Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 09:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 21:25 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Amvaradel napisał(a):
Cytuj:
Raczej zapytałabym Amvaradel czy nie ma nic przeciwko przetworzeniu swojej pracy - ona jest twórczynią.EDIT: a właściwie wspólnie z Elwen, tego nie wiedziałam - więc to również od tych pań zależy.


Nie do końca się z tym zgodzę. Logo - od kiedy jest gotowe i zostało zaakceptowane przez polski oddział - należy do PFI, a nie do mnie (nie wypowiadam się za Elwen, ale mam nadzieję, że podziela moje zdanie). Zatem to PFI decyduje o sposobach wykorzystania loga, co więcej, gdybym sama zamierzała je wykorzystać np. na prywatnej stronie, to zapytam o pozwolenie.

Natomiast druga sprawa, czy logo wypada przekształcać i w jakim stopniu. Ja jestem zdania, że nie za bardzo, bo przestaje być logiem. Większe instytucje czy firmy wręcz zastrzegają logo i precyzyjnie określają zasady jego stosowania - w praktyce wygląda to np. tak International Year of Biodiversity Logo
Więc moje prywatne zdanie jest takie: albo używamy tego loga w spójnej formie (czyli wszystkie elementy pozostają, co najwyżej jeszcze uproszczone, żeby dało się je pomniejszyć) albo zróbmy inny, ogólnopogański znak rozpoznawczy. Ale jeśli PFI w Polsce głosem Tin zarządzi inaczej, to tak będzie.


Ja zrozumiałam, że to wciąż ma być logo PFI, tylko z inaczej rozłożonym Słońcem i Księżycem, i użyte w ogólnopogańskim celu, czy się mylę?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 08:14 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Przesłałam Rorkowi logo.
Według mnie przestawienie Słońca i Księżyca powoduje, że to już nie jest logo PFI.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 09:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
To właśnie jest kwestia dyskusyjna... Czy nalepka na samochód ma być dokładnie wierną kopią loga PFI czy nie. W moim osobistym odczuciu (nawiązując do wcześniejszej dyskusji w tym wątku) lepszym rozwiązaniem (szczególnie jeśli taka nalepka na auto, ma być używana jako swego rodzaju znak rozpoznawczy szerszego grona pogan, a nie tylko członków i zwolenników PFI) jest wersja zmodyfikowana (czyli nadal nawiązująca stylistyką do środowiska PFI, a równocześnie wychodząca po za ten zakres - tłumaczyłem to z resztą już wcześniej wyżej). I jest ku temu (na korzyść dla odmiennego, zmodyfikowanego motywu graficznego) więcej przesłanek... Ostatecznie można by też stworzyć zupełnie odrębną (prostszą graficznie - bo na naklejkę byłoby to wskazane) grafikę zawierającą podobne motywy (czyli drzewo, pod nim posąg ze Zbrucza, Słońce i księżyc po bokach drzewa, a rysie zastąpić wilkami)...

PS. Grafiki przerobione i odesłane...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 16:55 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
To ja w takim razie źle zrozumiałam. Wydawało mi się, że chcecie użyć loga PFI właśnie dlatego, że PFI jest ogólnie stowarzyszająca, a jej Trzy Zasady respektowane przez znakomitą większość pogan.

Rork napisał(a):
Ostatecznie można by też stworzyć zupełnie odrębną (prostszą graficznie - bo na naklejkę byłoby to wskazane) grafikę zawierającą podobne motywy (czyli drzewo, pod nim posąg ze Zbrucza, Słońce i księżyc po bokach drzewa, a rysie zastąpić wilkami)...


Nie da się zrobić zupełnie odrębnej grafiki wykorzystującą podobne motywy, bo to właśnie taki zestaw motywów tworzy logo PFI. Jeśli chcecie zrobić logo, które ma wychodzić poza zakres pogan, które PFI stowarzysza (stowarzyszenie nie ogranicza się do członkostwa), to nie będziemy takiego dodatkowego zakresu w jakikolwiek sposób firmować, nawet przez skojarzenia, bo motywy pierwotnie kojarzone z PFI mogłyby zacząć być kojarzone z ludźmi nie szanującymi Trzech Zasad.

Ale samą inicjatywę popieram - tzn. jeśli chcecie zrobić znak najogólniejszy jak tylko się da (jeszcze ogólniejszy niż wartości i zasady PFI, chociaż trudno mi to sobie wyobrazić) to niech to nie będzie aż tak ewidentnie wykorzystywało naszego zestawu motywów. Także po to, żeby osoby nie lubiące jakichkolwiek form organizacji mogły z niego korzystać.

pozdrawiam,
Tin


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 17 czerwca 2010, 11:08 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Tin napisał(a):
To ja w takim razie źle zrozumiałam. Wydawało mi się, że chcecie użyć loga PFI właśnie dlatego, że PFI jest ogólnie stowarzyszająca, a jej Trzy Zasady respektowane przez znakomitą większość pogan.


Oj - no właśnie nie do końca... Są jednak środowiska (pomijając tych, którym to zawsze wiatr w oczy i pod górkę - no ale się jeszcze taki nie narodził co by wszystkim dogodził) oraz osoby indywidualne, które np. nie chcą być bezpośrednio łączone z żadną sformalizowaną (mniej lub bardziej strukturą)... Stąd właśnie propozycja nawiązania do motywów loga PFI, a nie wykorzystania jego wiernej kopi (w końcu wierne logo PFI i tak każdy jego członek może sobie chyba na auto nakleić).

Cytuj:
Nie da się zrobić zupełnie odrębnej grafiki wykorzystującą podobne motywy, bo to właśnie taki zestaw motywów tworzy logo PFI.


...No i dla tego proponuję nie robić zupełnie odrębnej grafiki ale coś podobnego, wyraźnie nawiązującego (nadal opisującego te Trzy Zasady)... Na dzień dzisiejszy przerobiłem dokładnie to co mi przesłano - czyli logo PFI - na rysunek wektorowy. Jeśli podeślecie mi oddzielnie pliki przedstawiające drzewo, posąg ze Zbrucza (notabene - ktoś go musi mieć, bo wyraźnie jest wkomponowywany w dotychczasowe logo), słońce i księżyc oraz (za miast rysi) np dwa wilki, to mogę zaproponować omawiane prze zemnie rozwiązanie w konkretnej stylistyce (bo dalej, nie mogąc zaprezentować konkretu, trudno prowadzić jakąkolwiek dyskusję).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2010, 08:18 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Cytuj:
Jeśli podeślecie mi oddzielnie pliki przedstawiające drzewo, posąg ze Zbrucza (notabene - ktoś go musi mieć, bo wyraźnie jest wkomponowywany w dotychczasowe logo), słońce i księżyc oraz (zamiast rysi) np dwa wilki,

Jest pewien problem... nie jestem grafikiem komputerowym i większość rzeczy w tym logo robiłam ręcznie, a program graficzny służył tylko do poprawienia błędów i dodania napisów. Tak więc posąg ze Zbrucza robiłam na papierze i nie mam go w oddzielnym pliku, a przynajmniej nie mogę znaleźć... pozostałe elementy grafiki tak samo. Jeśli znajdę wersję papierową, to zeskanuję i prześlę, ale obecnie nie pamiętam, gdzie to może leżeć.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2010, 12:30 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 września 2007, 16:35
Posty: 133
Lokalizacja: Kraków
Nie moja sprawa w sumie, bo generalnie dziewczyny mają rację, że nie chcą żeby logo PFI było jakoś tam zmieniane i wykorzystywane jako nie logo PFI, ale ze skojarzeniami z oryginałem, bo wyjdzie z tego Abibas albo inna Giedronka ;). Natomiast moje trzy grosze są takie, że rozumiem, że to ma być analogia do np. chrześcijańskich rybek. No i żeby to było ewentualnie (przy bardzo pomyślnych wiatrach) jakkolwiek kojarzone z byciem poganinem, to lepiej żeby było bardziej uniwersalne. Zresztą tak jak chrześcijanie to robią - jeżdżą z rybkami, a nie z małym gościem, z zakręconą laską, żeby powiedzieć, że są chrześcijanami z parafii św. Mikołaja... Popatrzcie na to w kontekście tej akcji, którą zdaje się organizujecie przed spisem powszechnym.

_________________
Zapytaj zwierząt - pouczą
I ptaki w powietrzu powiedzą.
Zapytaj Ziemi - wyjaśni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 18 czerwca 2010, 13:52 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Drakonaria napisał(a):
Natomiast moje trzy grosze są takie, że rozumiem, że to ma być analogia do np. chrześcijańskich rybek. No i żeby to było ewentualnie (przy bardzo pomyślnych wiatrach) jakkolwiek kojarzone z byciem poganinem, to lepiej żeby było bardziej uniwersalne. Zresztą tak jak chrześcijanie to robią - jeżdżą z rybkami, a nie z małym gościem, z zakręconą laską, żeby powiedzieć, że są chrześcijanami z parafii św. Mikołaja... Popatrzcie na to w kontekście tej akcji, którą zdaje się organizujecie przed spisem powszechnym.


Zgadzam się. Chyba jednak znacznie łatwiej, i skuteczniej, będzie opracować nowy, prosty, jednoczęściowy lub dwuczęściowy znak graficzny (zauważcie też - o czym próbowałam już w pierwszym poście powiedzieć - że prostota jest tu ważna ze względów bezpieczeństwa, kierowca nie może się zbyt długo jej z zaciekawieniem przyglądać i identyfikować po kolei zbyt wiele elementów).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 03:06 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Amvaradel napisał(a):
Więc moje prywatne zdanie jest takie: albo używamy tego loga w spójnej formie (czyli wszystkie elementy pozostają, co najwyżej jeszcze uproszczone, żeby dało się je pomniejszyć) albo zróbmy inny, ogólnopogański znak rozpoznawczy. Ale jeśli PFI w Polsce głosem Tin zarządzi inaczej, to tak będzie.

Logo jest własnie po to "logiem" żeby było jedno, spójne i rozpoznawalne.
I biorąc pod uwagę trudność ze zwektoryzowaniem i następnie wycięciem na ploterze tnącym loga PFI z folii samoprzylepnej, wydaje mi się, że albo powinno zostać uproszczone do zwnętrznej sylwetki drzewa w którym jest "w negatywie" wycięte słońce i księżyc, albo trzeba pomyśleć o innym znaku.
Logo w takiej postaci jest o tyle dobre, że nie ogranicza się do żadnej konkretnej ścieżki, jak np pentakl, symbol Potrójnej Bogini czy Światowid.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 10:09 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Rork napisał(a):
...No i dla tego proponuję nie robić zupełnie odrębnej grafiki ale coś podobnego, wyraźnie nawiązującego (nadal opisującego te Trzy Zasady)... Na dzień dzisiejszy przerobiłem dokładnie to co mi przesłano - czyli logo PFI - na rysunek wektorowy. Jeśli podeślecie mi oddzielnie pliki przedstawiające drzewo, posąg ze Zbrucza (notabene - ktoś go musi mieć, bo wyraźnie jest wkomponowywany w dotychczasowe logo), słońce i księżyc oraz (za miast rysi) np dwa wilki, to mogę zaproponować omawiane prze zemnie rozwiązanie w konkretnej stylistyce (bo dalej, nie mogąc zaprezentować konkretu, trudno prowadzić jakąkolwiek dyskusję).


Zróbcie po prostu Triskel - chyba dla każdego jest czytelny i IMHO jest wystarczająco ogólny, aby nikt nie mógł czuć się pominięty/nadmiernie kojarzony .

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: sobota, 19 czerwca 2010, 11:54 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Szerszen napisał(a):
Zróbcie po prostu Triskel - chyba dla każdego jest czytelny i IMHO jest wystarczająco ogólny

Myślę, że Triskel może być "za bardzo" ogólny, bowiem oidp jest również w jednej ze swych odmian używany przez wyznawców BDSM, a w innej - przez neofaszystów zamiast swastyki.
Dlatego ja myślę że sylwetka drzewa ze słońcem i księżycem nawiązująca do logo PFI będzie bardziej jednoznacznie rozpoznawalna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 21:55 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Ale chcecie nawiązać do Natury czy do pogańskości jako nawiązania do dawnych kultur? Bo jako designer z zawodu podpowiem, że logo nie może ujmować kilku rzeczy za jednym zamachem. Wtedy staje się nieczytelne. Ja bym zrobiła jakieś połączone słoneczko z księżycem albo coś w tym guście - bez drzewek i innych takich. Znak na samochodzie musi być widoczny na perwszy rzut oka i nie męczyć skomplikowaniem.

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 22:34 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Piottr napisał(a):
Szerszen napisał(a):
Zróbcie po prostu Triskel - chyba dla każdego jest czytelny i IMHO jest wystarczająco ogólny

Myślę, że Triskel może być "za bardzo" ogólny, bowiem oidp jest również w jednej ze swych odmian używany przez wyznawców BDSM, a w innej - przez neofaszystów zamiast swastyki.


Bez przesady, zawsze znajdzie się jakiś symbol/znak, który już się komuś z czymś kojarzy. "Jedna ze swych odmian" - no właśnie, można wybrać taką, która nie przypomina tej używanej przez ruch BDSM czy neofaszystów.

Może w takim razie triskel w Słońcu? Chyba jutro w wolnym czasie poprojektuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: niedziela, 20 czerwca 2010, 23:00 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Tin napisał(a):
Może w takim razie triskel w Słońcu? Chyba jutro w wolnym czasie poprojektuję.

Tak, projektuj, byle w wektorze. Jakby co to mam gdzie to wyciąć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 15:56 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Amvaradel napisał(a):
Jest pewien problem... nie jestem grafikiem komputerowym i większość rzeczy w tym logo robiłam ręcznie, a program graficzny służył tylko do poprawienia błędów i dodania napisów. Tak więc posąg ze Zbrucza robiłam na papierze i nie mam go w oddzielnym pliku, a przynajmniej nie mogę znaleźć... pozostałe elementy grafiki tak samo. Jeśli znajdę wersję papierową, to zeskanuję i prześlę, ale obecnie nie pamiętam, gdzie to może leżeć.


Bedę niezmiernie zobowiązany (osobiście - jako rodzimowierca - szczególnie za ten posąg Idola Zbruczańskiego, bo jest po prostu świetny :) )...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 12:45 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 13 marca 2008, 17:29
Posty: 1134
Lokalizacja: Z Łysych Gór
Ailinon napisał(a):
podpowiem, że logo nie może ujmować kilku rzeczy za jednym zamachem. Wtedy staje się nieczytelne
W pełni się zgadzam. Jeśli pozwolicie to podam podstawy teoretyczne. Może się to przydać przy projektowaniu.
Marka - słowo, wyrażenie, znak graficzny, wyobrażenie lub ich kombinacja mająca na celu identyfikację. Maksymalnie upraszczając - identyfikator.
Wszystko to co się wiąże z popularnym rozumieniem marki to jej oddziaływanie na różnych poziomach.
Logo - graficzna wersja marki.
Teraz zasady. Gdy postrzegamy logo, czy szerzej markę, musimy wykonać dwie prace: rozszyfrować budowę logo (dostrzec co tam właściwie jest) i skojarzyć z rzeczą identyfikowaną. By było zauważalne musi być ładne, proste, musi przyciągać wzrok.
Stąd logo powinno:
- różnić się od innych (małe różnice = brak identyfikacji, brak odróżnienia od innego produktu czy ugrupowania)
- być proste (łatwe do rozszyfrowania) - chodzi o: ilość elementów, prostota ich przedstawienia, układ (pożądana symetria)
- jednoznaczne (w tym przypadku musi zawierać elementy jednoznacznie pogańskie).
Moim zdaniem w Polsce elementem jednoznacznie pogańskim jest Światowid Zbruczański (Svantevid, Świętowid, nie chodzi o nazewnictwo).
Inne elementy nie są jednoznaczne więc mogą występować o ile skodyfikuje je posąg ze Zbrucza.
Te inne to Słońce i Księżyc i Drzewo Życia.

Tu pojawia się problem. Jeśli w logo, na banerach, itp. pojawia się więcej niż trzy informacje to całość można traktować jako nieczytelną. A mamy wymienione cztery elementy - posąg, Słońce, Księżyc, Drzewo.
Słońce i Księżyc są symetryczne, posąg zbruczański jednoznacznie identyfikuje pogaństwo i może stanowić oś logo więc albo trzeba ująć Drzewo albo wykorzystać je jako dyskretne tło.
Wersja kolorowa powinna mieć zredukowaną paletę. Rysunek elementów czarną kreską i dwa kolory? Na tle zielonego Drzewa złote Słońce, Svantevit i Księżyc?
Ciekawy jestem jak Wam wyszło?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 13:06 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Poświst napisał(a):
Tu pojawia się problem. Jeśli w logo, na banerach, itp. pojawia się więcej niż trzy informacje to całość można traktować jako nieczytelną. A mamy wymienione cztery elementy - posąg, Słońce, Księżyc, Drzewo.
Słońce i Księżyc są symetryczne, posąg zbruczański jednoznacznie identyfikuje pogaństwo i może stanowić oś logo więc albo trzeba ująć Drzewo albo wykorzystać je jako dyskretne tło.
Wersja kolorowa powinna mieć zredukowaną paletę. Rysunek elementów czarną kreską i dwa kolory? Na tle zielonego Drzewa złote Słońce, Svantevit i Księżyc?
Ciekawy jestem jak Wam wyszło?

Wg mnie to zdecydowanie za dużo na samochód. Poza tym tutaj przekaz staje się niejednoznaczny, bo nie wiadomo, czy nawiązuje się przede wszystkim do Natury czy Słowiańszczyzny. Wg mnie nie jest możliwe zrobić znaczka robiącego i to i to. Zresztą mówiąc szczerze myślę, że jak się da jakieś bardzo konkretnie skojarzone znaczki (ten Świętowit) to nagle pewna część osób uzna, że to jest zbyt powiązane z konkretną ścieżką i jednak naklei sobie coś innego, jeżeli w ogóle.

Inna sprawa, że z samochodu nikt nie rozpozna takiego konturu, a jak się będzie przypatrywał, to spowoduje wypadek :P Rybka jest na maxa prosta i dlatego działa. Na samochód nadaje się coś pokroju samego słoneczka albo czegoś w tym stylu, na co można rzucić okiem przez ułamek sekundy i wiadomo o co chodzi. Nie żadne kontury bliżej nieznanych szerszym gronom rzeźb.

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 13:40 
Offline
Nadmilczek wprawiony

Dołączył(a): niedziela, 13 stycznia 2008, 04:28
Posty: 58
Lokalizacja: Sosnowiec
Ailinon napisał(a):
Rybka jest na maxa prosta i dlatego działa.

Mnie się podobają pogańskie parodie rybek, np: Obrazek ;P

_________________
Troll out louder


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 21:19 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
Świetna rybcia :)
Ale dokładnie zgadzam się z przedmówcami...idea fajnego logo,tak jak logo PFI,które by stanowiło ozdobę i wyróżnik samochodu byłoby ok,lecz niestety nie da się ani podczas jazdy przyglądać się szczegółom,anui tym bardziej zastanawiać co też taki emblemat może znaczyć. A może warto było by zaadaptować symbol pentagramu,jakoś ozdobnie wykonanego i już. Symbol zna każdy i jest raczej uniwersalny. Albo jakiś napis w stylu
" Pagan rulez " lub " Old Religion " czy runa/y,która symbolizowałaby wiedzę i wspólnotę. Może to i banalne rozwiązanie,ale często takie są właśnie najlepsze ;)
W każdym razie coś w ten deseń,uniwersalnego i prostegi znaku,byłoby chyba najodpowiedniejsze :)

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 22:00 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
a może kruk? kruki pojawiają się dosyć często w mitologiach, ponadto były ptakami czarownic...
Obrazek

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 22:17 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
Ładny ptak,dostojny i tajemniczy :)
i w moim ulunionym kolorze ;)

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 23:41 
A dwa moga byc ? ;)

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: czwartek, 24 czerwca 2010, 23:50 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
świetne :D tylko ta ryba zbędna :P

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 01:33 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 maja 2008, 20:16
Posty: 423
Lokalizacja: Na Pograniczu, między Malborkiem a Elblągiem
piękne :)

_________________

Born of Water
Cleansing, powerful
Healing, changing
I am.


Cokolwiek by się nie działo, My, Czarownice zawsze jesteśmy bezpieczne. To My przydarzamy się innym ;)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 09:01 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 października 2007, 10:30
Posty: 636
Lokalizacja: Wilkowo
Michiru napisał(a):
Ładny ptak,dostojny i tajemniczy :)
i w moim ulunionym kolorze ;)


ale niestety... zasadniczo... ścierwojad...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 11:59 
ekhm... no wlasnie dlatego ta zdechla ryba jest tam wkomponowana :P


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 12:16 
Offline
Murderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 17 września 2007, 21:30
Posty: 124
Lokalizacja: Warszawa
Czy tylko mi wszystkie symbole bazujące na rybie wydają się przesadzone? Nie definiuję swojego pogaństwa w opozycji do chrześcijaństwa - kruki na rybie czy inne takie mogą być przez chrześcijan odebrane jak obraza. A mi nie zależy na tym, żeby kogoś obrażać. Marzy mi się potrójny księżyc (ale to mi, bo wiem, że nie dla każdego to jest ważny symbol).

_________________
- Gdyby twój dom się palił, co byś z niego wyniosła?
- Ogień.

Jean Cocteau


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 12:36 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Morven, no dokładnie. Dlatego uważam, że ryba w obrazku Ulfa jest zbędna.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 12:44 
Offline
Rozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 maja 2008, 01:58
Posty: 81
Lokalizacja: Warszawa
Tak na serio to deklaracje czym się nie jest (czyli rybka darwinowska z nóżkami, którą uwielbiam osobiście :twisted: czy rybka a'la potwór makaronowy, też śliczna :mrgreen: ) nie powinny być mieszane z tym, czym się jest. Ja tam mogę nosić te pierwsze :twisted: ale w innych celach niż te drugie.

_________________
Aili Mirage vel Ailinon
it's all just smoke and mirrors

Rozstaje (forum) - Reaktywacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Emblemat na samochód
PostNapisane: piątek, 25 czerwca 2010, 12:53 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Wydaje mi się (i chyba słusznie?), że temat powstał, by "ustalić" jakiś symbol,po którym można by zidentyfikować kierowcę-poganina. Rybki przyrządzone w najróżniejszy sposób mogą również mieć na aucie ateiści, sataniści itp. A to, jak napisała Aili, powinien być znak "pro-" a nie "anty-".
Widząc rybę wiemy od razu, że mamy do czynienia z chrześcijaninem, a znaczek tęczy - z gejem/lesbijką. Tu idea jest taka sama. Więc bez rybek, prosimy :wink:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL