Międzynarodowa Federacja Pogańska

Forum PFI PL
Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:03

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 01:41 
Offline
PFI
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 czerwca 2008, 02:07
Posty: 1825
Lokalizacja: Świnoujście
Mel napisał(a):
Teraz sobie włączę Tine Turner http://www.youtube.com/watch?v=mmp5gFwt7j0 ten kawałek i tak jest o wiele bardziej czadowy i"metalowy"niż nie jeden NU metal czy jakaś inna niedopieszczona horda dwóch sezonów.


Hm, zabrakło podstawowego pytania na początku tej dyskusji, ale miałam nadzieję, że będzie ono wyraźnie w domyśle: Mel, zdefiniuj gatunek muzyczny "metal".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 07:26 
Metal to charakterystyczna rytmika,brzmienie i melodie.Wszystko co od tego odstaje to"metal".
NU metal to właśnie takie coś co powstało w głowach specjalistów od nowych trendów.To jest taki"metal"dla mas który można zareklamować w tv,radiu bo jest odpowiednio uzdatniony.Początki metalu to coś zupełnie innego więc im dalej od korzeni tym bardziej "metalowo".To chyba jasne.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 08:14 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Mel pomóż, bo ja w Twojej zero-jedynkowej klasyfikacji nie mogę się odnaleźć :wink:
Nie jestem ani true, ani pozer. Słucham metalu (i prawie wyłącznie metalu) przez połowę swego życia (a niedługo to już będzie "więcej niż połowę"). Ulubione zespoły na ten moment: Summoning, Therion, Iron Maiden, Rotting Christ, Samael, Limbonic Art. Ale na co dzień nie ubieram się jak metal, a zinów nie chce mi się czytać... No to co ja jestem? :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 09:27 
Widzisz jak nie rozumiesz?Widzisz? :lol:
Przecież pisałem że ubranie się niczego nie zmienia,zapuścić włosy i ubrać się na czorno może każdy.
Metalowcem się "jest" a nie "wygląda".Słuchać sobie możesz wszystkiego,ja też lubię Limbonic a Theriona ostatnią płytę mam w wersji kolekcjonerskiej nawet :D chociaż to co grają to napewno nie metal,są pierwiastki metalu w tym co grają ale ja nie o tym miałem pisać.Skoro czytać zina Ci się nie chce to nie jesteś metaloofką :D Pewnie jakiś normals z Ciebie :wink:
Magią się interesujesz?Lubisz czytać o niej?Chce Ci się?Więc rozumiesz już co i jak.Żeby być true trzeba mieć to chcenie wrodzone i naturalną potrzebę interesowania się podziemiem i wspierania go.Kupować ziny na pokaz też można ale po co się okłamywać?Kupić zina i walnąć w kąt żeby było czym poszpanować jak znajomi odwiedzą?Co to za metalowiec dla którego podziemie to kara za słabą muzykę?W podziemiu słabe kapelki są mieszane z błotem bo panuje ostra selekcja.Potem gdy taki tfu-rca dostanie zimny prysznic,leci na myspace i paradoksalnie najwięcej śmieci jest w sieci a nie w podziemiu analogowym.
Dziś każdy kto ma komputerek może być panem liderem mrocznej hordy,nagra jakieś brzęczenie i ma focha gdy nikt nie docenia jego ciężkiej pracy tzn 5 minut poświęconych na proces twórczy,aranżacyjny i produkcyjny.Byle co byle jak,ważne żeby gitara nie stroiła bo w latach 80 nie stroiły i już kult jak CH.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 09:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Mel napisał(a):
Metal to charakterystyczna rytmika,brzmienie i melodie.


czyli wszystko, co można podpasować pod określenie "brzeszczotem po jajach"?

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:13 
Offline
Manaderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 sierpnia 2008, 14:35
Posty: 901
Lokalizacja: Wrocław
Kallisto napisał(a):
Mel napisał(a):
Metal to charakterystyczna rytmika,brzmienie i melodie.


czyli wszystko, co można podpasować pod określenie "brzeszczotem po jajach"?


10/10 :D

sami metalowcy, a ja znowu mniejszość reprezentuję (przynajmniej nie biedę, jak Rychu Peja :lol: ) :D joł :D

_________________
Obrazek
-------------------
gg 4217782

Hakken napisał(a):
Mazowsze jest niestety gorzej zaopatrzone w miejsca kultowe, mam tylko jeden chram i to, Warszawkim zwyczajem, nowy :)


wegetarianin - słowo w języku indian ojibwa oznaczające "za głupi by polować"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:18 
Kallisto napisał(a):
czyli wszystko, co można podpasować pod określenie "brzeszczotem po jajach"?


Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę o metalowej muzyce,jeśli z TV i myspace to tak.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 10:55 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
cóż mogę Ci powiedzieć... lubię muzykę... ale nie należy ona do moich zainteresowań... więc tym bardziej nie jest całym moim życiem... :(
słucham tego, co mi wpadnie w ucho, nie dzieląc na gatunki muzyczne (a najczęściej w ogóle się nie zastanawiając, co to za gatunek). nie zgłębiam wiedzy na temat muzyki, nie interesuje mnie życie twórców, ilość albumów jakie wydali, pierwotne i późniejsze składy...
czyli, jednym zdaniem: masz do czynienia z profanem :wink: wybacz.

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 23:43 
Offline
Rozmowny

Dołączył(a): wtorek, 4 maja 2010, 22:12
Posty: 89
Lokalizacja: Willanów
Mel napisał(a):
nie lubię gdy na scenę metalową pchają się zespoły nie metalowe,wtedy mi przeszkadzają.

No a co ja mam powiedzieć jak jest na odwrót i na przykład na tegorocznym Castle Party gwiazdą wieczoru będzie... Behemoth?! Mam ich jako fan okołogotyckiej elektroniki jajkami obrzucić, wodą święconą z pistoletu na wodę popsikać, czy co Twoim zdaniem ;-)?

Mel napisał(a):
Żeby być true trzeba mieć to chcenie wrodzone i naturalną potrzebę interesowania się podziemiem i wspierania go.Kupować ziny na pokaz też można ale po co się okłamywać?

Z całym szacunkiem, ale powyższe stwierdzenie pasuje również zupełnie dobrze do sceny hiphopowej ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 23:51 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Asus napisał(a):

sami metalowcy :D


Wroooong :mrgreen:

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 23:57 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
hmmmm... jako stary metal i niech ja się wypowiem. Metal to muzyka bardzo rozległa w swym repertuarze - począwszy od wspaniałego Nothing else matter z orkiestrą z San Francisco a kończywszy na jazgotach doom metalowych których nie kumam całkowicie. Osobiście jestem zwoleninikiem łączenia styli (z stąd moja fascynacja np. Toolem, APC czy Blind Guardianem dla przykładu) więc nie tylko brzeszczotem po jajach. Jestem też wielkiem przeciwnikiem growlu - to nei jest śpiew ;) jako element utworu jasne (patrz Amorphis i ich płyta Skyforger) ale jako podstawa never - to nie sluchalne ;P.

Kończąc po co ograniczac się do jednego gatunku ;) skoro w kazdym jest coś wartego posłuchania ;)

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 00:10 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Picus napisał(a):
więc nie tylko brzeszczotem po jajach.


nie chciałam tym porównaniem nikogo urazić. po prostu po takich postach wprowadzających jedyne, co mi przyszło do głowy jako "true metal" to utwory kompletnie ciężkie, jeśli wiesz, co mam na myśli...

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 01:12 
Behemoth na imprezie gotyckiej?Bardzo dobrze,to właśnie ta makdonaldyzacja i mieszanie wszystkiego z wszystkim dla kasy.
Nie wiem co masz robić,ja Ci nie powiem,sam musisz myśleć Piottr :wink: Może jak komercjalizacja sięgnie zenitu to wtedy się ludzie obudzą.Na wszelki wypadek założę zespół pop/rock/heavy/grind/ambient/ska/punk/gotyk/black/jazz/death bo nie wiadomo co będzie modne za tydzień,trzeba się zabezpieczyć.

Zdanie które pasuje do hip hopu,pasuje również do jazzu i baletu mongolskiego ale co w związku z tym?Uniwersalne jest to pasuje do wszystkiego :)

Growl to nie jest śpiew bo growl znaczy warczeć/ryczeć.Nie każdy umie growlować,nie każdy musi lubieć growling.
Jak jesteś wkurczony to nucisz melodyjnie czy drzesz gumiora?
Metal nie powstał po to by wzruszać zbuntowane dziewice lub być muzyką tła do wspólnego miziania się za uszkiem na łóżku,pod łóżkiem czy na podłodze.Metal to...piekło w niebie!!! :twisted: Dobry metalowy zespół to taki za posiadanie płyt którego,młody Jasio dostał od ojca po D i ma szlaban na 4 miesiące :lol:

Ktoś tam doom metalu nie czuje bo niby jakieś piski jakieś coś...
http://www.youtube.com/watch?v=Ha-ogz9I ... r_embedded
Klasyczny doom.Jakie piski?Czego nie rozumiesz w tym kawałku???


