Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 08:38

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 17:38 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Żeby nie było wątpliwości, stałą się rzecz straszna - w tym przypadku cel nie uświęca środków i mimo że jestem świadom dobrych intencji zamachowca, to jednak stanowczo sprzeciwiam się metodom - zabijanie ludzi nie jest rozwiązaniem...
Niemniej jednak zdumiewa komentarz J. Kaczyńskiego w kwestii genezy samego zamachu oraz wnioski. Gdyby nie powaga sytuacji post ten prezentujący wypowiedzi rzeczonego prezesa znalazł by się w dziale "co mnie ostatnio rozbawiło".

http://www.tvn24.pl/-1,1678495,0,1,to-wynik-wielkiej-kampanii-nienawisci-wobec-pis,wiadomosc.html

Zapraszam do "puszczenia sobie" wypowiedzi z tego artykułu.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 19:40 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Jeśli "chciał dobrze", to wybrał chyba najgorszy z możliwych wariantów. Nie dość, że zginął człowiek a drugi jest ranny, to jeszcze zrobił PiS'owi kolejnych dwóch "świętych męczenników za wiarę", wzmacniając tym samym ich elektorat. A Polacy lubią się "umartwiać" i być "męczennikami".

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 19:54 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Szerszen napisał(a):
Jeśli "chciał dobrze", to wybrał chyba najgorszy z możliwych wariantów. Nie dość, że zginął człowiek a drugi jest ranny, to jeszcze zrobił PiS'owi kolejnych dwóch "świętych męczenników za wiarę", wzmacniając tym samym ich elektorat. A Polacy lubią się "umartwiać" i być "męczennikami".


Zgadza się. Pojawia się jednak pytanie jakie rozwiązanie powstrzyma takie siły jak PiS. Bo problem istnieje z powodu sporego poparcia tych katolickich fundamentalistów, który - o zgrozo - spada znacznie wolniej niż powinien. Wydawać by się mogło, że po tym odstawionym z krzyżem cyrku, po ruinie stosunków z sąsiadami za rządów PiS ta partia przestanie istnieć. Widać jednak lud nie potrafi myśleć racjonalnie i logicznie i dalej popiera bandę xeno i homo - fobicznych oszołomów bez względu na to jak destrukcyjny wpływ powodują w kraju i społeczeństwie i jak bardzo umacniają totalitarny reżim kleru ( szeroko się przy tym rozwodząc o wrogich siłach wszelkiej maści usiłujących przejąc kontrolę nad Polską, a jakże ). Osobiście uważam, że dobrym rozwiązaniem byłby urzędowy zakaz religijnej indoktrynacji bezbronnych dzieci.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 20:50 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Czyli optujesz za zakazami w drugą stronę... jaka mi różnica czy zakażesz tego, czy owego? No i dzieci nie mają prawa wyborczego. Poza tym jak widać po rozkładzie głosów społeczeństwa ta tzw. "indoktrynacja" nie spełnia swojej roli.

Nie ma i jak sądzę długo nie będzie partii, która mogłaby stanowić zdrową alternatywę - tym bardziej, że władza psuje... Orwell to świetnie pokazał... a PO potwierdziło w eksperymencie doświadczalnym... - po raz kolejny pełnię władzy w naszym kraju ma na dobrą sprawę "jedna partia" i po raz kolejny zmierza to do katastrofy.
Palikotowi nie wierzę - IMHO jest on koniem trojańskim wystawionym przez PO aby zagospodarować głosy tych, którzy zniechęceni do niej oddali by głos na SLD. Wszystko po to aby utrzymać c.d. władzy... i co gorsza może się to udać.

Zarówno SLD jak i PiS już były w układzie "mamy całą władzę" - czym się to skończyło za każdym razem, wiadomo. PO z obietnic wyborczych też nic nie wyszło. "Stanem Państwa po PiS" nie ma co tego tłumaczyć, bo po pierwsze doskonale był znany, po drugie na to ponoć PO przygotowywała m.in. gabinet cieni.

Pokaż mi więc tę alternatywę... jakąkolwiek, bo wybieraliśmy już i mniejsze i większe zło... i za każdym razem w d... jesteśmy bici - chciałbym kiedyś z czystym sumieniem móc wybrać dobro.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 21:03 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Szerszen napisał(a):
Czyli optujesz za zakazami w drugą stronę... jaka mi różnica czy zakażesz tego, czy owego? No i dzieci nie mają prawa wyborczego. Poza tym jak widać po rozkładzie głosów społeczeństwa ta tzw. "indoktrynacja" nie spełnia swojej roli.


Nie, mam na myśli niesankcjonowanie takiej indoktrynacji przez państwo. Nie wiem, czy masz pełną jasność jak głęboko jest to w Polsce posunięte, bo bardzo niewielu ma. Piszę o tym:
http://paganfederation.org/forum-pl/viewtopic.php?f=23&t=2016
Wynika z tego ni mniej ni więcej, że cała edukacja szkolna jest literalnie cenzurowana przez kościół. A to jest już skrajne nadużycie, technika typowa dla totalitaryzmu...

Szerszen napisał(a):
Nie ma i jak sądzę długo nie będzie partii, która mogłaby stanowić zdrową alternatywę - tym bardziej, że władza psuje... Orwell to świetnie pokazał... a PO potwierdziło w eksperymencie doświadczalnym... - po raz kolejny pełnię władzy w naszym kraju ma na dobrą sprawę "jedna partia" i po raz kolejny zmierza to do katastrofy.
Palikotowi nie wierzę - IMHO jest on koniem trojańskim wystawionym przez PO aby zagospodarować głosy tych, którzy zniechęceni do niej oddali by głos na SLD. Wszystko po to aby utrzymać c.d. władzy... i co gorsza może się to udać.


Niestety podzielam twoje zdanie na temat partii palikota. Choć zasadniczo podzielam jego poglądy, to jednak mam pewne obawy przed partią, która deklarując antyklerykalizm zakłada z góry, jeszcze przed powstaniem samej partii, sojusz z partią chadecką. To jest co najmniej podejrzane. Wygląda na to, ze w ten sposób próbuje się załatwić kilka problemów: problem Palikota w PO i problem zagospodarowania elektoratu lewicy, którego nie można przekonać pozostając przynajmniej we względnej zgodzie ze skrzydłem konserwatywnym Platformy.

Szerszen napisał(a):
Zarówno SLD jak i PiS już były w układzie "mamy całą władzę" - czym się to skończyło za każdym razem, wiadomo. PO z obietnic wyborczych też nic nie wyszło. "Stanem Państwa po PiS" nie ma co tego tłumaczyć, bo po pierwsze doskonale był znany, po drugie na to ponoć PO przygotowywała m.in. gabinet cieni.

Pokaż mi więc tę alternatywę... jakąkolwiek, bo wybieraliśmy już i mniejsze i większe zło... i za każdym razem w d... jesteśmy bici - chciałbym kiedyś z czystym sumieniem móc wybrać dobro.


Osobiście stawiam - jak zawsze - na lewicę. W końcu nie można w nieskończoność rozpamiętywać tego, że niewiele zrobili kiedy mogli. Przypominam też jakie były wtedy czasy - groziły rękoczyny, a kościół - jako wspierający walkę z komunizmem - miał wtedy wówczas sporo do powiedzenia. Szkoda, że tak niewielu ma świadomość, że ta pomoc kościoła wynikała nie z troski o Polskę, tylko z faktu, że system jaki wówczas panował aktywnie zwalczał kościół. Tak to już jest, że totalitaryzmy nie tolerują żadnej innej idei oprócz własnej ze szczególnym uwzględnieniem innych totalitaryzmów.

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 21:37 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Wiesz... gdyby ta lewica jeszcze coś sensownego robiła... bo piękne opowieści masz z każdej strony. problem w tym, że teoretycy polityczni mnie mierżą strasznie... po wyborach nagle zapadają na pomroczność jasną i okazuje się, że każdy jest kiepską baletnicą.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 21:40 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Szerszen napisał(a):
Wiesz... gdyby ta lewica jeszcze coś sensownego robiła... bo piękne opowieści masz z każdej strony. problem w tym, że teoretycy polityczni mnie mierżą strasznie... po wyborach nagle zapadają na pomroczność jasną i okazuje się, że każdy jest kiepską baletnicą.


Dobrze, to co - w związku z tym - proponujesz?

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 22:07 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Właśnie o to chodzi... o brak wyboru.
I nie wiem co z tym zrobić. Nie mam pomysłu. Mam świadomość zła i nie wiem jak mu zaradzić.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 22:12 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Szerszen napisał(a):
Właśnie o to chodzi... o brak wyboru.
I nie wiem co z tym zrobić. Nie mam pomysłu. Mam świadomość zła i nie wiem jak mu zaradzić.


Proponuję zapisać się do jakiejś partii - to fajna sprawa i rzeczywisty wpływ na przebieg wypadków. Niestety od środka też trzeba zgadzać się na kompromisy. Ale to chyba standard wszędzie - na tym w końcu polega demokracja. No, chyba że się zapiszesz do PiS - wówczas prawo będzie stanowił tylko Jarek :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 23:09 
Offline
Arcyrozmowny

Dołączył(a): czwartek, 27 września 2007, 18:55
Posty: 1018
Jest jeszcze opcja stworzenia własnej partii... ale obawiam się, że mogę być gorszy niż Jarek.

_________________
Sztokfish - skazany za zimnolubność.
Dobra rada dla L: Nim znów użyjesz słowa poganin i relatywizm razem, zapoznaj się z terminem tabu.
http://www.runy.net.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 23:15 
Lucky napisał(a):
Żeby nie było wątpliwości, stałą się rzecz straszna - w tym przypadku cel nie uświęca środków i mimo że jestem świadom dobrych intencji zamachowca, to jednak stanowczo sprzeciwiam się metodom - zabijanie ludzi nie jest rozwiązaniem...

Czy ja wiem ... :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: wtorek, 19 października 2010, 23:26 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Szerszen napisał(a):
Jest jeszcze opcja stworzenia własnej partii... ale obawiam się, że mogę być gorszy niż Jarek.


Podzielam Twoje obawy :)
Nawet z wyrobionym nazwiskiem jest trudno. Patrz partia Borowskiego...

Swietoslaw napisał(a):
Czy ja wiem ... :twisted:


Nie, nie... mimo wszystko :D

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: środa, 20 października 2010, 00:49 
Lucky napisał(a):
Nawet z wyrobionym nazwiskiem jest trudno. Patrz partia Borowskiego...


Jeszcze kiedy byłem czerwonym ścierwem (hermetyczny dowcip), od kiedy mogłem, głosowałem na Borowskiego wszędzie gdzie się pokazywał. Ale niestety partia inteligencka (formalnie, niezależnie od opcji politycznej, ale padło akurat na serduszko po lewej stronie) nie ma w Polsce racji bytu. :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Wnioski z zamachu w gmachu PiS
PostNapisane: środa, 20 października 2010, 00:55 
Offline
Stormborn
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 21 stycznia 2009, 23:39
Posty: 1844
Lokalizacja: Toronto, ON, Canada
Chimaira napisał(a):
Lucky napisał(a):
Nawet z wyrobionym nazwiskiem jest trudno. Patrz partia Borowskiego...


Jeszcze kiedy byłem czerwonym ścierwem (hermetyczny dowcip), od kiedy mogłem, głosowałem na Borowskiego wszędzie gdzie się pokazywał. Ale niestety partia inteligencka (formalnie, niezależnie od opcji politycznej, ale padło akurat na serduszko po lewej stronie) nie ma w Polsce racji bytu. :)


Moim zdaniem została podjęta jedna zła decyzja w niefortunnym kluczowym momencie. Co niestety skończyło się jak skończyło.

EDIT: Pozwolę sobie jeszcze uprzedzić spodziewaną inicjatywę i napisać, że zrzutka na większą broń dla Ryszarda C też jest złym pomysłem :lol:

_________________
Wicca - Zwięźle o religii funkcjonującej pod nazwą Wicca Tradycyjne. Miniportal wprowadzający w świat magii i w pojęcia typu kowen, inicjacja, rytuał, czarostwo.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL