam się w wątku "powitania" bo nie mogłam wymyślić nic mądrego by opisać siebię, myślę że wszystko wyjdzie podczas rozmów;) to na tylę offtopu a teraz pytanie...
W najbliższe wakację wyjeżdżam do Norwegii, najprawdopodobniej będzie to Bergen, w związku z tym zastanawiam się czy działają tam jakieś koweny, nie ukrywam najbliżej mi do ścieżki Wicca...
Może ktoś ma jakieś informację, ja niestety nic nie mogłam znaleźć oprócz tego że w Bergen istnieje Federacja Pogańska, tak zresztą jak u nas, nie świadczy to więc o równoczesnym istnienu kowenów...
P.S Mam nadzieję że to dobre miejsce na ten wątek;) Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 23:10 
Szpieg jezuitów

Najlepiej zapytaj na ichniejszym forum PFI (wlasnie po to powstalo PFI w Polsce) lub skontaktuj sie z Agni (zdaje sie, ze ma kontakty w Norwegii).

Pozdro i witaj :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 01:35 
Ja moge powiedziec, że istnieje w Bergen kowen wiccański, choć nie wiem, jaki jest dokładnie jego stan osobowy na dzień dzisiejszy. To przez nich "wpadłam" na wicca. Usłyszałam bowiem o filmie kręconym przez znajomego koleżanki i był to własnie film o czarownicach z Bergen. Film podobał mi się niesamowicie jednak jest jedynie w języku norweskim. Nie wiem, na ile operujesz językiem, ale jeśli nie jest Ci obcy, mogę Ci film przegrac i podesłać. Był robiony w zeszłym czy dwa lata temu, więc wątpię żeby wiele się zmieniło. Nie mam jednak żadnych kontaktów do tych ludzi, ale wiem, że Agni była w Norwegii inicjowana i pewnie jakoś dałoby się takowy zdobyć :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 01:57 
Nadmilczek

Dzięki za odpowiedź:)
Hajdamaka: Z kontaktem na pf mogą być problemy bo właściwie nie dotarłam tam do żadnego forum...może nie ma takiego? Albo ja nieumiejętnie szukam...
Mojmira: Słyszałam, a raczej czytałam dużo o tym filmie i strasznie chciałam go obejrzeć jednak za nic nie mogłam go znaleźć...możę z norweskim u mnie jeszcze nie najlepiej ale chętnie się podszkolę na tę okazję;) Więc pliss wyślij mi go:) Na priva wysyłam Ci maila

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 03:19 
PFI

http://www.paganfederation.org/forum/

Dokładny link do forum PFI. Jest tak, jak widzisz, dział szwedzki, norweski nie jest wyróżniony, ale znaleźć można jeszcze taką stronę:

http://www.se.paganfederation.org/

Ale polecam po prostu napisać gdziekolwiek w głównym, międzynarodowym forum pytanie, a na pewno ktoś Ci odpowie. Odpowiadają szybko, niektórzy to chyba wręcz żyją z odpowiadania na drobne pytania, bo poza tym, z całym szacunkiem :P, wiele się tam nie dzieje.

Ale to miał być wyłącznie komplement dla naszego forum!

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 10:13 
Tin napisał(a):
Odpowiadają szybko, niektórzy to chyba wręcz żyją z odpowiadania na drobne pytania, bo poza tym, z całym szacunkiem :P, wiele się tam nie dzieje.

Ale to miał być wyłącznie komplement dla naszego forum!

Dla scisłości. Nasze forum powstało troche wcześniej niż forum międzynarodowe. W zamyśle, na tamtym forum są podfora narodowe i tam prawdopodobnie odbywa sie gros dyskusji w językach narodowych. W przypadku Polski, nasze forum jest tam linkowane a forum międzynarodowe jest linkowane u nas. Wystarczy kliknąć w "Anglojęzyczne Forum Pagan Fedration International" w dziale "Międzynarodowa Federacja Pogańska" na stronie głównej naszego forum. Na Forum międzynarodowym jest natomiast link w dziale "Around the world". Wystarczy kliknąć "Polish language forum", żeby znaleźć się na powrót u nas.
Niewykluczone że z czasem nastąpi pełna integracja for z zachowaniem bazy postów i użytkowników. Ale to na razie luźne pomysły.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 11:14 
Leila, na Twojego maila już odpisałam :D
Fajnie widzieć na forum kogoś, kto zna, a przynajmniej poznaje język mojej duszy :D ale ostrzegam, że ponieważ film robiony był w Bergen, w związku z tym wypowiadające się tam osoby mówią dialektem i momentami musiałam domyślać się z kontekstu :D
Film był wyświetlany w telewizji norweskiej, ale wówczas nie było mnie w Norwegii i fakt ten przegapiłam. Mam go jedynie ze względu na ta koleżankę, za co jestem jej niezmiernie wdzięczna :D
Przez Ciebie znów naszła mnie ochota by się spakować i odlecieć na północ :D

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 12:29 
Nadmilczek

Dzięki za linki:)
Mojmira: Odpisałam na priv, mi również jest miło że ktoś podziela moje poglądy, bo w moim przypadku, ostatnio dość trudno o to;)
Mam nadzieję że ktoś tam na forum się odezwie,
pozdrawiam:)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 13:07 
Ja też mam nadzieję, że jakoś kontakt się znajdzie :) Życzę powodzenia, a film wyslę pocztą w najbliższych dniach :)

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 22:26 
W Norwegii z tego co wiem jest w tej chwili okolo stu osob inicjowanych wiccan choc kiedy ja bylam inicjowana bylo ich pewnie jakos okolo dwudziestu. Sa koweny w Bergen,Oslo, na poludnie od Oslo. Zeczywiscie znam sporo wiccan z Norwegii a ci ktorzy sa mi najblizszi pojawiaja sie takze na wspomnianym juz filmie, choc tylko sporadycznie. jak tylko wrocedo domu po swietach skontaktuje sie z nimi.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 23 grudnia 2008, 23:58 
Widzę, Agni, że laptop działa i net też jest ;)

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2008, 13:39 
Dziala i jest tylko siedizec przy nim troceh gupio jak sa swieta i rodzina w komplecie. Jestem czarna owca.

Tytuł:
PostNapisane: czwartek, 25 grudnia 2008, 14:13 
Nie matw się, Agni, ja też :D Nie poszłam do kościoła na rzecz siedzenia przy kompie i teraz czekam jak wszyscy wrócą i wezmą mnie na tapetę :D

Tytuł: Re: Koweny w Norwegii...
PostNapisane: niedziela, 8 lutego 2009, 17:57 
Leila napisał(a):
W najbliższe wakację wyjeżdżam do Norwegii, najprawdopodobniej będzie to Bergen, w związku z tym zastanawiam się czy działają tam jakieś koweny, nie ukrywam najbliżej mi do ścieżki Wicca...

Hej Leila
Nie moge sie w tej chwili dostac na mojego emaila wiec pisze przez forum. Wreszcie dostalam odpowiedz od kowenu w Bergen. Sa bardzo w tej chwili zajeci organizowaniem duzej poganskiej imprezy wiec troche to trwalo. Przeslalam im emaila ktorego napisalas na privia i w odpowiedzi powiedzieli ze bardzo chetnie sie z toba skontaktuja i spotkaja jak juz dotrzesz do Bergen. Poza tym organizuja tez pub mooty wiec okazji zeby poznac wiecej osob na pewno bedzie sporo. Prywatnego emaila osoby ktora bedzie twoim pierwszym kontaktem przesle ci na twojego emaila jak juz moje konto bedzie dzialac. Jesli do jutra nic nie dostaniesz - przypomnij mi.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 10 lutego 2009, 19:43 
Nadmilczek

Baaaardzo Ci dziękuję:) Chętnie wybiorę sie na to spotkanie... miałam się upomnieć jak nie dojdzie więc się upominam;) ale spoko wyślij jak będziesz miała czas i sprawny komputer :D

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]