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 13:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
Kallisto nie czujem się urażony ani sądze żaden inny szanujący się fan ciężkiego brzmienia ;)

Mel chill out :D dla mnie metal to co innego niz dal ciebie ;) ja oscyluje w ramach nurtu psychodelicznego - nie koniecznie ciężkiego ;)

to np to czego ja słucham :
http://www.youtube.com/watch?v=YSwsj-bY7qg
czy mój ukochany tool ;)
http://www.youtube.com/watch?v=aYOpSCgCN74
a na poprawęhumoru to :
http://www.youtube.com/watch?v=qR7U1HIhxfA

Uwielbiam styl łączony ale chill out ;) jak chcesz powrzeszczeć wrzeszcz ! :D Nie rób tego jednak pod moim oknem dobra? :PP

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 15:37 
Nie wiem czy to się tak da żeby metal był metalem lub nie w zależności od gustu osoby oceniającej zespół X.
Metal to jednak ściśle określone warunki które trzeba spełnić żeby grana muzyka była metalowa.Jeśli ktoś łączy metal z ambientem to to jest metal czy ambient z elementami metalu?Może metal z elementami ambientu?Kwestia proporcji w sumie ale jak jesteś osłuchany to nie masz problemu żeby rozróżniać style.Gorzej jak ktoś gra pop i nazywa to metalem bo wokalista robi growle a przecież w Morbid Angel też są growle czyli ten pop to musi być metal :wink:
Tak jakby hard core nie mógł być growlowany albo rock.Wystarczy pokrzyczeć trochę i już "metal,metaaal!!!".
Pisałem wcześniej że metal to ten w stylu prekursorów gatunku,im dalej od korzeni tym mniej metalowo ale nie twierdzę że gorzej.Komendarka też lubię słuchać albo Yeah Yeah Yeahs,Mars Volta,The Residents itp

Jestem spokojny,cośta siem tak uparły że jezd inaczy kumie? :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=auzfTPp4moA


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 16:33 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Picus, zolwik za Tenacious-D, uwielbiam ich :mrgreen:
A ja, jak sie dowiedzialam niedawno, lubie rock i metal progresywny :shock: Mundre nazwy, rajusku...
Zawsze wiedzialam, ze sa podobienstwa miedzy Queensrychem a Dream Theatrem, ale sie nie zaglebialam w etykietki, tylko sluchalam :P
Nie widze sensu wojowac za muzyke; jasne, ze przykro, jesli kapela, ktora sie lubi, nie zyskuje nalezytego, wg nas, uznania w szerszych kregach, ale nie ma sensu o to kruszyc kopii :)

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 16:50 
Candomble napisał(a):
jasne, ze przykro, jesli kapela, ktora sie lubi, nie zyskuje nalezytego, wg nas, uznania w szerszych kregach


Co???Dziłocha o czym Ty mniem rozmawiasz? :lol: Myślisz że jakiś mały lubiany przeze mnie zespół zabiega o uznanie i sławę i że jest nam wspólnie przykro że tv odmawia promocji?Nie bój żaby,przykro to by było gdyby jakiś podziemny zespół nagle poszedł drogą znaności i sławy chociaż z drugiej strony,zwyczajnie bym ich olał i nie łaził za nimi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 19:05 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Nie, no, ewidentnie o cos wojujesz. Po prostu probuje dociec, o co/za kogo :P Wygladalo to, jak jakas zadawniona uraza wobec---methinks systemu/komercji/nie znajacych sie profanow/kalania Twojego pojecia `metalu` przez tychze ;)
Ale po co sie zzymac? Tyle opinii, ilu ludzi :mrgreen: W muzyce jest tyle rodzajow, gatunkow i podgatunkow, a takze zakazanych rpzez normy unijne, a mimo to uciekajacych z laboratoriow hybryd, ze nie warto sie trzymac nazewnictwa zbyt kurczowo :lol:

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:34 
Żaden uraz tylko dbanie o tradycję :) Metalowe podziemie ma być metalowe i ma się rozwijać w obrębie klasycznego metalu a kiedy się komuś zachce połączyć etno folk z techno synth progresive to niech łączy ale obok,metal ma być metalem.
To przecież takie proste.
Jak ktoś nie lubi metalu to niech nie słucha zamiast go zmieniać na jakieś NU ,Sru,Bździu itp
Ktoś musi dbać o czystość gatunkową bo właśnie dzięki tej różnorodności życie jest ciekawe.Z połączenia wszystkiego ze wszystkim wychodzi... Kapitan Planeta :lol:
Imprezy gotyckie z metalowymi kapelami są tak samo wysmakowane jak ogórki z kisielem chociaż osobno te potrawy są zdrowe i smaczne,co nie? :wink: Rozuminesz mniem dziołacha?
Wyobrażałaś sobie kiedyś świat bez granic gdzie obok piramid stoją Indiańskie totemy a w budkach stylizowanych na szałasy z indiańskich wiosek można się nażreć chińszczyzny i popić to kokałolom z kufla przypominającego wikinga?
Ja sobie wyobrażałem i teraz chodzę na terapię grupową :wink:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:36 
Offline
Kapłanka Hathor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 8 września 2007, 22:33
Posty: 3271
Lokalizacja: lubelskie
Mam coraz większy ubaw czytając ten wątek :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 20:39 
I bardzo dobrze psze Amvaradelki :D

PS.Oto czego z metalem robić nie wolno http://www.youtube.com/watch?v=g2EQzDo6Yl8
Czy tylko ja wyczuwam ten kicz i tandetę?Te paznokietki wymalowane i ta buziunia piękniusia taka niby zmasakrowana co by mroku dodać a jednak wypacykowana że oh ah jejajeja <zniesmaczony Mel>

Refreniki takie dyskotekowo-festynowe słitaśne i przyjemniusie...no soooory ziom,sooory.Festynowy"metal"w sam raz do stacji radiowych na terenie całego kraju..i ta kontrowersyjna gitara taka z ostrymi ramionami i te czarne takie włosy normalnie..a nawet ciężkogrzeszne rękawice mają.Strach się bać...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 22:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
A niech se maja, jak ktos lubie styl `na pande` to niech ma pande :lol: Olac, po prostu :D
Mel napisał(a):
Wyobrażałaś sobie kiedyś świat bez granic gdzie obok piramid stoją Indiańskie totemy a w budkach stylizowanych na szałasy z indiańskich wiosek można się nażreć chińszczyzny i popić to kokałolom z kufla przypominającego wikinga?


Nie probowalam, ale skoro o tym mowa, pamietam cos o Piramidzie Cheopsa w sasiedztwie Stadionu Narodowego :mrgreen:

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: wtorek, 15 czerwca 2010, 22:36 
Słuchaj,"podkowe" na ryju można nosić,przecież nie o to chodzi że SĄ ucharakteryzowani tylko JAK.Nie jesteś na bieżąco i może tego nie czujesz jaką tandetą zajeżdża ten ich festynowy"metal".Ja też nie umiałem tego ocenić na początku swojej przygody z muzyką metalową.Wszytko trzeba robić ze smakiem a gust musisz sobie wyrobić żeby być w stanie wyłapywać różnicę między metalem a "gotik metalem",takim czymś co ani nie jest gotik ani metal ale ważne że się sprzedaje wyśmienicie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 03:14 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 11 stycznia 2008, 17:36
Posty: 627
Lokalizacja: Zachodnie rubieże
Przyznaje, znawczynia metalu to raczej nie jestem, glownie slucham innego rodzaju muzyki, ale Twoja demowke i tak chce!... :P

_________________
Ryby w sposób nietypowy opanują styl grzbietowy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 10:31 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Candomble napisał(a):
Zawsze wiedzialam, ze sa podobienstwa miedzy Queensrychem a Dream Theatrem, ale sie nie zaglebialam w etykietki, tylko sluchalam :P

o to to! brawa dla tej Pani :mrgreen: słuchać, nie szufladkować :wink:

i wiatraczek :lol:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 12:59 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 28 grudnia 2009, 13:28
Posty: 401
Lokalizacja: z spod Gdańska
Mel wrzuć na luz :P bo się ciśnieniujesz strasznie ;) A ja zaczne zaraz rzucać dowcipy o czystym "aryjskim" metalu w kontrze do złego plugawego mieszanego ;) Chill out Mon ;)

_________________
Picus (łac. dzięcioł)

Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 13:03 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Picus, wiesz, że mi po postach Mela też przyszło do głowy słowo "aryjski"? :lol:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 13:59 
Szufladki są złe tak?Czyli różnicy między Joe Satani,Carlosem Sataną a Belphegorem nie ma i spokojnie można położyć ich płyty na jednej półce? :lol: Wyobraź sobie jedna z drugą(Kalipso,Condomble :wink: )że idziecie do sklepu z płytami po jakieś...folkowo-popowe klimaty i macie do przekopania cały sklep,hip hopy techna dicho elektro jazz country metal.Fajnie?
Aryjskie?Idź do piekła pyskuj Szatanowi :D I skończcie mi wmawiać niepokój i zdenerwowanie,co wyście myśleliście że ja się denerwuję?O co niby?Rozmawiamy sobie kurtularnie.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 15:24 
Offline
Arcyrozmowny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 15 listopada 2009, 18:52
Posty: 667
Lokalizacja: prosto z drzewa
Kalipso? sorry, chłopie, nie ta nimfa :lol: (chociaż Candomble za przekręcenie swojego nicka powinna się bardziej obrazić...)

Nie kumasz chyba o co chodzi. Albo ja nie kumam. Słuchasz metalu, tak? Czy to znaczy, że słuchasz wszystkich metalowych (wg Twoich kryteriów) zespołów jakie tylko znalazłeś? Bez żadnej dozy krytycyzmu? Bez żadnego: ech, tę płytę zjeb***, więc jej nie kupię? idziesz i kupujesz, bo wspierasz scenę? mimo, że niekoniecznie Ci się podoba?
bo jak słyszę, że ktoś mówi "słucham metalu/hh/disco polo", to odnoszę wrażenie, że słucha całego gatunku i odnosi się entuzjastycznie do wszystkich siedzących w tej szufladce artystów.

Nie mówimy, że jesteś niespokojny, tylko żebyś wyluzował z tym uświadamianiem, co to jest tru metal :wink:

PS z Wujkiem S. się zobaczymy niedługo, albowiem Sabat nadchodzi :twisted:

_________________
Istnieje tylko Zło i Większe Zło, a za nimi oboma, w cieniu, stoi Bardzo Wielkie Zło. I widzisz, niekiedy bywa tak, że Bardzo Wielkie Zło chwyci cię za gardło i powie: "Wybieraj, bratku, albo ja, albo tamto, trochę mniejsze".


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Metalowcy;-)
PostNapisane: środa, 16 czerwca 2010, 15:52 
Candomble się nie obrazi bo śwarno dziołcha jest :D

Kallisto napisał(a):
Czy to znaczy, że słuchasz wszystkich metalowych (wg Twoich kryteriów) zespołów jakie tylko znalazłeś? Bez żadnej dozy krytycyzmu? Bez żadnego: ech, tę płytę zjeb***, więc jej nie kupię? idziesz i kupujesz, bo wspierasz scenę? mimo, że niekoniecznie Ci się podoba? :twisted:


Tak...nie...tzn...poczekaj :D Słucham wszystkich "muzyk"świata z wyjątkiem tandety w obrębie każdego gatunku :)
Krytycyzm?Jak najbardziej,ostra selekcja.Wspieranie sceny to właśnie między innymi odsiewanie ziarnów od plewów :D
Jak coś mniem siem nie podobie,to wcale nie znaczy że jest un-true albo im-true :lol:
Poprostu...klasyczny wzorcowy metal to jeden wieeelki wór i z tego wora wybieram frykasy dla siebie,kierując się własnym bezguściem :wink: To jest jedna strona mandatu.Drugą stroną są szefowie wytwórni którzy specjalizują się w wynajdywaniu trendów dla młodzieży i kiedy taki biznesmen nagle pakuje do wora z metalem jakieś dziabongi co z metalem maja tyle wspólnego co Brontowąs...wtedy nie ma zgody.Niech sobie pakuje do innego wora te...wytryski własnej fantazji na temat tego "co by tu zrobić z metalem,jak by go zamienić na alamunium a najlepiej plastyk,żeby se zarobić".
Rozumniesz mniem jush?Dasz krówkę na zgodę? :D Ciągutkę z temi..no jak im tam...wiórkyma kokosowemi.

Kallisto napisał(a):
Nie kumasz chyba o co chodzi. Albo ja nie kumam.


Wybieram że Ty :lol: bo kobiety to ZUE są istoty.Symbolizują skarabeusza,krzyż Nerona i Szatana,chyba że okres im się zbliża,uuu wtedy to symbolizują wszystko,skubane jedne. :wink:

Admin: Mel, wiele osób prosiło Cię, abyś już wyluzował. Napisz coś w tematach pogańskich, co? Ja wiem, że magiel to magiel, ale jeśli ograniczasz swoją działalność forumową tylko do żartów, czasem niewybrednych, to nawet nie zauważysz, gdy zaczną się schody.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 95 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 [czas letni (DST)]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL