Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 15:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: czwartek, 18 listopada 2010, 23:39 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Amvaradel napisał(a):
W Polsce przysposobienie obronne miało bardziej militarny charakter, gdy byliśmy częścią Układu Warszawskiego.


Właśnie piję do tego, że w UW już nie jesteśmy, ale za to w innym kotle ;-) Ale nie będę dzieci straszyć swoim political fiction. Swoje zdanie wyraziłam, przerzucam się na inną dyskusję. Wytrwałych pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: piątek, 19 listopada 2010, 23:57 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Amvaradel napisał(a):
Jedna wycieczka na kilka lat wystarczyłaby, żeby uczniowie wiedzieli jak wygląd strzelnica :wink: Wiesz, że aby przyswoili cokolwiek więcej konieczny byłby dłuższy cykl zajęć. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora i na pewno nie w grupach 20-30 osobowych.


Bzdura... godzina wykładu na temat BHP i jedyne co faktycznie potrzebne, to zestaw instruktorów, kontrolujących przy pierwszym strzelaniu praktyczne zastosowanie BHP - tu niestety 1 na głowę.
A reszta to już frajda.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 00:16 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Ale co jest bzdurą? To co napisałeś potwierdza, że koszty zajęć na strzelnicy są jeszcze wyższe niż ja szacowałam:
Cytuj:
jedyne co faktycznie potrzebne, to zestaw instruktorów, kontrolujących przy pierwszym strzelaniu praktyczne zastosowanie BHP - tu niestety 1 na głowę.
Jeśli potrzeba 1 instruktora na 1 ucznia, to koszty zorganizowania takich zajęć dla np. wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, byłyby astronomiczne.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 02:02 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Dziwaczna jest ta cała dyskusja. Wyraziłem już swoje zdanie i w zasadzie nie mam więcej niczego do napisania. Może jeszcze raz zapytam po co zwolennikom posiadania ta broń. Można nią tylko zabić, bo is designed to kill i żadne dyskusje o bhp tego nie zmienią. Nie godzę się też na rozwalanie ludzi z błahych powodów. Może zamiast prowadzić akademickie dyskusje ktoś wyjaśni wreszcie po co mu broń. Bo ja się zastanawiam po co miałbym ją kupić, myślę czy miałbym ją nosić przy sobie i uważać żeby nie zgubić, czy może trzymać w domu za antywłamaniowymi drzwiami i z oknami na wysokości 8 piętra w którym mógłbym spokojnie przeżyć katolicką krucjatę. Po co wam ta broń? Niech mi ktoś proszę wytłumaczy.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 10:52 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
@Lucky
Bo lubię postrzelać do tarczy.
Z palnej to co innego niż z wiatrówki - a kto nie wie czemu, niech spróbuje i porówna, no i jednak czym innym jest broń "strzelnicowa", z której korzysta 50-100 osób a czym innym własna, o którą się samemu dba i która jest "ułożona" pod Ciebie.

No i drugi powód, ale wymagający gruntownej zmiany prawa - gdyby ktoś wtargnął do mojego mieszkania we wrogich zamiarach, chciałbym mieć prawo go po prostu zastrzelić i powinno być to traktowane jako obrona własna. Nie powinienem w tym momencie być zmuszany do zastanawiania się, czy mogę użyć mniejszej, czy większej siekiery, bo on ma tasak rzeźnicki, ew. czy w ramach tego że on trzyma baseballa, to czy mój "kij Bo" będzie adekwatny czy nie do odparcia ataku - a tak jest w obecnym prawie.

To nie jest strach - to pragmatyzm.

@Amvaradel wcale nie jest drożej, bo nominalnie wstęp na strzelnicę oznacza przydzielenie również instruktora - w praktyce jeden instruktor minimalnie jest i tak zawsze na torach, właśnie po to aby pilnować bezpieczeństwa - np. kierunku lufy przy przeładowywaniu broni i w zasadzie po pierwszej lekcji praktycznej grupy po np. 5 osób mogą sobie swobodnie strzelać pod okiem jednej osoby (a rzadko jest więcej torów dostępnych).

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 13:13 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Szerszeń:
Cytuj:
jednak czym innym jest broń "strzelnicowa", z której korzysta 50-100 osób a czym innym własna, o którą się samemu dba i która jest "ułożona" pod Ciebie.

Być może, gdyby dogadać się z właścicielem strzelnicy, mógłbyś mieć tam własną broń tj. taką tylko do własnego użytku, tylko na pewno wymagałoby to dodatkowych pieniędzy.
Cytuj:
No i drugi powód, ale wymagający gruntownej zmiany prawa - gdyby ktoś wtargnął do mojego mieszkania we wrogich zamiarach, chciałbym mieć prawo go po prostu zastrzelić i powinno być to traktowane jako obrona własna.

W świetle polskich statystyk policyjnych takie napady to rzadkość. Zmienianie z tego powodu prawa do posiadania broni obowiązującego wszystkich uważam za niewłaściwe i przynoszące więcej szkód niż pożytku.
Cytuj:
Amvaradel wcale nie jest drożej, bo nominalnie wstęp na strzelnicę oznacza przydzielenie również instruktora - w praktyce jeden instruktor minimalnie jest i tak zawsze na torach, właśnie po to aby pilnować bezpieczeństwa
Ale obalasz tezę, której nie postawiłam. Ja piszę, że polskich szkół nie stać na organizację powszechnych zajęć na strzelnicach. A skala problemu pt. brak kasy jest taka, że brak jest środków na papier i tusz do drukarki. Papier kupuje się za pieniądze uzbierane od uczniów lub rodziców, a materiały na zajęcia drukuje często w domach, na prywatnych drukarkach.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: sobota, 20 listopada 2010, 14:13 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Amvaradel napisał(a):
Ja piszę, że polskich szkół nie stać na organizację powszechnych zajęć na strzelnicach. A skala problemu pt. brak kasy jest taka, że brak jest środków na papier i tusz do drukarki. Papier kupuje się za pieniądze uzbierane od uczniów lub rodziców, a materiały na zajęcia drukuje często w domach, na prywatnych drukarkach.


Wiesz, może to głupio zabrzmi ale to jest raczej efekt sposobu zarządzania pieniędzmi a z drugiej spieprzonego systemu oświaty.

Za moich czasów do szkoły była jedna książka (max dwie) do każdego przedmiotu na rok... i była ona PRZECHODNIA!!! Tzn. uczniowie po zakończeniu roku zdawali ją do szkoły i za rok, kolejni mogli jej używać. Nawet zakładając ze 10%/20% książek zostanie zniszczonych przez łobuzów/nie zwróconych - to masz wtedy i oszczędność papieru i oszczędność pieniędzy (i rodziców i szkoły).

Tymczasem obecnie podręczniki w szkole potrafią się zmienić w danej klasie... UWAGA: nawet 3 razy w ciągu roku, do każdego przedmiotu masz też nie zwykły zeszyt, gdzie uczysz się notować/pisać lecz "wyspecjalizowane zeszyty ćwiczeń" (które kosztują wielokrotnie drożej niż zeszyty).

Te pieniądze mogłyby trafić do szkół zamiast do kieszeni "wydawnictw podręczników szkolnych" - i byłoby to i z pożytkiem dla szkół i dla rodziców i dla dzieci.

A teraz hint, zadanie matematyczne:
Drukarko-kopiarkę laserową - przyzwoitą, choć może nie high end, możesz kupić już za około 2500 PLN brutto (jak się uprzeć nawet kolorową).
Rodziców w jednej klasie (szkoła państwowa) masz 30... (powiedzmy 25) przyjmijmy iż szkoła jest niewielka i ma tylko "po jednej klasie" - to daje... dla samej szkoły podstawowej (6 lat) daje to 180 osób...
2500 / 180 = niecałe 14 złotych... na sprzęt - aby nauczyciele mogli zapewnić ew. dodatkowe materiały.
Tyle to przepraszam uprzejmie wynosi zazwyczaj tzw. komitet rodzicielski (a często więcej) - płacony co miesiąc!!!.

W tych urządzeniach tonery są znacznie bardziej wydajne niż w wypadku "small office/ home office" drukareczek, ale przyjmijmy że bazowo jest to 3000 stron (wtedy koszt druku strony to około 20gr) (realnie niektóre urządzenia mają i 8000 stron z jednego toneru, a w wypadku firm typu Ricoh wręcz jest to przeliczane razem z serwisem i wychodzi koszt strony rzędu 11-15 gr. plus papier - powiedzmy 6gr/kartkę (ryza 500szt. za 30 PLN) ) to są śmieszne kwoty...

Zaznaczam - obliczenia są prowadzone dla "mini szkoły" - znam takie, gdzie jest 7 klas jednego rocznika i to wtedy trzeba pomnożyć x6.

Teraz policz... ile potrzeba kartek... powiedzmy 3/lekcję... 5 lekcji... na dzień... - wydaje mi się rozsądne (choć mocno zawyżone): 15 kartek... czyli dziennie... uczeń potrzebuje... materiałów za całe... 3 złote. 25 dni szkoły.../ miesiąc... 75 PLN - na wszystkie przedmioty!!! WRAZ z MATERIAŁAMI!!!

Tymczasem sama wyprawka podręcznikowo/ćwiczeniowa do szkoły... to około 1000 PLN a potrafi w ciągu roku (zmiana podręczników) być w wysokości 2000 PLN...

Już wiesz jak to wygląda... i gdzie są te pieniądze??

Wybacz Amvaradel, ale nie uwierzę że nie da się tego zorganizować...

Problem polega na tym, że to nauczyciele zmieniają te podręczniki jak rękawiczki i żądają ćwiczeniówek, bo działają obecnie dokładnie tak, jak lekarze na usługa firm farmaceutycznych - nie ważne czy podręcznik/ćwiczeniówka jest dobra, ważne, że dostają "procent" od ilości "sprzedanych"/"kupionych przez rodziców" "pomocy naukowych".

Szkoły nie są biedne... są okradane - tak samo jak rodzice, właśnie przez takich nauczycieli.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: niedziela, 21 listopada 2010, 00:12 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Z przyjemnością wydzielę temat: co można by zmienić w polskiej oświacie :D
Cytuj:
Za moich czasów do szkoły była jedna książka (max dwie) do każdego przedmiotu na rok... i była ona PRZECHODNIA!!! Tzn. uczniowie po zakończeniu roku zdawali ją do szkoły i za rok, kolejni mogli jej używać.

Za moich czasów też :) i było to całkiem dobre. Tylko w międzyczasie zmieniły się programy nauczania ( i to nie raz), a do tego promowana jest indywidualizacja nauczania i dopasowywanie nauczania do klasy, uczniów. Więc nauczyciel ma do wyboru kilka/naście podręczników i ma ich wybór dopasować do klasy.
Cytuj:
Tymczasem obecnie podręczniki w szkole potrafią się zmienić w danej klasie... UWAGA: nawet 3 razy w ciągu roku,
W ciągu roku szkolnego nie powinno być zmiany podręczników, więc opisujesz jakąś nietypową sytuację.
Cytuj:
do każdego przedmiotu masz też nie zwykły zeszyt, gdzie uczysz się notować/pisać lecz "wyspecjalizowane zeszyty ćwiczeń" (które kosztują wielokrotnie drożej niż zeszyty).
Niestety, tak to wygląda.
Cytuj:
2500 / 180 = niecałe 14 złotych... na sprzęt - aby nauczyciele mogli zapewnić ew. dodatkowe materiały.
Tyle to przepraszam uprzejmie wynosi zazwyczaj tzw. komitet rodzicielski (a często więcej) - płacony co miesiąc!!!
Komitet rodzicielski nie jest obowiązkowy, więc nie wszyscy płacą. Wysokość i częstość wpłat ustalają chyba same Komitety Rodzicielskie, bo w różnych szkołach jest z tym różnie. U mnie na pewno nie jest to opłata co miesiąc. I tak, część z tych pieniędzy idzie na ksero, część na nagrody dla uczniów, czasami jakieś pomoce dydaktyczne. I raczej jakichś ekstra wydatków nie da się z tego pokryć.
Cytuj:
Problem polega na tym, że to nauczyciele zmieniają te podręczniki jak rękawiczki i żądają ćwiczeniówek, bo działają obecnie dokładnie tak, jak lekarze na usługa firm farmaceutycznych - nie ważne czy podręcznik/ćwiczeniówka jest dobra, ważne, że dostają "procent" od ilości "sprzedanych"/"kupionych przez rodziców" "pomocy naukowych".
Nauczyciele dostają jeden darmowy komplet: podręcznik+ćwiczenia + jakaś płytka CD. Rzeczywiście pokusa nie do odparcia :lol:
Weź pod uwagę, że gdy zmienia się podstawa programowa (narzucana odgórnie), to nauczyciel musi wymienić podręczniki na takie, które tą zmianę uwzględniają. Rzeczywiście widziałam takie sytuacje, gdy nowe podręczniki różniły się od starych tylko kilkoma szczegółami, jakimś dodanym akapitem, ale co zrobić, jak tylko te nowe były dopuszczone do użytku?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Użycie broni, posiadanie broni
PostNapisane: niedziela, 21 listopada 2010, 03:07 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Pójdź do sklepu z podręcznkami - nadal jest dostępnych kilka... a wiesz czemu - bo nauczyciele "mają obecnie wybór"... i... wybierają... zakresy programowe się nie zmieniły a MEN jedyne co robi to najwyżej dopuszcza kolejny podręcznik jeśli jest zgodny z programem - wybacz ale programy nie zmieniają się tak szybko.

Odnośnie komitetu rodzicielskiego, moje informacje mówią iż obecnie jest delikatnie mówiąc "mile widziany" ale pewnie nie wszędzie. Niemniej można zasugerować rodzicom, że złożenie się po 10 zł. na maszynę,która ułatwi pracę jest dobrym rozwiązaniem...

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL