Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest sobota, 19 października 2019, 09:13

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Nauki Sathya Sai Baby ;)
PostNapisane: czwartek, 28 lutego 2008, 18:11 
Nadmilczek

Witam serdecznie
Wiem że forum jest pogańskie i z hinduizmem oraz jogą ma niewiele wspólnego, zaryzykuję jednak opinię że dla naszych „braci” w wierze katolickiej, zdecydowanie ze swoimi poglądami jestem poganinem ;).
Pozwolę sobie zamieścić małe zaproszenie, dla wszystkich użytkowników forum

Serdecznie zapraszam do udziału i rejestracji na forum wielbicieli i sympatyków Sri Sathya Sai Baby http://www.saiforum.pl .

Celem istnienia forum jest dzielenie się informacjami i prowadzenie rozmów dot. nauki przekazywanej przez Bhagawana. Wszystkie uwagi i propozycje odnośnie działania forum będą mile widziane.

Proszę o wysłanie tego zaproszenia zainteresowanym osobom.

Pozdrawiam serdecznie
N

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 lutego 2008, 00:14 
Kapłanka Hathor

Hinduizm to czysty poganizm :) A ja bywam sziwaitką :wink:

Tytuł:
PostNapisane: piątek, 29 lutego 2008, 10:02 
Nadmilczek

Dzięki za wsparcie. Skoro Pan Shiva Ciebie interesuje, to zgodnie z tym co mówi Swami w swojej pierwszej inkarnacji jak Shirdi Baba, wcielony był jako aspekt Shivy, obecnie jak Sathya Sai jest aspektem Shivy i Shakti , a w swojej przyszłej formie około roku 2030 narodzi się jako Prema Baba, czyli czysta Shakti ;)
Pozdrawiam
N

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 marca 2009, 02:08 
Arcyrozmowny

A to ciekawe... Spotkałam ostatnio w pociągu taką wielbicielkę Sri Sathya Sai Baby nie mając wcześniej pojęcia o "jej Mistrzu" i takim wątku na forum... Bardzo inspirujące cztery godziny, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że znalazłam się w tym samym przedziale co ona tylko dlatego, że pomyliłam (nie wiedząc o tym) numery siedzeń. :) W dodatku o tym małym błędzie zorientowałam się dopiero, gdy skończyłyśmy rozmowę na temat rzeczy, które nie dzieją się przez przypadek... ;)
Pozdrawiam,
Yuriko

"Many people hear voices when no-one is there. Some of them are called mad and are shut up in rooms where they stare at the walls all day. Others are called writers and they do pretty much the same thing" x.x ^^

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 marca 2009, 03:05 
Milczek

Bardzo dobrze Natanael, ze napisales o Sai Babie poniewaz kiedy swego czasu dosc ostro szukalem informacji o Nim, natrafilem tez na wiele tekstow bardzo negatywnie opisujacych rzekome zachowania Sai. Poniewaz zdaje sobie sprawe, ze KK nie spi i bardzo dobrze radzi sobie ze szkalowaniem w ich mniemaniu "konkurencji", moze od Ciebie uda mi sie wyciagnac co nieco. Nie chodzi mi o cuda tj. wyczarowywanie piasku, czy innych rzeczy, ale o opowiesci bylych wyznawcow o molestowaniach i zastraszaniach przez Sai.
Zawsze gdy pojawia sie jakas zaskakujaca dla mnie opinia, zwracam na nia uwage i doszukuje sie, czy nie siedzi w niej kawaleczek prawdy...

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 marca 2009, 13:33 
Czy ja wiem czy to taka zaskakujaca opinia. Mnie raczej zaskakuje zupelnie niekrytyczne i latwowierne podejscie wyznawcow New Age do wszelkiego rodzaju guru szczegolnie tych co robia masowki jak Sai Baba czy Osho.

Nie wiem czy czytasz po angielsku - pod spodem podalam kilka linkow do tekstow na interesujacy cie temat. Sa to teksty angielskie i amerykanskie i nie mozna podejzewac ze sa one proba szkalowania Sai Baby przez KK.

http://www.rickross.com/reference/saibaba/saibaba7.html
http://www.rickross.com/groups/saibaba.html
http://www.saibaba-x.org.uk/6/saisex1.htm

Edit: po zastanowieniu dochodze jednak do wniosku ze latwowierne podejscie niektorych ludzi do guru wcale mnie nie zaskakuje.

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 marca 2009, 22:09 
Milczek

Agni, dzieje sie tak, poniewaz wiekszosc osob nie ma mozliwosci chociaz zobaczyc Sai Babe. Jego przeslanie rowniez potrafi zauroczyc, bo jest jak najbardziej wartosciowe. Tylko co ten "guru" wyprawia to juz inna bajka...

A tam od razu wyznawcow New Age sie czepiasz;P Jesli ktos wierzy w klamstwo, to zaden z niego wyznawca tylko glupiec. Bronie swojego terytorium i oczyszczam:)

Tytuł:
PostNapisane: niedziela, 1 marca 2009, 23:00 
No moze masz racje ze sie czepiam. Ale jakos wydaje mi sie ze strasznie duzo ludzi ktorzy wola poskakac po roznych tradycjach bez wglebiania sie w zadna, liznac potrochu wszystkiego zamiast poznac cos doglebnie. Wlasnie tacy ludzie kojarza mi sie z bezkrytycznym podejsciem do wszelkiego rodzajow guru. Uslysza przeslanie i juz podziwiaja ale nie zadadza sobie trudu zeby sie dowiedziec wiecej. Ale nie zrozum mnie zle - ja nie mowie ze wszyscy wyznawcy New Age sa tacy. Jesli moj poprzedni post zabrzmial jak uogolnienie to w takim razie niezrecznie sie wyrazilam.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]